[ نقشه برداری ثبتی ماده 147 ] ► راهنمایی

payman_shabestan

عضو جدید
واقعا بد بازاری شده خود من هم گیج شدم این چه وضعیه یارو ادبیات خونده جلوی در خونش کاغد چسبونده "نقشه برداری املاک فاقد سند" حال آدم دیگه بهم میخوره یکی نیست بگه جمع کنید بابا
این همه کار هست همه گیر دادن به این نقشه بردارها بدتر از همه یه عده هستن که واسه پول پای هر نقشه ای رو امضا میکنن!
خدا رو شکر تفکیک آپارتمان بهش در این حد گند نخورده

redblue

عضو جدید
سلام دوستان
اخرش چی شد این قضیه 147؟ بعد از اینکه گفتن مالک خودش هم میتونه utm ارایه بده یعنی دیگه نیازی به تهیه نقشه نداره؟

qafoor

عضو جدید
دوستان سلام
من تازه پایه 3 قبول شدم. میخوام در خصوص کلیت ماجرا اطلاعاتی داشه باشم
1) آیا دوره خاصی باید گذرانده بشه بعد از تحویل مدارک به سازمان؟
2) در خصوص ارجای کار و مساحت کار و انجام کار 147 در استان های مختلف محدودیتی وجود داره؟
3)در حال حاضر بازار کار چه جوریاس؟ میگن زیاد تعریفی نداره!!!!
4)نهایتا این که دقت کار با نقشه های utm و google earth تامین میشه یا حتما gps میخایم؟
سپاس

redblue

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
یکی ازم خواسته نقشه یه زمین حدودا 8 هکتاری کشاورزی رو جهت ثبت واسش اماده کنم اونم واسه ثبت تو سامانه

خب با توجه به اینکه نیاز به پارسل مپ داره و اضلاع زمین هم خیلی زیاده دوستان کسی میدونه چجوری باید انجامش بدم؟
آیا برداشت با جی پی اس مشکلی داره؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.

reza1982

عضو جدید
سلام دوستان برای پیش ثبت نام ماده147 میشه از جی پی اس دستی استفاده کرد وموردقبول هم هست ولی درادامه زمانی که مراحل اولیه ثبت طی بشه نیاز به نقشه با دقت بالا می باشه درحال حاضر اداره ثبت از نرم افزار میکرواستیشن استفاده میکنه که اندکسهای موجود وخود سامانه کاداسترثبت جهت ورود یه نقشه نیاز به نقشه های با خطاکتراز 30سانتیمتر داره

payman_shabestan

عضو جدید
سلام دوستان برای پیش ثبت نام ماده147 میشه از جی پی اس دستی استفاده کرد وموردقبول هم هست ولی درادامه زمانی که مراحل اولیه ثبت طی بشه نیاز به نقشه با دقت بالا می باشه درحال حاضر اداره ثبت از نرم افزار میکرواستیشن استفاده میکنه که اندکسهای موجود وخود سامانه کاداسترثبت جهت ورود یه نقشه نیاز به نقشه های با خطاکتراز 30سانتیمتر داره

آقای مهندس 30 سانت کجا بود نقشه کاداستر ثبت خطاش افتضاحه افتضااااااااااااااح
کروکی میدن یهو میبینی باید خونه آخری تخریب کنه بره چون عملا چیزی براش نمیمونه!!!

hamed_th

عضو جدید
سلام
می خواستم بدونم چطور میتونم تو google earth از یک محدوده مشخص فایل kml بگیرم.
هر کاری میکنم نمیتونم .فقط تونستم از یک نقطه فایل kml بگیرم اونم از tools/placemake/save....
اگه ممکنه کمکم کنید میدونم تو اینجا نباید میپرسیدم.​

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام
می خواستم بدونم چطور میتونم تو google earth از یک محدوده مشخص فایل kml بگیرم.
هر کاری میکنم نمیتونم .فقط تونستم از یک نقطه فایل kml بگیرم اونم از tools/placemake/save....
اگه ممکنه کمکم کنید میدونم تو اینجا نباید میپرسیدم.​

با سلام .........

دوست من برای ذخیره سازی ترسیمها و نقطه گذاری هایی که در گوگل ارت انجام میدیم.............. بایستی ابتدا یک پوشه ترجیها با نام لاتین بسازیم............... حالا تمام موارد که می خواهیم در گوگل ترسیم کنیم در داخل این پوشه ترسیم میگردد........ و اگر هم قبلا ترسیم کردید ..........می تونید با انتقال اون به داخل پوشه جدیدی که ساختید.....مشکل رو حل کنید...........حال رو پوشه راست کلیک کنید............و گزینه ذخیره مکان به عنوان .... رو انتخاب کنید............... ویک نام درج نمایید و سیو نمایید....... حال شما یک فایل با پسوند kml دارید که از گوگل تهیه نموده اید............... بدرود.

donyaa2020

عضو جدید
کمک در مورد آموزش تهیه نقشه ماده 147 اداره ثبت

کمک در مورد آموزش تهیه نقشه ماده 147 اداره ثبت

با سلام
یه راهنمایی میخواستم
من مختصات جغرافیاییه زمینو با جی پی اس گارمین بدست آوردم .حالا میخوام نقشه گواهی تعیین مختصات ملک رو برای اداره اسناد و املاک بکشم.
کسی هست راهنماییم کنه از چه نرم افزاری استفاده کنم و مراحل کار چجوریه؟در کل یه آموزش کامل برای تهیه این نقشه بهم معرفی کنید.
هر چی گشتم هیچی پیدا نکردم

payman_shabestan

عضو جدید
با سلام
یه راهنمایی میخواستم
من مختصات جغرافیاییه زمینو با جی پی اس گارمین بدست آوردم .حالا میخوام نقشه گواهی تعیین مختصات ملک رو برای اداره اسناد و املاک بکشم.
کسی هست راهنماییم کنه از چه نرم افزاری استفاده کنم و مراحل کار چجوریه؟در کل یه آموزش کامل برای تهیه این نقشه بهم معرفی کنید.
هر چی گشتم هیچی پیدا نکردم

هیچ چیز خاصی نداره فقط وسط ملک یه نقطه با GPS بخون
لازم هم نیست UTM باشه چون خودش نوشته فی و لاندا میخواد اونو تو قسمت زوایای اون فرم وارد کن

skyplex

کاربر فعال
دوستان چطوری میشه تفکیک آپارتمان انجام داد؟

ایا علاوه بر برداشت چهار گوشه ملک باید بریم داخل اعیانی و دیوارهای داخلی اعم از اطاق خواب حمام و اشپزخانه و غیره را برداشت کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینکه خیلی عجیب به نظر می اید؟

یا اینکه متد دیگری در کار است که ما خبر نداریم..................

Topaya

عضو جدید
باید اداره ثبت دوره ببینید و مجوز بگیرید

مرز اپارتمانها و راه پله - پارگینک و انباریها و چیزهایی که نیاز به سند مجزا یا مشاعی دارن باید اندازه گیری بشن

نیازی به اندازه گیری اطاق خواب حمام و اشپزخانه نیست.

mostafades

عضو جدید
با سلام و احترام خدمت دوستان نقشه بردار
در خصوص این تاپیک و معمولا سوالاتی که برای دوستان پیش میاد با توجه به اینکه بنده نقشه بردار اداره ثبت هستم . مواردی را خدمت عزیزانم جهت رفع اشکال و راهنمایی عرض میکنم
جهت تهیه نقشه متاسفانه دو راهکار متفاوت در دو بازه زمانی از طرف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارائه شد که اولین راهکار بسیار دقیق و اصولی بود و حلال مشکلات و دومین راهکار دردسر ساز برای مردم و خود سازمان ( بماند که کی چی گفته و عامل و بانی این همه دردسر کی بوده و ... )
خدمت شما دوستان تأکید میکنم حتما و حتما جهت برداشت املاک مسکونی و تجاری و اداری و ... از روش RTK استفاده بکنید و یا اگر با استفاده از دوربین برداشت انجام میدهید حتما و حتما از مختصات های مطمأن استفاده بکنید که خطای زیر 20 سانت داشته باشد .
و شدیدا تاکید میکنم به صورت محلی و با متر و به روش کسینوس ها اصلا کار نکنید که در حق مالک بیچاره اجحاف میشه و بدردسر می افته .
چرا؟
وقتی که مالکی نقشه ای با مساحت 200 متر مسکونی ارائه بده کارشناس مربوطه با توجه به اسناد و مدارکی که مالک برای 200 متر ارائه میده به محل مراجعه و سپس اقدام به تکمیل پرونده میکنه یعنی کارشناس فقط کار حقوقی انجام میده و نه فنی و مهندسی و نقشه برداری !
بنابراین پرونده به هیات تعیین تکلیف ارجاع میشه که شامل قاضی دادگاه – رییس ثبت – رییس اداره راه و شهرسازی است .
وقتی هیآت به سند دار شدن ملک آن شخص که شما نقشه اش را تهیه کردید رای مثبت داد باید 3 نوبت در جراید کثیر الانتشار با هزینه مالک آگهی بشه و یک ماه بعد تحدید حدود بشه .
دردسر در زمان تحدید حدود برای همه ایجاد میشه و اهمیت نقشه های الکی و سرکاری با نقشه ای که نقشه بردار به روش های دقیق تهیه کرده مشخص میشه .
در روز تحدید حدود نقشه بردار و نماینده ثبت با در دست گرفتن پرونده با معیت مالک به محل مراجعه و اقدام به برداشت زمینی ملک مینمایند . پس از ترسیم در صورتی که برداشت انجام شده کمتر از مقدار 200 متری که مالک معرفی کرده بود باشه که طی یک گزارش به رییس واحد اقدام به صدور سند مالکیت میشه ولی در صورتی که نقشه به جای 200 متر 210 باشه اونوقت خر بیار و باقالی بار کن !!!
مالک بدبخت باید بابت 10 متر اضافه مجددا اقدام به تهیه مبایعه نامه وسند زراعی منطقه بکنه !
باید دوباره 4 ماه وقت برای در ج در جراید کثیرالانتشار بزاره
اداره ثبت باید نسبت به رای هیات اصلاحیه صادر بکنه و ....
یعنی دقیقا 6 ماه اون بنده خدا باید علاوه بر تحمل هزینه های اضافی وقت صرف کنه وباعث مشکلات عدیده ای برای ایشان و اداره ثبت خواهد شد .
لطفا لطفا و لطفا نقشه را با متر و جی پی اس دستی و ... انجام ندید !!!!

بالا