پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

mm.salemi

عضو جدید
درخواست کمک عاجزانه

درخواست کمک عاجزانه

سلام دوستان. من نیاز خیلی مبرم به یک پروژه دو طبقه ( همه پلان ها ) اعم از بام ، کف و ... دارم . خواهشمندم اگر کسی داره واسم میل کنه.mm.salemi@yahoo.com مرسی

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام

عالیه.ممنون

maryam95

کاربر فعال
برداشت از بناهای تاریخی

برداشت از بناهای تاریخی

سلام به همگی
استادمون خواسته پلان مقرنس براش بکشیم کسی میتونه در این زمینه کمک کنه;)

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا جالب بودن .. به خصوص اونی که از وسط پله ها رمپ رد میشه... ممنون ..;)

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اونقدرا هم که فکر میکردم وقت گیر نبود
کلی خاطره دارم ازش هنوز تموم نشده

maryam95

کاربر فعال
یعنی هیچ کس حتی یه منبع یا سایتی در این زمینه سراغ نداره؟

امیر-حسین

عضو جدید
ببخشید ظاهرا اشتباه شده آخه من تازه عضو شدم نتونستم مطلب رو بیارم توسایت کسی میتونه راهنماییم کنه؟

sanam re

عضو جدید
سلام خوبین؟ می شه یه پلان بنایی با دیتایلاش بذارین ؟! واسه واحد ساختمان می خوام استاد هیچی نگفته از اینایی که گذاشتینم سر در نیاوردم! اگه می شه یه پلانو دیتایل کنین البته بنایی tnx

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور استادتون از کشیدن پلان مقرنس چیه؟ یعنی برداشت کنین بعد بکشین همینطوری که نمی شه. یه کتابی بود که استادمون گفته بود فکر می کنم اسمش تزئینات در معماری اسلامی بود توش درباره مقرنس توضیح داده بود ولی نمی دونم در مورده برداشتش هم حرفی زده یا نه؟
مقرنسهارو معمولا یک به یک برداشت می کنن از بالا یکی یکی نقطه هارو شاقولی میکنن منتقل می کنن به پایین. بعضی وقتها هم از روی عکس برداشت می کنن همون روش فتوگرامتری.

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقد معماری ساختمان جدید مجلس شورای اسلامی

نقد معماری ساختمان جدید مجلس شورای اسلامی

سلام

من دارم معماری ساختمان جدید مجلس شورای اسلامی رو نقد میکنم:)
نقد ایمان رئیسی رو مطالعه کردم تحت عنوان ( هرمی به قاعده دیروز )
از دوستان کمک میخوام نظرشون را به عنوان یک معمار بگن تا استفاده کنم
اگه عکس و اسلایدی هم دارن بذارن ممنون میشم

برخی از پرسش ها رو تیتر وار میگم ::w10:

1- آیا به دلیل استفاده بیش از حد از سنگ گرانیت تیره فضا خشن دیده میشه:mad:؟

2- نقش عقاب ( که نماد USA ) میباشد بر روی دیوار اصلی روبروی جایگاه خبرنگاران نقش بسته ( پشت جایگاه هیئت ریسه ) البته نقل قول ها زیاده ؛ عده ای معتقد هستند رحل قرآن هست نه عقاب ؟!!
اگه دوستان از مطلب 2 اطلاعات بیشتری در دست دارن بگن ممنون میشم.

3- چرا شکل هرم انتخاب شده و رابطه ای با نماد ابلیسک داره یا علت دیگه ای داره ؟

نکته : درخواست اعلام نظر از دوستان برای بعضی از بندها مثل 2 و 3 صرفاً به دلیل این هست که با توجه به طراحی این بنا قبل از انقلاب اسلامی آیا بدون توجه به وجود این نمادها و غافل شدن از اصلاح آن ها طرح اجرا شده و یا اینکه این نظریات دارن بدون پایه این طراحی رو به نماد های کشور های غربی و یا سایر ادیان نسبت میدن؟؟!!

4- مکان یابی اجرای این ساختمان چگونه است ؟ ( از نظر ترافیکی ؛ نورگیری و ..... ) بچه های تهرون نظر بدن

5- از نظر نورگیری و تهویه و........ چگونه است ؟

6- بچه های ساکن تهران اگه لطف کنند عکس هوایی با گوگل ارث رو بذارن چون من که بچه تهرون نیستم بدونم خیابون ها روو

منتظر نظرات دوستان هستم انشإا... پس از جمع آوری مطالب نتیجه رو تو همین قسمت در قالب عکس ؛ Power Point میزارم تا دوستان استفاده کنند:)

آخرین ویرایش:

نجوا

عضو جدید
کنکور ارشد معمری-آزاد

کنکور ارشد معمری-آزاد

گاهی از دوستانم میشنوم که بعضی ها موضوعات اسکیسو از قبل می دونن ...باتوجه به اینکه 2 ساله دارم تو آزمون ارشد آزاد شرکت میکنم و عکس العمل داوطلبینو می بینم شک ندارم عده زیادی موضوعات اسکیس آزادو اطلاع دارن.اما از کجا ؟معلوم نیست
گویابرای موضوعات اسکیس آزاد از آزمون اسکیس دکترای معماری سالای قبل استفاده میکنن!

