[ نقشه برداری ثبتی ماده 147 ] ► راهنمایی

naghshe barbaran

عضو جدید
عزیز دل برادر تهیه کاداست کاری نداره فقط کافیه بری توی اداره ثبت یواش در گوش نقشه بردارشون بگی یو تی ام میخوام و مثلا 50 تا برداشت مسکونی دارم اونم بدون هیچ گونه منعی واست درصد تعیین میکنه و بهت اندیکس میده . خلاص

سلام.اقا من این اندکس رو نفهمیدم چیه!همین اعدادیه که تو فایل ماکرو استیشن زده؟

• Like
واکنش ها: at17

naghshe barbaran

عضو جدید
عزیز دل برادر تهیه کاداست کاری نداره فقط کافیه بری توی اداره ثبت یواش در گوش نقشه بردارشون بگی یو تی ام میخوام و مثلا 50 تا برداشت مسکونی دارم اونم بدون هیچ گونه منعی واست درصد تعیین میکنه و بهت اندیکس میده . خلاص

• Like

naghshe barbaran

عضو جدید
ن

ن

• Like

at17

عضو جدید
خبر جدید از خود سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

نظر به اينكه متقاضيان درخواست صدور سند مالكيت در اجراي قانون تعيين تكليف وضعيت ثبتي اراضي و ساختمانهاي فاقد سند رسمي به دليل نبود امكانات لازم جهت تهيه نقشه UTM در برخي از شهرها با مشكل مواجه شده اند لذا در راستاي تسهيل در امور مراجعين مقرر گرديد متقاضيان در موقع ثبت نام، نقشه ملك مورد تقاضا را تهيه و به وسيله GPS دستي و يا گوشي تلفن همراه صرفاً مختصات جغرافيايي تقريبي يك نقطه از وسط ملك را شخصاً و يا از طريق اشخاص آشنا به امور نقشه برداري مشخص و اطلاعات حدود اربعه ملك و مشخصات مجاورين و حد فاصل ملك و مختصات نقطه تعيين شده را (مطابق نمونه) در قسمت گواهي تعيين مختصات ملك درج نمايند.

villasaz

عضو جدید
کلا موشک خورد وسط بازار
با این بخش نامه جدید ثبت اصلا معلوم نیست چی شده. هر چند در بخش نامه قبلی هم معلوم نبود که چی میشه؟
کلا سیستم اینجوری شده یکدفعه از سوراخ سوزن رد میشیم یکدفعه از دروازه شهر هم عبور نمیکنیم.
خب واقعا اداره ثبت میتونست ابتدا یک استان پایلوت رو مشخص کنه و ابتدا مشکلات رو در استان پایلوت بررسی کنه سپس سایت رو راه اندازی کنه . کلا بعد از 8 سال که از توقف عملیات ثبت نام سند میگذره طبیعی هستش که همچین اتفاقی و استقبالی صورت بگیره .
متاسفانه بدون هیچ گونه توضیح اضافه ای ثبت اقدام به حذف پروسه قبلی و ایجاد یک پروسه به ظاهر ساده تر نموداما ایا بهتر نبود از همون اول راهکاری ارائه میشد ایا حق افراددر این داستان زائل نشد.
در هر حال تا کی باید این پروسه ازمون و خطا ادامه داشته باشه و هیچ کس هم پاسخگو نباشه .

villasaz

عضو جدید
خدا به داد وارد کننده دستگاه های GPSبرسه که باید این دستگاه ها رو بزارند کنار خیابون خیلی اوضاع بهم ریخت

redblue

عضو جدید
خبر جدید از خود سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

نظر به اينكه متقاضيان درخواست صدور سند مالكيت در اجراي قانون تعيين تكليف وضعيت ثبتي اراضي و ساختمانهاي فاقد سند رسمي به دليل نبود امكانات لازم جهت تهيه نقشه UTM در برخي از شهرها با مشكل مواجه شده اند لذا در راستاي تسهيل در امور مراجعين مقرر گرديد متقاضيان در موقع ثبت نام، نقشه ملك مورد تقاضا را تهيه و به وسيله GPS دستي و يا گوشي تلفن همراه صرفاً مختصات جغرافيايي تقريبي يك نقطه از وسط ملك را شخصاً و يا از طريق اشخاص آشنا به امور نقشه برداري مشخص و اطلاعات حدود اربعه ملك و مشخصات مجاورين و حد فاصل ملك و مختصات نقطه تعيين شده را (مطابق نمونه) در قسمت گواهي تعيين مختصات ملك درج نمايند.
----------------------------
این که گفته یعنی چی مثلا؟!:eek:
خب الان باید چیکار کنن واسه تهیه این نقشه ها!
واقعا نوبره این مسایل

• Like

ajamincc

عضو جدید
عدم نیاز به GPS دقیق برای ماده147

عدم نیاز به GPS دقیق برای ماده147

طبق اطلاعیه جدید سایت ثبت برای ماده 147 ،نیازی به مختصات دقیق UTM نیست و یک نقطه با مختصات UTM تقریبی در وسط ملک کفایت میکنه. برید حالشو ببرید. یعنی ما تا الان سر کار بودیم. این نشون میده اینا با مختصات UTM دقیق، فقط میخواستن محدوده ملک رو مشخص کنن. خدا به خیر بگذرونه.بگذریم که چقدر بابت GPS دقیق هزینه کردیم.

tofan26

عضو جدید
آقایان از موقعی که خبر اعلام شده من هنگ کردم -ما رو بگو که هرچی کاداست توی استان بود رو جمع کردیم خداییش نوت بوک من از آرشیو ثبت کل بیشتر کاداست داره ولی با اون خبرهای قبلی از بالای 570 نقشه برداری یکی رو از ترس ثبت نکرده بودیم نه اینکه دوستان از این به بعد کیلویی کار بدهند بیرون بیچاره اونایی که دو فرکانسه خریده بودند و چه کلاسی هم میزاشتن -تازه اون بندگان خدا هم مختصات نقاطشون با کاداست اختلاف بالای 20/1 متر داشت ( به عبارتی کاداستمون هم وضعش خرابه ) آقا جریان کون سوزن و دروازه شهر کاملا درسته وای بر همه ما

• Like

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
آقایان از موقعی که خبر اعلام شده من هنگ کردم -ما رو بگو که هرچی کاداست توی استان بود رو جمع کردیم خداییش نوت بوک من از آرشیو ثبت کل بیشتر کاداست داره ولی با اون خبرهای قبلی از بالای 570 نقشه برداری یکی رو از ترس ثبت نکرده بودیم نه اینکه دوستان از این به بعد کیلویی کار بدهند بیرون بیچاره اونایی که دو فرکانسه خریده بودند و چه کلاسی هم میزاشتن -تازه اون بندگان خدا هم مختصات نقاطشون با کاداست اختلاف بالای 20/1 متر داشت ( به عبارتی کاداستمون هم وضعش خرابه ) آقا جریان کون سوزن و دروازه شهر کاملا درسته وای بر همه ما

یعنی با این وضعیت مالک خودش می تونی یک جی پی اس از ملکش بزنه و بدون مهر و امضاء نقشه بردار ببره تحویل بده و کار شو انجام بده ............... پس اندازه گیری دقیق رو از کجا در می یارن..... و کی تایید می کنه .؟

• Like

redblue

عضو جدید
طبق اطلاعیه جدید سایت ثبت برای ماده 147 ،نیازی به مختصات دقیق UTM نیست و یک نقطه با مختصات UTM تقریبی در وسط ملک کفایت میکنه. برید حالشو ببرید. یعنی ما تا الان سر کار بودیم. این نشون میده اینا با مختصات UTM دقیق، فقط میخواستن محدوده ملک رو مشخص کنن. خدا به خیر بگذرونه.بگذریم که چقدر بابت GPS دقیق هزینه کردیم.

=================
خب اخرش چی شد؟الان روال چجوری هست؟

tvchki

عضو جدید
یعنی با این وضعیت مالک خودش می تونی یک جی پی اس از ملکش بزنه و بدون مهر و امضاء نقشه بردار ببره تحویل بده و کار شو انجام بده ............... پس اندازه گیری دقیق رو از کجا در می یارن..... و کی تایید می کنه .؟

سلام
ولی وقتی میری برای ثبت نام توی سایت نوشته که باید این گواهی ملک بفرستی اداره ثبت؟؟؟ بالاخره لغو شده یانه؟؟

hor.abd

عضو جدید

واقعا که

Ar.behnam

عضو جدید
سلام دوستان
یک راهنمایی میخواستم در مورد ماده 147
یک ملک به نام پدری که فوت شده و پس از انحصار وراثت به نام 4 فرزند تقسیم نامه داده شده است و حال 2 نفر انصراف داده اند و در دادگاه و محضر امضا کرده اند که سهمی در ساختمان ندارند.
حال ساختمان برای 2 نفر میباشد و سند اصلی قولنامه ای میباشد (به نام پدر که فوت شده ) و آن تقسیم نامه
مراحل ثبت نام ماده 147 به چه صورت خوهد بود؟؟به نام چه کسی باید ثبت نام کنیم؟؟؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام
ولی وقتی میری برای ثبت نام توی سایت نوشته که باید این گواهی ملک بفرستی اداره ثبت؟؟؟ بالاخره لغو شده یانه؟؟

دوست من این گواهی توی سایت هستش دانلود کن مختصات زمین رو توش بنویس .............. تمام ............

iman_91

عضو جدید
سلام دوستان
یک راهنمایی میخواستم در مورد ماده 147
یک ملک به نام پدری که فوت شده و پس از انحصار وراثت به نام 4 فرزند تقسیم نامه داده شده است و حال 2 نفر انصراف داده اند و در دادگاه و محضر امضا کرده اند که سهمی در ساختمان ندارند.
حال ساختمان برای 2 نفر میباشد و سند اصلی قولنامه ای میباشد (به نام پدر که فوت شده ) و آن تقسیم نامه
مراحل ثبت نام ماده 147 به چه صورت خوهد بود؟؟به نام چه کسی باید ثبت نام کنیم؟؟؟

سلام مهندس جان...زمین واسه دونفر یعنی مشاع!اگه وارثین درقیدحیات باشندباتواق طرفین براساس تقسیم نامه،میری سرزمین وبادوربین تفکیک میکنی وبراساس اون واسه هرکدوم جداگانه سندصادرمیکنند(بی دردسرتره)،البته مهندس یادت باشه که متراژقانونی رو هرکدوم داشته باشندودارای بناباشه،یا اینکه همون اول میری توسامانه ثبت نامی وبرای هرکدوم 3دانگ ثبت نام میکنی!3دانگ آقای X و3دانگ آقای Yمدارک جفتشونوحتما بایدداشته باشی وتوسند تک برگ اسم جفتشون میاد وبعدش کارقبلی رو واسشون انجام میگیره....ضمنا ما به اینجوراملاک میگیم خانه سرا!!!محض اطلاع مهندس عزیز....

tofan26

عضو جدید
دوست خوب من ولی من فکر میکنم در قانون جدید چیزی به نام مشاع نداریم بهتر است ملک اگر واجد بنا هست به نام یک برادر سند بخورد و همان برادر سه دانگ را محضری به نام آن یکی بزند ( صلح نماید )

iman_91

عضو جدید
سلام،حق باشماست،لفظ مشاع مناسب اینجانبود،ولی جزء قوانین هست و شامل زمینهای مشاعی نیزمیشه(جزء بندهاست)...

Ar.behnam

عضو جدید
ایمان جان تشکر از لطفت .... خوب سوال که عیب نیست ! من زیاد توی امور ثبت و اسناد و غیره نبودم ....
پس میشه به دو روش ثبت نام کرد اول اینکه 2 بار ثبت نام برای هر کدوم با قید سهم هر نفر و روش دوم ثبت به نام یک نفر و به نام زدن توی محضر...**(قبل ثبت نام یا بعد از صدور سند؟؟؟واسه اینکه زیرش نزنن میپرسم)

دوستان املاکی که سابقه ی ثبت ندارن کلا نمیتونن ثبت نام کنن؟پس اینجا همه دارن با یه قولنامه ی ساده بدون داشتن شماره ملک ثبت نام میکنن ! چطوریه؟؟
املاک بدون ساختمان کلا نمیتونن قبت نام کنن؟

iman_91

عضو جدید
عزیزدل،همینطوریکه عرض کردم میری توصفحه ثبت نام ،قسمت مشخصات ملک،بخش متن ومیزان سهم نوع میزان مالکیت رو مشخص میکنی،مثلا 2دانگ و4دانگ برای دونفر............فقط یادت باشه که برای هرنفردوفیش واریزی ومدارک جداگانه ومبالغ نقشه برداری مجزا لحاظ میشه،چون داری زحمت دوسند رومیکشی ....راه دوستمونونمیدونم ولی ریسکش بالاست.....سابقه ثبت یعنی هیچ پرونده سازی ازسالیان گذشته برای ملک وجودنداشته ،نه تنها دراداره ثبت واسناد،حتی تودفاترثبت اسنادرسمی ومشاوراملاک هم پرونده ای نداشته باشند!قولنامه وفروشنامه ومبایعه نامه یکیه وقطعا داخلش باید شماره دفتروتاریخ قرارداد وشماره صفحه دفتراملاک قیدشده باشه که همین کفایت میکنه واین خودش یعنی داشتن سابقه ثبت!راستی اکثرمردم این اصطلاحات روتحت عنوان سنددستدارمی میشناسند....ملک بدون بنا وساختمان یعنی گرفتن سندغیرقانونی!مالک بااین حربه زمین خالی خودشوباارزش میکنه وباسندش کلی کار!البته اگه یه آلونکم توش ساخته باشه کافیه تا بعداازطرف هیات بازرسی دچارمشکل نشند،البته مهندس شما بارسم کروکی اعیانی به سازمان این مطلب نشون میدی که عرصه من بنا داشته وداخل فایل نقشه باید ترسیم بشه....بااین تفاسیرهستند دوستانی که با بند پ وکانکت شدن با دوستان ثبتی درازای مبلغ هنگفتی کارخودشون رو انجام میدن،البته من حکم شرعی شو پرسیدم،خداروشکرازگردن نقشه بردارساقطه،اگه به چنین مشکلی برخورد کردی توماموری ومعذور،مگراینکه خودت شخصاکاروگرفته باشی....پرگوئی کردم...ملتمس دعائیم

aziz afshar

عضو جدید
را ه به تبت رساندن ملک از طریق قانون جدید ثبت اسناد واملاک ( ماده 147و 148 ) می باشد ودر صورت نداشتن اعیانی می تونی زمین در داخل بافت روستا ویا شهر را محصور نمود تا اینکه محدوده ملک مشخص شود . وسپس توسط نقشه بردار مجرب واشنا به کارهای نقشه برداری ودر جutm حد اقل در دو گوشه ملک با دستگاه GPS وترسیم آن نقشه با ابعاد ومقیاس مشخص ودر حدود اربعه وهمسایه ها وسپس تبت نام از طریق کافی نت های و اخذ رمز مربوطه ومراجعه به پست جهت ارسال اصل مدارک اقدام کرد . وبهترین راه اخذ سند ششدانگ بنام یک نفرمی باشد ./.

aziz afshar

عضو جدید
پاسخ به نقشه برداری ماده 147و 148

پاسخ به نقشه برداری ماده 147و 148

را ه به تبت رساندن ملک از طریق قانون جدید ثبت اسناد واملاک ( ماده 147و 148 ) می باشد ودر صورت نداشتن اعیانی می تونی زمین در داخل بافت روستا ویا شهر را محصور نمود تا اینکه محدوده ملک مشخص شود . وسپس توسط نقشه بردار مجرب واشنا به کارهای نقشه برداری ودر جutm حد اقل در دو گوشه ملک با دستگاه GPS وترسیم آن نقشه با ابعاد ومقیاس مشخص ودر حدود اربعه وهمسایه ها وسپس تبت نام از طریق کافی نت های و اخذ رمز مربوطه ومراجعه به پست جهت ارسال اصل مدارک اقدام کرد . وبهترین راه اخذ سند ششدانگ بنام یک نفرمی باشد ./.​

industrail zone

عضو جدید
با سلام
كسي در مورد قيمتهاي اراضي مسكوني و كشاورزي و باغات در داخل و خارج شهر اطلاعات و يا بيسي در اختيار دارد؟ يا اينكه معمولا با جه قيمتي اين خدمات انجام مي شود؟

با سلام
منظور از فایل نقشه که با پسوند xlsx باشه یعنی چی ؟ یه سوال دیگه دوستان نقشه هایی که کامل میکنیم دقیقا چه چیز هایی باید مشخص باشه تا بعدا به مشکل بر نخوریم ، دوستان این نقشه هایی که ثبت نام میکنیم و اگر اشکالی داشت سریعا اون نقشه رو برگشت میزنن یا نه ؟ یا بعد یه فاصله زمانی زیاد اون رو به اطلاع ما میرسونن دقیقا این موضوع برای من روشن نشده میشه لطف کنین یه توضیح بدین
با تشکر

iman_91

عضو جدید
سلام...منظورازفایل xlsx پسوند فایلهای اکسله که توسایت فرمش هست!همین...البته حرف x رامایکروسافت جدیدا به آفیس اضافه کرده،مثل docx تو ورد...آره یک اکیپ نظارتی شامل نفراتی از مسکن وشهرسازی وثبت واسناد ودادگستری و...یک نفرنماینده فرستاده واردیبهشت ماه سال بعد فایل نقشه هارو مورد بررسی قرار میدند واونجا معلوم میشه چیکارکردیم!نه حالا حالا ها خبری از بررسی نیست،ولی سعی کنیم سالم ودقیق کارکنیم تا مشکلی پیش نیاد.

aziz afshar

عضو جدید
به نظر بنده gps های مورد استفاده در ایران که در حا ل حاظر دست تمامی مهدسان که هیچ اطلاعی از نقشه برداری ندارند وجود دارد یعنی حتی رشته ادبیاتی وکه خطای آن بیشتر است وحتی برای مساحی زمینهای کمتر از یک هکتار قابل استفاده نیست واز طرفی در زمینهای بزرگتر نیز اندازه آن با طبیعت مطابقت ندارد . وبهترین روش برای مساحی زمین در مساحتهای کوچک متر وبزرگ دوربین نقشه برداری است و سازنده نیز اعلام کرده که این دستگها برای مطالعه خوب است و همچنین مکان یابی تقریبی با درج utm .

بالا