[ نقشه برداری با GPS ] ► آموزش ، نرم افزار و سوالات و مشکلات انواع GPS دستی

alireza rajabi

عضو جدید
سلام مهندسین عزیز
زمینی با جی پی ای با مختصات یو تی ام به دقت ارتفاعی 2متر برداشت شده.میخام تو کد 2007ترسیمش کنم.خواهشا کسی وارده توضیح کاملشو برام بذاره.ممنون میشم.بدجور کارم گیره

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام مهندسین عزیز
زمینی با جی پی ای با مختصات یو تی ام به دقت ارتفاعی 2متر برداشت شده.میخام تو کد 2007ترسیمش کنم.خواهشا کسی وارده توضیح کاملشو برام بذاره.ممنون میشم.بدجور کارم گیره

اگه منظورتون جی پی اس دستی باشه خوب باید کابلشو وصل کنی به کامپیوتر اطلاعاتشو تخلیه کنی و بعد با نرم افرازش تبدیل به DXF کنی و حالا فایل رو تو اتوکد باز کنی و شروع به وصل کردن نقاط کنی.

shirdell

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
میخواستم بدونم کسی صریقه ریست کردن یعنی بازگشت به تنظیمات کارخانه جی پی اس دستی گارمین مدل OREGON series 550 رو میدونه؟
سپاسگزارم

payman_shabestan

عضو جدید
منم GPS نمیبرم دیگه روی اندروید یه برنامه ریختم 10 برابر GPS 76CSx که داشتم اطلاعات بهم میده![/QUOT
با سلام لطفا نام برنامه و در صورت امکان لینک دانلود را اعلام فرمائید با سپاس
AndroiGPS Test pro

به نظر من بهترین برنامه برای کارای ماس سرچ کن تو همه سایتا موجوده

AndroiGPS Test pro

به نظر من بهترین برنامه برای کارای ماس سرچ کن تو همه سایتا موجوده

سلام دوست عزیر و همه دوستان مهندس زحمتکش
یه سوال خیلی مهم دارم. بنده با توجه به نیاز تا الان از جی پی اس دستی مدل etrex استفاده میکردم.ولی شنیدم نرم افزارهای اندروید هم میشه هیمن کارایی رو استفاده کرد. منتها یک برنامه به نام lucos رو دانلود کردم روی گوشی اندرویدم اما چیز زیادی دستگیرم نشد. لطفا منو راهنمایی کنید چه نرم افزاری بگیرم ؟ ایا کارایی همون جی پی اس دستی من رو داره یا نه .ممنون و متشکر

payman_shabestan

عضو جدید
سلام دوست عزیر و همه دوستان مهندس زحمتکش
یه سوال خیلی مهم دارم. بنده با توجه به نیاز تا الان از جی پی اس دستی مدل etrex استفاده میکردم.ولی شنیدم نرم افزارهای اندروید هم میشه هیمن کارایی رو استفاده کرد. منتها یک برنامه به نام lucos رو دانلود کردم روی گوشی اندرویدم اما چیز زیادی دستگیرم نشد. لطفا منو راهنمایی کنید چه نرم افزاری بگیرم ؟ ایا کارایی همون جی پی اس دستی من رو داره یا نه .ممنون و متشکر

برنامه Locus Map یه برنامه راهیاب هست ولی نقشه هاش اصلا آپدیت نیست و به درد نمیخوره برای کارهای نقشه برداری (استخراج مختصات GPS نقاط ، مشاهده زاویه میل ماهواره، قدرت سیگنال ، قطب نما و ...) این برنامه واقعا عالیه در فضای باز هم به راحتی به دقت 3 متر میرسه
البته سیگنال های گلوناس روی گوشی من خیلی ضعیفن و شماره ماهوارشون 70 به بالاس فکر کنم کلا گلوناس جز روسیه در بقیه جاها دریافت خوبی نداره

من Garmin 76CSx داشتم که میشه گفت یکی از GPS های فول سنسور و گرون هست کاراییش برای من از اون بهتره مطمئنا با توجه به GPS دستی شما کاراییش از اونم خیلی بهتر خواهد بود!

برنامه Locus Map یه برنامه راهیاب هست ولی نقشه هاش اصلا آپدیت نیست و به درد نمیخوره برای کارهای نقشه برداری (استخراج مختصات GPS نقاط ، مشاهده زاویه میل ماهواره، قدرت سیگنال ، قطب نما و ...) این برنامه واقعا عالیه در فضای باز هم به راحتی به دقت 3 متر میرسه
البته سیگنال های گلوناس روی گوشی من خیلی ضعیفن و شماره ماهوارشون 70 به بالاس فکر کنم کلا گلوناس جز روسیه در بقیه جاها دریافت خوبی نداره

من Garmin 76CSx داشتم که میشه گفت یکی از GPS های فول سنسور و گرون هست کاراییش برای من از اون بهتره مطمئنا با توجه به GPS دستی شما کاراییش از اونم خیلی بهتر خواهد بود!

تشکر مهندس.شغل من برسی سطوح خسارت دیده مزارع و باغات هست و احتیاج به داشتن مختصات نقاط و یا اندازه گیری مساحت و یا متراژ طولی هست. ایا نرم افزاری هست که همه این امکانات رو روی گوشی های اندروید داشته باشه.اگه هست لطف کنید و معرفی نمایید با سپاس فراوان

lushabi

عضو جدید
سلام
آموزش روش پردازش داده های Gps با نرم افزار لایکا ژئو افیس می خواستم.
ممنون.

zartoshter

عضو جدید
سلام مهندس، آقا فایل پیدا نمیشه ERROR میده.اگه میشه بیزحمت دوباره بذارین

e.babanezhad

عضو جدید
سلام خطای gps برای مساحت حدودا چقدره ؟
من یه زمینی که میگفتن 600 متر مربع مساحت داره رو 480 متر مربع بدست آوردم . هم با نقطه زدن هم با track
این اختلاف طبیعیه ؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام خطای gps برای مساحت حدودا چقدره ؟
من یه زمینی که میگفتن 600 متر مربع مساحت داره رو 480 متر مربع بدست آوردم . هم با نقطه زدن هم با track
این اختلاف طبیعیه ؟

خطای GPS دستی در بهترین حالت 3 ± متره (البته 2 متر هم گاهی شده) خوب بد ترین حالت طول یابی میشه 6 متر حالا اگه در طول زمین ضرب کنین می بینین که خیلی خطا میشه! بعدم زمین شما 20*30 متره؟ خوب با متر مترکشی می کردی! یا با قدم میزدی! دقیق تر نمیشه؟

e.babanezhad

عضو جدید
چطوری میتونم یک قطعه ای رو توی گوگل ارث جدا کنم و توی کد اجراش کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید

e.babanezhad

عضو جدید
خطای GPS دستی در بهترین حالت 3 ± متره (البته 2 متر هم گاهی شده) خوب بد ترین حالت طول یابی میشه 6 متر حالا اگه در طول زمین ضرب کنین می بینین که خیلی خطا میشه! بعدم زمین شما 20*30 متره؟ خوب با متر مترکشی می کردی! یا با قدم میزدی! دقیق تر نمیشه؟

نه یک زمین چند ضلعی بوده بیشتر هدفم فهمیدن مقدار خطا بود برای کار های بعدی . فکر میکنم که خیلی نمیشه تو متراژهای پایین خیلی مطمئن باشه برا همین می خوام از طریق گوگل ارث به مقدار واقعی نزدیک تر کنم ولی نمی دونم چطور؟؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
نه یک زمین چند ضلعی بوده بیشتر هدفم فهمیدن مقدار خطا بود برای کار های بعدی . فکر میکنم که خیلی نمیشه تو متراژهای پایین خیلی مطمئن باشه برا همین می خوام از طریق گوگل ارث به مقدار واقعی نزدیک تر کنم ولی نمی دونم چطور؟؟
گوگل بعضی از ورژن هاش مساحتش فعاله و کار میکنه.
می تونین عکس گوگل رو ببرین تو اتوکد. مغیاسش کنین و بعد با دستور پلی لاین مساحت بگیرید.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

درود بر شما ........

شما می تونید......... نرم افزار گوگل ارت ......که کرک شده باشه و قسمت ابزار اندازه گیری اون .......فعال باشه استفاده کنید.......... و با ابزار ....چندضلعی ........مساحت مورد نظر رو با توجه به مرزهایی که در تصویر گوگل از زمینتون می بینید.........این خطا.....رو به حد زیادی ........کاهش بدید.....

جهت دانلود و سایر مطالب در خصوص گوگل ارت به این لینک مراجعه کنید..............لینک مطلب..... بدورد.

AYDIN2

عضو جدید
سلام و خسته نباشيد خدمت همه دوستان.من ميخوام يه جي پي اس براي اندازه گيري مساحت و تهيه نقشه (بيشتر در زمينه كشاورزي )بخرم.به نظر اساتيد گارمين etrex30 خوبه و دقتش چطوره؟ ممنون

payman_shabestan

عضو جدید
واقعا متاسفم که هنوز دوستانی هستند که از GPS دستی برای مساحت گیری و تهیه نقشه استفاده میکنند و بی تعارف کارفرما رو بیچاره میکنند و اصولا فاجعه های بعدیش در آینده در راهه و این پولا از نظر من از مال دزدی حرومتره

واقعا خالق گوگل ارث و GPS دستی اگه میدونستن توی ایران ازشون همچین استفاده هایی میکنن خودکشی میکردن!!!

واقعا خوشحال میشم در تمامی استان ها تفاهم نامه مراجع صدور پروانه ، ثبت اسناد و نظام مهندسی در مورد تفکیک زمین و واگذاری به نقشه براران و شهرسازهای دارای صلاحیت هرچه سریعتر اجرایی بشه (در گیلان در مراحل پایانیش هست!!!)
انشاا.. به زودی دست افراد سودجو و ناآگاه از این زمینه کاری به کل بسته میشه و بهتر اینه هر کس در زمینه تخصصی خودش فعالیت کنه

mostafades

عضو جدید
سلام و خسته نباشيد خدمت همه دوستان.من ميخوام يه جي پي اس براي اندازه گيري مساحت و تهيه نقشه (بيشتر در زمينه كشاورزي )بخرم.به نظر اساتيد گارمين etrex30 خوبه و دقتش چطوره؟ ممنون

دوست عزیز ، جی پی اس دستی که مد نظر شماست و مدلش را فرمودید ، دستگاه خیلی خوبیه ولی این موضوع را براتون خاطرنشان کنم برای محاسبه مساحت بصورت تقریبی خیلی عالی جواب میده ولی بدست آوردن مساحت زمین معمولا یا برای خرید و فروش انجام میشه یا در جهت دریافت سند مالکیت از طریق قانون تعیین تکلیف (ماده147) و سازمان ثبت اسناد و املاک ؛ که انجام چنین کاری با جی پی اس دستی علاوه بر اینکه سازمان ثبت آن را نمی پذیرد و مالک را موظف به برداشت مجدد زمین بروش RTK یا دوربین نقشه برداری میکند بنظر من خیانت در حق مالک از طرف نقشه بردار است!!!!
خطایی که در مجموع از برداشت زمین مورد نظر میدهد بسیار زیاد است.

skyplex

کاربر فعال
چطور و از طریق کدام گزینه ها در نرم افزار گلوبال مپر فایل اتوکد را به kml تبدیل و کانورت میکنیم...؟ چون گزینه های این نرم افزار خیلی زیاده...

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
چطور و از طریق کدام گزینه ها در نرم افزار گلوبال مپر فایل اتوکد را به kml تبدیل و کانورت میکنیم...؟ چون گزینه های این نرم افزار خیلی زیاده...

درود بر شما .....

به این لینک برید ....... می تونید فیلم آموزشی توسط اینجانب تهیه شده .....رو دانلود کنید.......... لینک مطلب

گولبال مپر.jpg

skyplex

کاربر فعال
باطری جی پی اس گارمین پس از چهار ماه کار دیگه شارج کمی میگیره وقتی نیم ساعت تو برق میزنم....

حالا به نظرتون این باطزی های اصلی و قابل شارج جی پی اس رو خرید کنم یا اینکه از همین باطری های معمولی روزگار بگذرونم؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
باطری جی پی اس گارمین پس از چهار ماه کار دیگه شارج کمی میگیره وقتی نیم ساعت تو برق میزنم....

حالا به نظرتون این باطزی های اصلی و قابل شارج جی پی اس رو خرید کنم یا اینکه از همین باطری های معمولی روزگار بگذرونم؟

درود بر شما ......

استفاده از باطری های ریشارژ در صورتی که مصرف زیادی دارین در ماه ...... خوب مسلما مقرون به صرفه تر هستش ........... البته شنیدم دوستان میگن باطرهای ریشارژ دارای مشکل کم و زیاد کردن ولتاژ هستند که ممکنه به دستگاه آسیب برسونه ...... در حد حرف هست یا نیست ... نمیدونم ....و تا حالا بنده که مشکلی نداشتم....... انشاءا.. مشکلی پیش نمیاد.

اما اگه از جی پی اس ساعات زیادی در ماه استفاده نمی کنید. از باطرهای AA نوع مرغوب استفاده کنید...

farazkia

عضو جدید
دوستان سلام .. من نیاز به جزوه آموزش نرم افزار میکرو استیشن دارم .لطفا اگر از دوستان سایتی یا نوعی راهنمائی داشته باشن ممنون میشم . فرازکیا ایمیل من afarazkia@yahoo.com

farazkia

عضو جدید
دوستان سلام .آموزش میکرو استیشن را چگونه و از کجا میتوان پیدا کرد .کسی گم نکرده ............. ممنون از راهنمائی

skyplex

کاربر فعال
دوستان جی پی اس map sc 62 دارم... اما متاسفانه چند مدتی است که وقتی دکمه mark میزنم مختصات می دهد و بعدش با تغییر محل دیگر دکمه مارک که میزنم مختصات نقاط جدید را نمی دهد و روی مختصات قبلی باقی می ماند.. ریست فکتوری هم کردم چواب نداد... علت چه دارد؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
دوستان جی پی اس map sc 62 دارم... اما متاسفانه چند مدتی است که وقتی دکمه mark میزنم مختصات می دهد و بعدش با تغییر محل دیگر دکمه مارک که میزنم مختصات نقاط جدید را نمی دهد و روی مختصات قبلی باقی می ماند.. ریست فکتوری هم کردم چواب نداد... علت چه دارد؟

درود بر شما .......

بنده چیزی که به نظرم میرسه اینکه که جی پی اس تون رو یک کالیبره بکنید......... در محل و دوباره تست کنید.............ببنید باز مشکل دارید یا خیر ......

بالا