نظر آقایان درباره ی مهریه- بانوان نظر ندهند!

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صحبت بنده در ارتباط با میزان مهریه نیست در ارتباط با اینه که راجع به هر اتفاقی سریع سویچ میکنیم به امام و امام زاده بدون در نظر گرفتن شرایط بومی و فرهنگی با شرایط کنونی مهریه وجودش لازمه و زمانی که شعور فرهنگی تو این کشور مناسب شد و بصورت دیفالت حق طلاق یکسان حق خروج از کشور یکسان و برابری کامل زن با مرد برقرار بشه دیگه مهریه معنا پیدا نمیکنه ولی از کشوری که تو تناسب پذیرش کنکورش هم تبعیض وجود داره حالا حالا ها نمیشه انتظاری داشت
کشوری که که کم کم فرهنگ گذشتگان رو جوانها کردن توی کیسه زباله گذاشتن دم درب خونه و به سمت زندگی بدون ازدواج میرن مخصوصا زندگی با هم ولی بدون ازدواج که نشون میده بعضی باید کلاهشون رو بالاتر بذارن و مشکلات گذشته الانه که داره سر باز میکنه و دوستان در حال ماست مالی و کی بود کی بود من نبودم

عجب !!!
من دست به دامن امام و امامزاده شدم ؟ همینجوری حرف تو دهن آدم میذارینا :|
دوست عزیز ، پست قبلی من در جواب پست اون کاربر بود که مهریه حضرت فاطمه رو مثال زدن .. منم گفتم که داستانی که تعریف کردن ، ناقصه و اصلش چیه !
بعد شما گفتی چرا از اعراب بگیم وقتی خودمون فرهنگ چندین و چند هزار ساله داریم ! منم تاریخچه مهریه رو توی این فرهنگ چندین و چندهزار ساله گفتم ! حالا چرا هی میپیچونید ؟:|
بعد مابقی مسائلی که مطرح کردین چه تناقضی با حرفای من داشت ؟ منم گفتم با شرایطی که الآن وجود داره و تبعیضی که بین زن و مرد هست ، مهریه این قضیه رو تعدیل میکنه و وجودش لازمه تا زن به حقش برسه ...

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا ;) البته خانم ها هم میتونن به جای مهریه حقوق از دست رفته دیگشون رو مطالبه کنن که شرایط برابر و ازدواج سالمی باشه.
exactly;)
عاقا ما به تفاهم رسیدیم مساله حل شد... صلوات بفرستین:D

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهریه کلا یه چیز مزخرفه. وقتی دو نفر قصد دارن با هم ازدواج کنن طبیعتا هر دوتاشون اظهار رضایت و اشتیاق دارن. اگر قرار هست مرد هدیه ای به زن بده به عنوان مهریه پس زن هم باید همچین هدیه ای بده. وقتی چنین چیزی در مورد زن نیست پس مهریه هم فلسفه اش مشکل خواهد داشت. مگر اینکه مرد فقط زن رو به قصد رفع احتیاجات خودش بخواد که در اون صورت اسمش همسر نخواهد بود اسمش کنیز هست یا روبات یا هر چیزی دیگه ای غیر همسر، موجودی که بویی از احساس نبرده!

درسته. به همین میزان هم واگذاری آزادی و اختیار زن و حقوق طبیعی و انسانی زن به مرد , مرد رو تبدیل به موجودی می کنه که اسمش شوهر نیست بلکه صاحب یا برده دار هست و بویی هم از احساس و انسانیت نبرده :smile:

دقیقا ;) البته خانم ها هم میتونن به جای مهریه حقوق از دست رفته دیگشون رو مطالبه کنن که شرایط برابر و ازدواج سالمی باشه.

دقیقا مهریه چیز مزخرفیه!
حق و حقوق زن رو در قانون بهش بدن به جای مهریه!
اینجوری هم زنها به یکسری حقشون میرسن و هم مردان برای ازدواج ترسی ندارند.
آدم های مذهبی هم معمولا با هم کیشان خودشون ازدواج میکنند دیگه اونها خودشون میدونند با فرهنگ و الگوهای خودشون ... دلشون بخواد مهریه میکنند یا نمی کنند!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا مهریه چیز مزخرفیه!
آدم های مذهبی هم معمولا با هم کیشان خودشون ازدواج میکنند دیگه اونها خودشون میدونند با فرهنگ و الگوهای خودشون ... دلشون بخواد مهریه میکنند یا نمی کنند!
نه دیگه اومدی نسازی. آدمای مذهبی موظفن همه رو با خودشون ببرن بهشت. مگه می شه تنهایی؟؟!

baran256016

عضو جدید
کاربر ممتاز
میام ارع پ چی؟چی فکر کردید مهریه حق ماست دلم میخواد میام اینجا ارع:razz::cool:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دیگه اومدی نسازی. آدمای مذهبی موظفن همه رو با خودشون ببرن بهشت. مگه می شه تنهایی؟؟!

در ايران تا بود ملا و مفتي / به روز بدتر از اين هم مي‌افتي
ایرج میرزا اگه تو دوره الان زندگی میکرد دیگه چه شعری در وصف اینا میگفت :D

عرفان 444

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا مهریه چیز مزخرفیه!

تایید;););)

ali.metal.eng

عضو جدید
اغا خداییش مهریه چیز مهمی نیست اگه بتونید زن مورد علاقتونو پیدا کنید هیچ وقت نمیخاد مطمئن باشید ولی اگه ازدواجتون درست نباشه حتما میخاد مهریم که یه فرهنگ شده دیگه

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من نمی دونم چرا خانم ها اینجا نظر دادن

مهریه باید باشه اما به اندازه باشه .... ما شاید خوب باشیم اما بازم تضمینی نیست ... !

عاشق پیشه

عضو جدید
آخه این چه وضعی شده
همه چیز شده گرو کشی
مهریه از این ور جهیزیه از اون ور
نمیدونم جای عشق و محبت و تفاهم کجاست؟
خواستگاری خودم سر مهریه بهم خورد
من و دختری که همدیگه را دوست داشتیم فقط به خاطر مهریه باباش نذاشت به هم برسیم

s.1.9.2014

اخراجی موقت
میام ارع پ چی؟چی فکر کردید مهریه حق ماست دلم میخواد میام اینجا ارع:razz::cool:
حق مسلم ماست یه چیز دیگه بود ها:cool:
من نمی دونم چرا خانم ها اینجا نظر دادن

مهریه باید باشه اما به اندازه باشه .... ما شاید خوب باشیم اما بازم تضمینی نیست ... !
اندازه اش چقده؟؟:cool::cool:
مهریه یعنی تبادل کالا!!
انسان کالا است؟؟:cool:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه این چه وضعی شده
همه چیز شده گرو کشی
مهریه از این ور جهیزیه از اون ور
نمیدونم جای عشق و محبت و تفاهم کجاست؟
خواستگاری خودم سر مهریه بهم خورد
من و دختری که همدیگه را دوست داشتیم فقط به خاطر مهریه باباش نذاشت به هم برسیم
من قبلا دیدم تاپیک دیگه این بحثو کشیدی وسط. داداش من 110تا مهریه س آخه تو بگی نه؟؟؟ خیلی مرد بوده که گفته 110 تا. اگه اطمینان داشتی به عشقت قبول می کردی. بالا بری پایین بیای مقصر خودتی

a.m.i.r 94

عضو جدید
نظر آقایون در مورد حق ارثشون که دوبرابره نسبت به خانوما و دیه و امثالهم چیه اونوخ ؟ :smile:

من فکر میکنم از اونجایی که خدا عادله ... اگه اونور واسه خانوما کمتر در نظر گرفته .. اینور جبران کرده ... بی انصافیه که فقط جاهایی مخالفت کنید که به ضررتونه ... حالا چه خانوما واسه ارث ، چه آقایون واسه مهریه ...

به نظر من ارثم باید مساوی تقسیم شه

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر آقایون در مورد حق ارثشون که دوبرابره نسبت به خانوما و دیه و امثالهم چیه اونوخ ؟ :smile:

من فکر میکنم از اونجایی که خدا عادله ... اگه اونور واسه خانوما کمتر در نظر گرفته .. اینور جبران کرده ... بی انصافیه که فقط جاهایی مخالفت کنید که به ضررتونه ... حالا چه خانوما واسه ارث ، چه آقایون واسه مهریه ...

به نظر من ارثم باید مساوی تقسیم شه

کودوم ور کمتر در نظر گرفته کودم ور جبران کرده؟؟اینور اونورشو مشخص کنین!!:D
اولن که ارث به درد نمیخوره آدم باید وجود داشته باشه خودش زندگی کنه باد آورده رو باد میبره این یک.
بعدشم اصلن به نظر من ارث باید به زن بیشتر برسه...رو چه حسابی به مرد دو برابر میرسه من موندم!!!!!!

afshin-18

عضو جدید
باز میگن در غرب زن کالاس
بابا در همه جوامع مرد سالار همینجوریه چه با دین چه بی دین !
باز این حرف شمام نقد داره کجای دنیا بخاطر ارزش بالای یه کالا پول رو به خود کالا میدن ؟!
پیوست : اصل این تاپیک غلطه چون اگه ما نظر ندیم آقایون دلایل منطقی رو از کجا بشنون ؟ :دی
در اسلام! در خیلی از جوامع مرد سالار قدیمی پول به پدر دختر داده میشد
در اسلام مسائل عجیب همواره بوده این هم یک مورد دیگر
معذرت میخوام ولی مگه خانوم جنسه ؟؟ یا وسایله که میخواین با پول از بازار بخرین ؟؟؟
من نظر اسلام رو گفتم شما اگر اسلام رو قبول نداری به من ربطی نداره

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کودوم ور کمتر در نظر گرفته کودم ور جبران کرده؟؟اینور اونورشو مشخص کنین!!:D
اولن که ارث به درد نمیخوره آدم باید وجود داشته باشه خودش زندگی کنه باد آورده رو باد میبره این یک.
بعدشم اصلن به نظر من ارث باید به زن بیشتر برسه...رو چه حسابی به مرد دو برابر میرسه من موندم!!!!!!
اولا کو تا باباهه بمیره که بخواد ارث برسه. در ثانی شما سهم الارث رو نقدا به صورت نفقه می گیرید. غذا، لباس، محل سکونت و غیره. شاید تو خانه بابا به پسرم برسه اما اون که ازدواج کنه این مسوولیت می افته گردنش در حالیکه این مسوولیت به لحاظ قانونی با شما نیست. ممکنه به شوهرتون کمک کنین اما هیچ اجباری وجود نداره اما در مورد برادر شما این اجبار هست.
پس مردا نقدا نصفه ارثیه رو (شایدم بیشتر) می دهند در حالی که باید بمونن بابایه سر بگذاره زمین که یه پولی برسه. ضمنا همون پولم گرفتنش راحت نیست. باید بری دادگاه انحصار وارثت بگیری بعد آگهی تو چند نوبت تو روزنامه چاپ کنی که بچه های اون زن دیگه یهو سروکلشون پیدا نشه. بعد مهریه مامانو عوارض و مالیاتا و جریمه هایی که باباهه دودر کرده رو کم کنی تازه یه بخشش می رسه به آدم و گرنه، همسر، پدر مادر و خواهر برادرای متوفا هم هستن. البته بچه های دیگه که احتمالا یه چنداشونم پسرن رو هم باید لحاظ کنین.
حالا بگین به کی ظلم شده، مردا یا زنا.
اما در مورد دیه، دیه رو به آدم مرده نمی دهند که بخوایم دعوا کنیم که چرا به مرد بیشتر از زن می دهند (هرچند که خانما لطف کردن و این قانونو به نفع مردا عوض کردن) بلکه پولو به خانوادش بخصوص همسرش می دهند. حال بگین اگه دیه مرد دو برابر زن باشه به مرده بیشتر پول می رسه یا به زنه؟

afshin-18

عضو جدید
خیلی مسخره ات که سم الارث پسر دو برابره این خرج زندگی رو هم شوهر می ده نه پدر پس باز سهمی از پدرش نگرفته
اگر پدرش پولدار ولی پدر شوهرش فقیر باشه حداکثر ظلم هست
یا اینکه پدرش فقیر و شوهرش پولدار به نوعی پول اضافه و ناحق

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه گرفتید چی گفتید به ما هم بگید.
اما یه نکته، پدر، شوهر، پدرشوهر، پدر زن و ... همه مردن. در کل از جیب مردا خرج می شه.
خانمام لنگاشونو رو هم می اندازن