پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehdi 66

عضو جدید
تبریزی ها بیان کمک

تبریزی ها بیان کمک

سلام دوستان من به یه مقاله راجع به مصالحی که در قدیم و حالا برای بناهای تبریز به کار میرن و همین طور معماری که حالا در ساختمانهای تبریز به کار میره شدیدا نیاز دارم
امیدوارم اساتید دست مارو بگیرن .
من این مقاله رو برای دانشگاه میخوام :cry:

samiad

عضو جدید
آی بچه های معماری کیست که مرا یاری کند......

آی بچه های معماری کیست که مرا یاری کند......

سلام بچه ها
من دانشجوی معماری آزاد تهران مرکزم 2تا پروژه دارم که زندگیم وسط الانم موندم توش یک کمکئ کنید بچه ها .:cry:

( موضوع1. مراحل ساخت مترو
2.مراحل ساختن خونه موش):redface:

samin-1

عضو جدید
سلام بچه ها
من دانشجوی معماری آزاد تهران مرکزم 2تا پروژه دارم که زندگیم وسط الانم موندم توش یک کمکئ کنید بچه ها .:cry:

( موضوع1. مراحل ساخت مترو
2.مراحل ساختن خونه موش):redface:
شرمنده من که واقعا چیزی ندارم:(امیدوارم فکر نکنی اسپم دادم اخه دوست داشتم بدونم میتونم کاری کنم اومدم:(

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقد ...

نقد ...

سلام دوست عزیز ، پلانت روابط خوبی داره فقط به نظرم اگر جای سرویس و حمام عوض میشد شاید بهتر بود . چون کسی که از حمام میاد بیرون کمی تو دید
در اقلیم مشهد نکته مهمی که همیشه مورد بحث نوره که ما نور جنوب رو به اتاق خواب ها میدیم که در این پلان نور شمال به اتاق ها داده شده .
درب تراس هم جای خوبی نیست بهتر بود طرف اشپزخانه طراحی میشد . همان طور هم که خودت میبینی با این طرز مبله جلوی درب گرفته شده و این اشکال از درب هست نه از مبلمان .
فعلا این ها به نظرم اومد .
درضمن کاش این نقد رو در تاپیک تخصصی میذاشتی .

درخواست کمک فوری با مژدگانی

اگه کسی در مورد خونه ها یا کاخ هایی که آتش گرفتند و بعدا بازسازی شدن مطلبی داره لطفا کمکم کنه.. ترجیحا کاخ یا یه ساختمان معروف باشه. راجع به مصالحی که در بازسازی استفاده کردند و نقشه های مطلب می خوام. مطمئن باشید که جبران می کنم. بد جوری گیر کردم:redface: vahid_yazdi65@yahoo.com

اگه کسی در مورد خونه ها یا کاخ هایی که آتش گرفتند و بعدا بازسازی شدن مطلبی داره لطفا کمکم کنه.. ترجیحا کاخ یا یه ساختمان معروف باشه. راجع به مصالحی که در بازسازی استفاده کردند و نقشه های مطلب می خوام. مطمئن باشید که جبران می کنم. بد جوری گیر کردمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_redface.gif vahid_yazdi65@yahoo.com

سـعید

مدیر بازنشسته
دوست عزیز کسی برای دریافت مژدگانی اینجا به کسی کمک نمیکنه..
همه ما اینجا هستیم تا بتونیم گوشه ای از مشکلات همدیگه رو در صورت امکان حل کنیم..
این موضوع رو مطرح کردم تا خدای نکرده برای بقیه شبهه ای به وجود نیاد که فعالیت در این باشگاه برای کسی سود یا نفعی رو در بر داره..
در ضمن سوالات خودتون رو در تاپیک زیر مطرح کنین..
كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

asman18

عضو جدید
كمك در مورد گذاشتن اثار يك معمار معروف

لطفا اگر كسي ميتواند يكي از اثار معماران معروف رو بزاره كه شامل پلان - نما - بش ( دو عدد ) پرسپكتيو - سايت پلان - پرسپكتيو خارجي باشه بزاره
براي بيان 2 مي خوام

asman18

عضو جدید

لطفا اگر كسي ميتواند يكي از اثار معماران معروف رو بزاره كه شامل پلان - نما - بش ( دو عدد ) پرسپكتيو - سايت پلان - پرسپكتيو خارجي باشه
براي بيان 2 مي خوام

iran_nettt

عضو جدید
تورو خدا كمك خيلي فوري..

تورو خدا كمك خيلي فوري..

سلام عزيزان خواهش ميكنم در مورد 2 تا خونه مسكوني معروف دنيا واسم مطب بفرستيد.مطالب هر چي بيشتر بهتر.كنفرانس دارم..........:cry::cry::cry::gol::gol::gol::gol:

pasargad_2009

عضو جدید
دو خانه معروف از نظر معماری

دو خانه معروف از نظر معماری

[FONT=times new roman, times, serif]خانه آبشار[/FONT]
فرانک لوید رایت
[FONT=times new roman, times, serif]نگاه بوم شناختی:[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]فقط نگاه بوم شناختی این مدل"کارایی دقیق از درختها"Underbrush"بوته ها"جزییات سنگ روی پل و جزییات سنگ بر روی زمین را نشان میدهد. رنگ عالی در آب تکان میخورد و ظاهرآ حرکت آبشار این مدل با واقعیت یک اثر هنری میسازد.تنها انتخاب خاص مواد و دید معمارانه است که به کیفیت مدلها کمک میکند . ترکیب ساختمان نشان میدهد جزییات ساختاری تحت تراس(بهار خواب)ظاهر معجر دقیق با شیب به سمتپایین و به سمت آب پا میگزارد.آشپزخانه منحصر به فردی به "ورودی اضافه شده از جاده "Walkway overdrive"و درب خروج متفاوت وکشت کننده های سقف و... تمامی اینها علامت جمع عنصرهای منحصر بفردی دیگر از دیدی معمارانه و همچنین سهم این تکه آموزشی تفریحی و هنری است.[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]خصوصیات بنا:[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]کف ها و بام های خانه آبشار به طور چشمگیری پیش آمده است.اسکلت خانه به وسیله بتون مسلح اجرا شده است.سطح شناور خانه آبشار طنین انداز جریان مسیل آبشار خواهد بود.ترکیبی مناسب به وسیله عناصر بصری از قبیل پلکان و دودکش با نمائی از سنگ و سطحی زبر صمیمیت یافته اند.کف ها و سقف ها به صورت مستقلی به سمت خارج گسترش یافته اند.عناصر قائم این جریان به سوی آسمان گسترش داده شده اند و پنجره ها در گوشه های اتاق ملاقات میشوند که همان سرچشمه محدود کردن فرسایش میباشد.[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]
[/FONT]

[FONT=times new roman, times, serif]طراحی داخلی بنا:[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]frank lioyd در طراحی، فضاهای داخلی را در پیوستگی با دنیای خارج قرار داده وفضا [/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]ها و خانه را در محیط طبیعی اطرافش ذوب کرده است.او اساسآ قصد داشت که خانه را در [/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]زورق و برگی طلائی به وسیله تقلید از تغییر رنگ برگها بپوشاند تا بدین سان خانه [/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]ابشار را به تغییر فصلها و عبور و مرور زمان متصل کند.[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]سکنه خانه آبشار به وسیله دریچه ای شیشه ای در کف پذیرائی شاهد طنین جریان آب مسیل آبشار خواهند بود و به وسیله این دریجه شیشه ای کف مسیل را خواهند دید.خانه شان جنگل را پشت در نگاه نخواهد داشت آنها تنه درختها را بوسیله برشهائی در تراس و کشت کننده های سقفی نگاه خواهند [/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]داشت.دید به سوی خارج خواهد رسید و هیچ دیواری دید را قطع نخواهد کرد.منظره جنگل در [/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]پنجره ها قاب خواهند شد.طلوع آفتاب از میان طاق های بتنی خواهد بود که زورق رنگ [/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]طلائی تیره خواهد بود که به وسیله سنگهای طبیعی اطراف در لایه های افقی وعمودی بر [/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]نما خواهند بود.این سنگها ستون ها و لوله بخاری بلند گرمادهنده را خواهند ساخت و [/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]خانه در مسیری ساخته خواهد شد که بیانگر بافت وساختارش باشدبنابر این خانه خواهد توانست شرحی از چرخه فصلها باشد ونه صرفآ یک تصویر دیده شده در ارتباط با یک آبشار.[/FONT]​

ویلا ساوا
لوکوربوزیه​

"در سال 1926 لوکوربوزیه در بیانیه ای برخی از پیشنهادهای خود را تحت عنوان پنج نکته اساسی درباره معماری نو با موضوعات: پیلوت، بام سبز، پنجره طولی(پانوراما)، نمای آزاد و پلان آزاد مطرح کرد که در این باره وی چنین اظهار می دارد:​

"تا امروز همیشه از جرزهای باربر استفاده شده است. این جرزها از زیر زمین شروع می شوند و از طبقه همکف تا زیر بام ادامه دارند. پلان معماری همواره تابع جرزهای باربر بوده است. ارمغان بتن مسلح استفاه ازپلان آزاد است. سقف ها نباید تا بالا همانند هم تکرار شوند، آنها آزادند. این پلان جدید، منطقی و آزاد است."​

در ویلا ساوا نیز وی این پنج اصل را بصورت بیانیه ای عینیت می بخشد. اساس شکل گیری هر فضایی وجود کلیه عناصر معماری از جمله کف( به عنوان بستر کارکردی)، دیوار(به عنوان عضو محدود کننده) و سقف( به عنوان عضو محفوظ کننده) می باشد. در واقع با تغییر پارامتری یا ماهوی هر کدام از عناصر فوق، ماهیت وجودی فضای معماری دچار تغییر و تبدیل می گردد.​

اصل پلان آزاد در واقع به مفهوم آزادی و عدم تمرکز و ایستایی در بستر کارکردی اشاره دارد که این تعریف شرایطی را مهیا می سازد که هر فضایی از انقباض ها و انبساط های افقی(در پلان) رها گردد و شرایطی را برای یکسان سازی فضایی در پلان، یا قابلیت ایجاد بستری همگن با ارزش گذاری مساوی فراهم آورد.​

در چنین پروژه هایی که در فضای هندسی اقلیدسی شکل می گیرد با هر سر شکنی می توان روابط فضایی کل پروژه را به صراحت دید و در چنین ساختار تک انگارانه ای، فرم محدود کننده فضاست و با ایجاد عناصر معماری، ساختار فضا به صورت هندسه ای قابل استنباط تعریف و مطرح می شود.​

مقوله فضا در تفکر لوکوربوزیسیسم، ایجاد ساختار فضایی صرفا کارکردی است. پس آنچه در این تعریف از معماری مورد بحث لست باز گرداندن عناصر شکل دهنده هر ساختاری، برای ابتدایی ترین تعریف فضا، یعنی محدود کننده عملکرد است که بر اساس تفکر مدرنیسم است."
"بسیاری از معماران قرن بیستم در پی پدید آوری معماری نوگرایی بودند که اصول یکسانی را دنبال کند. یکی از عاشقان سینه چاک پذیرش ایده سازه به مثابه فرم زا، لوکوربوزیه بود. فن آوری مورد علاقه اش دال تخت بتن آرمه ای ناپویا- فرمی بود که می توانست همزمان در دو راستا دهنه بزند و تا فراسوی ستون های پیرامونی اش پیش رود. کنش سازه به خوبی در طرح مشهورش- تصویر 1- بیان شد. لوکوربوزیه امکانات معمارانه این طرح را در پنج ویژگی معماری مدرن جمع بندی کرد.​

تصویر1- مزایای پیوستگی سازهای بتن آرمه به طور تحسین آمیزی در اسکلت سازه ای خانه دو مینو-1914- لوکوربوزیه خلاصه شده است. دال های نازک دو طرفه مستقیما به شبکه ای از ستون ها تکیه دارند. پلکانه ها، مهار بندی در دو راستای اصلی را ممکن می سازند.​

لوکوربوزیه این رویکرد را در بیشتر ساختمان هایش به کار برد. ویلا ساوا- تصویر 2- ممکن است کهن الگو باشد. ساختمانی با اهمیت بارز در شکل گیری واژگان دیداری نوگرایی قرن بیستم. سازه در اینجا هم مانند روزگاران رم باستان چندان ستایش نمی شود، ولی از امکاناتش استفاده شده است. آثار بعدی لوکوربوزیه مانند مجتمع مسکونی مارسی و یا صومعه لاتوره در نزدیکی لیون، ترکیب همسان سازه و برنامه های زیبا شناختی را نشان می دهد."​

تصویر2- اسکلت سازه ای بتن آرمه ای این ساختمان، به میزان زیادی، فرم کلی آن را تعیین می کند. با این حال بسیاری از عوامل دیگر مرتبط با جستجوی لوکوربوزیه در پی واژگان دیداری مناسب عصر ماشین در ظاهر نهایی ساختمان سهیم اند."​

Hosein Kian

عضو جدید
درخواست

درخواست

salam.bacheha kasi dar morede sazmandehi fazahaye shahry sakhtemanhaye maskoni mesle:khati,shoaei,markazi va ... matlabe kameli dare... mer30:confused:

mary.k.arch_58

عضو جدید
سلام .من از زمانی که دبیرستان بودم عاشق این رشته بودم هم چون از بچگی یه جورایی به خاطر پدرم باهاش اشنا بودم وهم اون موقع ها خیلی رشته تاپی بود. حالا بماند چه دردسرهایی کشیدم تا قبول شدم ولی راستش الان که ترم اخرم زیاد از ته دلم راضی نیستم:(تا حالا فکر کردین الان سالی چندتا دانشجوی معماری دارن میگیرن ماشاالله به این دانشگاههای غیرانتفایی! هر کیو میبینی داره معماری میخونه من دانشجوهایی دیدم که کاردانیشون برق بودن ،عمران بودن و..... انگار مد شده همه بیان معماری بخونن:mad:
خوب حالا تکلیف این همه معمار چیه وقتی درسشون تموم شد؟ کجا میخوان کارکننن؟
نمیدونم شما نظرتون چیه ولی یه چیز میدونم که با مدرک لیسانس معماری هیچ کاری نمیشه کرد باید به فکر ارشد بود!

ask q

عضو جدید
سلاااااااااااااام،این یه سلام معمولی نیست ها،این یه سلام جانانه است به همه همکارام که انقدر عاشق معمارین.:smile::smile::smile:
منم از پیش دانشگاهیم فقط به معماری فکر میکردم و تو انتخابا هم فقط 13تا انتخاب کردم که همش معماری بود!
دوست عزیز همونطور که بچه ها میگن معماری رشته ی فوق العاده جذابیه،نه تنها خشک نیست که خیلی هم متنوعه،و البته سخته،اما این سختی برای کسایی که به اجبار یا همینجوری اومدن یه فاجعه است،اما برای کسایی که با اطلاع و با علاقه اومدن خیلی هم شیرینه،و سختی تو هر رشته ی تخصصی هست.پس اگه واقعا بهش علاقه داری انتخابش کن.;)

امااااااااا
یه نکته ی مهم به نظر من اینه که حتما سعی کن یه دانشگاه خوب بری،چون ممکنه اگه دانشگاهت خوب نباشه از معماری اون چیزی که هست و نبینی و راهت خیلی سخت تر بشه.

به هر حال امیدوارم موفق باشید.

mahsa s

عضو جدید
میشه منو راهنمایی کنید من در مورد انواع پنجره ها مطلب میخوام از صبح تا حالا هر چی میگردم پیدا نمیکنم

ارکیده

عضو جدید
دال بتنی(فوررررررری)

دال بتنی(فوررررررری)

سلام خواهش میکنم اگه در مورد مزایا و معایب دال بتنی میدونید یا مطلب دارید برام بذارید یا میل کنید خیلی فوریه مرسی
azaz2003in@yahoo.com

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست جون عزیز دست درد نکنه لطفا اگه بازم از این مطالب ارزنده یافتید خوشحال میشیم برامون بنویسید:w16:

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی در مورد پل های خشتی اطلاعات داره؟

کسی در مورد پل های خشتی اطلاعات داره؟

سلام دوستای عزیز میشه اگه اطلاعاتی راجع به دتایل هایی مربوط به پل های خشتی زمان صفویه داشتید اینجا درج کنید..مثلا در مورد نحوه چیدمان آجرها و غیره؟؟؟خیلی ممنون میشم

Hosein Kian

عضو جدید
salam..bebin to kafie ke planeto ba yek site plani ke morede nazaret hamahang koni msalan ye zamin dar tehran-khiabane felani ya harjaiye ke doos dari va bad on ro az lahaze tamami jahat barresi koni mesle tabesh va dide manzar va ... .va onaro be sorathaye mokhtalef neshoon bedi...?ok shod;)

maral63

عضو جدید
lotfan yek nafar komakam kone

lotfan yek nafar komakam kone

salam dostan.man ye nemone moredi mikham az yek mojtamae tafrihi farhangi baraye memaran.dar har jaye donya ke bashe,lotfan ye nafar komakam kone.mamnon misham

pesar-mashhadi

کاربر بیش فعال
چرا معماری.............؟

چرا معماری.............؟

سلام دوستان

من این تاپیک رو درست کردم که با شما دوستان دور هم باشیم و در مورد رشته معماری و اینکه برای چی این رشته را انتخاب کردید صحبت کنیم . ( و همچنین در هر مورد که ربطی به این موضوع بود ..)
تا این رشته برای بقیه افرادی که شناختی در این مورد ندارند - آشنا بشوند .

خوب ؟

sahar.abot

عضو جدید
نقشه ی معماری

نقشه ی معماری

سلام دوستان
من احتیاج فوری به یک نقشه ی معماری ساختمان با زیر بنای 750 متر مربع دارم
لطفا برام به این آدرس میل کنید
sahar.aboot@gmail.com

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا