هدفت تو زندگی چیه؟؟

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تو هم عاشق شو بعد ميبيني هزارتا دليل واسه مرگ پيدا ميكني يه دليل واسه زندگيت اونم عشقته:cool:

البته با این حرفت موافقم آدم تا زمانی که عاشقه ( منظورم زمینی شه ، آسمونیش که بماند ) انگار همه چی براش معنا پیدا می کنه . انگار دلیلی برای زندگی کردن داره اما اینا در واقع فقط توجیه ن و دلیل نیستن . خوب وقتی من یکی رو دوست دارم ، همه فکرم میشه رسیدن به اون اما بعد از اینکه به عشقم رسیدم چی ؟ هدفم بعد از اون چیه ؟

زندگی دلیل نمیخواد که عزیزم . شما باید یه هدف خاص تو زندگیت داشته باشی و اون رو دنبال کنی. تلاش کن به آرزوهات برسی البته تو این خراب شده همش آدمو سرکوب میکنن

خوب ... من بزرگترین آرزوم پیدا کردن یه دلیل خوب برای زندگی کردنه !

a30r

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته با این حرفت موافقم آدم تا زمانی که عاشقه ( منظورم زمینی شه ، آسمونیش که بماند ) انگار همه چی براش معنا پیدا می کنه . انگار دلیلی برای زندگی کردن داره اما اینا در واقع فقط توجیه ن و دلیل نیستن . خوب وقتی من یکی رو دوست دارم ، همه فکرم میشه رسیدن به اون اما بعد از اینکه به عشقم رسیدم چی ؟ هدفم بعد از اون چیه ؟
در مورد اين حرفت وقتي عاشق ميشي بعد كه وصال پديداومد 100002تا دليل واسه زندگي پيداميكني

خوب ... من بزرگترین آرزوم پیدا کردن یه دلیل خوب برای زندگی کردنه !
بگرد پيداش ميكني تو وجودته بيرون از خودتدنبالش نگرد نيست
گشتم نبود نگرد نيست:D

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
هدف من یافتن راهیه که یه عالمه تشکر داشته باشم شرمنده عمو مهرشادم نباشم

mehrshad53

اخراجی موقت
من در زندگی میخواهم دکتر یا خلبان یا مهندس بشوم و اول توکل به خدا بعد هم تشویق پدر و مادر:eek:

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

حداقل میتونی خونوادت رو سربلند کنی . به فکر آینده باش و ازدواج و خوشبخت کردن بچه هات
اتفاقا این ها خیلی برام مهم هستن اما منی که نمیدونم خوشبختی در چیه و معنای واقعی خوشبختی چیه ، چطور میتونم دیگران رو خوشبخت کنم ؟

mehrshad53

اخراجی موقت
به نظر من هدف بسیار خوب میباشد ولی اگر دور باشد زدنش سخت است!

Sara1772

عضو جدید
چون خدای من عادل است نه ظالم.

چون خدای من عادل است نه ظالم.

سلام دلایل زیادی برای زندگی کردن است همین که من می تونم با این همه فراز و نشیب زیبائیهای این دنیا رو ببینم و آدمهای متفاوت رو ببینم و قشنگیها رو درک کنم جواب خیلی خوبیه و اینکه درک کردم خدای من چقدر مهربونه و هوای ما رو همیشه داره حتی وقتی که ما خودمون حواسمون به خودمون نیست

• Like
واکنش ها: k2_h

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم مثل هميشه ميگم...:w12:
2 تا هدف دارم:
1. هموني بشم كه ميخوام... 2. به بالاترين حدي از فهم و شعور برسم... همين...

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر تمامی عزیزان
سوال مفهومه؟...............تا حالا برات سوال نشده که برای چی زندگی میکنی؟............چه جوابی واسش داشتی؟........بگو ما هم استفاده بکنیم........لطفا از جوابهای کلیشه ای که از پیدایش منبر گفته شده خودداری شود..........:gol:
برای اینکه یاد بگیرم زندگی کنم.

ahmadlinux

عضو جدید
در این کشور به هدف باید بی هدف زندگی کرد و گرنه محکوم به خیانت هستی

Taghdir

عضو جدید
خودت تصمیم میگیری که داری چه کار میکنی
انچه را که دوست داری بدست بیار تا مجبور نشی
انچه که داری و دوست بداری....

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
هدف من از زندگی تبدیل شدن به همون شخصیه که آرزوشو دارم اما پشتکارشو نه !!

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
که چی بشه ؟ وقتی اون شخص شدی برای چی زندگی میکنی؟
اون موقع میرم دنبال یه هدف بالاتر و مهمتر.آدما هیچ وقت آرزوهاشون و اهدافشون تموم شدنی نیست.
البته اون چیزی که از خودم انتظار دارم ، چیز خیلی تاپیه...میدونم خارج از توانم نیست...فقط پشتکارم کمه.

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم میگم که تو که هدف داری چرا هدف متکاملتری نمیگیری؟اصلا گیرم که رسیدی هیچ هدفی آدمو ارضا نمیکنه
باید یه هدفی بگیرم که در توانم باشه .خیلی ازش فاصله نداشته باشم که از نرسیدن بهش نترسم دیگه.
وقتی به این هدف رسیدم،بعد یه مرحله بالاتر میرم.یه هدف بالاتر.
البته این به روحیه هرکسی بستگی داره.شاید یکی اونقدر اعتماد به نفس داشته باشه که از اولش یه هدف خیلی بزرگ درنظر بگیره.
این اهداف کوچیک منم ، در نهایت میرسه به همون بزرگه ! یه جورایی تجزیش کردم.

zahra97

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میفهمم منظور سارا جون چیه....یعنی پیوسته باید در تلاش بود و این یعنی زندگی چون راکد بودن مساویست با مرگ

ما زنده از آنیم که آرام نگیریم موجیم که آرامش ما در عدم ماست
من فکر میکنم هدف از زندگی اینه که ما بتونیم هم برای خودمون و هم برای دیگران شرایطی رو فراهم کنیم که بتونیم از زنده بودن و زندگی کردن در کنار همدیگه لذت ببریم ومهمتر از همه بتونیم به زیر دست خودمون هم توجه کنیم بهشون کمک کنیم چون لذتی که توی اینجور کارها بعضا احساس میشه آدم میتونه ماندگاری و شیرینی واقعیشو درک کنه.

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میفهمم منظور سارا جون چیه....یعنی پیوسته باید در تلاش بود و این یعنی زندگی چون راکد بودن مساویست با مرگ

ما زنده از آنیم که آرام نگیریم موجیم که آرامش ما در عدم ماست
من فکر میکنم هدف از زندگی اینه که ما بتونیم هم برای خودمون و هم برای دیگران شرایطی رو فراهم کنیم که بتونیم از زنده بودن و زندگی کردن در کنار همدیگه لذت ببریم ومهمتر از همه بتونیم به زیر دست خودمون هم توجه کنیم بهشون کمک کنیم چون لذتی که توی اینجور کارها بعضا احساس میشه آدم میتونه ماندگاری و شیرینی واقعیشو درک کنه.
اگه متمم بگیریم یهنی من نمیفهمم........منم یه زمانی هدفم این بود که به همه کمک کنم ولی تا کی چی گیر من میاد یهو دیدی همه چیرو از دست دادی هیشکی هم به دادت نمیرسه اونوقته که به خودت لعنت میفرستی

zahra97

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه متمم بگیریم یهنی من نمیفهمم........منم یه زمانی هدفم این بود که به همه کمک کنم ولی تا کی چی گیر من میاد یهو دیدی همه چیرو از دست دادی هیشکی هم به دادت نمیرسه اونوقته که به خودت لعنت میفرستی

خب ببین منظور اینه که اولا در حد وسع خودت کمک کنی ثانیا واقعا به اونی که نیاز داره
چون بعض مواقع مثلا ما هرچی داریم با دوستامون میخوریم و میریزیم و میپاشیم و به قول معروف خوش میگذرونیم یا طبق گفته یکی از دوستان به یه نفری پول قرض میدیم که بعدا میفهمیم با پول ما پرایدشو میخواسته تبدیل به زانتیا بکنه .خب اینجوری بله خودمونو لعنت میکنیم اما منظور من این نیست بلکه کمک کردنیه که اولا نابودی خود و خانوادمونو در پیش نداشته باشه ثانیا همیشه کمک کمک مالی نمیتونه باشه و در کل من دلم میخواد با کمک همدیگه توی این دنیا همه شاد باشن همین و این یکی از اهداف مهمه زنگی همه است.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگی میکنم برای رسیدن به والاترین هدف انسانی...انسان بودن,همین!

Taghdir

عضو جدید
دوست دارم به جای برسم که وقتی به گذشته نگاه میکنم
کاشکی های کمتری بگم همین...

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند وقتی است که ذهن مشغول این است که چرا زنده هستم؟! من که توی این دنیا اصلا هدفی ندارم...
می پرسی چرا؟
چون من از چیزهای فنا پذیر بدم می اید
مثل پول، رابطه ها، زندگی و...
همچون بدرد نخورند
من دوست دارم بمیرم...
نمی دانم شما می دانید چرا زنده هستید؟
چرا زندگی را دوست دارید؟
چرا آفریده شده ایم که رنج بکشیم ،این جمله انتهای رمان (شب های تهران ) غزاله علیزاده است

خانومي

عضو فعال
کاربر ممتاز
چند وقتی است که ذهن مشغول این است که چرا زنده هستم؟! من که توی این دنیا اصلا هدفی ندارم...
می پرسی چرا؟
همچون بدرد نخورند
من دوست دارم بمیرم...
چرا زندگی را دوست دارید؟
چرا آفریده شده ایم که رنج بکشیم ،این جمله انتهای رمان (شب های تهران ) غزاله علیزاده است

منم همین طور :w05:

zahra97

عضو جدید
کاربر ممتاز
می پرسی چرا؟
همچون بدرد نخورند
من دوست دارم بمیرم...
چرا زندگی را دوست دارید؟
وقتی زنده ایم و تشکیل زندگی میدیم ،مهمترین چیزی که ذهن و دل و وقت مارو به خودش میتونه مشغول کنه دوست داشتن نزدیکانمونه مثل پدر و مادر و خواهر و برادر و بعد از ازدواج همسر و فرزندانمونه و شادی اونا میشه یکی از اهداف مهم زندگیمون.
درسته زندگی از اولش اجباری شروع شده اما در کنار این اجبار خدا به ما قوه ی تعقل و نیز اختیار داده که اگه خوب ازش استفاده کنیم میتونیم جبر زنگی رو تحت الشعاع قرار دهیم .
پس شادی دیگران و نزدیکی به خدا از طریق اون هدف زندگی ماست

شاد باشید و در جهت شادی دیگران هم بکوشید خدا با ماست.:gol::gol::gol:

• Like
واکنش ها: k2_h

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام بر تمامی عزیزان
سوال مفهومه؟...............تا حالا برات سوال نشده که برای چی زندگی میکنی؟............چه جوابی واسش داشتی؟........بگو ما هم استفاده بکنیم........لطفا از جوابهای کلیشه ای که از پیدایش منبر گفته شده خودداری شود..........:gol:

اره .من هر روز از خودم می پرسم.

زندگی یه هدف والا داره . درس می خونیم ، جون می کنیم ، کار می کنیم ، تا پول در بیاریم . همه ی این فعل ها آخرش به پول ختم می شه .
می دونید چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟
چون فکر می کنیم آرامش هم خریدنیه.

من زندگی میکنم ، در تلاطمم تا به آرامش برسم هر چند خودم ندونم اسم اینی که می خوام بهش برسم چیه!؟
یکی فکر میکنه واسه ی سرکوب کردن این حس باید باید پول دربیاره یکی فکر میکنه باید درس بخونه و.... . هر کس یه جورایی به دنبال آرامشی که که خودش تعبیرش کرده یانه جو اینطور بوده که مجبور بوده آرامش را از یه جنس خاص بخواد.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
والا خودمونم نفهمیدیم برای چی ماهارو درآوردن:rolleyes:

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
تاپیک های همنام ادغام شدند،اسپم ها حذف شدند.