همکاری گروهی جهت تهیه نقشه شابلون های مورد نیاز آزمون نظام مهندسی

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها شابلون و کجا دادید برش؟
من بردم یه جا میگه باید فایل کورل باشه
بعد تو کورل که همه اندازه ها به هم میریزه ؟
چکار باید کرد؟
مهندس باید ببری برش لیزری اونجایی که کارهای ماکت اینا رو هم انجام میدن خودشون کر نصب شده دارن و با کد کار میکنن
احتمال میدم رفتید تابلو نویسی و موسسه تبلیغاتی ها که فقط با کورل کار میکنن

b_arch_5

کاربر بیش فعال
مهندس باید ببری برش لیزری اونجایی که کارهای ماکت اینا رو هم انجام میدن خودشون کر نصب شده دارن و با کد کار میکنن
احتمال میدم رفتید تابلو نویسی و موسسه تبلیغاتی ها که فقط با کورل کار میکنن

ممنون از راهنمایی تون اتفاقا رفتم برش لیزری طرف مثلن آشنا بود نگو میخواست یه کلاهی این وسط سرمون بزاره:razz:
اونم رو پلگسی سیاه با ضخامت 2.5 میل...!!!:eek:
هزینه هم تقریبا 2 برابر بهم گفته بود..!!:mad::surprised:
به لطف راهنمایی دوستان بردم جای دیگه مشگل حل شد..
دیگه به دوست و آشنا نمیشه اعتماد کرد...:cool:

آخرین ویرایش:

chobina

عضو جدید
اقا من رفتم برای برش شابلون،،، :cool:
یه جریانی پبش اومد تا یک ماه بعدی در تعجب خواهم ماند...:que::confused::wallbash::w29:
طرف بهم گفتن دقیقه ای هزار تومن میگریم :w07:گفتم فوقش نیم ساعت طول میکشه:w02: یارو یکم محاسبات کرد و گفت این دستگاه گرونه و اینا... و 4 تا شابلون آ5 یک ساعت و نیم طول میکشه جمعا با تخفیف 150 هزار تومن فقط پول برش.... :w43::w43:منم گفتم حیفه قدر دستگاه تو بدون بخاطر 150 تومن خرابش نکن منم اگه خواستم بیارم برش بدم با وثیقه و ضامن و ولی میام....:w07::exclaim::exclaim::exclaim::w08::w39::w45:
اقا داغونم کرده این جریان شابلون...:biggrin::biggrin::biggrin::cool:

negi20

عضو جدید
طرف اصلا اینکاره نبوده دوست گرامی
همین فایل کد رو ایمپورت می کنن توی کورل و برش می زنن. من خودم کل مراحل رو شاهد بودم
فقط حواستون باشه پی دی اف نکنه قبل از بردن به کورل چون بره بره میشه لبه های برش خورده. مستقیم خود فایل کد باید بره
شابلون من هم دقیقا همون لینکی هست که خانم مهندس دادن
اون پازل رو هم با مقوا درست کنین. بیخود هزینه برای خودتون درست نکنین. توی 5 دقیقه با کاتر برش می زنین و خلاص
راستی شابلون رو روی پلکسی 2 میل شفاف برش بزنین که نقشه از زیرش معلوم باشه. اگر شفاف رنگی باشه بهتره (مثلا زرد، قرمز و ...) چون بهتر میشه محتویات شابلون رو دید. البته من که همه شون رو حفظ بودم چون ساختمش ولی دیده بودم که دوستان گیج میشن.
تمرین هم بسیار باهاش بکنین. یه جورایی الانشم خیلی دیره.
سلام،مرسی بابت شابلون خیلی زحمت کشیدین و ما داریم استفاده میکنیم امیدوارم موفق باشی دوست عزیز،من فایل شما رو برای برش بردم بهم گفتن که باید ضخامت پلکسی رو 1میل بگیریم اگر من با پلکسی 1میل بدم برای برش اندازه ها درست درنمیاد درسته؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یه جریانی پبش اومد تا یک ماه بعدی در تعجب خواهم ماند...:que::confused::wallbash::w29:
طرف بهم گفتن دقیقه ای هزار تومن میگریم :w07:گفتم فوقش نیم ساعت طول میکشه:w02: یارو یکم محاسبات کرد و گفت این دستگاه گرونه و اینا... و 4 تا شابلون آ5 یک ساعت و نیم طول میکشه جمعا با تخفیف 150 هزار تومن فقط پول برش.... :w43::w43:منم گفتم حیفه قدر دستگاه تو بدون بخاطر 150 تومن خرابش نکن منم اگه خواستم بیارم برش بدم با وثیقه و ضامن و ولی میام....:w07::exclaim::exclaim::exclaim::w08::w39::w45:
اقا داغونم کرده این جریان شابلون...:biggrin::biggrin::biggrin::cool:

یاااااااا خداااا!،چ خبره!!،من امروز بردم دقیق ای 450
دوتا 25*15
کلشم پره پر
با پلکسییش تازه اضافه پلکسیشم ب اندازه ی دوتاشابلونم داد بهم کلا شد 14000تومن
حدود 15 دقه دوتاش

mehras khanum

عضو جدید
اقا داغونم کرده این جریان شابلون...

دقققیقا من سه شنبه این بلا سرم اومد. تازه به شما خوب قیمت دادن که.من چهار تا آ5 گفت دویست و شصت هزار تومن پول برش و شصت تومن هم پول پلکسی.... یعنی تقریبا سیصدو بیست تومن . اونم با منت به قول شما با تخفیف دقیقه ای هزار تومن. میگفت سه ساعت و بیست و چهار دقیقه طول میکشه!!!!تازه پیشنهاد داد که تولید انبوه کنم تا قیمتش مناسبتر دربیاد و ببرم بفروشم!!!!دیگه اگه فردا من قبول نشم معماریو می بوسم میرم تو کار تولید شابلون:biggrin:

pishgam_9999

عضو جدید
دقققیقا من سه شنبه این بلا سرم اومد. تازه به شما خوب قیمت دادن که.من چهار تا آ5 گفت دویست و شصت هزار تومن پول برش و شصت تومن هم پول پلکسی.... یعنی تقریبا سیصدو بیست تومن . اونم با منت به قول شما با تخفیف دقیقه ای هزار تومن. میگفت سه ساعت و بیست و چهار دقیقه طول میکشه!!!!تازه پیشنهاد داد که تولید انبوه کنم تا قیمتش مناسبتر دربیاد و ببرم بفروشم!!!!دیگه اگه فردا من قبول نشم معماریو می بوسم میرم تو کار تولید شابلون:biggrin:

دوستان من تهران رو خبر دارم که تو میدون انقلاب چند تا هست که من پارسال اونجا برش دادم 2 تا شابلون کامل 1.5 میل a5 رو با پلکسی ازم 15000 تومان گرفت که فردا هم قراره یکی از دوستام با خودش ببره سر جلسه.
سر خیابون جمالزاده یدونه دکه روزنامه فروشیه روبروش یدونه لیزری هست که دانشجوهای معماری همیشه اونجا پاتوقشونه. هم قیمتاش مناسبه هم خودش هم وارده و اشکالای کارتونو تصحیح میکنه.

silent1818

عضو جدید
سلام دوستان من هم دارم خودمو برای آزمون آماده می کنم
در ضمن اینکه دقیقه ای 600 قیمت میدن یا هر قیمتی، بستگی به سرعت دستگاه داره بعضی اوقات طرف میگه دقیقه ای 2000تومان اما سرعت دستگاهش رو بالاتر تنظیم میکنه و کار شما میشه مثلا7هزارتومان و یکی دیگه همون کار رو با دقیقه ای 400تومان می زنه میشه کار شما 70 هزار تومان
همش بستگی به سرعت داره و ترفند برش لیزری ها هست
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

azi85

عضو جدید
سلام دوستان.ببخشید میشه بفرمایید کجا میشه شابلون هارو برش میشه زد که قیمت مناسب باشه؟و اینکه قیمتش حدودا برای این ۵ تا نقشه آ۵ که دوستمون نقشه ها رو گذاشتن چقدر درمیاد ؟

mahans

عضو جدید
سلام.دوستان بالاخره کدون شابلون از همه کامل تر و جامع تر است که ما بتونیم از اون استفاده کنیم.هر کس یک شابلون قرار میده.بخدا گیج شدیم.یکی راهنمایی کنه لطفا:crying2:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام.دوستان بالاخره کدون شابلون از همه کامل تر و جامع تر است که ما بتونیم از اون استفاده کنیم.هر کس یک شابلون قرار میده.بخدا گیج شدیم.یکی راهنمایی کنه لطفا:crying2:
خودتون بسازین

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام اگه بلد بودم و میدونستم چیارو باید داشته باشم که خودم میساختم دوست عزیز.ضمنا چون دیدم این بحث در این مورد هستش خواستم سوال کنم

حتما بلد هستین
کافیه تو تمرینا ببینین بیشتر به ترسیماته مدوله ی کدوم یک نیاز دارین. بر حسب نیاز خودتون بسازین

بالا