[ پیمایش بسته و باز ] آموزش ، راهنمایی

M@HMOOD

عضو جدید
در درس نقشه برداری
در بحث پیمایش بسته :
اگر ضلع خطا را A'A بگیریم
1-به صورت ریاضی اثبات کنیدکه ضلعی که اشتباه در آن رخ داده موازی با ضلع A'A است.
2-به صورت ریاضی اثبات کنید که در اشتباهات زاویه ای ، زاویه ای که اشتباه در آن رخ داده ، اگر از دو جهت شروع به ترسیم پیمایش کنیم جابه جا نمی شود.

لطفآ کمک کنی
خواهشا سریع !

آخرین ویرایش توسط مدیر:

msc87

عضو جدید
در درس نقشه برداری
در بحث پیمایش بسته :
اگر ضلع خطا را A'A بگیریم
1-به صورت ریاضی اثبات کنیدکه ضلعی که اشتباه در آن رخ داده موازی با ضلع A'A است.
2-به صورت ریاضی اثبات کنید که در اشتباهات زاویه ای ، زاویه ای که اشتباه در آن رخ داده ، اگر از دو جهت شروع به ترسیم پیمایش کنیم جابه جا نمی شود.

لطفآ کمک کنی
خواهشا سریع !
سلام محمود جان
این دو مورد سوالی که شما پرسیدین رو من تا الان ازش اثبات ریاضیاتی ندیدم!!!!
چون جواب هر دوشون خیلی واضح و منطقی....
البته باید به این نکته توجه کرد که این اتفاق به ندرت پیش می آید وهمیشه بیش از یک اشتباه وجود داره.....
اما برای توضیح بیشتر میتونید به کتاب مهندس دیانتخواه صفحه 274 مراجعه کنید ولی اونجا هم به صورت ریاضیاتی ثابت نکرده!!!!!!!!!!!!
در هر صورتع برای پیدا کردن راسی که درش اشتباه رخ داده فقط کافی از دو طرف مختصاتها رو محاسبه کنی و اونی که کمترین اختلاف رو داره همون راسی که درش اشتباه رخ داده..

موفق باشی:gol::gol::gol:

just_geomatics

عضو جدید
آموزش پیمایش بسته و باز

آموزش پیمایش بسته و باز

با سلام
وبا خسته نباشید خدمت همه دوستان
استاد تو نقشه برداری 2 گفتن یه چهار ضلعی میخ میزنین و هر زاویه رو چهار کوپل میخونینو زاویه رو به دست میارین
در هر کوپل یه بار آینه به چپ و یه بار آینه به راس میخونیم و مقدار زاویه رو به دس میاریم؟
تو چهار کوپل خوندنم اینه که 50 تا 50 تا به زوایا اضافی میکنیم؟
آیا تو هر زاویه و این چهار کوپل مجموع زوایای اندازه گیری شده رو تقسیم بر 8 میکنیمو زاویه به دست میاد؟
اگه نیاز به تصحیح یا تکمیل داره ممنون میشم توضیح بدین
با آرزوی موفقیت همگی تو زندگی و رشتمون
:):gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

msc87

عضو جدید
با سلام
وبا خسته نباشید خدمت همه دوستان
استاد تو نقشه برداری 2 گفتن یه چهار ضلعی میخ میزنین و هر زاویه رو چهار کوپل میخونینو زاویه رو به دست میارین
در هر کوپل یه بار آینه به چپ و یه بار آینه به راس میخونیم و مقدار زاویه رو به دس میاریم؟
تو چهار کوپل خوندنم اینه که 50 تا 50 تا به زوایا اضافی میکنیم؟
آیا تو هر زاویه و این چهار کوپل مجموع زوایای اندازه گیری شده رو تقسیم بر 8 میکنیمو زاویه به دست میاد؟
اگه نیاز به تصحیح یا تکمیل داره ممنون میشم توضیح بدین
با آرزوی موفقیت همگی تو زندگی و رشتمون
:):gol:
سلاممن سوالتون رو درست متوجه نشدم
اما در مورد کوپل همونطور که گفتید یک بار دایره به چپ و یکبار دایره به راست میخونید و زاویه رو محاسبه میکنید. در چهار کوپل هم باید تقسیم بر 8 کنید....

