نظرتون درباره مهندسی صنایع چیه؟

asgari.farhad

عضو جدید
سلام.واقعا خسته نباشید!!
چه بحث های کودکانه ای ! یه مهندس صنایع باید مدیر بودن رو یاد بگیره،اصلا مدیریتی در این کلام ها نمیبینم.یکی از خصوصیت مدیریت اینه که در مقابل بعضی حرفها سکوت کنی،سکوت همه چیزو حل میکنه چرا که بحث بی مورد ،چیزی جز به چالش کشوندن موضوع نیست.من اصلا غیریتی روی صنایع ندارم.حیطه علم اینقدر وسیع شده که هر شاخه اش یه دنیاست.فیزیک،ریاضی،و... حالا اینکه بیاییم بحث کنیم صنایع بده مواد خوبه یا بالعکس عجیبه.همشون لازم هستند.اگر مواد نباشه کارخانجات دچار مشکل میشن اگر صنایع هم نباشه همینطور.
امیدوارم به جای این مباحث ، تاپیک هایی مملو از اطلاعات ببینیم که واسه یاد گرفتن واقعا دیره...

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
اولا که شما تشریف ببر از رشته های دیگه اطلاعات جمع کن بعد نظر بده
دوما که آقای مهندس مواد شما خودت رشتت کجاش فنی هست؟؟؟؟؟؟
سوما همه میدونند که دنیا رو صنایع و مدیریت و MBA و... اینها میچرخه بعد شما اینطوری میگی؟؟؟
چهارما اقای مدیر محترم تالار صنایع این پست مورد داره باید پاک شه
وظیفه اصلی شما اینه که این پست ها تو تالار ما داده نشه
هرکی که اسم رشته خودشو گذاشته مهندس بیاد به ما بگه مهندس نیستیم

نیازی نیست از رشته های دیگه اطلاعات جمع کنم مهندسی علم مواد اونقدر تخصصی و فنی و مهندسی وگستردست که همه رشته ها به علم مواد نیازمند هستند به اهتمام از رشته های برق و کامپیوتر حتی خود شما علم مواد می خونید پس انکار نکنید... درضمن من قصد جسارت نداشتم و هدفم این بود که بگم صنایع خیلی رشته خوبیه و حتی صنایع که رشته تخصصیی نیست تو کارخونه بالا دست خود ماههه... همین

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
ببینید بچه ها شما هم فقط میگین صنایع از بقیه بهتره
خوب همه همینطورند
عمرانیا میگن عمران
موادیا مواد
برقیا هم که میگن برق حرف اولو میزنه
و.....
غیر مهندسیا هم که اصلا قبول نداریم!!!
ولی اگه بقیه یه ذره عاقلانه فک کنن میفهمن که واقعا صنایع حرف اولو میزنه چون یه مهندس صنایع میتونه با بقیه مهندسا ارتباط برقرار کنه بقول جناب موادی که میگن آچار فرانسه ایم دیگه مگه بده؟
من عاشق همین آچار فرانسه بودن صنایع هستم چون تقریبا هر جا یه بحثی باشه یه مهندس صنایع حرفی برای گفتن داره

بله شما درست می گید...این دوستتون خیلی ادعاش می شه... محمد جان حرص نخور صنایع خوبه ما که حرفی نداریم:)))

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
خیلی خوشم اومد از بچه های صنایع خیلی مدیران خوبی هستید و همچنین مهندس مشاور خوب البته به استثنای ... که پر ادعاست و همش قصد توهین داره از همتون متشکرم و اگار ادعای علمی هر کی داره بخصوص محمد بیایید تالار ما بحث کنیم ...
پاینده باشید مهندسین مشاور و مدیران فردای عزیز

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
نه بیشتر از این اطلاعات نداره
معلومه دلش از جایی پره از کجا خدا میدونه....
کم مونده بچه های علوم پایه هم به ما بگند شما مهندس نیستید

ببین آقای عزیز شما اصلا در حد من نیستی بخوام بات بحث کنم این 1
2.علوم پایه؟ افتخار ماست مه مواد به عنوان یک علم و مهندسی ههه حداقل اینه که علمه و به فناوری دنیا کمک می کنه
3.شما علم مواد رو پاس کن تا طعم زندگی رو بچسی عزیز...

elham.anbaraki

کاربر فعال
ببین آقای عزیز شما اصلا در حد من نیستی بخوام بات بحث کنم این 1
2.علوم پایه؟ افتخار ماست مه مواد به عنوان یک علم و مهندسی ههه حداقل اینه که علمه و به فناوری دنیا کمک می کنه
3.شما علم مواد رو پاس کن تا طعم زندگی رو بچسی عزیز...

علم مواد که آسونه:D

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
تو صنایع از تک تک درس ها می شه تو کار استفاده کرد . اما درسایی تو رشته های دیگه خونده می شه که بعدا کاربردی ندارن . دنیا رو صنایعش می چرخه . نه اینکه چون رشتمه اینو بگم . من قبل از اینکه واردش بشم ازش هیچی نمی دونستم اما الان واقعا خوشحالم . الان خیلی ها رو دارم می بینم که از رشته های دیگه دوره های آموزشی صنایع رو میرن .

اما صنایع رو کلا اینجور تعریف می کنم که با آسونترین درسا بهترین نتیجه ها رو می ده (بهینه ترین حالت) . کلا بچه های صنایع هرجای بهینه و بهبود می شنون حواسشون به کار میافته .

بله بله آقای مدیر تالار حرف شما متین من به شما احترام قائل ام ... صنایع در دنیا به نام تحقیق در عملیات معروفه ... خیلی قشنگ توجیه ام کردید لطف کنید به دوستانتون علی الخصوص محمد هشدار بدید جای جوش اوردن و توهین کردن جواب منطقی بده...
واسم تخلف می زنن... عیب نداره نشون می ده چقدر ضعیف و انتقاد پذیر نیستند...
موفق باشید...

elham.anbaraki

کاربر فعال
بله بله آقای مدیر تالار حرف شما متین من به شما احترام قائل ام ... صنایع در دنیا به نام تحقیق در عملیات معروفه ... خیلی قشنگ توجیه ام کردید لطف کنید به دوستانتون علی الخصوص محمد هشدار بدید جای جوش اوردن و توهین کردن جواب منطقی بده...
واسم تخلف می زنن... عیب نداره نشون می ده چقدر ضعیف و انتقاد پذیر نیستند...
موفق باشید...

شما خودت که از همه بدتری دوست عزیز

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
اولا که شما تشریف ببر از رشته های دیگه اطلاعات جمع کن بعد نظر بده
دوما که آقای مهندس مواد شما خودت رشتت کجاش فنی هست؟؟؟؟؟؟
سوما همه میدونند که دنیا رو صنایع و مدیریت و MBA و... اینها میچرخه بعد شما اینطوری میگی؟؟؟
چهارما اقای مدیر محترم تالار صنایع این پست مورد داره باید پاک شه
وظیفه اصلی شما اینه که این پست ها تو تالار ما داده نشه
هرکی که اسم رشته خودشو گذاشته مهندس بیاد به ما بگه مهندس نیستیم

تو ارشد بیشترین گرایش برای مهندسی مواد هست شما مطالعه بفرمایید متوجه می شید که فنی هستیم هم علم... درضمن من که مثل شما مواد رو به رخ نمی کشم فقط نظرم رو به عنوان یک فرد غیر صنایعییی گفتم همین یعنی باید اینقدر محکوم شم؟ شما تا الان دلیل منطقی و قانع کننده ای نداشتیا همش توهین بوده/... دوستان عزیز شما قضاوت کنید..

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سعی کنید بحث به مشاجره کشیده نشه . هم دیگه رو قانع کنید با دلیل نه با احساسات .

کاش گوش شنوا بود جای اینکه همتون سر من بریزید... فقط نظر بود اگر اشتباهه خوب از راه منطقی حرفم رو نقض کنید نه دیدگاه تعصبی که...

asgari.farhad

عضو جدید
دوست گرامی "Hamid_MadNess" از نظر منطقی هم یکم دقت کنی متوجه میشی وارد شدن به تالارهای تخصصی و بحث مخالف کردن هیچ مزیتی نداره جز ارسال اسپم!شما و آقایون دیگه باید تفکر مثبت رو یاد بگیرید و با تلقین اون به کاربران دیگه در جهت رشد قدم بردارید نه پست رفت کردن.تفکر مثبت مثل طناب آدم رو از ته چاه میکشه بیرون! بحث های این چنینی در تالار های تخصصی جایی نداره.و نتایج اون هم قابل پیش بینی هستش.مواد رشته بسیار خوبیه.صنایع هم بسار خوب.حیطه کاریشون جدا از همه.لزومی به بحث نداره عزیز من.من هر از چندگاهی از سر نیاز شغلی بعضی از مباحث رشته مواد رو مطالعه میکنم .ممکنه مهندسین مواد هم چنین کاری رو بکنند
امیدوارم چنین مباحث رو دیگه شاهد نباشیم

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
دوست گرامی "Hamid_MadNess" از نظر منطقی هم یکم دقت کنی متوجه میشی وارد شدن به تالارهای تخصصی و بحث مخالف کردن هیچ مزیتی نداره جز ارسال اسپم!شما و آقایون دیگه باید تفکر مثبت رو یاد بگیرید و با تلقین اون به کاربران دیگه در جهت رشد قدم بردارید نه پست رفت کردن.تفکر مثبت مثل طناب آدم رو از ته چاه میکشه بیرون! بحث های این چنینی در تالار های تخصصی جایی نداره.و نتایج اون هم قابل پیش بینی هستش.مواد رشته بسیار خوبیه.صنایع هم بسار خوب.حیطه کاریشون جدا از همه.لزومی به بحث نداره عزیز من.من هر از چندگاهی از سر نیاز شغلی بعضی از مباحث رشته مواد رو مطالعه میکنم .ممکنه مهندسین مواد هم چنین کاری رو بکنند
امیدوارم چنین مباحث رو دیگه شاهد نباشیم

خواهش می کنم... چون تالار شماست حق با شماست من کوتاهی کردم ، هرچند توهین نکردم و تاحدی واقعیت رو گفتم اما به عنوان نظر شخصی بود و این انتظار هم داشتم که به نظرات هم احترام بزاریم...
شما راست می گید... بیایید همین جا بحث رو خاتمه بدیم و به مباحث دانشگاهی و درسی بپردازیم...

