همکاری گروهی جهت تهیه نقشه شابلون های مورد نیاز آزمون نظام مهندسی

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ها ای که گفتی یعنی چه؟

ببین پله که میخوای با شابلون بکشی یه جاهایی رو باید خالی کنی توی شابلون که اتود اون توو میره و کار کشیده میشه...ایشون اون فاصله رو گفتن...البته به یه نکته دقت کنید که خطوط پله رو که اصلی هست رو بکشید و از دو طرف آفست کنید که وقتی با شابلون ترسیم میکنید روی همون خطی که مدنظر شماست بیوفته....

ببین پله که میخوای با شابلون بکشی یه جاهایی رو باید خالی کنی توی شابلون که اتود اون توو میره و کار کشیده میشه...ایشون اون فاصله رو گفتن...البته به یه نکته دقت کنید که خطوط پله رو که اصلی هست رو بکشید و از دو طرف آفست کنید که وقتی با شابلون ترسیم میکنید روی همون خطی که مدنظر شماست بیوفته....
بخش دوم حرفتون رو متوجه نشدم مهندس

pishgam_9999

عضو جدید
ها ای که گفتی یعنی چه؟

ها... ینی اینکه اگه بخوای مثلا یک خط صاف بامداد اتود 0.5 در شابلون بکشی باید یک خط صاف رو در شابلون 0.07 آفست کنی. گفت اگه بیشتر آفست کنی مداد توش تکون میخوره و کارتون کم دقت در میاد و اگرم کمتر از0.065 باشه مداد داخلش نمیره.

bagher66

عضو جدید
دوست عزیز خیلی واضح و خوبه......

الان زنگ زدم به برش لیزری که باهاش کار میکنم گفن اگه میخواهید با اتود 0.5 کار کنید فاصله بین دو تا خط باید 0.065 تا 0.07باشه .
باشه ،باید مقطع رو میرور کنم چون از داخل پاگرد برش زدم ،کاملش میکنم دوباره میزارمش فقط آخر هفته ....شاید یه جور دیگه مقطع رو در آوردم برای بچه ها راحت تر باشه ،

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بخش دوم حرفتون رو متوجه نشدم مهندس

خطوط باید مقداری آفست بشه، مثلا اگه پلان پله رو وقتی میکشی همون عرض کف پله رو سی سانت در نظر بگیرید دقیقا از رو همون برش میده و وقتی از شابلون استفاده میکنی عرض پله به فرض میشه 26 سانت تو ترسیم،برای همین باید مقداری آفست در نطر بگیرین تو اتوکدش،مثلا سیو پنج سانت ترسیم کنی تو اتوکد تا بعد از برش تو ترسیم کف پلتون دقیق بشه سی سانت

pishgam_9999

عضو جدید
باشه ،باید مقطع رو میرور کنم چون از داخل پاگرد برش زدم ،کاملش میکنم دوباره میزارمش فقط آخر هفته ....شاید یه جور دیگه مقطع رو در آوردم برای بچه ها راحت تر باشه ،

ممنون از شما .منم با شابلونایی که دوستان گذاشتن شروع میکنم و تا آخر هفته نتیجه رو اینجا میگذارم تا اصلاح بشه و یک شابلون نهایی خوب داشته باشیم

bagher66

عضو جدید
این که من میرم پیشش دستگاهش خیلی بزرگه تا A0 برش میزنه.

فک کنم 20 در 30 خوب باشه ابعادش

من اندازه A4 در اوردم،هزینش چطوره ،من فقط به خاطر بچه اینکارو انجام میدم خرداد قبول شدم.
خب گفتم اصلاحش میکنم 0.08 گرفتم اصلاحش میکنم به 0.07

آخرین ویرایش:

pishgam_9999

عضو جدید
مهندسا 6یا7صدم زیاده! البته بستگی به ضخامت پلکسی هم بستگی داره
هرچه پلکسی نازکتر باشه دقت برش بالاتر میشه. من یادمه آفست 0.035 گذاشتم

دوست عزیز من از شخصی پرسیدم که کارش همینه و گفت 0.065 یا 0.07 و گفت روی پلکسی 1.5 یا 2 میزنه. هر کدوم که خودمون بخواهیم. خودش 1.5 رو پیشنهاد کرد .

bahar-spring

کاربر بیش فعال
دوست عزیز من از شخصی پرسیدم که کارش همینه و گفت 0.065 یا 0.07 و گفت روی پلکسی 1.5 یا 2 میزنه. هر کدوم که خودمون بخواهیم. خودش 1.5 رو پیشنهاد کرد .
0.065 بنظرم بهترم میشه. ولی حتما دقت کنید اینو با تجربه قبلی میگم ضخامت پلکسی کمتر باشه؛درسته شکنندگیش بیشتر میشه؛ اما شابلونتون دقتش خیلی بالاتر میشه، بخصوص برای پله ها که این دقت مهمتره؛ گرچه این همه دقت برای مصححان خیلی هم اهمیتی نداره؛
حتما جایی که میشناسید و توی این زمینه زیاد کار کرده خیلی بهتر میشه

bahar-spring

کاربر بیش فعال
ببخشید؛ یه نکته دیگه؛ هرچه ابعاد شابلونتون کوچکتر باشه راحتتر میتونید باهاش کار کنید؛ مثلا من خودم 10 در 15 گذاشتم ؛ 20 در 30 کمی دست و پاگیر میشه؛ البته بازم به خودتون بستگی داره؛ هرجور که خودتون راحتتر میتونید کار کنید اونجور بذارید

vertex

اخراجی موقت
دوستان با توجه به تجربه ساخت شابلون در دوره پیش ، آمادگی هر نوع همکاری و کمک رو دارم . همونطور که همون دوره پیش داشتم . راستش ساخت شابلون درست و حسابی که همه چیز توش در نظر گرفته بشه سخته و وقت زیادی میگیره ولی تجربش شیرینه . مطمئنا هم کار سرسری و یه روزه نیست . حتما بدین برای برش و تست بگیرین ازش . البته قبلش خوب از ساختش مطمئن بشین که هزینه برشتون دوبل نشه . کمکی از دست بنده بر میاد در خدمتم . با آرزوی موفقیت

آخرین ویرایش:

pishgam_9999

عضو جدید
دوستان فایل شابلون خانم عارفه رو یه تغییراتی دادم و اکثر چیزای مهمو توی اون قرار دادم

صبح میبرم واسه برش تقریبا 130*130 میلیمتر یا شایدم بیشتر شده . میخوام برش بدم تا ببینم نتیجش چطور میشه و فردا عکسشو براتون میزارم و باهاش خط میکشم و نتیجه رو خدمتتون میگم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pishgam_9999

عضو جدید
دوستان فایل شابلون خانم عارفه رو یه تغییراتی دادم و اکثر چیزای مهمو توی اون قرار دادم

صبح میبرم واسه برش تقریبا 130*130 میلیمتر یا شایدم بیشتر شده . میخوام برش بدم تا ببینم نتیجش چطور میشه و فردا عکسشو براتون میزارم و باهاش خط میکشم و نتیجه رو خدمتتون میگم.

razi azad

عضو جدید
بچه ها لطفا منم شرکت بدین تو خریدتون...راستش من باردارم قادر نیستم برم دنبال این کارا.:redface:.ممنون میشم به من بدین

vertex

اخراجی موقت
بچه ها لطفا منم شرکت بدین تو خریدتون...راستش من باردارم قادر نیستم برم دنبال این کارا.:redface:.ممنون میشم به من بدین
سلام بر مادر آینده :)... پیام خصوصی بهتون دادم شابلون رو براتون میفرستم شما نگران چیزی نباشید . شرایط شما رو درک میکنم . منم یه تو راهی دارم :child: :) موفق و سلامت باشید .

آخرین ویرایش:

volga_red

عضو جدید
منم شابلون میخام, البته در هر صورت باید خودمون درستش کنیم

pishgam_9999

عضو جدید

با سلام به همه دوستان عزیز

این پست قابل توجه همه دوستانی هست که اینجا میان و تقاضای شابلون میکنن

اینجا از طرف ما نه شابلونی خریده میشه و نه شابلونی فروخته خواهد شد بلکه شابلونی ساخته خواهد شد و به رایگان در اختیار همه دوستان عزیز قرار خواهد گرفت.
من و چند تن از دوستان در تلاشیم که یک شابلون که به درد آزمون بخوره درست کنیم. و به کمک هم این کارو انجام میدیم و تا چند روز آینده نهایی خواهد شد.

تمام فعالیتها در همین تاپیک و به صورت عمومی انجام خواهد شد.
اگر به هر نحوی به اشخاصی، حتی کسانی که در این تاپیک هستند پولی بابت شابلون پرداخت کنید ما مسولیتی در این رابطه نداریم و جوابگو نیستیم.

فقط مطالب عمومی این تاپیک رو دنبال کنید تا شابلون آماده بشه

hamedzjg

عضو جدید
اولین برش رو زدم و خیلی برای کار نهایی کمکمون خواهد کردمشاهده پیوست 223080خیلی هم خوب خیلی هم عالی....
خسته نباشید، یه سوال دارم ازتون..شما آفست خطوط رو چند درنظر گرفتید؟ از شابون استفاده کردید فاصله ها خطا نداشت؟ ضخامت پلکسی که برش دادید هم اگه بگید ممنون میشم.من خودم ندادم برای برش ولی برای پلکسی 1 میل آفست 0.05 از هر طرف مناسب باشه فکر کنم. ممنون

arefe-rad

عضو جدید
اولین برش رو زدم و خیلی برای کار نهایی کمکمون خواهد کرد
مشاهده پیوست 223080

خیلی هم خوب خیلی هم عالی....

دوست عزیز واقعا خدا قوت و آفرین. منم توی ساخت شابلون هر کمکی بتونم انجام میدم اگرچه شاغلم و درگیریهای کاریم خیلی خیلی زیاد اما دوست دارم کمک کنم...
در مورد این شابلون من پیشنهاد میکنم یه سرس چیزا رو کمتر کنیم که ابعادش بالا نره...سر جلسه هی مواظب باشیم و حتی کار کردن باهاش راحت تره. نکته بعدی این که بهتر پارکینگ 2تایی و 3 تایی هم بذاریم چون ابعادشون فرق داره.برای برش پله هم یکی بذاریم کافیه چون همونو میتونیم سر جلسه بچرخونیم و ازش استفاده کنیم ضمن این که ابعاد پله در کل طبقات یکی هست. رمپ کج من به شخصه ترجیح میدم استفاده نکنم چون نه حوصله و نه زمان فکر کردن درباره قواعد و ضوابطشو دارم.
بازم ممنون دوست خوب بابت زحماتی که کشیدی.کارت عالییییهه

pishgam_9999

عضو جدید
خسته نباشید، یه سوال دارم ازتون..شما آفست خطوط رو چند درنظر گرفتید؟ از شابون استفاده کردید فاصله ها خطا نداشت؟ ضخامت پلکسی که برش دادید هم اگه بگید ممنون میشم.من خودم ندادم برای برش ولی برای پلکسی 1 میل آفست 0.05 از هر طرف مناسب باشه فکر کنم. ممنون

این برش آزمایشی بود و توی اون چند تا کار کردم که نتیجه بهترینهاشو میگم که بقیه رو تجربه مجدد نکنید. البته در آخر فایل تکمیل شده رو همینجا میزاریم

برای کشیدن دیوارهای 20 سانتی دور پله فاصله بین خطوط 0.22 بود و فاصله خطوط سقف 30 سانتی 0.32 بود که وقتی رو کاغذ کشیدم همون اندازه های اصلی در اومد و خیلی خوب شد. ارتفاع پله 0.18 بود که کاملا درست جواب داد فقط ضخامت شمشیری رو یخورده بیشتر کردم.

برای خط صاف مثل نرده پله و خط فلش وسط پله 0.065 و 0.7 زدم که جفتشم خوب شده.

قطر پلکسی هم 1.5 بود

بالا