نظريه شاگرد تيزهوش درباره ي شيطان و خدا

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظريه شاگرد تيزهوش درباره ي شيطان و خدا
استاد دانشگاه با این سوال ها شاگردانش را به یك چالش ذهنی کشاند.آیا خدا هر چیزی که وجود دارد را خلق کرد؟شاگردی با قاطعیت پاسخ داد:"بله او خلق کرد"استاد پرسید: "آیا خدا همه چیز را خلق کرد؟"شاگرد پاسخ داد: "بله, آقا"استاد گفت: "اگر خدا همه چیز را خلق کرد, پس او شیطان را نیز خلق کرد. چون شیطان نیز وجود دارد و مطابق قانون که کردار ما نمایانگر صفات ماست , خدا نیز شیطان است"شاگرد آرام نشست و پاسخی نداد. استاد با رضایت از خودش خیال کرد بار دیگر توانست ثابت کند که عقیده به مذهب افسانه و خرافه ای بیش نیست.شاگرد دیگری دستش را بلند کرد و گفت: "استاد میتوانم از شما سوالی بپرسم؟"استاد پاسخ داد: "البته"شاگرد ایستاد و پرسید: "استاد, سرما وجود دارد؟"استاد پاسخ داد: "این چه سوالی است البته که وجود دارد. آیا تا کنون حسش نکرده ای؟ "شاگردان به سوال مرد جوان خندیدند.مرد جوان گفت: "در واقع آقا, سرما وجود ندارد. مطابق قانون فیزیک چیزی که ما از آن به سرما یاد می کنیم در حقیقت نبودن گرماست. هر موجود یا شی را میتوان مطالعه و آزمایش کرد وقتیکه انرژی داشته باشد یا آنرا انتقال دهد. و گرما چیزی است که باعث میشود بدن یا هر شی انرژی را انتقال دهد یا آنرا دارا باشد. صفر مطلق (460- f) نبود کامل گرماست. تمام مواد در این درجه بدون حیات و بازده میشوند. سرما وجود ندارد. این کلمه را بشر برای اینکه از نبودن گرما توصیفی داشته باشد خلق کرد." شاگرد ادامه داد: "استاد تاریکی وجود دارد؟"استاد پاسخ داد: "البته که وجود دارد"شاگرد گفت: "دوباره اشتباه کردید آقا! تاریکی هم وجود ندارد. تاریکی در حقیقت نبودن نور است. نور چیزی است که میتوان آنرا مطالعه و آزمایش کرد. اما تاریکی را نمیتوان. در واقع با استفاده از قانون نیوتن میتوان نور را به رنگهای مختلف شکست و طول موج هر رنگ را جداگانه مطالعه کرد. اما شما نمی توانید تاریکی را اندازه بگیرید. یک پرتو بسیار کوچک نور دنیایی از تاریکی را می شکند و آنرا روشن می سازد. شما چطور می توانید تعیین کنید که یک فضای به خصوص چه میزان تاریکی دارد؟ تنها کاری که می کنید این است که میزان وجود نور را در آن فضا اندازه بگیرید. درست است؟ تاریکی واژه ای است که بشر برای توصیف زمانی که نور وجود ندارد بکار ببرد."در آخر مرد جوان از استاد پرسید: "آقا، شیطان وجود دارد؟"زیاد مطمئن نبود. استاد پاسخ داد: "البته همانطور که قبلا هم گفتم. ما او را هر روز می بینیم. او هر روز در مثال هایی از رفتارهای غیر انسانی بشر به همنوع خود دیده میشود. او در جنایتها و خشونت های بی شماری که در سراسر دنیا اتفاق می افتد وجود دارد. اینها نمایانگر هیچ چیزی به جز شیطان نیست."و آن شاگرد پاسخ داد: شیطان وجود ندارد آقا. یا حداقل در نوع خود وجود ندارد. شیطان را به سادگی میتوان نبود خدا دانست. درست مثل تاریکی و سرما. کلمه ای که بشر خلق کرد تا توصیفی از نبود خدا داشته باشد. خدا شیطان را خلق نکرد. شیطان نتیجه آن چیزی است که وقتی بشر عشق به خدا را در قلب خودش حاضر نبیند. مثل سرما که وقتی اثری از گرما نیست خود به خود می آید و تاریکی که در نبود نور می آید.نام مرد جوان یا آن شاگرد تیز هوش كسی نبود جز ، آلبرت انیشتن !

بن پایه

garshasbi-m

عضو جدید
با درود:gol:
اگر اين حرف واقعا حرف انيشتن باشه ، پس نتيجه ميگيريم كه انيشتن معتقد بوده هرجا گناهي اتفاق ميافته خدا اونجا وجود نداره پس نميتونسته به اين معتقد باشه كه خدا همه جا هست چون اگه همه جا بود برمبناي حرفي كه زده هيچ جا نبايد گناهي اتفاق بيافته
به نظر من در كل جواب ضايعي بود ولي چون ما به خدا اعتقاد داريم و ميخوايم كه توي بحث هم عقيده هاي خودمون كم نيارن هرچي بگن قبول ميكنيم
دوستان جسارت بنده رو ببخشيد
:gol::gol::gol:

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر اين حرف واقعا حرف انيشتن باشه ، پس نتيجه ميگيريم كه انيشتن معتقد بوده هرجا گناهي اتفاق ميافته خدا اونجا وجود نداره پس نميتونسته به اين معتقد باشه كه خدا همه جا هست چون اگه همه جا بود برمبناي حرفي كه زده هيچ جا نبايد گناهي اتفاق بيافته
به نظر من در كل جواب ضايعي بود ولي چون ما به خدا اعتقاد داريم و ميخوايم كه توي بحث هم عقيده هاي خودمون كم نيارن هرچي بگن قبول ميكنيم
:surprised::surprised::surprised:
تا حدودی درست میفرمایید

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
راستش ما اگه تو کلاسمون از این کل کلا بکنیم
فردا صبح معرفی مس شیم حراست دانشگاه
پس فردا هم به جرم کفر اخراج
تا اخر هفته هم احتمالا اعدام
--------
شوخی کردم

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیچاره انیشتین که کلیسا به خاطر عدم اعتقادش به خدای ادیان ابراهیمی و اعتقادش فقط به خالق که شخص وار نیست دهنش را سرویس کردند
دلم به حال بعضی ها میسوزه

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیچاره انیشتین که کلیسا به خاطر عدم اعتقادش به خدای ادیان ابراهیمی و اعتقادش فقط به خالق که شخص وار نیست دهنش را سرویس کردند
دلم به حال بعضی ها میسوزه
من شنیدم انیشتین یهودی باشه
فکر کنم باشه اخه هر چی نابغست یهودی بوده
یهودی نیست یعنی؟

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ایشون در بچگی مثل هر کسی دیگه ای مذهبی بودند.مثلا خود من تا همین 2 سال پیش مسلمان بودم.یا حتی بزرگترین دانشمندان بی خدا هم مطمئن باش در کودکی و جوانی مذهبی بودند.
ایشون مادرش یهودی بود و یهودی بودند.
ولی بعد ها که بزرگ شد.خدای ادیان ابراهیمی را رد کرد.البته به خالق اعتقاد داشت امان نه اون خالقی که در ذهن شما هست.از نظر ایشون خالقی بود که شخص وار نبود و صفات انسانی نداشت و پیامبر و این چیز ها نفرستاد.در واقع از نظر اون اون بیگ بنگ اولیه باعثش اون بود ولی نه اینکه پیامبری بفرسته و غیره
بارها کلیسا بر علیه او اقدام کردند به خاطر همین چیز ها.
این هم یکی از جمله های معروف انیشتین هست
the word god is nothing but the product of human weakness

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز

منظور از نبود خدا در حرف انیشتین ، نبود خدا در قلب انسان گناه کار بوده !!

وقتی ما دست به کار گناهی میزنیم که از یاد خدا قافل میشیم ..... این رو میشه بنحوی نبود خدا تعبیر کرد ..... اما در همون لحظه هم خدا وجود داره ، ولی ما استفاده نکرده ایم ...

من شنیدم انیشتین یهودی باشه
فکر کنم باشه اخه هر چی نابغست یهودی بوده
یهودی نیست یعنی؟

آره یهودی بوده ..... اما بعد از پیدا کردن دفترچه ی خاطراتش که دست یه عتیقه فروش یهودی بود و خریداری اون به مبلغ 6 میلیون دلار توسط چند شرکت مختلف (الان خاطرم نیس) مشخص شده که طی نامه نگاری هایی که با آیت الله بروجردی داشته ، مسلمون شده بوده !!!

ولی بعلت مسائل سیاسی اونو مطرح نکرده !!!!

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره یهودی بوده ..... اما بعد از پیدا کردن دفترچه ی خاطراتش که دست یه عتیقه فروش یهودی بود و خریداری اون به مبلغ 6 میلیون دلار توسط چند شرکت مختلف (الان خاطرم نیس) مشخص شده که طی نامه نگاری هایی که با آیت الله بروجردی داشته ، مسلمون شده بوده !!!

نه بابا
میخواسته ریا نشه :D

garshasbi-m

عضو جدید

وقتی ما دست به کار گناهی میزنیم که از یاد خدا قافل میشیم ..... این رو میشه بنحوی نبود خدا تعبیر کرد ..... اما در همون لحظه هم خدا وجود داره ، ولی ما استفاده نکرده ایم ...

بادرود
ولی متن چیز دیگه ای میگفت صحبت سر خلقت شیطان بود نه وجود شیطان در قلب انسان و اون دانش آموز هم دلیلش رو برای اثبات وجود شیطان آورده بود ، اگر منظورش در قلب انسان بوده باشه پس جواب کاملا بی ربطی داده چون سوال بر سر خلقت شیطان بود نه بودن شیطان در قلب انسان

و اما پذیرفتن این مسئله بدون دلیل مشکله ، البته نه میشه انکارش کرد نه اثباتش مگر اینکه خود اون دست نوشته ها پیدا بشه یا اینکه نامه هایی که به آیت الله بروجردی نوشته شده پیدا بشه که البته با توجه به شهرت هر دوی این اشخاص من فکر میکنم اگر همچین نامه ای میبود خیلی پیشترها این نامه ها رو میشد:gol:

• Like
واکنش ها: eder

ju mong

عضو جدید
چه جالب! این قضیه نامه نگاری رو نمیدونستم!!! :eek:

بخشهای جالبی از نامه آخر انیشتین : :gol:

گویا شکافتن هسته اتم بسیار آسان تر بود از شکافتن قلب سخت و سیاه انسان!! براستی که این موجود دوپا سرسخت ترین موجودات جهان است !!​

آری ! سیاست فقط فکر لحظه های هیجان آور را در سر می آورد حال آن که این عملکردهای سیاسی همچون قوانین معادلات ریاضی نتایج و عواقبی جبران ناپذیر و غیر قابل دفع را در پی می آورد!! و اکنون ای جناب بروجردی، ای پیشوای خردمند و ای پدر مهربان بسیار از شما سپاسگزارم که در 1952 در پی مرگ (وایتسمن) - رئیس جمهور وقت اسرائیل- هنگامی که من از شما تقاضای مشاوره کردم که آیا ریاست جمهوری اسرائیل را که رسماً و علناً به من پیشنهاد شد و همگان مرا یک یهودی دنیا دیده و مهاجر از وطن می دانستند بپذیرم؟ در جواب نامه 32 فرمودید: انسان خداترس و خردمند چنین پیشنهادی را هرگز نمی پذیرد. هر کس به دنبال سیاست رفته آلوده شده است . پس شما خود را آلوده سیاست نکنید" لذا من نیز به بهانه اشتغالات علمی این پیشنهاد را رد کردم .​

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

در ادامه بگم که نامش در زمان شاه ترجمه شد فکر کنم ودر یکی از روز نامه ها هم چاپ شد انیشتن در اون نامه میگفت نظریه نسبیت منو فقط در ادیان ومذاهب شیعه میتونه اثبات کنه چون در قضیه معراج پیامبر رفت وبرگشت ولی هنوز ابی که در کوزه بود فکر کنم که به پاش خورده بود وداشت میریخت در برگشتن هنوز کامل خالی نشده بود ودر حال ریختن بود .انیشتن از طریق دکتر حسابی مثل این که با ایت الله بروجردی اشنا شده بوده من ترجمه متن نامه رو خودم دیدم .ولی نمیدونم شیعه شد یا نه .

آخرین ویرایش:

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
بادرود
ولی متن چیز دیگه ای میگفت صحبت سر خلقت شیطان بود نه وجود شیطان در قلب انسان و اون دانش آموز هم دلیلش رو برای اثبات وجود شیطان آورده بود ، اگر منظورش در قلب انسان بوده باشه پس جواب کاملا بی ربطی داده چون سوال بر سر خلقت شیطان بود نه بودن شیطان در قلب انسان
سلام
من بازم جوابم رو نگاه کردم ... به نظرم خیلی واضحه !!!!

من فقط در مورد اونقسمتی که شما صحبت کردی جواب دادم .... نبود خدا ! دوباره بخون......

و اما پذیرفتن این مسئله بدون دلیل مشکله ، البته نه میشه انکارش کرد نه اثباتش مگر اینکه خود اون دست نوشته ها پیدا بشه یا اینکه نامه هایی که به آیت الله بروجردی نوشته شده پیدا بشه که البته با توجه به شهرت هر دوی این اشخاص من فکر میکنم اگر همچین نامه ای میبود خیلی پیشترها این نامه ها رو میشد:gol:

نامه ها و دست نوشته ها موجوده و در موزه ی انگلستانه ..... در حال ترجمست ... ولی بعید میدونم بعلت مسائل سیاسی روند ترجمه تند پیش بره !!

آخرین ویرایش:

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
البته من با اخر حرفاش مخالفم چون ابلیس وجود داره وتو قران هم اومده ..واین نیست که هر جا خدا تودلمون نباشه اسم اون جا خالیه میشه شیطان .در واقع وقتی از خدا فاصله گرفتی به شیطان که واقعا افریده خداس نزدیک میشی والبته بحث خیلی گسترده ای داره من کتاب عدل الهی شهید مطهری رو پیشنهاد میکنم به دوستان فوق العاده به شبهات جواب داده ... حتما بخونید تا در باره خودتون وشیطان بیشتر اگاه شید. یه چیزی هم بگما در ارتباط با این که هر جا نور نیست ظلمت هست حرف خوبیه ولی در این بحث معمولا علما این مدلی استفاده نمیکنن ویه جور دیگه تقابل خدا وشیطان رو تحلیل میکنن بازم کتاب رو گیر اوردید بخونید حرفم براتون روشن میشه . .

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز هم دلم به حال انیشتین بدبخت میسوزه که این همه به خاطر بی خدا بودنش مورد لعنت قرار گرفت در طول عمرش و حال بعد از مرگش میشه مسلمان

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باز هم دلم به حال انیشتین بدبخت میسوزه که این همه به خاطر بی خدا بودنش مورد لعنت قرار گرفت در طول عمرش و حال بعد از مرگش میشه مسلمان
من نمیدونم چه اصراری داری همه رو کافر جلوه بدی ؟تازه نمیگیم مسلمونه میگیم نظرش بر اساس شواهد کاملا معتبر که موجوده در باره اسلام وشیعه مشخص بوده همین شاید خودشم هرگز مسلمون نشده باشه .

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم چه اصراری داری همه رو کافر جلوه بدی ؟تازه نمیگیم مسلمونه میگیم نظرش بر اساس شواهد کاملا معتبر که موجوده در باره اسلام وشیعه مشخص بوده همین شاید خودشم هرگز مسلمون نشده باشه .

عزیز من تو کتابش دقیقا گفته که به خدای ادیان ابراهیمی و خدای شخص وار اعتقاد نداره.

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عزیز من تو کتابش دقیقا گفته که به خدای ادیان ابراهیمی و خدای شخص وار اعتقاد نداره.
مطمئنی نظرش بعدها عوض نشده چون من مطلبی رو که گفتم کاملا و دقیق مطمئن شدم وبعد نوشتم با چشم خودم دیدم وگرنه به فکرم هم نمیرسید این نامه نگاریها من اصلش رو دیدم ..البته شاید تو نت سرچ کنی هم بتونی پیدا کنی

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئنی نظرش بعدها عوض نشده چون من مطلبی رو که گفتم کاملا و دقیق مطمئن شدم وبعد نوشتم با چشم خودم دیدم وگرنه به فکرم هم نمیرسید این نامه نگاریها من اصلش رو دیدم ..البته شاید تو نت سرچ کنی هم بتونی پیدا کنی

میتونم بپرسم کجا و چطوری دیدی؟؟
از کجا اون چیزهایی که دیدی فکر کردی اصل بود؟؟؟