پلاگین The Pen Tool برای Sketchup

mani24

عضو جدید
کاربر ممتاز
پلاگین The Pen Tool یه پلاگین خوب برای کشیدن انواع خط هستش.

این پلاگین شامل خط های زیر میشه:

Soft Draw : به رسم خط های نرم و هموار کمک می کنه. همونطور که ابزار eraser کار میکنه، این ابزار هم (با ctrl) خط ها و منحنی ها را نرم می کنه. شما می تونید با این ابزار و نرم کردن خطوط موجود، اثر آنها را کمرنگ تر کنین. (برای دیدن خط ها Hidden Geometry رو روشن کنید.)

Hide Draw : به ایجاد خط های مخفی کمک میکنه. (برای دیدن خط ها Hidden Geometry رو روشن کنید.)

Guide Draw : اجازه ایجاد خط های راهنما رو میده.

Weld Draw : کمک به ایجاد خط های ارتباط دهنده برای رسم منحنی ها می کنه. به عنوان ابزار رسم چندین خط نرم بکار میره (برای دیدن خط ها Hidden Geometry رو روشن کنید.)

Edge Draw : لبه های خط های بدون صفحه رو ایجاد می کنه. وقتی اشیایی رسم میشن که صفحه احتیاج ندارن، بکار میاد.

Line Draw : در واقع همان ابزار Line هستش که تو اسکتچاپه.

Point Draw : کمک به ایجاد نقاط ساخت میکنه.

این پلاگین با گوگل اسکتچاپ 8 کار میکنه و می تونه خیلی مفید و پر استفاده باشه. تنها اشکالش اینه که ابزار Weld Draw می تونه کمی کاربرپسند تر باشه و ظاهر بهتری داشته باشه. شاید یک pen جدید که اجازه بده منحنی تو سه بعدی رسم بشه هم اضافه بشه. اگرچه واقعاً نمی تونیم زیاد ایراد بگیریم، پلاگین واسه ما خیلی خیلی سودمند و پرکاربرده.

در مجموع پلاگین the Pen Tool یه ابزار اساسی برای کاربران حرفه ای اسکتچاپ هستش و می تونه به بیشتر شدن سرعت فرآیند رسم خیلی کمک کنه. در حال حاضر می تونید این پلاگین رو از فایل پیوست دانلود کنید و اونو تو پوشه پلاگینا، جایی که اسکتچاپ رو نصب کردین کپی کنین.


منبع: http://sketchuppluginreviews.com/201...plugin-review/
 

Similar threads

بالا