پرسش و پاسخ در برنامه نویسی VB.NET

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی جزوه ای و یا اطلاعاتی در مورد کار با رویدادهای ماوس یا صفحه کلید مثل key up و keypress و نحوه نوشتن تابع و استفاده از اون ها رو داره؟؟
اگه میشه سریع جوابم رو بدید

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام دوستان کسی جزوه ای و یا اطلاعاتی در مورد کار با رویدادهای ماوس یا صفحه کلید مثل key up و keypress و نحوه نوشتن تابع و استفاده از اون ها رو داره؟؟
اگه میشه سریع جوابم رو بدید

نمونه :
کد:
[COLOR=#00008B]Sub[/COLOR] KeyDown([COLOR=#00008B]ByVal[/COLOR] sender [COLOR=#00008B]as[/COLOR] [COLOR=#00008B]Object[/COLOR], [COLOR=#00008B]ByVal[/COLOR] e [COLOR=#00008B]as[/COLOR] KeyEventArgs) 
   [COLOR=#00008B]If[/COLOR] e.KeyCode = Keys.LControlKey [COLOR=#00008B]Or[/COLOR] e.KeyCode = Keys.RControlKey [COLOR=#00008B]Then[/COLOR] 
       [COLOR=gray]'Do Stuff[/COLOR]   
 [COLOR=#00008B]End[/COLOR] [COLOR=#00008B]If
[/COLOR][COLOR=#00008B]End[/COLOR] [COLOR=#00008B]Sub[/COLOR]

amc1992

عضو جدید
سلام
من یک سوال داشتم
من می خواستم در vb6 یک عکس رو بگیرم و به چند قسمت تقسیم کنم برای ساختن بازی پازل اگه لطف کنید کد مربوط به تقسیم کردن عکس بذارید ممنون میشم
با تشکر

negin17h

مدیر تالار

yas_skygirl

عضو جدید
ببخشید میشه یکی به صورت کلی به من راهنمایی کنه این تیکه برنامه هایی که با عدد مشخص شده کلی چی کار میکنه؟؟؟

ممنون

Untitled.jpg

2.jpg

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ميري روي قسمت tool box (نوار ابزار سمت زاست)

روش كليك راست مي كني و chooce item رو انتخاب مي كني

تو پنجره اي كه باز ميشه tab دومي كه نوشته com component رو باز مي كني

و از تو جدول پاييني دنبال windows media player مي گردي و تيكشو مي زني

و ok مي كني

m_k_z_s

عضو جدید
رشته اتصال به پایگاه داده و تعیین پسودر در آن

رشته اتصال به پایگاه داده و تعیین پسودر در آن

با فرض مثال که ما می دانیم که یوز اس کیو ال سرور ما sa است و فرض اینکه پسورد هم دو کاراکتری است من برنامه نوشته ام که یوز نیم را sa در نظر گرفته و پسور را هم از aتا z به صورت دو کاراکتری جلو می برد ولی هر بار که می خواهد به اس کیو اس سرور کانکت شود خطا می دهد لطفا راهنمایی کنید

pelatini

عضو جدید
ایجاد حلقه

ایجاد حلقه

با سلام میخواستم در کد زیر یک حلقه ایجاد کنم که 5 بار تکرار شه و عدد شمارنده در کنار اسم بیاد

Set objOU=GetObject("LDAP://OU=People,DC=contoso,DC=com")
Set objUser=objOU.Create("user","CN=Mary North")
objUser.Put "sAMAccountName","mary.north"
objUser.SetInfo()

در خط دوم و سوم جلوی اسم عدد شمارنده بیاد
یعنی Mary North 1
Mary North 2
Mary North 3
و..........
همچنین در خط سوم
ممنون میشم راهنماییم کنید

pelatini

عضو جدید
با سلام میخواستم در کد زیر یک حلقه ایجاد کنم که 5 بار تکرار شه و عدد شمارنده در کنار اسم بیاد

objUser.SetInfo()

یعنی Mary North 1
Mary North 2
Mary North 3
و..........
همچنین در خط سوم

iaidin

عضو جدید

objUser.SetInfo()

یعنی Mary North 1
Mary North 2
Mary North 3
و..........
همچنین در خط سوم
کد:
for i as integer=1 to 5
msgbox("Mary North" & i)
next
امیدوارم دیر نشده باشه. اگر مشکلتون حل نشد بفرمایید

iaidin

عضو جدید
با فرض مثال که ما می دانیم که یوز اس کیو ال سرور ما sa است و فرض اینکه پسورد هم دو کاراکتری است من برنامه نوشته ام که یوز نیم را sa در نظر گرفته و پسور را هم از aتا z به صورت دو کاراکتری جلو می برد ولی هر بار که می خواهد به اس کیو اس سرور کانکت شود خطا می دهد لطفا راهنمایی کنید
دو دلیل برای خطا میتونه وجود داشته باشه:
1- ناصحیح بودن رمز
2- ناصحیح بودن فرمت کانکشن استرینگ
خطا را بگذارید تا دوستان بررسی کنند
البته امیدوارم دیر پاسخ نداده باشم

sirosb

عضو جدید
مثالی از برنامه نویسی vb

مثالی از برنامه نویسی vb

برنامه زیر کلیه اعداد 3 رقمی که اعداد اول و سوم با هم برابرند را نمایش می دهد.در ضمن کلی برنامه دیگه که خودم حل کردم دارم.اگه می خواین بگین. در مینه های c++,delphi,c# kdc ,hvnl Dim index As Integer Private Sub Command1_Click() Dim i As Integer Dim tempstr As Integer Dim s1 As String, s2 As String index = 0 For i = 100 To 999 tempstr = CStr(i) s1 = Mid(tempstr, 1, 1) s2 = Mid(tempstr, 3, 1) If s1 = s2 Then List1.AddItem CStr(tempstr), index index = index + 1 End If Next i

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من نمی تونم به بانک اطلاعاتی ام وصل بشم پیغام های زیر رو بهم میده
1.png2.png

چیکار باید بکنم ؟

hamalous

عضو جدید
کمک در تبدیل 10 عبارت به 1 عبارت با vb6

کمک در تبدیل 10 عبارت به 1 عبارت با vb6

سلام دوستان من سورس یک برنامه رو قرار می دم که یک عبارت بصورت 5-5 12345 رو به 10 عبارت بصورت 4-4 123450 الی 4-4 123459 تبدیل می کنه حالا من می خوام عکس این عمل صورت بگیره یعنی اون 10 عبارت به 1 عبارت تبدیل بشه درون سورس دو تا فایل تکست قرار دادم که این با این سورس فایل 1 به فایل 2 تبدیل میشه حالا من عکس این قضیه رو می خوام یعنی فایل 2 به 1 تبدیل بشه ممنون

پیوست ها

• New Folder.rar
    2.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sirosb

عضو جدید
مساله ی کاربردی برای VB.net

مساله ی کاربردی برای VB.net

:gol:
سلام خدمت دوستان عزیز:
برنامه ای به زبان vb بنویسید که بتوان با فشرده داشتن دکمه ی چب ماوس و با استفاده از تابع (...)circle بتوان بر روی فرم متن هایی دلخواه نوشت و دکمه روی فرم قرار داد که با کلیک روی ان نوشته ها پاک شوند؟؟؟

sirosb

عضو جدید
جواب مساله ی رسم با دایره:

جواب مساله ی رسم با دایره:

1-در روال رویداد دکمه پاک کردن صفحه بنویسید:form1.cls
Private Sub Command1_Click()
Form1.Cls
End Sub
2-برای فرم دو روال رویداد LoadوMouseMove را به صورت زیر بنویسید:

Private Sub Form_Load()
Form1.WindowState = 2
End Sub

Private Sub Form_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
Dim i As Integer
If Button = 1 Then
For i = 0 To ScaleWidth Step 450
ForeColor = RGB(Rnd * 255, Rnd * 255, Rnd * 255)
Circle (X, Y), 400
Next
End If
End Sub

:gol:جواب رو امتحان کنید ببینید چقدر جالبه.

negin17h

مدیر تالار

francesc

عضو جدید
نحوه ارتباط vb.net2005 با بانک sql بهمراه سورس کد

نحوه ارتباط vb.net2005 با بانک sql بهمراه سورس کد

سلام. کسی میتونه سوال منو جواب بده؟ بهمراه یک مثال

iaidin

عضو جدید
سلام دوستان من سورس یک برنامه رو قرار می دم که یک عبارت بصورت 5-5 12345 رو به 10 عبارت بصورت 4-4 123450 الی 4-4 123459 تبدیل می کنه حالا من می خوام عکس این عمل صورت بگیره یعنی اون 10 عبارت به 1 عبارت تبدیل بشه درون سورس دو تا فایل تکست قرار دادم که این با این سورس فایل 1 به فایل 2 تبدیل میشه حالا من عکس این قضیه رو می خوام یعنی فایل 2 به 1 تبدیل بشه ممنون
دوست من شرح مساله خیلی مبهم هست. ارتباط بین اون اعداد را بیشتر توضیح بدید.

saeidkhan

عضو جدید
یک خطای اساسی در کریستال ریپورت و ویژوال بیسیک

یک خطای اساسی در کریستال ریپورت و ویژوال بیسیک

با سلام
من SAP13 رو در VB2010 نصب کردم همه چیز عادی غیر از وقتی که گزارش میسازم یا پیش نویس میبینم بجای اطلاعات داخل بانک اسم رنگها و اعداد نامفهوم نمایش داده میشه. خواهشا کمک کنید چند وقت که بدجوری گیر کردم .
این کلاس ها هم نصب شدن
کد PHP:

Imports System.ServiceProcess
Imports CrystalDecisions
.CrystalReports.Engine.ReportDocument
Imports CrystalDecisions
.CrystalReports.Engine.Table
Imports CrystalDecisions
.Windows.Forms.CrystalReportViewer
Imports CrystalDecisions
.Shared
Imports CrystalDecisions
.ReportSource
Imports CrystalDecisions
.ReportAppServer
Imports System
.Data

barbi

عضو جدید
سلام. من یه مشکلی توی دیتاگریدها در زبان برنامه نویسی VB.net دارم و اون اینه که می خوام یه سل از دیتاگرید را به یک ستون از جدول دیگه متصل کنم که کاربر توی اون سل از دیتاگرید بتونه یکی از گزینه ها رو انتخاب کنه. اگه کسی می دونه لطفا راهنمایی کنه. ممنون.

farzan32

عضو جدید
خیلی خیلی فوری
سلام و عرض ادب
چطور میتونم اطلاعات مربوط به یه آی دی مشخص رو در صفحه (بعد از ورود یوزر و پسوردش) نمایش بدم؟؟
لطفاً کد مربوطه را درج نمائید.متشکرم

sirosb

عضو جدید
سلام
میتونی دوتا textbox و یه دکمه ویه برچسب رو فرم بزاری
بعدش دوتا متغیر سراسری به نام های s1 و s2 تعریف کنی و تو یکی نام کاربری و تو دیگری رمز رو قرار بدی
و بعدش تو دکمه عمل مقایسه ی نام کاربری و رمز عبوری که کاربر تو تکست باکس ها تایپ میکنه رو با دستور if بررسی کنی و اگه درست بود اطلاعات مورد نظر رو که می تونه تو یه فایل باشه یا به طور ساده تر تو همون دکمه نوشتی رو مثلا تو اون بر چسب نمایش بده.
موفق باشی.

farzan32

عضو جدید
سلام
میتونی دوتا textbox و یه دکمه ویه برچسب رو فرم بزاری
بعدش دوتا متغیر سراسری به نام های s1 و s2 تعریف کنی و تو یکی نام کاربری و تو دیگری رمز رو قرار بدی
و بعدش تو دکمه عمل مقایسه ی نام کاربری و رمز عبوری که کاربر تو تکست باکس ها تایپ میکنه رو با دستور if بررسی کنی و اگه درست بود اطلاعات مورد نظر رو که می تونه تو یه فایل باشه یا به طور ساده تر تو همون دکمه نوشتی رو مثلا تو اون بر چسب نمایش بده.
موفق باشی.

ممنون،ولی فکر کنم شما متوجه سوال من نشدید
من عمل مقایسه رو انجام میدم ولی نمیدونم چطور میشه که فقط اطلاعات مربوط به همون شخص نمایش داده بشه.چون در تیبلی که قراره اطلاعات فرد وارد شده فراخوانی بشه اطلاعات تمام کاربران درج شده.برای هر شخص هم در زمان ثبت نام در تیبل مربوطه،یک آی دی در نظر گرفته شده
دقیقاً سوال من اینه که وقتی یوزر و پسورد چک شد و آی دی فرد مورد نظر مشخص شد،چطور میشه اطلاعات اون فرد که در تیبل دیگه ای قرار داره نمایش داده بشه
لطفاً برای نمونه کد مورد نظر را درج نمائید
با تشکر

iaidin

عضو جدید
ممنون،ولی فکر کنم شما متوجه سوال من نشدید
من عمل مقایسه رو انجام میدم ولی نمیدونم چطور میشه که فقط اطلاعات مربوط به همون شخص نمایش داده بشه.چون در تیبلی که قراره اطلاعات فرد وارد شده فراخوانی بشه اطلاعات تمام کاربران درج شده.برای هر شخص هم در زمان ثبت نام در تیبل مربوطه،یک آی دی در نظر گرفته شده
دقیقاً سوال من اینه که وقتی یوزر و پسورد چک شد و آی دی فرد مورد نظر مشخص شد،چطور میشه اطلاعات اون فرد که در تیبل دیگه ای قرار داره نمایش داده بشه
لطفاً برای نمونه کد مورد نظر را درج نمائید
با تشکر
راه حلش را بهتون میگم و سعی کنید و کدش را بنویسید و اگر مشکل داشتید کدتون را بگذارید تا بررسی کنیم
راه حل:
زمانی که کاربر لاگین میکنه یه کاربر کدی داره که اون کد را ذخیره نمایید(فرض کنیم مقدارش idvalue باشه).
زمانی که میخواهید اطلاعاتی را لود کنید که مربوط به همه کاربرها می باشد لازمه که تنها کوئری بزنید و تنها اطلاعاتی را لود کنید که کد کاربری اونها همون کدی هست که شما از کاربرتون ذخیره کردید.

کد:
select * from tablename where userid=idvalue

farzan32

عضو جدید
راه حلش را بهتون میگم و سعی کنید و کدش را بنویسید و اگر مشکل داشتید کدتون را بگذارید تا بررسی کنیم
راه حل:
زمانی که کاربر لاگین میکنه یه کاربر کدی داره که اون کد را ذخیره نمایید(فرض کنیم مقدارش idvalue باشه).
زمانی که میخواهید اطلاعاتی را لود کنید که مربوط به همه کاربرها می باشد لازمه که تنها کوئری بزنید و تنها اطلاعاتی را لود کنید که کد کاربری اونها همون کدی هست که شما از کاربرتون ذخیره کردید.

کد:
select * from tablename where userid=idvalue

سلام و عرض احترام
متشکر از پاسخ شما،فقط کاش زودتر جواب میدادید.مشکل من تقریباً یه ماه پیش حل شد!
بازم ممنون

booker dewitt

عضو جدید
شبه کد فیبوناچی به صورت فارسی رو میخوام کمکککککککککککککککککککککککککک :cry:
( مثل : n را بخوان
n mod 1 را حساب کن .............)