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی از دوستانم میشنوم که بعضی ها موضوعات اسکیسو از قبل می دونن ...باتوجه به اینکه 2 ساله دارم تو آزمون ارشد آزاد شرکت میکنم و عکس العمل داوطلبینو می بینم شک ندارم عده زیادی موضوعات اسکیس آزادو اطلاع دارن.اما از کجا ؟معلوم نیست
گویابرای موضوعات اسکیس آزاد از آزمون اسکیس دکترای معماری سالای قبل استفاده میکنن!
بله اگه خبري شود بگيد
پارسال اول همه فكر كردن شايعه هست اما موقع امتحان فهميدن كه ديگه دير بود

raha

مدیر بازنشسته
سلام.امیدوارم.برام دعا کنین.من معماری امتحان دادم.حدود 3هفته بیشتر نخوندم.نمیدونم چقدر میتونم راهنماییتون کنم.اخه بستگی داره قبلا این کتابها رو خوندین یا نه.وچقدر از مطالبش رو میدونین.ولی در کل هرچی بیشتر وقت بذارین و با ارامش بیشتری بخونین خوب میدونین بهتره.در مورد زبان فکر کنم از الان اگه شروع کنین عالیه.504 واژه رو برنامه ریزی کنین درس درس بخونین و هر مدت یه بار مرورش کنین.کتاب فرهنگ تصویری سنگینه.مطالب معماریش رو بخونین.من از G5برای زبان همیشه استفاده کردم و خوب جواب میده.(البته امسال برای زبان خبلی وقت کم اوردم نتونستم درست بخونم).درک رفتارسازه ها برای من خیلی سنگین بود.با حوصله و دقیق بخونینش.اگه خواستین خلاصه اش رو هم بعدا بخونین فکر کنم توی کتاب 3 راهیان باشه.معماری معاصر غرب رو هم حتما برای معماری جهان خوندین و میدونین مطالب مهمی داره.کتاب از زمان و معماری هم مهمه.
اینا رو خوندین منابع اصلیه دیگه رو هم خواستین میگم.اخه میدونین من کتابهایی رو خوندم که احتمال سوال ازشون بیشتر بیشتر بود.اخه خیلی وقت کم داشتم.

آبجی خانومی باهات موافقم اما راجب زبان زیاد نمیشه فقط رو لغات معماریه فرهنگ تصویری حساب کرد چون کاره این طراحان محترم حساب کتاب نداره اینو طبق تجربه امسال خودم میگم که یک عالمه لغت هم تخصصی معماری هم عمومی حفظ کردم اما زبانمو افتضاح زدم ...اگه فقط به لغت اکتفا کنید شانسی میشه که حالا اون لغت هایی که میدن شما خوندید یا نه.... تازه خیلی سریع هم همه رو یادتون میره... پیشنهاد من که نه ...پیشنهاد استادام به من که متاسفانه گوش نکردم این بود که تا میتونید متن های تخصصی رو بخونید
و لغاتاشو بیرون بکشید 504 یا فرهنگ تصویری به تنهایی جواب نمیده اما ازشون غافل نشید
مهم اینه که خودتونو با متون انگلیسی در گیر کنید هم لغاتی یاد میگیرید یادتون میمونه مه کم کم میتونید معنی لغاتی رو هم که نمی دونید حدس بزنید...
ببخشید پر چونگی کردم

art25

عضو جدید
برنامه ریزی شهری

برنامه ریزی شهری

سلام در مورد رشته برنامه ریزی شهری و منابع ارشدش اطلاعات می خواستم لطفا اگه مطلبی دارین برام بزارین.

art25

عضو جدید
برنامه ریزی شهری

برنامه ریزی شهری

سلام در مورد رشته برنامه ریزی شهری و منابع ارشدش اطلاعات می خواستم لطفا اگه مطلبی دارین برام بزارین.

gony

عضو جدید
دانلود پروژه ها ی معماری

دانلود پروژه ها ی معماری

سلام بچه ها هرکی پروژه داره که فکر میکنه به درد بقیه میخوره اینجا بذاره واسه دانلود..............

abbasazizi

عضو جدید
در خواست کتاب

در خواست کتاب

آقا من کتابی به اسم تاثیر آب و هوا بر معماری(روی معماری شهر های غیر از جنوب کشور)می خواستم
کسی می تونه کمک کنه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا