پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

سیدارت

عضو جدید
سلام.خسته نباشین.من می خوام دیاگرام یه خونه ویلایی طراحی کنم ولی باید اقلیم. تابش خورشید باد غالب رو در نظر بگیرم.(منطقه کوهستانی)از چه کتابایی باید استفاده کنم؟:redface::cry:

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ، بچه ها منم طرحم در مورد مدرسس ...
بیاین هر کدوممون هر چی بدست میاریم واسه هم بذاریم ...
نظرتون چیه ؟

سـعید

مدیر بازنشسته
با عرض معذرت چون برخی از سایت های آپلود عکس در ایران فیـلتر شده من عکس رو در سایتی دیگه آپلود میکنم..
ببخشید که کمی دیر شد...

پیوست ها

• windows_xy.jpg
    windows_xy.jpg
    64.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

سیدارت

عضو جدید
نیاز به کمک فوری دارم

نیاز به کمک فوری دارم

سلام من یک پروزه برای طراحی المان ورودی شهر دارم.هم باید سایتشو درست کنم هم نما و برش براش بکشم نمی دونم باید از کجا شروع کنم:confused:

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستم

من از اول با اینکه رشته دیپلمم ریاضی بود ؛ به معماری علاقه داشتم .

معماری و شهرسازی هم تنها انتخابام بود. وقتی قبول شدم خیلی خیلی خوشحال شدم .

اوایل دانشگاه خیلی واسه ام سخت بود. چون رشته ام ریاضی بود و هیچ وقت ترسیم نداشتم .

ترسیم فنی 1 رو با سخت های زیادی پشت سر گذاشتم . راپیدی کردن عذاب آور بود.

هندسه و پرسپکتیو هم اولش تا حدودی اذیت می کرد. اما اینقدر نمونه کار و کتاب جلوی خودم میذاشتم تا بلاخره می کشیدم . ( همیشه هم بالاترین نمره رو توی درس های ترسیمی میاوردم .)

خلاصه اینکه اوایل سخت بود و گاهی می شد که به خودم می گفتم "چرا این رشته رو انتخاب کردم، اگه درسام فقط حفظ جات بود راحتر بودم ."

اما از ترم های دوم به بعد احساس کردم که واقعا در این رشته استعداد دارم و بهش علاقه دارم و بهترین رشته رو واسه خودم انتخاب کردم .

احساس کردم خیلی درش موفقم .

معماری رشته خیلی خوبیه . خشک نیست .

هم کارهای عملی داره ، هم درس های تئوری . هم محاسبه ، هم نقاشی و طراحی .

رشته جذابیه . پشیمون نمی شی اگه انتخابش کنی .

موفق باشی . :gol::gol::gol:

taraa1

عضو جدید
طراحی یک مجموعه آموزشی چند منظوره

طراحی یک مجموعه آموزشی چند منظوره

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز:)
کسی می تونه واسه طراحی یک مجموعه اموزشی چند منظوره (فرهنگی ،اموزشی ،خوابگاه )به من کمک کنه ؟ برای درس طراحی معماری:(
با تشکر ازدوستان عزیز:heart::gol:

*Hani*

عضو جدید
سلام،
به باشگاه خوش اومدی، شما درخواستتو جای مناسبی نذاشتی باید تو تاپیک درخواستا می ذاشتی...
من به شخصه اگه جای شما بودم، از landmark های جهان شروع می کردم، تحقیق می کردم که چی باعث شده که مشخصه شهرشون بشن. و سعی می کردم المانیو طراحی کنم که معرف شهری باشه که براش المانو طراحی می کنم.... المانت بسگی داره کجا باشه (وسط میدون، ابتدای بلوار، روی تپه و ...) و برای چه شهری باشه، اقلیم شهرت می تونه رو مصالحت اثر بذاره، ارتفاعش چقدره و .........
این لینک لندمارکای دنیاس... امیدوارم به دردت بخوره

proarc

عضو جدید
اطلاعات در مورد نما های جدید ساختمان

اطلاعات در مورد نما های جدید ساختمان

نما های کامپوزیت ، gfrc ،سنگ های مصنوعی و....

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام دومان عزیز

این مشکلاتی که می گی تو همه فوروم ها وجود داره. دقیقا می دونم چی می گی!!1 ولی به نظرم نباید جا زد. می دونم سخته ولی میشه خواهش کنم که به خاطر تالار معماری بمونی؟؟ و به خاطر تمام زحماتی که براش کشیدی ؟؟ :cry::cry::cry:

واقعا به خاطر تمام زحماتی که کشیدی تشکر می کنم. یکی از بهترین اعضای این تالار بودی و همیشه خواهی بود

Mandan

عضو جدید
ممنون از hsaffar عزيز.
اضافه مي كنم كه تو اين سبك، از خطوط عمودي و افقي استفاده هاي زيادي ميشه.
هنرمندان اين سبك به عنوان يك اصل به اين معتقدند كه از انرژي هاي خطوط عمودي و افقي بايد به نحوي مطلوب براي القاي احساسات، خطوط فكري، ابراز عقيده و ... استفاده كرد.

