چرا باشگاه مهندسان تالار ترکی ندارد!؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مگه اینجا به غیر از مکانی برای آموزش و افزایش دانایی هست.
این همه کاربر ترک هم که اینجاستو
طبق اون آمر گیری که چنند روز پیش در تالار گفتگوی آزادانجام شد تقریبا تعداد ترکها با فارسها در این باشگاه برابره.
خوب چه مانعی برای این کار وجود داره
اموزش که همین الانم تاپیکاش هست پس فکر نکنم مشکل این باشه..برا صحبت هم که تاپیک همشهریارو داریم..دیگه چیزی مونده که احتیاج به تالار جدا داشته باشه؟

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان، برای خاطر خدا در این تاپیک غرض ورزی ها را کنار بگذارید.

اینجا کم مخالف نداریم و انتظار حمایتی نیز نمی رود.
ولی وجدان های خفته را فریاد می زنیم.

دوتا جمله مهم و خارج از بحث رو کنار هم گذاشتم تا این سوالو بپرسم ازت که فکر نمیکنی خودت باعث اون غرض ورزی میشی؟؟؟
چرا؟ چون من فکر نمیکنم اینجا مخالف داشته باشی (حداقل از طرف کسانی که فکر میکنی با قومیت شما مخالفن).. و خودت هم میدونی موضوع جاهایی که به نظرت همه بر علیهت لشکر کشی میکنن چقدر با موضوع این تاپیکت متفاوته ...
شما رو باهوش تر از اون دیدم که ندونی چی و چرا مخالفت ها و حتی درگیری ها رو ایجاد میکنه!!
....

در هر صورت من با موضوع تاپیک کاملا موافقم و همونطور که گفتم این تاپیک میتونه نماینده ای باشه برای چنین نیازی که درباره بقیه گویش ها (و زبان ها) که کم کم داره در ایران بسمت تغییر و حتی فراموشی میره احساس میشه و تا حالا هیچ درخواستی هم در اینباره از هیچ قومیتی نشده ...
من خوشحال میشم وقتی دغدغه حفظ داشته ها رو میبینم .. چقدر خوب که کسی در این باره پیشقدم شد

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام پریسا خانوم
نه
چه ریسکی.
مگه ما توی تالارهای همشهریا ترکی حرف نمیزنیم.
مگه بقیه ی اقوام مثل کردا توی تایپیک خودشون به زبان خودشون حرف نمیزنن. اونوقت اون ریسک داره.
تازه چنین کاری در بقیه ی سایتها انجام شده.
نضارتش رو هم میشه به یک متخصص زبان ترکی که خدا رو شکر در این سایت چند نفری داریم بسپارند.

سلام جناب حسینی
منم میدونم متخصص زبان ترکی توی باشگاه داریم.نسبت به مواضع خیلی از ترکای باشگاه هم آشنایی دارم.
ولی از این جهت ریسکه که چون مدیریت سایت احتمالا ترکی بلد نیست ممکنه فکر کنه اون تالار میشه جایی واسه بیان مواضع نامعقول عده کم افراطی(قبول دارین که ممکنه عده قلیلی هم افراطی پیدا بشن که؟)
ولی اگه نسبت به مدیریت تالار مطمئن باشه (که فکر میکنم افراد قابل اعتمادی توی سایت هستن که بتونن اینکارو انجام بدن)قاعدتا نباید مشکلی داشته باشه.

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
اموزش که همین الانم تاپیکاش هست پس فکر نکنم مشکل این باشه..برا صحبت هم که تاپیک همشهریارو داریم..دیگه چیزی مونده که احتیاج به تالار جدا داشته باشه؟
به نظر من یه بخشی وجود داشته باشه که زبانهای اقوام مختلف ایرانی آموزش داده بشه خیلی هم خوبه ، هم اینکه جایی مشخص براش باشه که همیشه امکان دسترسی بهش باشه ..
تالار همشهری ها هم که فقط برای صحبته .. و خیلی ها هستن که گویش اصیل خودشونو فراموش کردن (به نظرم این موضوع وحشتناکیه) هر فرهنگی با زبانش زنده س قصه هاش ضرب المثلاش و ...
باید فرهنگای اصیل ایرانیو حفظ کنیم!
میری تو تالار همشهریا میگی بلد نیستم ( شمالی، کردی، لری یا هرچی ..) حرف بزنم یجوری باهات برخورد میشه انگار داری کلاس میذاری!!! نمی فهمم کجای انکار زبانت کلاس داره؟؟؟
همین الانشم زبانهای حال حاضر کلی از واژه های اصیلشو از دست داده اگه بخوایم اینجوری سهل انگارانه درباره گسترششون برخورد کنیم چند سال دیگه هیچی ازشون باقی نمیمونه..

roma88

عضو جدید
با توجه به اینکه اعضای ترک باشگاه زیاد است این نیاز حس می شه.
تاپیکای مربوط به زبان ترکی تو تالار گفتگوی آزاد پخش شده، اگه تالار زبان ترکی باشه همه این تاپیکا تو یه جا جمع می شه ولازم نیست جاش تو تالار گفتگوی آزاد باشه، مثلاً تاپیک مشاعره ترکی که تو تالار ادبیات فارسی است یا آموزش زبان ترکی که تو تالار گفتگوی آزاد است.
در ضمن یه تالار زبان ترکی چه مشکی می تونه داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟

magnet

عضو جدید
پیشنهاد بسیار خوبی یه.
فقط توتولماز عزیز ، ای کاش یه نظرسنجی هم ضمیمه می کردی که موافق ایجاد تالار یا زیرتالار زبان و ادبیات ترکی (حتی با امکان ایجاد برای سایر زیان ها و گویش ها و لهجه های فارسی و غیره ! :surprised: ) هستید یا نه .
نمی دونم امکان افزودن الان هست براتون یا نه . در اینصورت میشه حتی نظرات و دلایل موافقان و مخالفان رو بررسی و نتیجه گیری کرد.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا Tutulmaz تو ام که کشتی مارو!!
یهو اسم ایرانو بذار ترکستان خلاصمون کن دیگه...........

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم کاربری که در نظرسنجی تاپیک آمار زبان مادری اعضاء باشگاه ،زبان ترکی را می فشارد،در این مورد نیز علاقه مند می باشد.البته علاوه بر آن، اکثر دوستان غیر ترک نیز بر ایجاد آن ابراز علاقه کرده اند.

در مورد کنترل تالار، مدیران توانمندی وجود دارند که توان کنترل آن بخش را دارند من جمله Sarp
به نظرم ایجاد این تالار تنش های قومیتی را به مرز صفر خواهد رساند و کاسه ی بهانه ی بهانه جویان(از تمامی اقوام) را خواهد شکست.
در مورد سایر زبان ها، بهتر است متکلمان آنها پیش قدم شوند که وظیفه ی من همراهی ست.راحت تر بگویم نماینده ی متلکمان هر زبانی خود باید پیش قدم شوند.باید جسارت داشت و راحت طلبی را کنار گذاشت.
و سرآخر اینکه دو تاپیک کافی بر زبان ترکی ست یا نه، و چه عناوینی می تواند غیر این موضوع جستارهای تالار ترکی را تشکیل دهد.آینده نشان خواهد داد.

roma88

عضو جدید
ای بابا Tutulmaz تو ام که کشتی مارو!!
یهو اسم ایرانو بذار ترکستان خلاصمون کن دیگه...........
حالا یه تالار ترکی که این حرفارو نداره، مگه با ایجاد تالار ترکی مشکلی برای بقیه ایجاد می شه؟؟؟

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا یه تالار ترکی که این حرفارو نداره، مگه با ایجاد تالار ترکی مشکلی برای بقیه ایجاد می شه؟؟؟
نه مشکلی ایجاد نمیشه ولی اینهمه تاکید جناب Tutulmaz روی مسائل مختلف مربوط به ترک ها (زبان رسمی و آمار ترک های باشگاه و تالار ترکی و.....) باعث حساسیت بیشتر و پررنگ تر شدن مسئله تبعیض نژادی میشه
من بخاطر خودتون میگم
هرچیزی که زیاد مطرح بشه کسل کننده میشه و کم کم ارزش خودشو از دست میده

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2][/h]
[h=2][/h]
دوستان اگر اجازه بدن من هم چند جمله درد دل بنویسم​
البته،
به شرطی که خارج از موضوع تاپیک نباشد
توهین به کسی در کار نباشد
در برابر توهین دیگران سکوت شود

roma88

عضو جدید
نه مشکلی ایجاد نمیشه ولی اینهمه تاکید جناب Tutulmaz روی مسائل مختلف مربوط به ترک ها (زبان رسمی و آمار ترک های باشگاه و تالار ترکی و.....) باعث حساسیت بیشتر و پررنگ تر شدن مسئله تبعیض نژادی میشه
من بخاطر خودتون میگم
هرچیزی که زیاد مطرح بشه کسل کننده میشه و کم کم ارزش خودشو از دست میده
البته این تاپیکا در جواب تبعیض های نژادی صورت گرفته بر علیه ما بوده
ایشون تو هر تاپیکی با دلایل منطقی موضوعی رو مطرح می کنند و ما انتظار داریم این بحث ها بدون کوچکترین توهینی ادامه پیدا کنه اما وسط بحث ها بعضی ها با تعصب بی جاشون و بدون دلایل منطقی بحث ها رو به حاشیه می برن

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
من نظرات شخصی خودم رو بعد از این مدت کوتاهی که تو این فوروم فعالیت داشتم و اطلاعاتی درباره مدیرانش به دست آوردم اعلام میکنم
امیدوارم مدیران این سکوتشون رو بشکنن و در مقام پاسخگویی بر بیان:

ما نه میخوایم بمب اتمی بترکونیم نه میخواییم کسی رو ترور کنیم
ولی فکر میکنم مدیران به دلایل زیر حاضر نیستن این تالار رو به ما بدن:
1-ترس از اینکه ما حرفی بزنیم که اونها نفهمن چی میگیم،چون اصلا ترکی بلد نیستن
2-به دلیل جنجال زیاد افرادی مثل من که برای این کار در حد جنگ هم تو این فوروم پیش رفتیم
3- به دلیل کمی اطلاعات که مسبب این وضع دلایل سیاسی هست که اون رو نمیگم مدیران هنوز در این باورند که ترکی لهجه هست نه زبان و اعلام میکنند فردا اقوام دیگر میان و برای منطقه خودشون هم تالار میخوان

ولی اینها به کنار من اسم نمیبرم ولی فکر میکنم کسانی دارن غرض ورزی میکنن
بازم اگه مبهمه توضیح اضافی دارم

Shahram.OTF

عضو جدید
کاربر ممتاز
استقبال میکنم شدید
فقط بالاغیرتا یکی هم بیاد یاد ما بده بعدش واقعا واقعا دوست دارم یاد بگیرم
به قول یکی از اساتید که میگفت به جای یاد گرفتن 100تا زبون بیگانه بیاید ترکی یاد بگیرید که زبون هم وطنهامون هست:D

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-اینجا باشگاه ادبیات و تاریخ نیست
2-آموزش زبانهای انگلیسی، آلمانی و فرانسه به دلایل دیگه ای در این فروم وجود داره که خودتون بهتر می دونید و ارتباط دادنش با این موضوع بی منطقه
اما:
ازونجایی که ما تالاری به نام ادبیات داریم و خب اینجا هم یک باشگاه ایرانی هست پس چه بهتر که در تالار ادبیات ، مجموعه ادبیات قومیت های ایرانی وجود داشته باشه و خیلی هم خوبه که این تالار دارای زیر مجموعه هایی باشه که هرکدوم به یکی از زبانهای ایران اختصاص داشته باشه فارسی، ترکی، کوردی و الخ(البته اگه داوطلبی برای فعالیت در اون بخش وجود داشته باشه که الان در مورد زبان ترکی چنین شرایطی موجوده)
من با کلیت حرفتون کاملا موافقم و واقعا خوشحال می شم اگه این اتفاق برای سایر زبانها و گویش های ایران هم بیفته... گرچه متاسفانه بسیاری ازین زبانها در حال زوال و فرسایش هستن...

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
2-آموزش زبانهای انگلیسی، آلمانی و فرانسه به دلایل دیگه ای در این فروم وجود داره که خودتون بهتر می دونید و ارتباط دادنش با این موضوع بی منطقه
اما:
ازونجایی که ما تالاری به نام ادبیات داریم و خب اینجا هم یک باشگاه ایرانی هست پس چه بهتر که در تالار ادبیات ، مجموعه ادبیات قومیت های ایرانی وجود داشته باشه و خیلی هم خوبه که این تالار دارای زیر مجموعه هایی باشه که هرکدوم به یکی از زبانهای ایران اختصاص داشته باشه فارسی، ترکی، کوردی و الخ(البته اگه داوطلبی برای فعالیت در اون بخش وجود داشته باشه که الان در مورد زبان ترکی چنین شرایطی موجوده)
من با کلیت حرفتون کاملا موافقم و واقعا خوشحال می شم اگه این اتفاق برای سایر زبانها و گویش های ایران هم بیفته... گرچه متاسفانه بسیاری ازین زبانها در حال زوال و فرسایش هستن...
من با جمله آخرتون موافقم
بسیاری از گویش ها در حال نابودی هستن
وقتی سازمان ملل یک رو ز رو به عنوان روز زبان مادری نام گزاری میکنه بی دلیل نیست

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما:
سلام
جوابی رو که میشه به شما در مورد مقایسه ی ترکی با گویش ها و لهجه های سایر اقوام ایرانی داد رو در پست های اولم داده ام.
اگه لطف کنید و مطالعه کنید

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته این تاپیکا در جواب تبعیض های نژادی صورت گرفته بر علیه ما بوده
ایشون تو هر تاپیکی با دلایل منطقی موضوعی رو مطرح می کنند و ما انتظار داریم این بحث ها بدون کوچکترین توهینی ادامه پیدا کنه اما وسط بحث ها بعضی ها با تعصب بی جاشون و بدون دلایل منطقی بحث ها رو به حاشیه می برن
بعضی ها از هر دو طرف بحث;):gol:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
جوابی رو که میشه به شما در مورد مقایسه ی ترکی با گویش ها و لهجه های سایر اقوام ایرانی داد رو در پست های اولم داده ام.
اگه لطف کنید و مطالعه کنید
بله پست شما رو خونده بودم و خارج ازین خودم هم متوجه تفاوتش هستم.... اونقدر واضح هست که نیازی به یادآوری نباشه .... بنده هم گفتم اگر داوطلبی برای این کار موجود باشه...
زبان ترکی در قامت یک زبان خودشو نشون می ده و خب با گویش ها متفاوت هست... اما اگر زبانی بدلایلی به گویش یا لهجه ی فارسی تغییر شکل داده باشه ( ویا اگر هم از اول گویش بوده) دلیلی نداره که اونو فاقد ادبیات و تاریخ ادبی و فولکلور دونست...:surprised: گرچه من فکر نمی کنم ازین نسل کسی بدنبال احیای فولکلور منطقه ش باشه اما نمی دونم اینکه من امیدوار باشم این باززنده سازی صورت بگیره چه ایرادی داره!!!:surprised: نگین که شما فکر می کردید کل قومیت های ایران فاقد ادبیات و تاریخ هستن:surprised:
.
.
پ.ن. البته زبانی مثل عربی هم این وسط هست که بدلیل دارا بودن جبهه ای خارج از ایران هنوز زبانی مستقل باقی مونده و احتمالا کوردی هم همینطور باشه (البته در مورد کوردی اطلاعات زیادی ندارم)
و
پ.ن.2: به گفته ی من توجه کردین؟؟؟
این تالار دارای زیر مجموعه هایی باشه که هرکدوم به یکی از زبانهای ایران اختصاص داشته باشه فارسی، ترکی، کوردی و الخ(البته اگه داوطلبی برای فعالیت در اون بخش وجود داشته باشه
OK????
تالاری که هم زیرتالار فارسی داره و هم ترکی و هم الخ
فارسی رو که جزو زبانها به شمار میارین؟؟؟
:smile:

آخرین ویرایش:

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله پست شما رو خونده بودم و خارج ازین خودم هم متوجه تفاوتش هستم.... اونقدر واضح هست که نیازی به یادآوری نباشه .... بنده هم گفتم اگر داوطلبی برای این کار موجود باشه...
زبان ترکی در قامت یک زبان خودشو نشون می ده و خب با گویش ها متفاوت هست... اما اگر زبانی بدلایلی به گویش یا لهجه ی فارسی تغییر شکل داده باشه ( ویا اگر هم از اول گویش بوده) دلیلی نداره که اونو فاقد ادبیات و تاریخ ادبی و فولکلور دونست...:surprised: گرچه من فکر نمی کنم ازین نسل کسی بدنبال احیای فولکلور منطقه ش باشه اما نمی دونم اینکه من امیدوار باشم این باززنده سازی صورت بگیره چه ایرادی داره!!!:surprised: نگین که شما فکر می کردید کل قومیت های ایران فاقد ادبیات و تاریخ هستن:surprised:
.
.
پ.ن. البته زبانی مثل عربی هم این وسط هست که بدلیل دارا بودن جبهه ای خارج از ایران هنوز زبانی مستقل باقی مونده و احتمالا کوردی هم همینطور باشه (البته در مورد کوردی اطلاعات زیادی ندارم)
خیلی ها هستن که به دنبال احیا هستن ،تنها ما نیستیم خیلیا جونشون رو توی این راه از دست دادن.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ها هستن که به دنبال احیا هستن ،تنها ما نیستیم خیلیا جونشون رو توی این راه از دست دادن.
از نسل چهارم؟؟؟:surprised: واقعا؟؟؟؟:surprised:
چه خوب... من واقعا فکر می کردم فرهنگهای محلی داره می میره........

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.
.
و
پ.ن.2: به گفته ی من توجه کردین؟؟؟

OK????
تالاری که هم زیرتالار فارسی داره و هم ترکی و هم الخ
فارسی رو که جزو زبانها به شمار میارین؟؟؟
:smile:
شما ظاهرا دعوا دارین ها. دی
منم که گفتم تو پستهام. اگه برای همه ی زبانهای رایج در ایران تالار ایجاد بشه بهتره و نشانه ی تکامل باشگاه خواهد بود
شب بخیر

Engshimi

عضو جدید

فعالیت بعضی از این دوستان اذری زبان در راستای تیشه زدن به ریشه ایرانه ،

هر وقت این جور عنوانا رو می خونم قلبم درد میگیره

roma88

عضو جدید

فعالیت بعضی از این دوستان
اذری زبان در راستای تیشه زدن به ریشه ایرانه ،

هر وقت این جور عنوانا رو می خونم قلبم درد میگیره
با این حرفتون قلب ما بیش تر درد می گیره
یعنی با یه تالار ترکی به ریشه ی ایران تیشه زده می شه؟؟؟؟؟؟؟

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
این همه تاپیک ترکی بس نبود..........حالا خوبه ما هم ترکی بلدیما

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه دونه تالار ترکی خواستیم،که توی جاهای دیگه این فروم مجبور نباشیم تاپیک بزنیم ،ببینید دارید چیکار می کنید!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا