پیش به سوی ارشد 94

Ros3

عضو جدید
سلام دوستان:gol:
الان نزدیک به سه ماهه که کنکور 93 تموم شده و من بارها به اینجا سر زدم دریغ از تاپیک جدید برای کنکوری های 94.:w20:
خوب گویا امسال کسی قصد شرکت در کنکور ارشد نداره، خوشبحال خودم میشه. :d

دیگه گفتم خودم دست به کار شم و این تاپیکو راه بندازم که محلی باشه برای بحث و گفتگو
البته تجربه تاپیکای قبلی نشون داده مهندسای کامپیوتر این انجمن کمتر تمایل به بحث دارن و بیشتر سرشون گرم کتاباست.:w10:
با همه اینا به نظرم این تاپیک باید ایجاد بشه تا از نظرات هم تو تصمیم گیری بهتر استفاده کنیم. همچنین از تجربیات دوستانی که سالای قبل به ویژه سال قبل کنکور داشتن بهره بریم.

samira2011

عضو جدید
سلام
منم سال قبل متاسفانه زمان امتحان شرکت نکردم چون نتونسته بودم کامل بخونم.
انشاالله امسال تصمیم دارم از الان شروع کنم.
اگه دوستانی که سال قبل موسسه ی خاصی شرکت کرده بودن والان نتیجه خوبی گرفتن نظراتشون بیان کن خودم هیچ موسسه ی شرکت نکرده بودم.
ممنون :)

mansoure13

عضو جدید
میشه کتابی معرفی کنین که شامل تست های طبقه بندی شده باشه برای گرایش هوش؟؟؟ آیا؟؟؟

mahdi200hell

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من خودم سال پیش شرکت کردم که مجاز نشدم و دوباره قصد شرکت دارم.توی تالار گروه برق دیدم که مطالعه و رفع اشکال گروهی گذاشتن.به نظرم اگه ما هم اینجا اینکارو بکنیم خوب باشه

nafiseh93

عضو جدید
دوستای عزیز سلام
من تازه عضو این انجمن شدم و امیدوارم برام مفید باشه
امسال سال اولیه که میخوام کارشناسی ارشد بدم اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم؟ چه جوری بخونم؟ چه آزمونی شرکت کنم ؟کدوم کتابا بهتره ؟اگه میشه راهنماییم کنید
در مورد گرایش هم خودم به نرم افزار علاقه دارم از خود هوش هم خوشم میاد اما از مدارهای الکتریکی که توی منابع آزمونشه اصلا خوشم نمیاد کلا میتونه یکی به من بگه کدوم یکی بهتره
ممنون

mahdi200hell

عضو جدید
دوستای عزیز سلام
من تازه عضو این انجمن شدم و امیدوارم برام مفید باشه
امسال سال اولیه که میخوام کارشناسی ارشد بدم اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم؟ چه جوری بخونم؟ چه آزمونی شرکت کنم ؟کدوم کتابا بهتره ؟اگه میشه راهنماییم کنید
در مورد گرایش هم خودم به نرم افزار علاقه دارم از خود هوش هم خوشم میاد اما از مدارهای الکتریکی که توی منابع آزمونشه اصلا خوشم نمیاد کلا میتونه یکی به من بگه کدوم یکی بهتره
ممنون

سلام
به نظر من اگر به هوش مصنوعی علاقه دارید گرایش خوبیه.شاید خیلی منصفانه نباشه ولی از نرم افزار بهتره.از درس مدار هم نترسید میتونید حذفش کنید و بقیه درسارو وقت بیشتری بذارید.
من خودم سخت افزار بودم.روی انتخاب کتابای کنکور واسه هوش میتونم کمکتون کنم ولی نظرتون روی هوشه؟

power4ever

عضو جدید
تمام دوستان بدون شک از اهمیت درس ریاضی مهندسی
آگاه هستن توی این پست فیلم تدریس مهندس کریمی رو واسه شما عزیزان
تهیه کردیم امیدوارم لذت ببرید
فایل ها برای دانلود راحتتر به در خواست کاربران به 6 فایل 50 مگابایتی تقسیم شده اند

جهت دانلود این فیلم به ادامه مطلب مراجعه کنید

SH.SHAMS

عضو جدید
سلام، من تازه عضو این سایت شدم، رشته کارشناسی من سخت افزار بوده ولی می خوام برای ارشد یا نرم افزار امتحان بدم یا مهندسی فناوری اطلاعات، کدومش به نظرتون بهتره؟

nima93

عضو جدید
سلام، من تازه عضو این سایت شدم، رشته کارشناسی من سخت افزار بوده ولی می خوام برای ارشد یا نرم افزار امتحان بدم یا مهندسی فناوری اطلاعات، کدومش به نظرتون بهتره؟
سلام،اول باید ببینید به کدوم رشته علاقه ی بیشتری دارید،چون علاقه خیلی مهمه،از لحاظ کنکور رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات نسبت به نرم افزار آسونتره و کتابای کمتری را هم باید بخونیدولی فکر می کنم از لحاط بازار کار نرم افزار بهتره.هرچند شما می تونید تو رشته معماری هم موفق بشید.

nafiseh93

عضو جدید
به نظرتون تابستون چقدر بخونم خوبه یعنی چقدر از منابع ؟
کدوم آزمون بهتره که شرکت کنم؟
برای گرایش نرم افزار

pardis70

عضو جدید
سلام منابع پیشنهادی برای گرایش نرم افزار چه کتاب هایی هست؟
و اینکه به نظرتون این بسته های آموزشگاه ها خوبن؟ اگه خوبن کدوم آموزشگاه؟ یا کلا خودمون کتاب بگیریم بهتره؟
امسال اولین سالی که میخوام ارشد شرکت کنم اگه راهنمایی کنین کمک بزرگی کردین

nima93

عضو جدید
به نظرتون تابستون چقدر بخونم خوبه یعنی چقدر از منابع ؟کدوم آزمون بهتره که شرکت کنم؟برای گرایش نرم افزار
سلام تابستون بهتره یا درس هایی که احساس می کنید ضعیف تر هستید رو بخونید یا هم سعی کنیددروس تخصصی مشترک رو بخونیدو تموم کنید.در مورد آزمونم فکر کنم 3آزمون نهایی ماهان بد نباشه.

nima93

عضو جدید
منم میخوام نرم افزار شرکت کنم ارشد. نیاز ب منابع خوب دارم:redface:
سلام دوست عزیز این نظر منه البته بهتره بگم جمع بندی هستش از مصاحبه ها ی دوستانی که رتبه های خوبی را سال های گذشته کسب کرده اند.
در مورد درس زبان نظرها متفاوت هست وانتخاب منابع به خیلی چیزها بستگی داره از جمله سطحی که شما دارید.
دروس ریاضی:
آمار:آمار پارسه(دکترطورانی) ،آمار مدرسان شریف
ساختمان گسسته :پوران پژوهش(هادی یوسفی)
ریاضی مهندسی : محمود کریمی
محاسبات عددی :پارسه ،پوران پژوهش
دروس تخصصی مشترک:
مدار منطقی و معماری کامپیوتر:پوران پژوهش(هادی یوسفی)
ساختمان داده ها:ساختمان داده مقسمی،پوران پژوهش(هادی یوسفی)
سیستم عامل :سیستم عامل پارسه(دکتر حقیقت)، سیستم عامل پوران پژوهش
نظریه زبان ها وماشین:نظریه زبان ها وماشین لینز
دروس تخصصی:
طراحی الگوریتم :پوران پژوهش
کامپایلر:پوران پژوهش(آل شیخ)
پایگاه داده: مقسمی
زبان های برنامه سازی :پرات،پوران پژوهش

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها، اول اینکه امیدوارم موفق باشین تو کنکور :victory::victory::victory:، بعدشم یه سری سوال داشتم شاید منم اومدم تو جمع شما :)
راستش من لیسانسم معماری بوده ولی اصلا اصلا راضی نیستم. دبیرستان برنامه نویسی اینا رو در حد یه بچه دبیرستانی بد نبودم، از اولم همه بهم گفتن کامپیوتر بخون که گوشم بدهکار نبود، یه بارم ترم 4 می خواستم تغییر رشته بدم که بعدش منصرف شدم (کاش نمی ترسیدمو این کارو می کردم)... خلاصه خیلی علاقه دارم برگردم به سمت این رشته ولی 4 ساله کلا از کارای محاسباتی اینا دورم و فک کنم یه کم طول بکشه را افتادنم، حالا به نظر شما لازمه دوباره از لیسانس شروع کنم یا می تونم خودم با یکی دو سال مطالعه و تمرین ارشد شرکت کنم؟؟
و اینکه ارزش ارشد تو رشته های کامپیوتر بدون لیسانس چقده؟ (هم از نظر سواد هم مدرک) مثلا تو معماری ظاهرا ارشد خوندن چیزی به سواد آدم اضافه نمی کنه و اصلش همون کارشناسیه. کارشم طوریه که مثلا بدون مدرک کارشناسی نمی شه عضو نظام مهندسی شد. می خواستم بدونم تو رشته های کامپیوتر وضعیت چه طوره؟
اگه یه کتابی برای مطالعه ی اول کار هم معرفی کنین -که ببینم چقد می تونم متوجه شم- خیییییلی ممنون می شم :w27::w27:

pardis70

عضو جدید
سلام دوست عزیز این نظر منه البته بهتره بگم جمع بندی هستش از مصاحبه ها ی دوستانی که رتبه های خوبی را سال های گذشته کسب کرده اند.
در مورد درس زبان نظرها متفاوت هست وانتخاب منابع به خیلی چیزها بستگی داره از جمله سطحی که شما دارید.
دروس ریاضی:
دروس تخصصی مشترک:
دروس تخصصی:

خــیلی خـــیلی ممنون
:smile:
فقط برای زبان عمومی و تخصصی منبعی معرفی نکردین
اگه فقط 504 رو بخونیم کافیه؟

nima93

عضو جدید
خــیلی خـــیلی ممنون
سلام خواهش می کنم دوست عزیز،در مورد زبان عرض کردم منابع زیادی وجود داره وانتخاب منابع بستگی داره شما در چه سطحی هستید ، 504 خوبه ولی کافی نیست در مورد کتاب تست برای زبان تخصصی مدرسان شریف بد نیست اما در کل کتاب تست خوب برای زبان (هم عمومی هم تخصصی )کتاب "گسترش علوم پایه" فکر کنم مولفشم آقای مقسمی هستش خیلی خوب باشه.موفق باشید

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خــیلی خـــیلی ممنون
بهترین منبع برای زبان عمومی بعد از 504 و تافل، تستای سال های گذشته کنکوره (البته هر 6 سری مربوط به هر سال + تستای قسمت عمومیه رشته ی زبان تخصصی) این تستا رو تو کتاب ارشد زیر ذره بین با جواب تشریحی گردآوری کردن اگه نتونستین خودتون همین طوری بخونین... بهترین وسیله هم برای حفظ کردن لغات memrise.com هست. من خودم پارسال با کمک همین سایت، از شهریور تا دی ماه 504 و تافل و سوالای زبان عمومی سال 92 رو خوندم تو کنکور از 10 تا تست لغت 8 تاشو درست زدم

eng_majid

عضو جدید
دروس ریاضی:
دروس تخصصی مشترک:
دروس تخصصی:
دوست عزیز شما این منابع رو خودتون خوندید؟؟؟
کنکوری بودید قبلن؟ یا اینکه این منابع رو واسه امسال جمع کردید که بخونید؟

nima93

عضو جدید
دوست عزیز شما این منابع رو خودتون خوندید؟؟؟کنکوری بودید قبلن؟ یا اینکه این منابع رو واسه امسال جمع کردید که بخونید؟
بله من پارسال کلی زمان گذاشتم تا بالاخره این منابع را پیدا کردم و خوندم و مطمئنم که اگر برنامه ریزی درستی داشته باشید حتما با این منابع به نتیجه دلخواه خواهید رسید.موفق باشید.

eng_majid

عضو جدید
بله من پارسال کلی زمان گذاشتم تا بالاخره این منابع را پیدا کردم و خوندم و مطمئنم که اگر برنامه ریزی درستی داشته باشید حتما با این منابع به نتیجه دلخواه خواهید رسید.موفق باشید.
رتبتون تو ارشد 93 چند شد؟

nafiseh93

عضو جدید
ممنون که یکی پیدا شد جواب بده
یعنی در حد دروس مشترک تابستون بخونم خوبه؟
برای شروع کتاب های درسی رو بخونم یا کتاب هایی که نکات برای کنکور داره مثلا دفعه اول که میخوام درس منطقی و شروع کنم کتاب موریس مانو رو بخونم یا کتاب هایی که گفتید ؟

nima93

عضو جدید
ممنون که یکی پیدا شد جواب بده
یعنی در حد دروس مشترک تابستون بخونم خوبه؟
برای شروع کتاب های درسی رو بخونم یا کتاب هایی که نکات برای کنکور داره مثلا دفعه اول که میخوام درس منطقی و شروع کنم کتاب موریس مانو رو بخونم یا کتاب هایی که گفتید ؟
دوست عزیزاین فقط نظر منه،البته خیلی از دوستانی هم که موفق بودند همین نظرو دارن اما باز شما باید پتانسیل و سطح خودتون رو برای برنامه ریزیتون در نظر بگیرید.
ولی اگه بتونید دروس مشترک رو توی تابستون خوب بخونید خیلی عالیه
برای درس مدار منطقی ،پوران پژوهش خودش کافیه ولی برای نظریه زبان ها و معماری سعی کنید با کتاب مرجع شروع کنید،سیستم عامل دکتر حقیقت هم که دست کمی از یک کتاب مرجع نداره،برای ساختمان داده هم اگه مرجع بخونید خیلی عالیه چون مباحث مشترکی با درس طراحی الگوریتم داره
موفق باشید.

ronak22

عضو جدید
سلام...خوبید؟؟منم می خوام خودمو برای کنکور ارشد آماده کنم..می خواستم بدونم میتونید کمکم کنید لطفا؟؟

nima93

عضو جدید
رتبتون تو ارشد 93 چند شد؟
دوست عزیز چون این سوال را به صورت خصوصی هم پرسیده بودیدمنم از همون طریق جوابتونو دادم،بازم اگه سوالی در رابطه با منابع یا کلا آزمون یا مطالبی که در امضام هست داشته باشید بپرسید ،خوشحال میشم بتونم بهتون کمک کنم.موفق باشید.

• Like
واکنش ها: Ros3
بالا