پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

sahar_2481

عضو جدید
باید این درخواستتونو تو بخش در خواستها میدادید

سلام
منم دقیقا دنبال این موضوع میگردم تو بخش درخواستها هم مطرح کردم ولی کسی جوابی نداد
این مبحث واقعا گستردس
اونجا انقدر سئوالات مختلفی مطرح میشه که تک توک جواب میگیرن لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره کمک کنه ممنون میشم:gol:

World Designer

عضو جدید
:que::que:
سلام به همه بچه های معماری
یه پیشنهاد برای یه گردش و مسابقه اسکیس
از بچه هایی که علاقمند هستند خواهش میشه زمان و شهر دلخواه خود را بنویسند سپس با هم یه قراری میزاریم تا همدیگرو ببینیم
خیلی پیشنهاد توپی هستش ولی کجا وکی
:que::que:من بچه اردبیلم

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پیشنهاد خوبیه. اما معمولا عملی نیست. من خودم خیلی دوست دارم بیام اما هنوز پیش نیومده.

sahar.arch

عضو جدید
سلام من یه مدت نبودم .......... عجب سوژه ای شد ایییییییییییییییییییییییییییییییین !!!!!!!!

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
منم دقیقا دنبال این موضوع میگردم تو بخش درخواستها هم مطرح کردم ولی کسی جوابی نداد
این مبحث واقعا گستردس
اونجا انقدر سئوالات مختلفی مطرح میشه که تک توک جواب میگیرن لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره کمک کنه ممنون میشم:gol:
اصلا این طور که شما میگید نیست. معمولا اگه کسی در این مورد چیزی بدونه جواب میده مهم هم نیست که اینجا باشه یا اونجا. باید اول قوانین تالارو بخونید. این تاپیکها اگه جای خودشون نباشن حذف میشن. تعجب میکنم چرا تاحالا حذف نشدن.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به احوال کاربر های گم شده...!!!
قدم رنجه فرمودین...
کجا از این طرفا ؟
:redface::redface:
سعيد حالا كه پيدا شدم ممكنه پروژه هاي اين ترم منو تو انجام بدي ؟ تا منم با خيال راحت به كارام برسم:D دارم متلاشي ميشم:cry:

JMSBeta

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سعيد حالا كه پيدا شدم ممكنه پروژه هاي اين ترم منو تو انجام بدي ؟ تا منم با خيال راحت به كارام برسم:D دارم متلاشي ميشم:cry:

dynamic از تو بعیده!!!

سعید اگه پروژه dynamic رو انجام بدی باید روی پروژه منم کار کنی :D

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
dynamic از تو بعیده!!!

حالا بذار يه چند نفر داوطلب پيدا بشه بعدا!
من كنكور دارم اون موقع كه به سن شما ها بودم خودم پروژه ها مو انجام ميدادم (نكته: من جاي خواهر بزرگتر تو هستم جاي كمكته؟:surprised: ).ادامه: نمي ذاشتم يه خط هم رو كارم بكشن ...:cry::cry:
(بين خودمون بمونه : دانشگاه هم نمي رم) :biggrin::biggrin: هفته اي يكي دو روز ... بقيه دو در !:redface:
:D:D

خدا به خير كنه .........................................................................................آمين
بعد هم سيمين هستم ...;)

دوستان !زرتشتي داريم؟ من با اين وضعيتم يه پروژه ي زرتشت هم رو دوشم گذاشتن ... در مورد زرتشت چند تا سوال پرسيدم استاد گفت حالا كه علاقه مندي برو جواب سوالتو پيدا كن بيا كنفرانس بده:surprised: ... منم قبول كردم البته جوابمو پيدا كردم چند تا سوال تكميلي مي خوام بپرسم تا سمينارم پر بار تر بشه ...:biggrin::biggrin:
اگه هست پليز به من خصوصي بزنه . مرسي:gol:

آخرین ویرایش:

moh3n110

عضو جدید
1پلان در زمین محــــــــــدود

1پلان در زمین محــــــــــدود

4پلان در زمین محــــــــــدود با ابعاد 9*14
1 واحد 2خابه
2طبقه دوبلکس
1طبقه 2واحد

Mohsen Hemmati

عضو جدید
رایت : " در آغاز پی بردم که سکونتگاه اساسا مانند غار نیست بلکه مانند سرپناهی وسیع در هوای آزاد هم آهنگ با چشم انداز به بیرون و درون است ."
رایت : " نگذارید دیوار سقف و کف اکنون شریک یکدیگر نشوند بلکه جزئی از یکدیگر باشند و هر یک بر دیگری و در دیگری تاثیر بگذارند . "
رایت بین سالهای 1916تا 1922 به ژاپن سفر کرد و در ژاپن هتل امپریال را در توکیو طراحی کرد . در این سالها شدیدا تحت تاثیر معماری ژاپن بود . ارتباط خانه با محیط ، الهام از طبیعت ، معماری ارگانیک ( ژاپنی ) ، سیالیت فضاهای داخلی . دومدرسه معماری شمال و جنوب در شیکاگو و نیومکزیکو ، تاسیس کرد .
در کل می توان معماری رایت را چنین توصیف کرد : معماری ارگانیک ، ترکیب ساختمان با طبیعت و نه تحمیل ساختمان بر طبیعت ، ساختمان باید در دل تپه ساخته شود و به صورت افقی ( که در رقابت با طبیعت مطرح نشود ) ، مصالح بکار رفته باید منطبق با همان طبیعت که ساختمان ساخته می شود باشد . شکل ساختمان بی قاعده و منفصل بندی شده و این عمل نه تنها بدلیل عملکرد ها بلکه به دلیل بی قاعده گی طبیعت بستر ساختمان ، توجه به مورفولوژن سایت و توجه به عملکرد و تکنولوژی ساخت ، یکی از شاخصه های اصلی در طراحی مسکن رایت آتشگاه در مرکز خانه و تنها عنصر عمودی معماری رایت بود و این عنصر عمودی بقیه فضاهای مسکن را سازمان می داد .
منبع الهام کارهای رایت : هنر و صنایع ( هنر و پیشه ) - ساختمانهای ژاپنی - مکتب شیکاگو
شاهکارهای معماری رایت :
Falling Water House (1937) Pennsylvania
Guggenhiem Museum (1956-1959) Newuork

در کل سه هدف عمده رایت عبارتند از :
ارتباط سیال بین داخل و خارج با گشودگی های مداوم و عناصر برنامه ریزی شده افقی بودن چشمگیر آنها که ارتباط کامل با زمین به وجود می آورد . تقارن محوری برای تمرکز سیالیت در نقاط مشخص ، برای نمونه در جلوی بخاری یا به سمت منظر اصلی ( چشم انداز ) بکار گرفته شده است .

پسشگامان معماری مدرن

Frank Lioyd Wright ( 1869- 1959 )

بین سالهای 1893- 1887 دردفتر آدلر و سولیوان کار می کرد . قسمت اول فعالیتهای رایت که تا سال 1910 ادامه داشت شامل تعداد زیادی خانه های مسکونی بود .
لارکین - Larkin House ( 1905 )
کیسای اوک پارک - Oak Park - ( 1906 ) - معبد یگانگی - The Unity Temple
ایلینوین - Hickox house ( 1900 )

نظریات رایت در مورد معماری ، در سال 1930 ، اصول برنامه ریزی برگرفته شده از کتاب رایت در معماری و دموکراسی :

1- کم کردن دیوارهای داخلی و ایجاد یک محیطی برای جریان هوا ، نور و چشم انداز به طوری که در کل پیوسته نشان داده شود .
2- هماهنگ ساختن بنا با محیط خارج ( ثابت شده است که سطوح گسترده افقی بهترین وسیله برای ایجاد همبستگی است )
3- پلان آزاد
4- نشان دادن پی ها به صورت سکوی آجری کوتاه برای قرار گرفتن خانه بر روی آن
5- عدم استفاده از مصالح متنوع ، استفاده از مصالح جدید
6- دادن تناسبات منطقی و انسانی به تمام درها و پنجره ها
7- قرار دادن تاسیسات حرارتی درداخل ساختمان ( آتشگاه در مرکز ساختمان ) تاسیسات روشنایی و لوله کشیها در استخوان بندی ساختمان بطوری که جزئی از پیکره ساختمان باشد .
8- مبلمان ساختمان به عنوان عناصر ارگانیک معماری و طرح آنها از بنا و الهام گرفته از آن باشد .
9- حذف تزئینات ( دوره های معماری ) حذف ظرایف کاریها

لارکین - Larkin Bulding ( 1902-6 ) Newyork
ویلتیس - Willitts House ( 1902 )
کونلی - Coonley House
روبی - Robie House ( 1909 ) Chicago
ماشین و صنعت به نظر رایت وسیله ای است که توسط آن می توان میان مصالح ساختمانی و تصور نزدیکی بیشتری ایجاد کرد
سلام دوست عزیز مطالب فوق العاده بود. در عین حال کامل بود. :gol:
در ضمن همانطور که دوستمون گفتن کتاب دکتر قبادیان واقعا کتاب عالی و یه منبع باارزشه. کتاب از زمان و معماری مرحوم دکتر منوچهر مزینی هم کتاب خوبیه یه نگاه کنید. ضرر نداره .... ;)

سـعید

مدیر بازنشسته
پس درسته که از قدیم گفتم سلام گرگ بی طمع نیست..(بلانسبت شما):D
تاحالا کجا بودی؟
dynamic از تو بعیده!!!

شما بزار تکلیف کاندید اول روشن بشه بعد شما از آب گل آلود ماهی بگیر..:cap:
آسیاب به نوبت..

nazaninn

عضو جدید
دوستتون دارم.plzكمك

دوستتون دارم.plzكمك

:heart:سلام .من به يك پلان كافه شاپ احتياج دارم.اگه نما يا برش هم داشته باشه چه بهتر:gol::gol::gol:

nazaninn

عضو جدید
كمكplz

كمكplz

:heart::heart:سلام .من به يك پلان كافه شاپ احتياج دارم.اگه نما يا برش هم داشته باشه چه بهتر:gol::gol::gol:

JMSBeta

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باشه سعید جان اگه دینامیک از کاندیداتوری رفت کنار شما پروژه ی من رو انجام میدی؟

موفق باشید.

mina.g

عضو جدید
دوستان تورو خدا یه کاری بکنید دیگه من بدجوری گیر کردم:cry:هر چی می دونید هر چند کوتاه بگید بهم کمک می کنه.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس درسته که از قدیم گفتم سلام گرگ بی طمع نیست..(بلانسبت شما):D
تاحالا کجا بودی؟

شما بزار تکلیف کاندید اول روشن بشه بعد شما از آب گل آلود ماهی بگیر..:cap:
آسیاب به نوبت..
ببين به خاطر يه پروژه اونم معلوم نبود درست انجام بدي يا نه چيا كه بهم نگفتي!:biggrin:
نخواستيم:cry: . اصلا ديروز فكر كردم يادم افتاد كه نمي توني كه از شهرتون كه زعفرانش معروفه برام كه حدودا 20 ساعت راهه ماكت (ماكتها)بفرستي ... مي توني؟:D
حالا كه اصرار داري حتما كمكم كني .........يه فكري مي كنم :D

:gol:بعد هم از دوستان واقعا ممنونم كه در رابطه با زرتشت برام پيام فرستادن . ايشالا جبران مي كنم.:gol:

كجا بودم؟:D سوال سختيه!:confused: يه كم آسونشو مي پرسيدي حتما جواب مي دادم:smile:
مثلا اگه موضوع طرح اين ترممون رو مي پرسيدي :مجتمع فرهنگي و تفريحي قراره كار كنيم:confused: اي كاش موزه بود :redface: يه كم سبك تر ميشد.:cry:

mostafa22080

عضو جدید
سلام.من دانشجو معماریم.یه خواهش داشتم اگه مطلبی درباره تنظیم شرایط محیطی دارین ممنون میشم واسم بفرستین.

JMSBeta

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باشه دینامیک جان

بچه ها موضوع بحث عوض شد

موضوع طرح این ترمتون چیه ؟

نظرات خودتون رو بگین.
موفق باشید.

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سازه چادری

سازه چادری

اگه درباره سازه چادری اطلاعاتی دارین لطفا بگین :smile:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
باشه دینامیک جان

بچه ها موضوع بحث عوض شد

موضوع طرح این ترمتون چیه ؟

نظرات خودتون رو بگین.
موفق باشید.
عزيزم اون بالا بالاها يه تاپيك هست كه ايده طرح ترم جاريتون چيه ... ;)
اونجا بذارين مفيدتره .;)
منم طرحم كه كامل ميشه به مرور اونجا خواهم گذاشت.:gol:

JMSBeta

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دینامیک جان من چی کاره بیدم

من میام این وسط بچه هارو به فعالیت تشوق میکنم

خوب یه نفر بیاد یه موضوع بده بحث کنیم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا