نظر آقایان درباره ی مهریه- بانوان نظر ندهند!

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام مهربان:gol:

سلام. لطفا آقایان نظرشون رو درباره ی مهریه بگن.

مهریه چیست؟
چه کسی باید میزان آن را تعیین کند؟
کی باید پرداخت شود؟
مهریه چه چیزی باشد بهتر است؟

lمن قبول ندارم بعضیا میگن مهریه برا محکم کاریه ..این حرف خوبی اصلن نیست چون اگه زن و مردی همدیگه رو واقعن نخوان و قصد جدا شدن از هم داشته باشن مهریه جلوشو نمیگیره گیرم بگیره دیگه اون زندگی زندگی میشه واقعن ؟
دوم اینکه مهریه یک نوع هدیه هستش از طرف مرد به زن حالا مگه هدیه رو با زور میگیرن ؟ یا هدیه باید روش جنگ باشه ؟ هدیه رو باید داد پس من چرا هدیه ای انتخاب نکنم که توانایی داشتنشو داشته باشم ...
باور کنید خانومای محترم دیگه مهریه نه کلاس داره و نه به گفته بعضیا محکم کاریه ... بیاین زندگیتون و آباد کنید زندگی و همدیگه رو خوشبخت کنین این چیزا نه آرامش میاره و نه خوشبختی ..خوبه آدم از ته دل زنشو بخواد نه اینکه همون محکم کاریه اون مرد و مهربون کنه این حرف مثل همون چماقی می مونه که بالای سرت گذاشتن و هی بگن اگه این کاری نکنی میزنم تو سرت ... حالا بهتر اینه که اون فرد بدون چماق و با آرامش و از ته دلش کاری رو انجام بده یا به این صورت ... چند درصد از زندگی هایی که با مهریه های سنگین بسته شده دوام داشته و اون محکم کاریه جواب داده ؟ نگاه نکنید دختر عمه دوست .و.و.وچقده مهریشون این چیزا کلاس نیست باور کنید بی کلاسی و کوته ذهنی هستش خیلی خیلی خیلی .کلاس به شعور و درک مقابل و وو.وو. این چیزا کلاسش خیلی بالاتره تا مهریه

MILA.S

عضو جدید
مهریه چیه اخه یکی بخواد دو تا زن بگیره با این وضع نمیشه...2 شاخه گل رز ...:d

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهریه؟ کی داده کی گرفته؟ جواب اکثر دخترا و پسرای ایرونی:دی

عاشق پیشه

عضو جدید

مهریه چیست؟
کی باید پرداخت شود؟

سنت هستش باید باشه عقد بدون مهریه باطل هست
عروس و داماد دوتاشون باید تعیین کنن به خانواده هم ربطی نداره چون دو نفر که اعلام ازدواج میکنن یعنی قبل از هر چیز اعلام کردن که بزرگ شدن و میتونن تصمیم های مهم زندگی شون را بگیرن
هر وقت عروس خانم امر فرمودن باید پرداخت کرد
14 تا سکه هم خوش یمن هست و هم مقدارش مناسبه و از عهده ی داماد هم بر میاد
در ضمن مراسم عقد من بخاطر مهریه بهم خورد از قدیم گفتن درد کشیده طبیبه

عاشق پیشه

عضو جدید
مهریه؟ کی داده کی گرفته؟ جواب اکثر دخترا و پسرای ایرونی:دی
دوستان هرگز از این لفظ استفاده نکنین
چون عقدی که بنا بر کی داده کی گرفته جاری بشه باطل هست و زن و مرد به هم حرام هستن و عواقب بعدی هم که خودتون در جریان هستین

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظر آقایون در مورد حق ارثشون که دوبرابره نسبت به خانوما و دیه و امثالهم چیه اونوخ ؟ :smile:

من فکر میکنم از اونجایی که خدا عادله ... اگه اونور واسه خانوما کمتر در نظر گرفته .. اینور جبران کرده ... بی انصافیه که فقط جاهایی مخالفت کنید که به ضررتونه ... حالا چه خانوما واسه ارث ، چه آقایون واسه مهریه ...

پ.ن : میدونم فقط آقایون باید جواب میدادن :D

MILA.S

عضو جدید
نظر آقایون در مورد حق ارثشون که دوبرابره نسبت به خانوما و دیه و امثالهم چیه اونوخ ؟ :smile:

من فکر میکنم از اونجایی که خدا عادله ... اگه اونور واسه خانوما کمتر در نظر گرفته .. اینور جبران کرده ... بی انصافیه که فقط جاهایی مخالفت کنید که به ضررتونه ... حالا چه خانوما واسه ارث ، چه آقایون واسه مهریه ...

به قول حشمت فردوس تو ستایش پسر ریشه ست اما....:D

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به قول حشمت فردوس تو ستایش پسر ریشه ست اما....:D

حشمت فردوس بیخود کرد:d

پسرای امروزی که خیلیاشون واسه پدر و مادر تیشه ان .... والا معرفت دخترا واسه پدر و مادر بیشتره ... عامو از بحث اصلی خارج نزن :d

عاشق پیشه

عضو جدید

زنبور قبلا عسل نداشت ولی وقتی که نمرود آتش را برای حضرت ابراهیم روشن کرد زنبور در دهانش آب میاورد و روی آتش می ریخت تا خاموشش کند
خدا گفت زنبور هرچند آتش خاموش نشد ولی تو تکلیفت را انجام داده ای به خاطر انجام تکلیفت بعد از این صاحب عسل میشوی که برای 70 درد درمان باشی
ما باید تکلیفمان را انجام دهیم خدا خودش خوب میداند که چکار کند

MILA.S

عضو جدید
حشمت فردوس بیخود کرد:d

پسرای امروزی که خیلیاشون واسه پدر و مادر تیشه ان .... والا معرفت دخترا واسه پدر و مادر بیشتره ... عامو از بحث اصلی خارج نزن خخخ:d

:D:biggrin: صاحب پست اینو 2010 گذاشته حالا حالا فکر نکنم بیاد....خب پول پدر باید بره جیب پسر نه تو جیب داماد.......مهریه زیادم بده ..;)

عاشق پیشه

عضو جدید

یه نمونه خودم
من و دختر مورد علاقه با اینکه همدیگه را دوست داشتیم ولی بابای دختره بخاطر مهریه ما را جدا کرد و هر دومون را آواره کرد. بنظرت کارش خوب بود؟ دخترش خوشبخت شد؟ پشتوانه پیدا کرد؟ فقط دو تا جوان را داغون کرد یه عشق را ریشه کن کرد

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زنبور قبلا عسل نداشت ولی وقتی که نمرود آتش را برای حضرت ابراهیم روشن کرد زنبور در دهانش آب میاورد و روی آتش می ریخت تا خاموشش کند
خدا گفت زنبور هرچند آتش خاموش نشد ولی تو تکلیفت را انجام داده ای به خاطر انجام تکلیفت بعد از این صاحب عسل میشوی که برای 70 درد درمان باشی
ما باید تکلیفمان را انجام دهیم خدا خودش خوب میداند که چکار کند

روایت بود ؟ حدیث بود ؟ آیه بود ؟:D

من ربطشو نفهمیدم راستش ولی حق باشماس:d

:d:biggrin: صاحب پست اینو 2010 گذاشته حالا حالا فکر نکنم بیاد....خب پول پدر باید بره جیب پسر نه تو جیب داماد.......مهریه زیادم بده ..;)

واسه خاطر استارتر نگفتم .. کلاس کار من به اسپم نمیاد :cool::D

البته تو جیب عروس میره :/ ... بعدشم اینکه من نگفتم با ارث دوبرابره آقایون مخالفم ... گفتم اگر همه چیزو در نظر بگیرید میبینید که نه در حق آقایون اجحاف میشه و نه در حق خانوما ;)

اونکه صدالبته ... هر چی بیش از حدش درست نیست ... ;)

دوستان .. شب خوش ...

MILA.S

عضو جدید
روایت بود ؟ حدیث بود ؟ آیه بود ؟:D

من ربطشو نفهمیدم راستش ولی حق باشماس:d

واسه خاطر استارتر نگفتم .. کلاس کار من به اسپم نمیاد :cool::D

البته تو جیب عروس میره :/ ... بعدشم اینکه من نگفتم با ارث دوبرابره آقایون مخالفم ... گفتم اگر همه چیزو در نظر بگیرید میبینید که نه در حق آقایون اجحاف میشه و نه در حق خانوما ;)

اونکه صدالبته ... هر چی بیش از حدش درست نیست ... ;)

دوستان .. شب خوش ...

بابا باکلاس:D........شوخی کردم قبول دارم حرفاتونو ..شب خوش

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه نمونه خودم
من و دختر مورد علاقه با اینکه همدیگه را دوست داشتیم ولی بابای دختره بخاطر مهریه ما را جدا کرد و هر دومون را آواره کرد. بنظرت کارش خوب بود؟ دخترش خوشبخت شد؟ پشتوانه پیدا کرد؟ فقط دو تا جوان را داغون کرد یه عشق را ریشه کن کرد

:|

جناب مهندس اصل حرف منو نگرفتید انگار ...

عرض کردم مهریه فی النفسه بد نیست ... و حق زنه ... مثل سایر حقوقی که برای آقایون در نظر گرفته شده ...

حالا اینکه پدر دختر مورد علاقه شما از این حق دخترش سواستفاده کرده و بد تصمیم گرفته یه بحثه دیگه اس .. از هر چیزی میشه بد استفاده کرد !

عاشق پیشه

عضو جدید
:|

جناب مهندس اصل حرف منو نگرفتید انگار ...

عرض کردم مهریه فی النفسه بد نیست ... و حق زنه ... مثل سایر حقوقی که برای آقایون در نظر گرفته شده ...

حالا اینکه پدر دختر مورد علاقه شما از این حق دخترش سواستفاده کرده و بد تصمیم گرفته یه بحثه دیگه اس .. از هر چیزی میشه بد استفاده کرد !
یه بار نشد دخترا راجب مهریه احساسی تصمیم نگیرن

afshin-18

عضو جدید
مهریه ی حکم پول خرید زن رو داره که در اسلام به دلیل ارزش بالای زن پول به خود زن داده می شود نه صاحبش(پدرش)
بعد از دادن مهریه قاعدتا طلاق(آزاد کردن) با اجازه ی خریدار خواهد بود مگر اینکه پول او پس داده شود یا اینکه خریدار به مدت طولانی آن را رها کند

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

مهریه چیست؟
کی باید پرداخت شود؟

حسش نبود تاپیک اونوریه جواب بدم
مهریه مهریست دیگه نشانه مهر دوماد به عروس خوشگلمون
خوب عروس خانوم
هر وقت عروس خانوم لب تر کنه
مهریه که سکه ش خوبه اونم به سال تولد آقا دوماد :D

setare.soheyl

عضو جدید

دوست عزیز این به اون هیچ ربطی نداره ، مهریه حضرت زهرا آب بوده، مهریه هم از همون وقت باب شد، شما مگه کالایی که برای خودت قیمت میگذاری؟ یعنی ارزشت 300 تا سکه اس؟ خونس؟ ماشین ؟؟ واقعا برای این طرز فکرها متاسفم، ارث حق طرف اما مهریه حق نیست.
لطفا دوستانی که مهریه می خوان برن فلسفه وجودی این رو بخونند یکم آگاه بشن. ::::|
من که مخالف صد در صد این موضوع ام البته به شکل امروزی اش که مقایس های پولی هستش

حمید بهمنی

عضو جدید
مرد
یه موجود بدخت که باید تا بوق سگ بیرون کار کنه، وقتی هم میاد خونه و اخر شبه بعد اون همه تنش و بدبختی احتیاج به ارامش داری؟.....
من نمیدونم مرد ها چطور حق زن ها رو ضایع میکنن؟
کار -مرد
بی احترامی -مرد
تو مترو= جا مال زن هاستو مرد ها.....
میخوای وارد جایی بشی حق تقدم با....
و....
این مهریه هم تحمیلیه از سوی دینمونه به مردها

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرد
یه موجود بدخت که باید تا بوق سگ بیرون کار کنه، وقتی هم میاد خونه و اخر شبه بعد اون همه تنش و بدبختی احتیاج به ارامش داری؟.....
من نمیدونم مرد ها چطور حق زن ها رو ضایع میکنن؟
کار -مرد
بی احترامی -مرد
تو مترو= جا مال زن هاستو مرد ها.....
میخوای وارد جایی بشی حق تقدم با....
و....
این مهریه هم تحمیلیه از سوی دینمونه به مردها

بی احترامی ب مرد؟
واسه چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهریه ی حکم پول خرید زن رو داره که در اسلام به دلیل ارزش بالای زن پول به خود زن داده می شود نه صاحبش(پدرش)
بعد از دادن مهریه قاعدتا طلاق(آزاد کردن) با اجازه ی خریدار خواهد بود مگر اینکه پول او پس داده شود یا اینکه خریدار به مدت طولانی آن را رها کند
باز میگن در غرب زن کالاس
بابا در همه جوامع مرد سالار همینجوریه چه با دین چه بی دین !
باز این حرف شمام نقد داره کجای دنیا بخاطر ارزش بالای یه کالا پول رو به خود کالا میدن ؟!
پیوست : اصل این تاپیک غلطه چون اگه ما نظر ندیم آقایون دلایل منطقی رو از کجا بشنون ؟ :دی