Mandan

عضو جدید
فكر ميكنم بهتره از چگونگي آغاز اين سبك شروع كنيم.
از هلند
از سالهايي كه هلند در جنگ جهاني ابراز بي طرفي كرد و براي مدتي مي شه گفت دچار تحريم اجتماعي و ... از طرف ديگر كشورها شد.
در اين سالها، هنرمندان اين كشور، ناگزير در داخل كشور باقي موندن و در اين مدت شيوه اي هنري پديد اومد كه كم كم مورد توجه هنرمندان ديگر قرار گرفت و توسط نشريه اي، به مردم معرفي شد.

Mandan

عضو جدید
اساسا اسم اين سبك از نام همين مجله برداشت شد.
De Stijl
جالبه كه امروزه خيلي از هنرمندان اين سبك رو به نام "جنبش پلاستيسيسم " مي شناسن.

Mandan

عضو جدید
جنبش نئو پلاستيسيسم يا شكل آفريني نو اساسا به تعدادی کارهای هنری گفته می شود که توسط هنرمندان هلندی از سال ۱۹۱۷ تا ۱۹۳۱ خلق شدند.
اين هنرمندان شامل تعدادي معمار و تعدادي نقاش بودند.
نقاشان اين سبك، طليعه داران اين جنبش در هلند بودند.

Mandan

عضو جدید
مجله ي De Stijl

مجله ي De Stijl

از مجله ي دو استايل گفتيم.
اين مجله، توسط نقاش و منتقد هلندی،تئو فان دوسبورخ (تئو وان دوز برگ) منتشر می شد که نظريات گروه در آن بیان مي شد.
تصوير زير، برگي از مجله ي مذكور رو نشون ميده.

200px-Destijl_anthologiebonset.jpg

Mandan

عضو جدید
مبدع اين سبك در نقاشي، پيت موندريان بود.
(توضيحاتي كه در زير در مورد موندريان، افزوده شده مستقيما از ويكي پديا برداشت شده است.)

Mandan

عضو جدید
پیت موندریان (۷ مارس ۱۸۷۲، آمرسفورت، هلند - ۱ فوریه ۱۹۴۴، نیویورک، آمریکا) نقاشي هلندی بود.
دوران کودکی و جوانی

در سال ۱۸۷۲ در آمرسفورت هلند به دنیا آمد. مدتی خودآموزی می‌کرد و در کلاس‌های شبانه روزی درس طراحی می‌گرفت. در سال‌های ۱۸۹۲-۱۸۹۴ در آکادمی آمستردام نقاشی یاد گرفت. اولین نمایشگاه نقاشی اش درآمستردام بود و در همین شهر شروع به کار کرد. در ۱۹۰۹ به انجمن تئوسوفی پیوست. در ۱۹۱۲ به پاریس رفت و کارهای خود را در سالن مستقل ها نمایش داد. در اوت ۱۹۱۴ به هلند برگشت.

Mandan

عضو جدید
جنگ مانع بازگشت موندريان به پاریس شد.او بعدها با فیلسوف تئوسوفیست دکتر شونما کرس دوست شد. در ۱۹۱۵ با دوزبرگ آشنا شد - آن دو با وان لک در سال‌های ۱۹۱۶-۱۹۱۷ گروه د استیل را تشکیل دادند. موندریان از ۱۹۱۷ به بعد برای مجله د استیل مقالات نظری می‌نوشت. در ۱۹۱۹ به پاریس برگشت. مجموعه مقالات او با عنوان نوشکل آفرینی (نئو پلاستیسیسم) در ۱۹۲۰ به وسیله نگارخانه لئونس روزنبرگ - و در ۱۹۲۵ به وسیله باوهاوس منتشر شد. در نمایشگاه‌های پاریس و هانور تابلوهای خود را نمایش داد. در ۱۹۱۲ نمایشگاه پنجاهمین سالروز تولد موندریان در آمستردام بر پا شد. در ۱۹۲۵ به خاطر ترکیب بندی‌های معکوس دوزبورخ از گروه د استیل اخراج جدا شد. در نمایشگاه‌های پاریس - آمستردام - لاهه - و نیویورک شرکت کرد. در ۱۹۳۸ به لندن و در ۱۹۴۰ به نیویورک رفت. در ۱۹۴۲ نمایشیگاه فردی خود را در نگارخانه دودنسینگ نیویورک بر پا کرد.
موندریان در سال ۱۹۴۴ در نیویورک درگذشت.

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام.
این باشگاه برای من هم مثل خانواده ام میماند.خانواده مجازی که اعضای آن به من آموختند میتوان در دنیای مجازی هم همراه بود،میشود یاد داد و آموخت.میشود حرف زد و تجربه اندوخت.میشود دوستانی داشت که همراهان دوران تجربه های جدید باشند و استادی که راه صحیح موثر بودن را می آموخت.
و در راهی که شروع کرده بودم ،گام برداشتنم را تندتر و گاه متفکرانه تر میکرد.در کنار راهنمایی هایش گاهی اندیشیدم که معمار بودن نهایت آرزوی یک انسان آموخته است و زمانی دیگر در تردید خوانده شدن به این نام سپری کردم.
این اولین تجربه بزرگ شدن،با دوستان بودن،برای هم زندگی کردن و به دغدغه های دیگری اندیشیدن را مدیون این استاد بزرگ هستم.
و چه سخت است دیدن دورشدن این استاد از جمع خانواده.
امیدوارم هرجا هست سربلند و موفق باشد

Seesteen

عضو جدید
سلام استاد عزیز..دومان جان
همه بچه های تالار با جملات قشنگشنون ازت میخوان که نری و ما رو تنها نذاری. من هم به عنوان یه عضو کوچیک این تالار همین و میخوام..

چه طور دلت میاد همه ما رو تنها بذاری؟ یعنی دلت واسه تالار معماری که این همه واسش زحمت کشیدی... برای همه اون تابیک هایی که خودت آغازگرش بودی.. تنگ نمیشه؟

تازه همه منتظر بودیم بیای و آموزش اسکیس و ادامه بدی!! برید ببینینن چه قد بچه ها بست گذاشتن منتظر ادامه آموزشن.. اگه برید هممون نا امید میشیم:(
شما که اینجور عاشقانه و دلسوزانه تجربیات خودت و در اختیار بقیه گذاشتی مطمئن باش نبودنت یه خلا بزرگه...
اصلا نمیدونم چه اتفاقی افتاده که این تصمیم و گرفتی !! اما این و بدون ما همه طرفدار شماییم..
اگه ممکنه به حرفای کسایی که دلخورت کردن اهمیتی نده و به دوستات فکر کن..به خاطرات خوبی که با هم داشتیم..به تالار معماری فکر کن که از وقتی که شما مدیر شدین روز به روز به تعداد اعضاش اضافه شد..
خوب این یه چیز طبیعیه که کسایی که چشم دیدن این همه موفقیت و ندارن حسادت کنن و با حرفاشون ناراحتتون کنن..شما نباید به این حرفا اهمیت بدین.
لطفا روی تصمیم تون تجدید نظر کنید و بهمون یه عیدی خوب بدین:smile:;)

donya19

عضو جدید
سلام .به نظر من معماری رشته فوق العاده زیباییه.به شرطی که بهش علاقه داشته باشی.اگه از رشته ریاضی بیای اولش یکم سخت میشه ولی فقط یکی دو ترم اولش سخته.
حرف اخر اینکه به علاقه واستعدادت فکر کن ;)

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سپاس خدای منان را......

سپاس خدای منان را......

دومان عزیز نه تنها برای بچه های این تالار ارزشمنده بلکه برای تمامی اعضای سایت ارزشمند هستن، و در این قضیه هیچ گونه شکی نیست. این یک رسمه در روزگار که ممکن است گاهی بسیاری از مسائل ناخوشایند باشد و با روحیات انسان سازگار نباشد. گاهی عوامل به دست خودمان و گاهی به دست اطرافیان ایجاد می شود. و گاهی ناشی می شود از مسائل حاشیه ای. ما مردها برایمان خیلی سخته که بخواهیم در تصمیم گیری هایمان تجدید نظر کنیم این از قدیم بوده که حرف مرد یکیه و عوض نمی شود. اما مردان اگاه و روشنفکر با یک تصمیم گیری صحیح همه چیز را به گونه ای دیگر رقم می زنند. دومان یکی از آن انسان هاست که ایشون این تصمیم رو به خاطر عشق و علاقه ای که نسبت به اعضای این تالار دارد گرفتند و ترک نمی توانست کند این مکان را.. نه فقط به خاطر چندتا تاپیک که ایجاد نموده نه نه.. فقط و فقط به خاطر ارزش ها بوده است آیا ارزشی بالاتر از انسانیت هم داریم؟ نیست و نداریم. انسان های برجسته و والا این گونه تصمیم ها را در شرایط سخت می گیرند.
این بازگشت و این لحظات خوش فقط و فقط متعلق به بچه های عزیز معماری نیست ما هم شریک هستیم در این شادی.:gol:

z a r a

عضو
من توی این روزها هیچ چیزی نگفتم و فقط خوندم،
چرا که احساس میکردم کسی که عاشق چیزی یا کسی یا کسانی هست نمیتونه از عشقش دست بکشه، و از طرفی هم نمیخواستم این عقیده رو ابراز کنم که خدای ناکرده موجب مورد ناخواسته ای نشه.
الان که همه چیز دوباره به حالت اول برگشته و ایندفعه بعضی ها فهمیدند که یه نفر چقدر میتونه برای یه جامعه، هرچند مجازی مهم و با ارزش باشه و برای اینکه این تاپیک تلخ خداحافظی نخواد بیشتر از این چهره قشنگ تالار معماری رو خراب کنه، از مدیر عزیز خواهش میکنم تاپیک رو قفل کنند و یه جور هم سر به نیست کنن تا دیگه هیچوقت شاهد اینچنین تاپیک هایی نباشیم.. . . ;)

smile

عضو جدید
انتخاب پروژه انسان طبیعت معماری و مبلمان

انتخاب پروژه انسان طبیعت معماری و مبلمان

سلام بچه ها ;
من این ترم دو کلاس انسان طبیعت معماری و مبلمان رو گرفتم , ,استادای بسیار عزیزو محترم گفتن تحقیق در حد یه کتاب میخوان . :w06::w04:
ولی یه مشکل کوچیک اینه که انتخاب موضوع تحقیق مرتبط با درس هم خودش 3 نمره داره ولی من هنوز موضوعم رو پیدا نکردم:w10: میشه منو راهنمایی کنین و اگه درباره موضوعتون منابعی میشناسین اونارو هم بگین .

پیشاپیش از همکاریتون متشکرم.:w36:

اگه هرچه سریع تر کمک کنین ممنون میشم آخه تو این هفته باید پروژم رو حتما انتخاب کنم. :w16::w40:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آره عزیزانم
اعتراف می کنم که عاشق شدم ... اعتراف می کنم که نمی تونم اینهمه لطف و محبت و مهر و عطوفت رو ندیده بگیرم ...
اعتراف می کنم که اگر به خاطر رضای یکتا ، شروع کردم ، در ادامه راهم عشق شماها تک به تک نمی ذاره که دست بکشم .
دست کشیدنم از تاپیکهایی که شروع کردم و دوستانی که با من در هر پست و هر تاپیک همراه بودند رو نمی تونم تنها بذارم و این یه حقیقته .
خوب یا بد ، زشت یا زیبا برای این همه سختی و تلخی ، یک دلیل هست که موندگاری من در بین شما رو تضمین می کنه اونهم دوست داشتن تک تک شماهاست که برای من هر کدوم شما به اندازه یک دنیا ارزش دارید ...
همه شما ها رو با عشق و صداقت و محبتتون به اندازه یک دنیای بی انتها دوست دارم و از خداوند استمداد کمک می کنم تا بتونم در خدمتتون باشم اونجوری که شایسته و لایق اینهمه محبت باشه ...
از همه شما به خاطر پیامهای زیباتون ممنونم و اگر چه این تاپیک رو تا فردا پاک می کنم ولی تمام حرفهای زیباتون رو به عنوان یادگار برای خودم نگه خواهم داشت تا اگر روزی باز هم سختیها اینقدر بر من چیره شد که منو در عین دوست داشتن مجبور به ترک شما ها کرد ، اونها رو بخونم و رفتن رو به فراموشی بسپرم ...
آدمهای اینچنینی شایسته فدا شدن هم هستند چه رسد به اینکه تنها خدمتگزارشون باشم ...
از صمیم قلب همه شما رو دوست دارم و با تمام وجود و به سپاس و قدردانی از اینهمه محبت ، در خدمت شما سروران گرامیم خواهم بود ...

یکی از روزهای خدا ...
دومان

!!!sarina

عضو جدید
››››››››››››كمك كنيد‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹ ‹‹

››››››››››››كمك كنيد‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹ ‹‹

سلام.كسي مي تواند در زمينه( تفاوت هاي مسكن در اروپا و ايران)كمك كنه!;)

ardalane

عضو جدید
سلام .

من دنباله یک پروژه نقد و بررسی مجتمع بین راهی میگردم .

توضیحات :

در هرجایی که بود قبوله مثل ایران - امریکا - سوئد - انگلستان و .....

** اما ارزش نقد کردن و داشته باشه و شامل اینها هم باشه : عکس - پلان - نما - توضیحات - معمار و سال تاسیس - راههای دسترسی - و ..... (کل جزیات )

** حد اکثر تا دوشنبه 20/12/1387 نیاز دارم برای تحویل پروژه میان ترم میخواهم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا