پرسش و پاسخ در برنامه نویسی ASP.NET

Mohandes*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میخواستم توی سایتم کاری کنم که وقتی لود میشه یه آهنگ اجرا کنه....چیکار باید بکنم..؟
و چیکار کنم که وقتی روی عکسای گالری کلیک میکنم عکسارو توی یه صفحه بزرگتر نشون داده بشه؟

moradaliyan

عضو جدید
Play کردن Audio در صفحه

Play کردن Audio در صفحه

سلام
میخواستم توی سایتم کاری کنم که وقتی لود میشه یه آهنگ اجرا کنه....چیکار باید بکنم..؟
و چیکار کنم که وقتی روی عکسای گالری کلیک میکنم عکسارو توی یه صفحه بزرگتر نشون داده بشه؟

سلام بر مهندس عزیز
1. اگر مخاطبین شما از مرورگرهایی استفاده کنند که Html5 را پشتیبانی می کند شما به راحتی می توانید این کار را با تگ audio انجام دهید. به صورت زیر :
کد:
<audio src="F.mp3" controls="controls" autoplay="">
</audio>
2. بهترین راه حل این است که شما هر دو حالت را تعبیه کنید یعنی اگر مرور گر کاربر از HTML5 پشتیبانی کرد فایل صوتی پخش خواهد شد در غیر اینصورت عملیات را بر عهده ی سایر ابزار ها به طور مثال پخش کننده های فلش قرار دهید به صورت زیر عمل کنید :
کد:
 <audio controls="controls" autoplay="autoPlay">
                <source src="F.mp3" type="audio/mp3" />
                <object data="mediaplayer.swf?audio=sound/F.mp3">
                    <param name="songs" value="mediaplayer.swf?audio=sound/F.mp3">
                </object>
            </audio>
اما در مورد سوال دوم شما باید از lightBOX استفاده نمایید داخل گوگل این عبارت را سرچ کنید : jquery lightbox plugin

Mohandes*

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوستان.من وقتی میخوام اطلاعاتم رو تو دیتابیس درج کنم این ارورو میده.باید چیکار کنم؟؟؟

Mohandes*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر مهندس عزیز
1. اگر مخاطبین شما از مرورگرهایی استفاده کنند که Html5 را پشتیبانی می کند شما به راحتی می توانید این کار را با تگ audio انجام دهید. به صورت زیر :
کد:
<audio src="F.mp3" controls="controls" autoplay="">
</audio>
2. بهترین راه حل این است که شما هر دو حالت را تعبیه کنید یعنی اگر مرور گر کاربر از HTML5 پشتیبانی کرد فایل صوتی پخش خواهد شد در غیر اینصورت عملیات را بر عهده ی سایر ابزار ها به طور مثال پخش کننده های فلش قرار دهید به صورت زیر عمل کنید :
کد:
 <audio controls="controls" autoplay="autoPlay">
                <object data="mediaplayer.swf?audio=sound/F.mp3">
                    <param name="songs" value="mediaplayer.swf?audio=sound/F.mp3">
                </object>
            </audio>
اما در مورد سوال دوم شما باید از lightBOX استفاده نمایید داخل گوگل این عبارت را سرچ کنید : jquery lightbox plugin

اگه بخوام چند تا آهنگ روپشت سرهم پخش کنه یا همون آهنگو تکرار کنه باید چیکار کنم؟

moradaliyan

عضو جدید
تکرار اتوماتیک فایل صوتی در تگ audio در HTML5

تکرار اتوماتیک فایل صوتی در تگ audio در HTML5

اگه بخوام چند تا آهنگ روپشت سرهم پخش کنه یا همون آهنگو تکرار کنه باید چیکار کنم؟

برای تکرار کافی است از کد زیر استفاده نمائید :
کد:
<audio controls="controls" autoplay loop>
</audio>

moradaliyan

عضو جدید
میشه کاری کرد که با عوض شدن صفحه ها آهنگ دوباره شروع نشه؟

1.شما تگ audio را داخل MasterPage قرار داده اید؟
2.اگر جواب مثبت است ، برای جلوگیری از پخش در همه صفحات تگ را فقط در صفحات مورد نظرتان استفاده نمایید.

ali.leo

عضو جدید
سلام
کسی اینجا برنامه نویسی اندروید بلده؟
ی سوال داشتم!!!!!
heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp

bivafa_1990

عضو جدید
صفحه Login

صفحه Login

سلام دوستان
من یه صفحه login ساختم که هیچ مشکلی نداشت ولی الان می خوام یه خورده تغییرش بدم تغیرشم اینه که می خوام وقتی که شرط میزارم که موقعی که کاربر user , pass وارد کرد تو جدول ببینه اگه قسمت manager برابر با yes بود بره به صفحه مربوط به ادمین اگه manager برابر با no بود در جدول بره به صفحه مربوط به user می خواستم ببینم این یه خط کد دستورش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟ http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه صفحه login ساختم که هیچ مشکلی نداشت ولی الان می خوام یه خورده تغییرش بدم تغیرشم اینه که می خوام وقتی که شرط میزارم که موقعی که کاربر user , pass وارد کرد تو جدول ببینه اگه قسمت manager برابر با yes بود بره به صفحه مربوط به ادمین اگه manager برابر با no بود در جدول بره به صفحه مربوط به user می خواستم ببینم این یه خط کد دستورش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟ http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif

اگر با اتصال به بانک و خواندن اطلاعات مشکلی نداشته باشید با دستور Response.Redirect می تونین به سادگی یوزر رو به هر صفحه ای هدایت کنید.

moradaliyan

عضو جدید
سلام دوستان

با سلام شما برای تعیین سطح دسترسی کاربران به صورت دستی می توانید از RoleProvider دات نت استفاده کنید یعنی با استفاده از متد GetRolesForUser نقش کاربر مورد نظر را به دست بیاورید و در Web.Config های جداگانه مربوط به مدیر و کاربر سطح دسترسی را معین کنید و در Web.config اصلی پروژه نتظیمات مربوط به RoleProvider خودتان را بنویسید.

saeid329

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
خواهش می کنم هر چه سریعتر ی نفر به سوالم جواب بده خیلی کارم گیر کرده
ببینید من ی کد دارم که ی exeption به صورت زیر میده لطفا کمکم کنید
int price = int.Parse(((Label)DataList1.Controls[0].FindControl("priceLabel")).Text);
این خط کد به این صورت اکسپشن میده
Input string was not in a correct format

string name = ((Label)DataList1.Controls[0].FindControl("nameLabel")).Text;

این خط کد هم به این صورت اکسپشن میده
Object reference not set to an instance of an object
string PicUrl = ((Label)DataList1.Controls[0].FindControl("PicUrlLabel")).Text;
string isbn = Request.QueryString["isbn"];

if (Profile.Cart == null)
{
Profile.Cart = new rayaneh.commerce.shopingcart();

}

Profile.Cart.insert(isbn, price, 1, name, PicUrl);
Server.Transfer("Default.aspx");

در ضمن من این متغیر ها رو هم به این صورت توی یک کلاس تعریف کردم که اینجا دارم ازشون استفاده می کنم ضمنا کلاس رو هم اضافه کردم به کدم
public class cartitem
{
private string _title;
private int _price;
private string _name;
private string _PicUrl;
private string _isbn;
private int _linetotal;
private int _quantity;

public void New()
{
}
public void New(string name, string isbn, int price, string PicUrl, int quantity)
{
_title = title;
_price = price;
_PicUrl = PicUrl;
_name = name;
_isbn = isbn;
_quantity = quantity;

_linetotal = quantity * price;
}
public string name
{
get
{
return _name;
}
set
{
_name = value;
}
}

public string title
{
get
{
return _title;
}
set
{
_title = value;
}
}

public int price
{
get
{
return _price;
}
set
{
_price = value;
}
}
public string isbn
{
get
{
return _isbn;
}
set
{
_isbn = value;
}
}
public string PicUrl
{
get
{
return _PicUrl;
}
set
{
_PicUrl = value;
}
}
public int quantity
{
get
{
return _quantity;
}
set
{
_quantity = value;
}
}
public int linetotal
{
get
{
return _quantity * _price;
}
}

}

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام دوستان عزیز
خواهش می کنم هر چه سریعتر ی نفر به سوالم جواب بده خیلی کارم گیر کرده
ببینید من ی کد دارم که ی exeption به صورت زیر میده لطفا کمکم کنید

در ضمن من این متغیر ها رو هم به این صورت توی یک کلاس تعریف کردم که اینجا دارم ازشون استفاده می کنم ضمنا کلاس رو هم اضافه کردم به کدم

به نظر میرسه شما در FindControl مشکل دارید، یعنی جعبه متن مورد نظر را پیدا نمیکنه و برای همین Object refrence ... میده!

hibye90

عضو جدید
سلام
یه بخش تبلیغات تو سایت دارم میخام با کلیک روی عکس تبلیغ به سایتش بره ولی نشد!
از یک دیتا لیست استفاده کردم و داخل دیتالیست یک ایمیج باتن گذاشتم و ایمیج باتن را داخل تگ a گذاشتم ولی در نمایش سایت مشکل داره...مثلا ادرس سایتی که تبلیغات براش شده www.www.www.iran-eng.ir هست ولی صفحه ای باز نمیشه و ارور میده...این روشی که من نوشتم بیشتر انگار برای لینک دادن به صفخات همین سایت خوبه نه برای سایت های دیگه

دوستانی که تجربه کاری دارن و به این مشکل اشنا هستن و راهشو میدونن خواهش میکنم کمکم کنید جاهای دیگه هم پرسیدم ولی اشتباه داهنمایی کردن جواب نمیده

من از سایت codproje به این رسیدم که از adrotator باید استفاده کرد ولی خیلی پیچیده به نظر میاد! یعنی راه اسون تری نیست؟!:cry:

alimka

عضو جدید
سلام
یه بخش تبلیغات تو سایت دارم میخام با کلیک روی عکس تبلیغ به سایتش بره ولی نشد!
از یک دیتا لیست استفاده کردم و داخل دیتالیست یک ایمیج باتن گذاشتم و ایمیج باتن را داخل تگ a گذاشتم ولی در نمایش سایت مشکل داره...مثلا ادرس سایتی که تبلیغات براش شده www.www.www.iran-eng.ir هست ولی صفحه ای باز نمیشه و ارور میده...این روشی که من نوشتم بیشتر انگار برای لینک دادن به صفخات همین سایت خوبه نه برای سایت های دیگه

دوستانی که تجربه کاری دارن و به این مشکل اشنا هستن و راهشو میدونن خواهش میکنم کمکم کنید جاهای دیگه هم پرسیدم ولی اشتباه داهنمایی کردن جواب نمیده

من از سایت codproje به این رسیدم که از adrotator باید استفاده کرد ولی خیلی پیچیده به نظر میاد! یعنی راه اسون تری نیست؟!:cry:
خب اینجا یه سوال پیش میاد که شما سایتتون رو خودتون طراحی کردید یا از مدیریت محتوا مثل جوملا استفاده کردید.
اینو پاسخ بدید

hibye90

عضو جدید
خب اینجا یه سوال پیش میاد که شما سایتتون رو خودتون طراحی کردید یا از مدیریت محتوا مثل جوملا استفاده کردید.
اینو پاسخ بدید

خودم دارم طراحی میکنم

این مشکل رو هم خودم جوابشو پیدا کردم

مشکل من این شده حالا که این کار تو صفحه مدیریتش به صورت خودکار انجام بشه ... یعنی میشه اینجوری بشه یا نه

alimka

عضو جدید
خودم دارم طراحی میکنم

این مشکل رو هم خودم جوابشو پیدا کردم

مشکل من این شده حالا که این کار تو صفحه مدیریتش به صورت خودکار انجام بشه ... یعنی میشه اینجوری بشه یا نه
چرا نمیشه. کار نشد نداره. البته من آشنایی زیادی با asp ندارم اما راهی که به نظرم میرسه اینه که شما بیای و به این صورت عمل کنی که توی صفحه مدیریت یک فیلد ایجاد کنی و آدرس یک عکس و لینکش رو بگیری از کاربر یعنی همون مدیر سایت بعد ببری و فایل index رو تغییر بدی و مقادیر مربوطرو جایگزین کنی. خیلی سادست.
یکم تمرکز کنید براحتی میشه انجامش داد.

بهار23

عضو جدید
با سلام من یه سوالی دارم در مورد طراحی سایت asp.net
دوتا texbox داریم که دو عدد را دریافت میکند و وقتی دکمه button را بزنیم میرود یه فایل exe رااجرا میکند که روی این دو عدد عملیاتی انجام میدهد و حاصل را درون lable میریزد

suintement

عضو جدید
سلام
بچه ها میشه کد ذخیره اطلاعات رو در بانک اطلاعاتی از طریق VB.NET بدین؟؟
ی فرم درست کردم که بانک اطلاعاتی رو بهش ارتباط دادم و دو تا TEXT گذاشتم که بعد از ورود اطلاعات میخوام با فشردن دکمه ذخیره اطلاعات رو در بانک اطلاعاتی ذخیره و به من نمایش بده حالا کدشو نمیدونم :cry:
خواهش میکنم هر کی میدونم بهم بگه :w05::w27:

moradaliyan

عضو جدید
تاپیک بسته شده؟؟؟ چرا کسی جواب نمیده؟؟؟:question::w05:

سلام از آنجا که از VB بدم میاد جواب ندادم ولی کسی متاسفانه زیاد پایه نیست جواب بده مجبورم خودم یک نمونه کد براتون قرار بدم
کد:
[COLOR=#000099]Dim [/COLOR]con [COLOR=#000099]As New[/COLOR] [COLOR=#339999]SqlConnection[/COLOR]
[COLOR=#000099]Dim [/COLOR]cmd [COLOR=#000099]As New[/COLOR] [COLOR=#339999]SqlCommand[/COLOR]
[COLOR=#000099]Try[/COLOR]
con.ConnectionString =[COLOR=#663300] "Data Source=atisource;Initial Catalog=BillingSys;Persist Security Info=True;User ID=sa;Password=12345678"[/COLOR]
con.Open()
cmd.Connection = con
cmd.CommandText = [COLOR=#663300]"INSERT INTO table([field1], [field2]) VALUES([Value1], [Value2])"[/COLOR]
cmd.ExecuteNonQuery()

[COLOR=#000099]Catch [/COLOR]ex [COLOR=#000099]As [/COLOR][COLOR=#339999]Exception[/COLOR]
[COLOR=#339999]MessageBox[/COLOR].Show("Error while inserting record on table..." & ex.Message, "Insert Records")
[COLOR=#000099]Finally[/COLOR]
con.Close()
[COLOR=#000099]End Try[/COLOR]

nafis...

مدیر بازنشسته
با سلام من یه سوالی دارم در مورد طراحی سایت asp.net
دوتا texbox داریم که دو عدد را دریافت میکند و وقتی دکمه button را بزنیم میرود یه فایل exe رااجرا میکند که روی این دو عدد عملیاتی انجام میدهد و حاصل را درون lable میریزد

اقا چرا کسی به سوال من جواب نمیده
سلام دوست عزیز
شما برنامه رو بنویس
هرجا که به اشکال برخوردین، کد رو بذارین تا دوستان کمک کنن.
برنامه اماده کسی اینجا نمینویسه

fernando9torres

عضو جدید
کسی میتونه این کد رو به من توضیح بده ؟
session , ds ,dstsells چی هستن ؟؟؟ کاربردشون چیه ؟؟

کد:
String CodePro = GridView2.SelectedValue.ToString();

DstSells ds = null ;
        try
        {
            ds =(DstSells) Session["ds"];
        }
        catch{}

System.Data.DataRow row ;
        try
        {
            row = ds.tSells.NewRow();
        }
        catch
        {
            ds = new DstSells();

row = ds.tSells.NewRow();
        }
        row[ds.tSells.fCodeProductColumn] = CodePro;
        try
        {
            row[ds.tSells.fCodeUserColumn] = Session["ID"].ToString();
        }

row[ds.tSells.fDateColumn] = 

BijanComponents.ShamsiDate.GetShamsiDate(DateTime.  Now);

ds.tSells.Rows.Add(row);

Session["ds"] = ds;

LinkButton3.Visible = true;

moradaliyan

عضو جدید
سلام شما دقیقا می خواهید چه کاری انجام دهید ؟

DstSells یک کلاس است که اون بنده ی خدا نوشته و ds آبجکتی از DstSells می باشد و یکی از راه های انتقال اطلاعات بین صفحات در ASP.NET WEB Forms استفاده از Session می باشد.