پرسش و پاسخ در برنامه نویسی VB.NET

iaidin

عضو جدید
سلام دوستان برنامه نویس خواهش میکنم کد ارتباط با اسکنر در ویندوز 7 و فرمان به اسکنر برای اسکن و انتقال عکس به برنامه خودم با استفاده از vb.net 2010 برای من بگذارید کارم خیلی گیر است و معطل مانده خواهش میکنم ، لطفا" مرا کمک کنید.
کامپوننت های زیادی برای این کار وجود داره که سریعتر کارتون را راه میندازه
یه سرچ تو گوگل بکنین ...

..:: civil ::..

عضو جدید
دوست عزیز وقتی بعد از R عدد میزنی خودش شناسایی میکنه و میتونی sort کنی و نیازی به ماکرو نداره

دوست عزیز یه کد بزرگ می خوام تو ماکرو بنویسم که این کاری که گفتم قسمتی از اون هست
که خودم فهمیدم
تو قسمت کار با رشته ها سرچ کردم
مرسی

iaidin

عضو جدید
سلام دوستان من یه تازه وارد به بحث کلاس نویسی هستم و میخواستم وراثت رو یاد بگیرم میشه دوستان یه مثال ساده از یه کنترل ساده مثل دکمه یا تکس باکس بزنن
من خودم این کد رو نوشتم اما بدون اینکه خطا بده اجرا نشد

این یک نمونه هست که برای هر property کلاسهایی را اختصاص داده و میتونید نسبت که کاری که میخواهید انجام بدید کلاسهای مربوطه را بررسی کنید. البته چون میفرمایید تازه کار هستید بخش گرادیانت را در مرحله اول بررسی نکنید.
نمونه کد

iaidin

عضو جدید
از منوی بیلد ابتدا پروجکت را clear کنید و سپس rebuild کنید. گاهی مشکل به این صورت حل میشه.
اگه حل نشد بقیه متن ارور را قرار بدید تا بررسی بشه

iaidin

عضو جدید
با توجه به مفاهیم پایگاه داده ها بانکتون را طراحی کنید و قرار بدید تا دوستان نحوه ساخت بانکتون در اسکویل را توضیح بدن

iaidin

عضو جدید
توضیح : من با VB.Net فرم ویندوزی طراحی کردم که در آن کاربر فایلی رو Browse می کند و فایل پس از تایید کاربر در بانک اطلاعاتی از نوع اکسس ذخیره می شود. فایل رو به صورت آرایه ای از بایت به فیلدی از نوع OLE Object ارسال می کنم. فایلها عمدتاً از نوع PDF, Word, Excel هستند.(فرض کنید فایل PDF قابلیت جستجو را داشته باشد.)

سوال : چطور می تونم در محتوای فایلها بدون اینکه فایل رو از اکسس خارج کنم جستجو کنم؟
این شدیدا به فرمت فایلهاتون بستگی داره
به ازای فایل های ورودی بایستی روی فرمت فایهاتون کار کنید تا بتونید با توجه به نوع فرمت جستجو کنید.
البته کار ساده ای هم نیست!

z92

عضو جدید
سلام به برنامه نویسان عزیز
من دارم با vb.net یه برنامه می نویسم برای امانت دادن کتاب و از پایگاه داده access استفاده کردم.
از اونجا که تا حالا خیلی با زبان های ویژوال و IDE ویژوال استودیو کار نکردم چند تا سوال برام پیش اومده که ممنون میشم راهنماییم کنید.
فرض کنید یه دکمه هست به نام "نمایش همه" که میخوام وقتی روش کلیک شد تمام رکوردهای جدول کتاب ها رو نمایش بده. این کار رو با datagridview انجام دادم. نمیدونم راهش همینه یا نه؟
به هر حال رکوردهای جدول رو نمایش میده.
حالا میخوام امکان ویرایش این اطلاعات یا حذف یه رکورد رو هم داشته باشه. برای حذف رکورد حدس زدم باید اینجوری بنویسم ولی ظاهرا خطا داره:

DataGridView1.CurrentRow.Cells.Remove()

پس چه باید بکنم؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام به برنامه نویسان عزیز
من دارم با vb.net یه برنامه می نویسم برای امانت دادن کتاب و از پایگاه داده access استفاده کردم.
از اونجا که تا حالا خیلی با زبان های ویژوال و IDE ویژوال استودیو کار نکردم چند تا سوال برام پیش اومده که ممنون میشم راهنماییم کنید.
فرض کنید یه دکمه هست به نام "نمایش همه" که میخوام وقتی روش کلیک شد تمام رکوردهای جدول کتاب ها رو نمایش بده. این کار رو با datagridview انجام دادم. نمیدونم راهش همینه یا نه؟
به هر حال رکوردهای جدول رو نمایش میده.
حالا میخوام امکان ویرایش این اطلاعات یا حذف یه رکورد رو هم داشته باشه. برای حذف رکورد حدس زدم باید اینجوری بنویسم ولی ظاهرا خطا داره:

DataGridView1.CurrentRow.Cells.Remove()

پس چه باید بکنم؟

دوست عزیز برای دستورات حذف و ... باید دستورات SQL آن را بنویسید و سپس با بروز رسانی یا قبول تغییرات در دیتاست شما همه چیز بروز رسانی می شود.

iaidin

عضو جدید
پروژه اي در VB6 که داراي پايگاه داده Acess و گزارش در محيط Crystal Report 8.5 هست موقع ايجاد فايل نصب در Installshild2010 با هنگ ميکند. آيا راهکاري هست؟ ممنون
باید بررسی کرد دلیل اشکال چی هست ولی در وی بی 6 ابزاری برای ساخت ستاپ وجود داشت که من باهاش مشکلی نداشتم. البته الان اسم ابزار را به یاد ندارم ولی در همون قسمت نصب وی بی 6 در
Allprograms\vb6
قرار داشت

z92

عضو جدید
مرسی دوست عزیز
الان برای امتحان کدی نوشتم که وقتی روی دکمه حذف کلیک میکنم سطر اول جدول حذف بشه. اینجوری:
delete from Books where ID=1

حالا اگه بخوام بگم سطر جاری حذف بشه چه جوری باید بنویسمش؟
و یه سوال دیگه اینکه اگه بخوام همونجا که روی حذف کلیک میشه نتیجه معلوم بشه یعنی سطر مورد نظر رو دیگه نشون نده چی کار باید بکنم؟

RIG

متخصص C#.net
در دستور sql خودت به جای 1 یا همون مقدار ای دیدت با یه کد سی شارپ سطر مورد نظر خودتو انتخاب میکنی تا حذف بر اساس اون باشه ..

ebi_shah

عضو جدید
با سلام
دوستان من 1 سولی داشتم ؟
یک دستگاه کارت خوان هست که برنامه آن با vb6 نوشته شده و شبکه شده به یک کامپیوتر دیگری و آنجا هم یک برنامه هست که وقتی اجرا مکنی از طریقه شبکه برنامه اصلی در سرور اجرا میشه .
اما مشکل : اینه وقتی ویندوز کامپیوتر 2 را عوض کردم با اینکه شبکه وصل و مشکلی نداره برنامه اجرا نمیشه و هیچ پیغامی نمیده , بانک اطلاعات این برنامه با اکسس است لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر و سپاس

saleh71

عضو جدید
سوال واجب وفوری

سوال واجب وفوری

برنامه ای بنویسید که تصویری را وسط فرم قرار داده وسپس بارش برف را روی ان طراحی کند
لطفا اگر مقدور است به این سوال پاسخ دهید با تشکر :eek:

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان من 1 سولی داشتم ؟
یک دستگاه کارت خوان هست که برنامه آن با vb6 نوشته شده و شبکه شده به یک کامپیوتر دیگری و آنجا هم یک برنامه هست که وقتی اجرا مکنی از طریقه شبکه برنامه اصلی در سرور اجرا میشه .
اما مشکل : اینه وقتی ویندوز کامپیوتر 2 را عوض کردم با اینکه شبکه وصل و مشکلی نداره برنامه اجرا نمیشه و هیچ پیغامی نمیده , بانک اطلاعات این برنامه با اکسس است لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر و سپاس
احیانا" Computer Name در پروسه ی نصب ویندوز عوض نشده !؟

iaidin

عضو جدید
سلام
من میخوام تو برنامه ام از Ms-Agen
استفاده کنم و یک کد هم براش پیدا کردم اما نمیدونم کد رو کجای برنامه ام بذارم،شایدم اون کد ایراد داره!:(ممنون میشم اگه کسی کد و راهنمایی بابت این عملکرد رو برام بذاره.
[FONT=Yaghout-s+3+1][FONT=Yaghout-s+3+1]:)[/FONT][/FONT]
دوست عزیز این لینک را ببینید.
احتمالا مشکل شما برطرف میشه

samma

عضو جدید
کمک خواهشا در vb (کد روش تنصیف(نصف کردن) و نیوتن رافسون)

کمک خواهشا در vb (کد روش تنصیف(نصف کردن) و نیوتن رافسون)

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
کد روش تنصیف(نصف کردن) و نیوتن رافسون رو که قبلا در محاسبات داشتیم رو نیاز شدید دارم ممنمون میشم اگه بتونین کمکم کنین
یک سوال دیگه نیز داشتم
برای تعریف یک متغیر که مقدار نگیره چیکار کنم در ویژوال بیسیک میخوام عبارت زیر رو بنویسم
label1.caption=y*2
میخوام که y مقدار نگیره و فقط بصورت 2y در label1 نمایش داده بشه
با تشکر

naseri1152

عضو جدید
سلام برای اینکه در vb.net 2010 که و بانک آن را sqlserver 2008 نصب کردم برای اینکه فیلدی عددی تکراری وارد بانک نشه چه دستوری باید بنویسیم قبل از ذخیره کردن نگاه کند که کدی تکراری نباشه؟

naseri1152

عضو جدید
سلام ، vb.net 2010 که دیتابیس آن sqlserver 2008 است : سوال این است که ما یک فیلدی داریم از نوع int نام فیلد: kodmohaqiq وقتی فرم را پر میکنیم کد تکراری وارد نکنه؟ ممنون که زود جواب بدید
سوال دوم اینکه در این پروژه ما عکسی از اشخاص داریم که نمیخواهم در دیتابیس ذخیره بشه فقط میخواهم عکس ها در شاخه ای به نام pic و خود آدرس آن در دیبتایس ذخیره بشود چگونه امکان پذیر است؟ منتظر جوابتون هستم تشکر

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ، vb.net 2010 که دیتابیس آن sqlserver 2008 است : سوال این است که ما یک فیلدی داریم از نوع int نام فیلد: kodmohaqiq وقتی فرم را پر میکنیم کد تکراری وارد نکنه؟ ممنون که زود جواب بدید
سوال دوم اینکه در این پروژه ما عکسی از اشخاص داریم که نمیخواهم در دیتابیس ذخیره بشه فقط میخواهم عکس ها در شاخه ای به نام pic و خود آدرس آن در دیبتایس ذخیره بشود چگونه امکان پذیر است؟ منتظر جوابتون هستم تشکر
قبل از Insert با دستور SELECT کد وارد شده را چک کنید.
مثلا"
SELECT COUNT(*) FROM tableName WHERE Code = yourCode
اگر خروجی دستور بالا عددی بیشتر از 0 بود یعنی تکراریه.

یا فیلد مربوطه رو در بانک کلید قرار بدید خود SQL Server هنگام ذخیره در صورت تکراری بودن کد واستون یک ارور Raise می کنه

clupcd

عضو جدید
مشکل ستاپ crystalreport vb.net

مشکل ستاپ crystalreport vb.net

با سلام من به تازگی یه نرم افزار دخل و خرج با vb.net نوشتم و از کیریستال ریپرت خود ویژوال استدیو استفاده کردم
و ستاپ هم با advanced installer ساختم و گزینه های cristall رپورت هم نیک زدم و فایل های rpt هم در فایل نصب گذاشتم و تیک macrosoft reportwiver رو هم گذاشتم اما در پروژه از cristalreportwiver استفاده کردم
خلاصه ستاپ به درستی و بدون مشکل روی هر سیبستمی نصب میشه ولی وقتی گزینه ریپرت ها رو میزنی ارور میده
تصویر ارور

منون میشم دوستان گلم زودتر یه جواب کامل بدین
ممنون
منتظرم

iaidin

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
کد روش تنصیف(نصف کردن) و نیوتن رافسون رو که قبلا در محاسبات داشتیم رو نیاز شدید دارم ممنمون میشم اگه بتونین کمکم کنین
یک سوال دیگه نیز داشتم
برای تعریف یک متغیر که مقدار نگیره چیکار کنم در ویژوال بیسیک میخوام عبارت زیر رو بنویسم
label1.caption=y*2
میخوام که y مقدار نگیره و فقط بصورت 2y در label1 نمایش داده بشه
با تشکر

پاسخ سوال دوم:
اگر قرار نیست متغیری مقدار بگیره پس عملا متغیری شما نیاز ندارید. اگر میخواین در لیبیل به صورت 2y نمایش داده بشه:
label1.caption=2y
یا در دات نت
label1.text=2y

iaidin

عضو جدید
با سلام من به تازگی یه نرم افزار دخل و خرج با vb.net نوشتم و از کیریستال ریپرت خود ویژوال استدیو استفاده کردم
و ستاپ هم با advanced installer ساختم و گزینه های cristall رپورت هم نیک زدم و فایل های rpt هم در فایل نصب گذاشتم و تیک macrosoft reportwiver رو هم گذاشتم اما در پروژه از cristalreportwiver استفاده کردم
خلاصه ستاپ به درستی و بدون مشکل روی هر سیبستمی نصب میشه ولی وقتی گزینه ریپرت ها رو میزنی ارور میده
تصویر ارور

منون میشم دوستان گلم زودتر یه جواب کامل بدین
ممنون
منتظرم
دوست عزیز من یه مشکلی تقریبا شبیه شما داشتم و برای تغییر ورژن کریستال بود. یعنی سورس را upgrade کردم و مشکلی شبیه شما پیش اومد.این را چک کنید.
شما با استفاده از دات نت فایل ستاپ را بسازید و ببینید مشکلتون حل میشه یا نه و خبرشو بهم بدید تا چک کنم.

iaidin

عضو جدید
سلام.من دارم بازی tetris رو می نویسم.تازه شروع کردم.فعلا فقط با یک بلاک کار میکنم.یعنی از بالا فقط یه بلاک بیاد پایین.الان به اون قسمت رسیدم که با arrow key ها اون بلاک رو جابه جا کنم.کسی هست که کار با arrow key ها رو بلد باشه و کمکم کنه.چه جوری میشه باهاشون کار کرد؟مرسی​
دوست عزیز میتونید زدن این کلیدها را در keydown بررسی کنید. برای اینکه متوجه بشید کدوم کلید زده شده اونها را براتون گذاشم:
Keys.Down Keys.Up Keys.Right Keys.Left

Private Sub Frm_KeyDown(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles Me.KeyDown

Dim chrChar As Char = Chr(e.KeyData)
If chrChar = Chr(Keys.Down) Then

ElseIf chrChar = Chr(Keys.Up) Then

End If
End Sub

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من در ویژوال بیسیک با کشیدن نقطه با دستور psetمشکل دارم ممنون میشم کمکم کنید هر کاری می کنم نقطه موردنظر نشان داده نمیشه
چی کنم؟ فقط خواهشا عجله دارم

RIG

متخصص C#.net
سلام دوستان من در ویژوال بیسیک با کشیدن نقطه با دستور psetمشکل دارم ممنون میشم کمکم کنید هر کاری می کنم نقطه موردنظر نشان داده نمیشه
چی کنم؟ فقط خواهشا عجله دارم
چاپ نقطه : با استفاده از متد PSet می توان نقطهای روی صفحه چاپ کرد و فرمت کلی آن بصورت زير است :

PSet (x,y),[color]

که x و y مختصات نقطه می باشند .
پارامتر color اختياریبوده و رنگ نقطه را نشان می دهد .