موفق باشید:gol::gol::gol::gol:

Akhademi

عضو جدید
سلام . من می خوام پیمایش را یاد بگیرم . بصورت علمی و تجربی . لطفا راهنمایی کنید.

msc87

عضو جدید
سلام . من می خوام پیمایش را یاد بگیرم . بصورت علمی و تجربی . لطفا راهنمایی کنید.
سلام
بهترین کار مطالعه کتاب نوبخت و یا دیانتخواه میباشد..... در این دو کتاب بحث مفصلی در مورد انجام پیماش و خطاهای اون صورت گرفته.....
موفق باشید....:gol::gol::gol::gol:

rasoul2023

عضو جدید
اولین نرم افزار فارسی محاسبه پیمایش بسته

اولین نرم افزار فارسی محاسبه پیمایش بسته

تقدیم به تمام نقشه برداران عزیز مخصوصا دانشجویان و هنرجویان فنی و حرفه ای که مطمئنم با دیدن این برنامه صد چندان خوشحال میشوند .

انشا ا... نسخه های بعدی این برنامه در صورت استقبال دوستان ارائه خواهد شد که نسخه دات نت اون تقریبا تمام شده و قابلیت چاپ جدول پیمایش و ترسیم پلیگون را هم داره .

معرفی این برنامه با ذکر نام برنامه نویس بلامانع میباشد .

برنامه فوق برای انجام محاسبات پیمایش بسته نقشه برداری میباشد که در نوع خود بی نظیر میباشد و به صورت کاملا فارسی ارائه شده است .
قابلیتهای این برنامه به شرح زیر میباشد :

۱- انجام پیمایش n ضلعی بسته .
۲- سرشکنی خطاهای مربوط به زوایا به صورت کاملا نرم افزاری .
۳- محاسبه طولها .
۴- محاسابه کلیه ژیزمانها با وارد کردن اولین ژیرمان .
۵- محاسبه کلیه خطاهای طولی و عرضی مختصات ( X,Y) .
6- محاسبه مختصات نهایی .
دانلود

mamad_sgh

عضو جدید
کمک درباره پیمایش و کشیدن نقشه

کمک درباره پیمایش و کشیدن نقشه

سلام خدمت همه دوستان نقشه بردار گل:gol:
استاد ما بهمون گفته بود نقشه یه باغچه رو تو دانشگاه بردارید بعد پیمایش کنید و نقشه رو بکشید واسم بیارید.ما هم با تئودولیت نقطه هارو زدیمو زوایا تار بالا پایین و ... رو بدست آوردیم حالا نمیدونیم باید چکار کنیم:cry::(
نرم افزاری هست که ما اطلاعاتی که نوشتیمو بدیم بهش و پیمایش کنه و نقشه رو بهمون بده؟
اگه میشه زودتر جواب بدید چون اگه تا 16 بهمن تحویل ندم درسو می افتم :cry::cry:

rasoul2023

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان نقشه بردار گلhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif
استاد ما بهمون گفته بود نقشه یه باغچه رو تو دانشگاه بردارید بعد پیمایش کنید و نقشه رو بکشید واسم بیارید.ما هم با تئودولیت نقطه هارو زدیمو زوایا تار بالا پایین و ... رو بدست آوردیم حالا نمیدونیم باید چکار کنیمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cry.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/frown.gif
نرم افزاری هست که ما اطلاعاتی که نوشتیمو بدیم بهش و پیمایش کنه و نقشه رو بهمون بده؟
اگه میشه زودتر جواب بدید چون اگه تا 16 بهمن تحویل ندم درسو می افتم http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cry.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cry.gif

سلام دوست عزیز :

با یکم جستجو پیدا میکردی .
این برنامه را خودم نوشتم امیدوارم به کارت بیاد از همین جا به همه دوستان هم اطلاع میدم منتظر نسخه دوم این برنامه سازگار با ویندوز 7 باشند .

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/203061-اولین-نرم-افزار-فارسی-محاسبه-پیمایش-بسته

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mamad_sgh

عضو جدید
سلام دوست عزیز :

با یکم جستجو پیدا میکردی .
این برنامه را خودم نوشتم امیدوارم به کارت بیاد از همین جا به همه دوستان هم اطلاع میدم منتظر نسخه دوم این برنامه سازگار با ویندوز 7 باشند .

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/203061-اولین-نرم-افزار-فارسی-محاسبه-پیمایش-بسته

ممنون اینو پیدا کردم ولی زبونش قاطی بود البته رو 7 رو سیستم xp ام امتحان نکردم.این نرمافزار فقط پیمایش میکنه؟ واسه کشیدنش چکار کنم؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rasoul2023

عضو جدید
ممنون اینو پیدا کردم ولی زبونش قاطی بود البته رو 7 رو سیستم xp ام امتحان نکردم.این نرمافزار فقط پیمایش میکنه؟ واسه کشیدنش چکار کنم؟

دوست عزیز وقتی به مختصات رسیدی Auto cad را باز کن با دستور po میتونید نقطه وارد کنید به این صورت :
Po ==> Enter ==> 1000,1000==>Enter

برای اینکه فارسی نویسی نرم افزار هم درست بشه به کنترل پنل برو در قسمت regional and languge تنظیماتت به صورت عکس زیر باشه :

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saeed_geomatic

عضو جدید
محاسبه پیمایش در نرم افزار لند

پیوست ها

• PROJE2.rar
    3.4 مگایابت · بازدیدها: 4

AMIR1115

عضو جدید
سلام
دوستان لطفا اگه ممکنه یسری سوال داشتم تونستید کمکم کنید.
1)نحوه ایجاد شبکه پیمایش و ارائه اون جهت کنترل که مورد تایید سازمان نقشه برداری باشه
با توتال استیشن به چه صورته؟محاسبات سرشکنی‌ها به صورت فایل کامپیوتری در محیط نرم افزاری land؟
2)فایل نقشه 1/500 با لژانت شیت بندی و فایل نقشه 1/500 یکپارچه به چه صورت باید تهیه کرد؟

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
تقدیم به تمام نقشه برداران عزیز مخصوصا دانشجویان و هنرجویان فنی و حرفه ای که مطمئنم با دیدن این برنامه صد چندان خوشحال میشوند .

انشا ا... نسخه های بعدی این برنامه در صورت استقبال دوستان ارائه خواهد شد که نسخه دات نت اون تقریبا تمام شده و قابلیت چاپ جدول پیمایش و ترسیم پلیگون را هم داره .

معرفی این برنامه با ذکر نام برنامه نویس بلامانع میباشد .

برنامه فوق برای انجام محاسبات پیمایش بسته نقشه برداری میباشد که در نوع خود بی نظیر میباشد و به صورت کاملا فارسی ارائه شده است .
قابلیتهای این برنامه به شرح زیر میباشد :

۱- انجام پیمایش n ضلعی بسته .
۲- سرشکنی خطاهای مربوط به زوایا به صورت کاملا نرم افزاری .
۳- محاسبه طولها .
۴- محاسابه کلیه ژیزمانها با وارد کردن اولین ژیرمان .
۵- محاسبه کلیه خطاهای طولی و عرضی مختصات ( X,Y) .
6- محاسبه مختصات نهایی .
دانلود

رسول جان لینکت خراب شده میشه دوباره بذاریش لازممه :(

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jahanee

عضو جدید
لینک خرابی

لینک خرابی

درودبرشماانسان ازاده.ممنون ازلطفت,امالینک خراب است وغیرقابل دریافت:mad::gol::confused:

hamidrahravan

عضو جدید
اموزش پلیگون بسته و باز

اموزش پلیگون بسته و باز

روش انجام پلیگون بسته و باز و روش محاسبه درصد خطاهای رفرانسهارو بلد نیستم ممنون میشم کسی از دوستان کمکم کنه

آخرین ویرایش:

hamidrahravan

عضو جدید
سلام دوست عزیز من عملیات پلیگون بسته و باز و محاسبه درصد خطارا بلد نیستم میتونی کمکم کنی

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
دوست من رجوع کنید به کتاب نقشه برداری مهندسی تالیف مهندس محمود دیانت خواه فصل 12 و یا کتاب نقشه برداری (شناخت کلی)دکتر محمود ذوالفقاری بخش سوم (برداشت) صفحه 255 تا 311 .اگر از انجا یاد نگرفتی ،یه ندا بده

متفکر کوچک

عضو جدید
رسم کروکی

رسم کروکی

سلام
لطفا کمک کنید من باید توی اوتوکد پروفیل عرضی (کروکی)یک منطقه رو بکشم اطلاعاتمم جدول استادیمتری (مختصات قطبی نقاط نسبت به محور قطبی) در ضمن مختصات دکارتی 2 تا ایسگاهمم دارم
لطفا ج بدید
وقت ندارم:(:w04:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام
لطفا کمک کنید من باید توی اوتوکد پروفیل عرضی (کروکی)یک منطقه رو بکشم اطلاعاتمم جدول استادیمتری (مختصات قطبی نقاط نسبت به محور قطبی) در ضمن مختصات دکارتی 2 تا ایسگاهمم دارم
لطفا ج بدید
وقت ندارم
سوال دوم : متفکر کوچک - 3 ساعت پيش

سلام خواهش میکنم جواب منو بدید من میخوام توی اتوکد یک سری نقطه رو پیدا کنم یعنی اینکه کروکی زمین رو بکشم ولی بلد نیست اطلاعاتی که من دارم مختصات قطبی یک سری نفاط نسبت به محور قطبیم است لطفا زود ج بدید خواهش میکنم​

سلام دوست من ................ در خصوص سوال دومتون که پیام داده بودید..................

شما........... اگه میخواهید مختصات یک نقطه رو که دارید و میخواهید روی صفحه پیدا کنید..................... بنده این راه رو پیشنهاد می کنم ....................... فرمان line را انتخاب کنید............... قبل اینکه کلیک رو صفحه بکنید .......... مختصات دلخواتون رو وارد کنید ..................... به این صورت مثلا مختصات شما 1000 و 2000 است ....................... عدد 1000 رو وارد کنید.............حالا کلید shift+کلید > رو جهت وارد کردن (،) هستش رو بزیند ...............و در انتها مختصات دوم که 2000 هست رو وارد کنید ....................................... مشاهده می کنید که شروع خط شما از از مختصات دلخواه می باشد............................... برای اطمینان از مختصات ابتدای خط که بدست آوردید فرمان id را اجرای کنید و روی ابتدا خط کلیک کنید ............. مخصات رو در قسمت فرمان به شما نشون میده ...........امیداورم قضیه رو تونسته باشم توضیح بدم......................... بدرود.

متفکر کوچک

عضو جدید

سلام دوست من ................ در خصوص سوال دومتون که پیام داده بودید..................

شما........... اگه میخواهید مختصات یک نقطه رو که دارید و میخواهید روی صفحه پیدا کنید..................... بنده این راه رو پیشنهاد می کنم ....................... فرمان line را انتخاب کنید............... قبل اینکه کلیک رو صفحه بکنید .......... مختصات دلخواتون رو وارد کنید ..................... به این صورت مثلا مختصات شما 1000 و 2000 است ....................... عدد 1000 رو وارد کنید.............حالا کلید shift+کلید > رو جهت وارد کردن (،) هستش رو بزیند ...............و در انتها مختصات دوم که 2000 هست رو وارد کنید ....................................... مشاهده می کنید که شروع خط شما از از مختصات دلخواه می باشد............................... برای اطمینان از مختصات ابتدای خط که بدست آوردید فرمان id را اجرای کنید و روی ابتدا خط کلیک کنید ............. مخصات رو در قسمت فرمان به شما نشون میده ...........امیداورم قضیه رو تونسته باشم توضیح بدم......................... بدرود.

خیلی ممنون از جوابتون ولی من مختصات دکارتی نقااط رو ندارم مختصات قطبی دارم یعنی فاصصله نقاط تا ایستگاه و زاویه نقاط این روشی که شما گفتید به نظر میاد برای این است که مختصاتxوyنقاط رو داشته باشیم
من جدول استادیمتری دارم از نقاط فقط
ممنون میشم جواب بدید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sshayan59

عضو جدید
سلام
لطفا ج بدید
سلام بهترین راه حل استفاده از برنامه sdr map 8 است که به همراه فایل اموزش براحتی قابل دانلود است
1قسمتی داره که شما مختصات ایستگاه استقرار و ایستگاه قراولروی را میدید بعد فاصله و زاویه نقاط برداشتی را میدید و مختصات سرشکن شده به شما داده میشه
این قسمتش خیلی باحاله
البته با 1 مقدار خلاقیت و کمک میتونید توی اکسل هم این کارو انجام بدید

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
سلام
لطفا ج بدید

شما دو ایستگاه مختصاتی داری که در اصطلاح میگیم شبکه شما نقص دیتوم نداره ،چرا نداره :چون حداقل به یک xوy ،یک آزیموت و یک طول مشخص نیاز دار ی یا مختصات دو نقطه تا نقشه شما از نظر مقیاس و زاویه چرخش با واقعیت همسو باشد .اول کاری که میکنی این است که با دو مختصات معلوم شمال نقشه را پیدا کنی و ژیزمان ضلع معلوم را.
شکل زیر هم یه جورایی مثل خواسته شماست

untitled.JPG
فرمولهای زیر (با یه برنامه نویسی کوچک با اکسل هم ) کمک میکند تا مختصات نقاط برسی
ژیزمان AB معلوم.
ژیزمان ضلع بعدی =ژیزمان AB + زاویه بین دو ضلع (مثل زاویه راس B )
مقدار x نقطه B =مقدار x نقطه + (طول AB * سینوس ژیزمان AB)
مقدار Y هم مانند بالا فقط کسینوس ژیزمان حساب میشود.
تمام ایستگاههات مختصات دار شد.

ehsan_l

عضو جدید
مراحل طراحی و اجرای شهرک !

مراحل طراحی و اجرای شهرک !

با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان لطفا کمک کنید ... بنده در حال کار آموزی هستم و اطلاعاتی در رابطه با مراحل نقشه برداری و اجرای یک شهرک میخوام .
لطفا اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید کمک کنید؛
اطلاعاتی در مورد اینکه چطوری زمین شهرک رو از زمین های مجاور تفکیک کنیم، عملیات زمینی به چه صورت باید باشد(مثلا حتما جی پی اس میخواد یا نه؟)
پیاده کردن شهرک چگونه باشد؟ خلاصه هر اطلاعاتی در این زمینه دارید دریغ نفرمایید
. بسیار ممنون:gol:

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان لطفا کمک کنید ... بنده در حال کار آموزی هستم و اطلاعاتی در رابطه با مراحل نقشه برداری و اجرای یک شهرک میخوام .
لطفا اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید کمک کنید؛
اطلاعاتی در مورد اینکه چطوری زمین شهرک رو از زمین های مجاور تفکیک کنیم، عملیات زمینی به چه صورت باید باشد(مثلا حتما جی پی اس میخواد یا نه؟)
پیاده کردن شهرک چگونه باشد؟ خلاصه هر اطلاعاتی در این زمینه دارید دریغ نفرمایید
. بسیار ممنونhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

معمولا
یک برداشت با مقیاس معلوم از منطقه مورد نظر واطراف دارید تا طرح اولیه روی آن زده بشود و تا حدودی هم حجم عملیات خاکی را براورد کنند. که نیاز به روپر(بنچ مارک)گذاری و پیمایش دقیق مسطحاتی و ترازیابی مشهود است.پیمایش از نوع بسته میباشد و محدوده باید درون این بنچمارکها قرار گیرد.برای دقت کار فواصل بیشتر 1کیلومتر نباشد بهتر است و حتما هر بنپمارک نسبت به قبلی و بعدی دید داشته باشد بسته به محدوده حداقل 4 روپر نیاز است.که بنا به صلاحدید 2 یا بیشتر روپر ها را با GPS تک یا دو فرکانسه مختصات دار میکنن و برای ارتفاع و انتقال به پروژه خرید نقطه NCC یا DNG از سازمان نقشه برداری .(ترازیابی هم به روش دو رفت و یک برگشت انجام میشود.
بسته به شکل پروژه مثلا مستطیل یا مربع 4 نقطه راس را پیاده سازی میکنی،این 4 نقطه پشت به پشت کار شما هست(یعنی اگر حدود یک دیوار باشد ضخامت دیوار به سمت داخل است.)
خوب قاعدتا یک خاکبرداری کلی نیاز هست تا رسیدن به رقوم دلخواه به صورت تقریبی.
پیاده کردن فونداسیون ساختمانها، پیاده سازی مسیر طبق استاندارها و توجه به احیای متناوب میخهای آن ، دیگر بناها هم که مشخص است

