پرسش و پاسخ در برنامه نویسی ASP.NET

fernando9torres

عضو جدید
سلام شما دقیقا می خواهید چه کاری انجام دهید ؟

DstSells یک کلاس است که اون بنده ی خدا نوشته و ds آبجکتی از DstSells می باشد و یکی از راه های انتقال اطلاعات بین صفحات در ASP.NET WEB Forms استفاده از Session می باشد.

اینو یکی از آشناهامون داده میگه تو داکیومنت پروژش بوده داده به من یکم براش توضیخات بنویسم
در مورد فروشگاه موبایل هست پروژه
خودم از این قسمت هیچی سر در نیاوردم
مخصوصا خط 5
الان دقیقا خط 5 چیکار میکنه ؟؟؟

بهار23

عضو جدید
من که نگفتم کد اماده بنویسین گفتم یه راهنمایی کنید بعدشم این سایت باشگاه مهندسان جواب سوالو دوهفته بعد میدن :(

moradaliyan

عضو جدید
اینو یکی از آشناهامون داده میگه تو داکیومنت پروژش بوده داده به من یکم براش توضیخات بنویسم
در مورد فروشگاه موبایل هست پروژه
خودم از این قسمت هیچی سر در نیاوردم
مخصوصا خط 5
الان دقیقا خط 5 چیکار میکنه ؟؟؟

آقای تورس خط 5 داره session را cast می کنه.شما اول برو سراغ کلاس DstSells ببین چی هست چی کار میکنه بعد مشکلت حل میشه روی کلاس کلیک کن بعد F12 را بزن.

moradaliyan

عضو جدید
با سلام من یه سوالی دارم در مورد طراحی سایت asp.net
دوتا texbox داریم که دو عدد را دریافت میکند و وقتی دکمه button را بزنیم میرود یه فایل exe رااجرا میکند که روی این دو عدد عملیاتی انجام میدهد و حاصل را درون lable میریزد

جمله ی شما اصلا شبیه به سوال نیست!
خوب دو تا تکست باکس دو عدد از ورودی می گیرند :
1. باید بررسی شود که کاربر فقط عدد وارد کرده باشد.
2. تبدیل شود به تایپ Int .
3. فایل exe قطعا باید ورودی بگیره این طور که شما فرمودید پس دو مقدار را به عنوان ورودی بده به فایل من اصلا نمی دونم قضییه چی هست؟چطور ورودی ها را به فایل میخوای بدی؟اصلا چرا مستقیم با کلیک بر روی دکمه کد عملیات را خودت نمی نویسی؟
5. خوب فایل exe یک خروجی عددی بر می گرداند به استرینگ تبدیلش کن تو لیبل نشونش بده.

moradaliyan

عضو جدید
نوشتن انواع Join ها با استفاده از Linq

نوشتن انواع Join ها با استفاده از Linq

یکی از چالش هایی که برنامه نویسان در حیطه ی کاری خود با آن برخورد می کنند نوشتن کوئری با استفاده از زبان T-SQL یا LINQ است.بخصوص نوشتن انواع Join ها در LINQ ، دلیل نگارنده از پرداختن به این موضوع نشأت گرفته از صحبت های برخی از برنامه نویسان در مورد عدم وجود امکانات T-SQL در LINQ می باشد. نکته : هدف این مقاله آموزش T-SQL یا LINQ نیست به همین دلیل برای درک بهتر مطالب شما باید با نحوه نگارش دستورات ، آشنایی داشته باشید.

[h=4]چرا LINQ ؟[/h] 1. LINQ با زبان C# یا VB یک پارچه است در نتیجه از بین بردن عدم تطبیق بین زبان های برنامه نویسی و پایگاه داده.
2. ارائه یک رابط پرس و جو برای بسیاری از منابع داده.
3. LINQ یک زبان Querying ساده و سطح بالا تر در مقایسه با SQL است.
4. LINQ به جای Object های ADO.NET استفاده می شود.
5. SQL یک زبان ساخته شده ی شلوغ ، نسبتا شبیه به FoxPro اما LINQ یک زبان سازمان یافته است.
6. LINQ داده ها را به عنوان شیء واکشی می کند.بنابراین نیازی نیست برای پر کردن DataObject ها از کد استفاده کنید.در نتیجه تمام ویژگی های ADO.NET در LINQ نیز در دسترس خواهند بود.
[h=4]حرف حساب :[/h] باید به این نکته اشاره کرد که لینک صرفا یک زبان برای دسترسی به داده ها در یک بانک اطلاعاتی نیست و برای این کار ساخته نشده است(پس این نکته را در نظر داشته باشید که لینک برای Query گرفتن از بانک اطلاعاتی نیست). LINQ زبانی است برای Query گرفتن از مجموعه ها(هر منبع داده ای).

برای مشاهده ادامه مقاله بر روی این لینک کلیک کنید.

moradaliyan

عضو جدید
درک بیشتر WCF به کمک مثال(ویدیو)

درک بیشتر WCF به کمک مثال(ویدیو)

اگر می خواهید با چگونگی استفاده از WebService بخصوص WCF که به عنوان نسل جدیدی از وب سرویس ها معرفی می شود و می تواند در هر نوع برنامه ای ادغام شود ، همچنین از هر نوع پروتکل حتی پروتکل اختصاصی شما می تواند استفاده کند بیشتر آشنا شوید توصیه می کنم این ویدیو را دانلود کنید.
برای دانلود بر روی این لینک کلیک کنید.

siamat

عضو جدید
اشکال در بدست اوردن اخرین رکورد جدول با linq

اشکال در بدست اوردن اخرین رکورد جدول با linq

به نظر شما چرا این کد Error می ده لطفا اساتید کمک کنن...
Capture.jpg

moradaliyan

عضو جدید
به دست آوردن آخرین ردیف جدول با استفاده از Linq

به دست آوردن آخرین ردیف جدول با استفاده از Linq

به نظر شما چرا این کد Error می ده لطفا اساتید کمک کنن...
مشاهده پیوست 218211

کد رو به صورت زیر بنویس:
کد:
int manageid= db.Tbl_Manages.OrderByDescending(x => x.ManageID).FirstOrDefault().ManageID;

agprmrtz

عضو جدید
سلام.کسی میدونه این قسمت از عکس که مشخص کردم چجوری نوشته میشه؟من میخوام با asp.net تحت سی شارپ بنویسم ولی بلد نیستم.کسی بلده ممنون میشم کمکم کنه
Screenshot-(2).jpg

moradaliyan

عضو جدید
سلام.کسی میدونه این قسمت از عکس که مشخص کردم چجوری نوشته میشه؟من میخوام با asp.net تحت سی شارپ بنویسم ولی بلد نیستم.کسی بلده ممنون میشم کمکم کنه
مشاهده پیوست 218585

این تصویر مربوط به صفحه ی نمایش محصولات در یک فروشگاه است ، برای نمایش محصولات باید شما از کنترل های منبع داده مثل Sql DataSource ، AccessDataSource و LINQDataSource به همراه کنترل های انقیاد داده مثل repeater و ListView و ... استفاده کنید.

sagharff

عضو جدید
سلام کسی میدونه چهطوری از wpf و فایل های .xaml در صفحات asp.net استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hfvhidld

عضو جدید
سلام دوستان
کدهای جاوا اسکریپت رو که توی asp.net میخوایم قرار بدیم کجاش باید بذاریم؟ مگه بین تگ head نمیذاریم؟ واسه من اجرا نمیشه! باید اون فایل با پسوند js رو هم توی محیط asp فراخوانی کنیم؟
درضمن کد میخوام اگه میشه راهنمایی کنید و لینک بدید..کد منو باز شونده..کد اسلایدشو دایره ای/

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
کدهای جاوا اسکریپت رو که توی asp.net میخوایم قرار بدیم کجاش باید بذاریم؟ مگه بین تگ head نمیذاریم؟ واسه من اجرا نمیشه! باید اون فایل با پسوند js رو هم توی محیط asp فراخوانی کنیم؟
درضمن کد میخوام اگه میشه راهنمایی کنید و لینک بدید..کد منو باز شونده..کد اسلایدشو دایره ای/
سلام
هم میتونی تو head بنویسین و هم میتونین یه صفحه جاوا اسکریپت اضافه کنید و به صفحه html لینک کنید!

moradaliyan

عضو جدید
ویدویوی کامل و کاربردی آموزش Entity Frame Work

ویدویوی کامل و کاربردی آموزش Entity Frame Work

ویدیو آموزش کامل و کاربردی استفاده از Entity Frame Work :
در این دوره هدف ما آشنایی شما با یک O/RM متن بازِ ارائه شده توسط ماکروسافت به نام Entity Frame Work و قابلیت های آن برای از بین بردن شکاف بین زبان برنامه نویسی و پایگاه داده است. به گونه ای که شما با استفاده از Entity Frame Work به این توانایی دست پیدا کنید تا در مقابل مدل های مفهومی ، از یک مدل جدید با امکان دسترسی و برنامه نویسی مستقیم بر اساس ساختار یک پایگاه داده استفاده نمایید . در نتیجه شاهد کاهش میزان کد نویسی ، راحتی در گسترش ، بهبود و نگهداری برنامه باشید. پس به طور کلی در این دوره هدف های زیر را دنبال خواهیم کرد :

1. آموزش Entity Frame Work به افرادی که تا کنون با این تکنولوژی آشنایی نداشته اند.
  2. تعریف Entity Frame Work به عنوان تکنولوژی جدید دسترسی به داده ها و آمادگی ذهن مخاطب برای استفاده از آن در برنامه های کاربردی.
  3. معرفی قابلیت های نسخه جدید Entity Frame Work به افرادی که قبلا با این تکنولوژی آشنایی داشته اند.
  4. آموزش نسخه ی Entity Frame Work ۵.۰ به عنوان نسخه ی مهم ارائه شده توسط ماکروسافت و در نهایت بررسی ویژگی های اضافه شده به نسخه ی Entity Frame Work ۶ همراه با مثال های کاربردی.
برای دریافت لینک های دانلود این آموزش می توانید به این آدرس مراجعه کنید

moradaliyan

عضو جدید
آموزش Linq در 30 دقیقه

آموزش Linq در 30 دقیقه

با وجود زبان برنامه نویسی محبوبی مثل سی شارپ و مفاهیم شیء گرایی آن ،که امکانات فوق العاده ای را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد، نبود روشی آسان برای اتصال با منابع داده همیشه احساس می شد. مثلا اشاره کنیم به دستیابی به اطلاعات با ADO.NET برای ارتباط با بانک اطلاعاتی یا دیتا سورس از شیء SQL Connection استفاده می شد. به عبارت دیگر SQL Connection برنامه ای را که ما به وسیله زبان C#.Net یا هر زبان دیگری نوشته ایم را به بانک اطلاعاتی مورد نظر متصل می کند.

زمانی که ما به وسیله ی SQLConnection به بانک مورد نظر وصل شدیم ممکن است در داخل بانک چندین جدول ، و در هر جدول تعداد زیادی فیلد داشته باشیم . به وسیله ی SQLDataAdapter به برنامه می گفتیم که به کدامین داده های داخل بانک احتیاج داریم . در حقیقت مقدار دهی اشیای نامبرده شده برای دسترسی به آبجکت DataSet مقدار دهی می شوند ساده تر بگم ما برای انجام هر کاری به DataSet نیاز داریم به عنوان مثال افزودن ، ویرایش ، حذف و خواندن اطلاعات تنها بوسیله ی آبجکت DataSet قابل انجام است ، آن هم با زبان T-SQL که برای دات نت بیگانه است و این بیگانگی باعث شد تا در سال ۲۰۰۵ تکنولوژی جدیدی که بوسیله ی آن بتوان با هر منبع داده ای اتصال برقرار کرد به نام LINQ معرفی شد.
معرفی این روش برنامه نویسان را به سمت استفاده از این زبان کوئرینگ ساده و سطح بالا حرکت داد تا جایی که LINQ برای کوئری گرفتن از منابع داده بیشتر مورد توجه قرار گرفت و دلایل زیر برای استفاده از لینک ارائه شد :
۱. ارائه یک رابط پرس و جو برای بسیاری از منابع داده.
۲. اگر هدف در برنامه کوئری گرفتن از دیتابیس باشد ، لینک با زبان C# یا VB یک پارچه است در نتیجه از بین بردن عدم تطبیق بین زبان های برنامه نویسی و دیتابیس را خواهیم داشت.
۳. لینک یک زبان Querying ساده و سطح بالاست.
۴. لینک یک زبان سازمان یافته است.
۵. لینک به جای Object های ADO.NET استفاده می شود.
۶. تمام ویژگی های ADO.Net در لینک نیز قابل دسترس هستند.
برای دریافت لینک دانلود ویدیوی آموزشی به این آدرس مراجعه کنید.

moradaliyan

عضو جدید
اموزش Web API و SPA

اموزش Web API و SPA

در این دوره آموزشی ویژگی های WebAPI توضیح داده شده است که یک فریم ورک تازه در پلتفرم Asp.NET محسوب میشود و به شما اجازه میدهد به سرعت و به سادگی یک وب سرویس ایجاد کنید و میتواند یک API برای کلاینت از نوع HTTP فراهم نمایید.

ویژگی Web API بر مبنای همان ساختار برنامه MVC Framework است اما نمی توان آن را بخشی از فریم ورک MVC دانست. در این دوره آموزشی پس از معرفی مقدماتی WebAPI سراغ SPA یا Single Page Application رفته ایم و ارتباط آن با وب سرویس ها را توضیح داده ایم. این آموزش بر اساس یک مثال و تکمیل آن طراحی شده است.

دوره آموزشی فوق برای افرادی تهیه شده که با ASP.NET MVC آشنایی دارند و همچنین نسبت به Jquery و جاوااسکریپت بیگانه نیستند.

برای دانلود ویدیو آموزش از این لینک استفاده کنید.

behzad fr

عضو جدید
راهنمایی در مورد Literal

راهنمایی در مورد Literal

با سلام
دوستانی که به ASP.NET اشنایی دارند لطفا راهنمایی کنند
کد زیر
<asp:Literal ID="a15" runat ="server" ></asp:Literal>
یه متنی را در سایت فراخوانی می کند که من می خوام این متن را تغییر بدهم حالا Literal متن را از کجا فراخوانی می کند که بشه تغییرش داد

moradaliyan

عضو جدید
کنترل Literal

کنترل Literal

با سلام
دوستانی که به ASP.NET اشنایی دارند لطفا راهنمایی کنند
کد زیر
<asp:Literal ID="a15" runat ="server" ></asp:Literal>
یه متنی را در سایت فراخوانی می کند که من می خوام این متن را تغییر بدهم حالا Literal متن را از کجا فراخوانی می کند که بشه تغییرش داد

سلام
این کنترل یک پروپرتی به نام text داره که میتوانید از آن برای نمایش متن استفاده کنید
به هر حال من دقیقا نمیدونم چه کاری میخواهید انجام دهید ولی یک مثال قرار میدم که نحوه ی کار با این کنترل را بررسی می کنه :
کد:
<%@ Page Language=[COLOR=#A31515]"C#"[/COLOR] AutoEventWireup=[COLOR=#A31515]"True"[/COLOR] %>  <!DOCTYPE html PUBLIC [COLOR=#A31515]"-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"[/COLOR]     [COLOR=#A31515]"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"[/COLOR]> <html xmlns=[COLOR=#A31515]"http://www.w3.org/1999/xhtml"[/COLOR] > <head>     <title>Literal Example</title> <script runat=[COLOR=#A31515]"server"[/COLOR]>        [COLOR=Blue]void[/COLOR] ButtonClick(Object sender, EventArgs e)       {          Literal1.Text=[COLOR=#A31515]"Welcome to ASP.NET!!"[/COLOR];       }     </script>  </head> <body>    <form id=[COLOR=#A31515]"form1"[/COLOR] runat=[COLOR=#A31515]"server"[/COLOR]>       <h3>Literal Example</h3>        <asp:Literal id=[COLOR=#A31515]"Literal1"[/COLOR]            Text=[COLOR=#A31515]"Hello World!!"[/COLOR]            runat=[COLOR=#A31515]"server"[/COLOR]/>        <br /><br />        <asp:Button id=[COLOR=#A31515]"Button1"[/COLOR]            Text=[COLOR=#A31515]"Change Literal Text"[/COLOR]            OnClick=[COLOR=#A31515]"ButtonClick"[/COLOR]            runat=[COLOR=#A31515]"server"[/COLOR]/>     </form> </body> </html>

behzad fr

عضو جدید
literal

literal

سلام
این کنترل یک پروپرتی به نام text داره که میتوانید از آن برای نمایش متن استفاده کنید
به هر حال من دقیقا نمیدونم چه کاری میخواهید انجام دهید ولی یک مثال قرار میدم که نحوه ی کار با این کنترل را بررسی می کنه :
کد:
<%@ Page Language=[COLOR=#A31515]"C#"[/COLOR] AutoEventWireup=[COLOR=#A31515]"True"[/COLOR] %>  <!DOCTYPE html PUBLIC [COLOR=#A31515]"-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"[/COLOR]     [COLOR=#A31515]"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"[/COLOR]> <html xmlns=[COLOR=#A31515]"http://www.w3.org/1999/xhtml"[/COLOR] > <head>     <title>Literal Example</title> <script runat=[COLOR=#A31515]"server"[/COLOR]>        [COLOR=Blue]void[/COLOR] ButtonClick(Object sender, EventArgs e)       {          Literal1.Text=[COLOR=#A31515]"Welcome to ASP.NET!!"[/COLOR];       }     </script>  </head> <body>    <form id=[COLOR=#A31515]"form1"[/COLOR] runat=[COLOR=#A31515]"server"[/COLOR]>       <h3>Literal Example</h3>        <asp:Literal id=[COLOR=#A31515]"Literal1"[/COLOR]            Text=[COLOR=#A31515]"Hello World!!"[/COLOR]            runat=[COLOR=#A31515]"server"[/COLOR]/>        <br /><br />        <asp:Button id=[COLOR=#A31515]"Button1"[/COLOR]            Text=[COLOR=#A31515]"Change Literal Text"[/COLOR]            OnClick=[COLOR=#A31515]"ButtonClick"[/COLOR]            runat=[COLOR=#A31515]"server"[/COLOR]/>     </form> </body> </html>

ممنون از پاسخگوی شما
به جای این کد من یه متنی در سایت نمایش داده میشود، من می خواستم بدونم این متن را از کجا باید ویرایش کرد بدون دستکاری این کد

moradaliyan

عضو جدید
ممنون از پاسخگوی شما
به جای این کد من یه متنی در سایت نمایش داده میشود، من می خواستم بدونم این متن را از کجا باید ویرایش کرد بدون دستکاری این کد

مثلا داخل یک رویداد بیا text کنترل رو عوض کن :
داخل Murkup :
کد:
<asp:Literal runat="server" ID="CategoryText1" />
داخل Code Behind
کد:
CategoryText1.Text = Salam;

حالا قطعا یک فرم برای مدیریت باید داشته باشید داخل اون فرم بیا از یک تکست باکس متن مورد نظرت رو بگیر و پروپرتی تکست رو با متن دلخواهت ست کن.
توجه داشته باشید که متن رو باید در یک جا ذخیره کنی وگرنه حالت استاتیک پیدا میکنه یعنی باید داخل کد این کار رو انجام بدی.

آخرین ویرایش:

david777

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
من میخواستم داخل Asp.net اطلاعات جدولی را وارد کنم ولی این error را می دهد اشکالش چیه؟

امین طوقیا

عضو جدید
طول یکی از مقداری که دارید به سمت دیتابیس برای ذخیره می فرستد بیشتر از مقداری است که برای آن ستون در جدول دیتابیس در نظر گرفته اید .
باید مقادیر و نوع فیلد های دیتابیس را متناسب با اطلاعات ارسالی تنظیم کنید.

yasinamini

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان

سلام خدمت همه دوستان

با سلام
من میخواهم در asp.net نام دانشجویان رو از drop down list انتخاب کنم و در grid view نمره ی آنها رو نمایش دهد(به پایگاه داده وصل کنم)
لطفا" کمکم کنید

david777

عضو جدید
سلام به دوستان

من میخواستم 5 تا از نوشته هایی که براشون نظر گذاشتن به عنوان خبرای محبوب به کاربر نشون بده. کد زیر را براش نوشتم ولی 3 تاشو بیشتر بهم نشون نمیده.

کد:
 protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
    {
        var db = new DataClassesDataContext();
        db.StoredProcedure4();
        int n = GridView1.Rows.Count;
        for (int i = 0; i < n-5 ; i++)
        {
            HiddenField1.Value = GridView1.Rows[i].Cells[0].Text;
            StoredProcedure1Result[] a = db.StoredProcedure1(Convert.ToInt32(HiddenField1.Value)).ToArray();
            int rowcount = GridView3.Rows.Count;
            if (db.StoredProcedure2(Convert.ToInt32(a[0].Id)).Count() != 1)
            {
                db.StoredProcedure3(Convert.ToInt32(a[0].Id), a[0].Title, a[0].Abstract, rowcount + 1);
            }
        }

Eng_Student

عضو جدید
سلام
نمی دونم سوالمو کجا بپرسم ، خیلی گشتم اگه جای مناسبی نیست ببخشید
برای پروژه دانشگاه دارم سایتی را با asp.net طراحی می کنم ، تقریبا خوب پیش رفته ولی یه مشکل اساسی دارم که حدود دو هفته است دارم روش فکر می کنم کلی اینترنتو گشتم کلی کتاب گرفتم ولی نمی تونم ،شاید به نظر شما خیلی ساده باشه ممنون می شم کمکم کنید.
من می خوام کاربر روی هر سطر از Grid view که کلیک کنه اطلاعات اون سطر داخل تکس باکسایی که بالا گذاشتم درج بشه تا امکان ویرایش داشته باشه. به طور کلی مشکل من انتقال اطلاعات جدول به تکس باکس هاست.

g_r_171

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم که نمی دونستم دقیقا کجا باید بپرسم
من در حال انجام پروژه کارشناسی خودم هستم که در مورد طراحی و پیاده سازی یک سیستم تحت وب هستم . استادم گفته که باید با ASP.NET پیاده سازی بشه ولی من یه مشکلی دارم .من زبان #C رو کار کردم ولی با ASP تا به حال کارنکردم. تعدادی فیلم آموزشی از این زبان مشاهده کردم همه این فیلم ها از قسمت New Website و بخش ASP Empty website از نرم افزار Visual Studio استفاده می کنند ولی استادم گفته که باید از قسمت New Project و بخش ASP web Application پروژه خودم رو انجام بدم.
می خواستم بدونم که بین این دو بخشی که گفتم آیا تفاوتی وجود داره و این که من با همین فیلم های آموزشی که دارم می تونم توی همون قسمت هم کد نویسی کنم؟
اگه این دو قسمت با هم تفاوت دارند از چه طریقی می تونم آموزش کار با New Project و بخش web Application رو فرا بگیریم آیا کسی فیلم آموزشی در مورد این بخش رو داره؟
ممنون میشم که راهنماییم کنید

ببخشید که طولانی شد

فیلم شاپ

عضو جدید
وبسايت فيلم شاپ با هدف بالا بردن سطح دانش فني دانشجويان و علاقمندان رشته کامپيوتر شروع بکار کرد و اکنون با افتخار اعلام ميکينم که هر انجه از کامپيوتر و ديگر رشته ها نياز داشته باشيد را بصورت اموزش تصويري و پروژه محور و تقريبا رايگان در اين وبسايت مي توانيد پيدا کنيد. يار هميشگي شما در اموزش هاي فيلم شاپ،مرجع فيلم هاي اموزشي به زبان فارسي،پل ورود به بازار کار،يادگيري اسان،کاربردي و پروژه محور.با ما همراه باشيد،ادرس سايت:www.filmshopdl.zepo.ir

alisource

عضو جدید
سلام دوستان من توی محیط vs به زبان c++ di برنامه ی ساده نوشتم که درسته ولی اجرا نمی کنه.کسی می دونه چرا و چی کار باید بکنم.
این پیغام هم نشون می دهUntitled.png