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ehsan_l

عضو جدید
معمولا
یک برداشت با مقیاس معلوم از منطقه مورد نظر واطراف دارید تا طرح اولیه روی آن زده بشود و تا حدودی هم حجم عملیات خاکی را براورد کنند. که نیاز به روپر(بنچ مارک)گذاری و پیمایش دقیق مسطحاتی و ترازیابی مشهود است.پیمایش از نوع بسته میباشد و محدوده باید درون این بنچمارکها قرار گیرد.برای دقت کار فواصل بیشتر 1کیلومتر نباشد بهتر است و حتما هر بنپمارک نسبت به قبلی و بعدی دید داشته باشد بسته به محدوده حداقل 4 روپر نیاز است.که بنا به صلاحدید 2 یا بیشتر روپر ها را با GPS تک یا دو فرکانسه مختصات دار میکنن و برای ارتفاع و انتقال به پروژه خرید نقطه NCC یا DNG از سازمان نقشه برداری .(ترازیابی هم به روش دو رفت و یک برگشت انجام میشود.
بسته به شکل پروژه مثلا مستطیل یا مربع 4 نقطه راس را پیاده سازی میکنی،این 4 نقطه پشت به پشت کار شما هست(یعنی اگر حدود یک دیوار باشد ضخامت دیوار به سمت داخل است.)
خوب قاعدتا یک خاکبرداری کلی نیاز هست تا رسیدن به رقوم دلخواه به صورت تقریبی.
پیاده کردن فونداسیون ساختمانها، پیاده سازی مسیر طبق استاندارها و توجه به احیای متناوب میخهای آن ، دیگر بناها هم که مشخص است

بسیار تشکر آقای هاشمی عزیز
به عنوان یک توضیح کلی بسیار عالی بود ...
اگر لطف کنید مراحل کار رو هم بفرمائید خیلی عالی میشه ... چون من سابقه کار عملی به این وسعت نداشتم !
مثلا اینکه اول پیمایش بسته بشه بعد جی پی اس زده بشه مشکلی داره یا نه ... منظورم اینه که استاندارد چجوریه؟ ترتیب مراحل چجوریه؟ با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
بسیار تشکر آقای هاشمی عزیز
به عنوان یک توضیح کلی بسیار عالی بود ...
اگر لطف کنید مراحل کار رو هم بفرمائید خیلی عالی میشه ... چون من سابقه کار عملی به این وسعت نداشتم !
مثلا اینکه اول پیمایش بسته بشه بعد جی پی اس زده بشه مشکلی داره یا نه ... منظورم اینه که استاندارد چجوریه؟ ترتیب مراحل چجوریه؟ با تشکر

همیشه دنبال کارای راحت باش ،یعنی کارایی رو انجام بدی که بدها دردسر نداشته باشی .
اول برای راحتی بهتر نقاط رو GPS بزنی ، بعد پیمایش کنی که درگیر چرخاندن نقشه نباشی و دیگر اینکه معمولا UTM پیادهسازی میکنی پس از اولش utm کار کنی.
توی شهرک سازی این چند تا آیتم همیشه وجود داره
که طراح در روی نقشه در اختیار میگذاره​
:
  • مسیر های ارتباطی که دارای اساس و زیر اساس و سطح آسفالت تمام شده را با یک شیب معلوم داری مثلا کوچههای فرعی باید سوار خیابانهای اصلی باشه.
  • یک جدول کشی و کانیو داری
  • سیستم لوله کشی آب داری
  • سیستم جمع آوری آبهای سطحی
  • سیستم فاضلاب
  • پیادهسازی فضای سبز و محوطه های خاص
  • چندین ساختمان با متراژ و ابعاد مختلف
یک فاز بندی در منطقه لازم هست و بر اساس اولویتهای طراح هر خواسته ایی در آن فاز انجام میدی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mostafades

عضو جدید
باسلام و احترام
من اگر بخوام به دور یک روستا یه پیمایش بسته انجام بدم و خطاها را سرشکن بکنم روش کار عملی با توتال استیشن به چه صورته و چه کارهایی باید انجام بشه ؟؟
ما دو نقطه با مختصات معلوم و دقیق را داریم که به فاصله 220 متری از هم قرار دارند ؟
لطفا راهنمایی بفرمائید چون میخوام از رئوس پیمایش جهت انتقال مختصات دقیق استفاده بکنم ؟