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
خواهش می کنم... چون تالار شماست حق با شماست من کوتاهی کردم ، هرچند توهین نکردم و تاحدی واقعیت رو گفتم اما به عنوان نظر شخصی بود و این انتظار هم داشتم که به نظرات هم احترام بزاریم...
شما راست می گید... بیایید همین جا بحث رو خاتمه بدیم و به مباحث دانشگاهی و درسی بپردازیم...

یعنی الان دیگه همچی آرومه ...

الان دیگه هیچ مشکلی نیست ... ؟!!!

asgari.farhad

عضو جدید
دوست عزیز،اگر بنا به گفتن واقعیت باشه حرف زیاده.اما اینجا که جاش نیست.نظر شخصی شما هم محترمه.موفق باشید

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
تو ارشد بیشترین گرایش برای مهندسی مواد هست شما مطالعه بفرمایید متوجه می شید که فنی هستیم هم علم... درضمن من که مثل شما مواد رو به رخ نمی کشم فقط نظرم رو به عنوان یک فرد غیر صنایعییی گفتم همین یعنی باید اینقدر محکوم شم؟ شما تا الان دلیل منطقی و قانع کننده ای نداشتیا همش توهین بوده/... دوستان عزیز شما قضاوت کنید..

دوست عزیز بحث به رخ کشیدن رشته نیست ...

قبول کن که نسبت به صنایع داره کم لطفی میشه ...

شما نظرت رو گفتی ، درست ...

اما شاید یکم تند بود ...

شاید اگر جای دیگه ای بود بچه ها اینقدر حساس نمیشدن ، اما الان تو تالار صنایع هستیم و ...

مهندسای دیگه ای هم که یکم خونشون به جوش اومده واسه همینه ...

.
.
.

شما هنوز قانع نشدید ... ؟!

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.واقعا خسته نباشید!!
چه بحث های کودکانه ای ! یه مهندس صنایع باید مدیر بودن رو یاد بگیره،اصلا مدیریتی در این کلام ها نمیبینم.یکی از خصوصیت مدیریت اینه که در مقابل بعضی حرفها سکوت کنی،سکوت همه چیزو حل میکنه چرا که بحث بی مورد ،چیزی جز به چالش کشوندن موضوع نیست.من اصلا غیریتی روی صنایع ندارم.حیطه علم اینقدر وسیع شده که هر شاخه اش یه دنیاست.فیزیک،ریاضی،و... حالا اینکه بیاییم بحث کنیم صنایع بده مواد خوبه یا بالعکس عجیبه.همشون لازم هستند.اگر مواد نباشه کارخانجات دچار مشکل میشن اگر صنایع هم نباشه همینطور.
امیدوارم به جای این مباحث ، تاپیک هایی مملو از اطلاعات ببینیم که واسه یاد گرفتن واقعا دیره...
حالا ما شدیم کودک؟
اولین پست رو خوندید؟
پست شماره 10
تازه من بقیه پست هام واسه توجیح کردن ایمان بود مدیرمون

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من دیشب چند بار می خواستم این تاپیک رو قفل کنم اما بعد پشیمون شدم چون درسته بحث تخصصی توش نیست اما فکر کردم این ممکنه برامون تجربه بشه که بعدا اگر جای دیگه به خصوص توی کاری که دارید ازش پول در میارید شدیم، چطور رفتار کنیم . خوشحالیم که اکثر دوستان صنایعی منطقی برخورد کردن .

آخرین ویرایش:

asgari.farhad

عضو جدید
حالا ما شدیم کودک؟
اولین پست رو خوندید؟
پست شماره 10
تازه من بقیه پست هام واسه توجیح کردن ایمان بود مدیرمون
همه پست هارو خوندم.حرف خاصی هم ندارم.

خوشحالیم که اکثر دوستان صنایعی منطقی برخورد کردن .
من که منطقی ندیدم!

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه پست هارو خوندم.حرف خاصی هم ندارم.

من که منطقی ندیدم!
پس خیلی لطف داری ممنون که مارو نصیحت کردی بزرگی کردی
به ما نشون دادی بچه هستیم و عقلمون ناقصه
دوتا مثل شما باشه همه حرف زدنو یاد میگیرند
من معذرت میخام

asgari.farhad

عضو جدید
پس خیلی لطف داری ممنون که مارو نصیحت کردی بزرگی کردی
به ما نشون دادی بچه هستیم و عقلمون ناقصه
دوتا مثل شما باشه همه حرف زدنو یاد میگیرند
من معذرت میخام
فکر کنم اختلاف سنیمون خیلی زیاد باشه و ادب حکم میکنه که اینطوری صحبت نکنی.لزومی نداره دوتا مثل ما باشه که حرف زدن رو یاد بگیرید.امثال ماها نباش بهتره.هرچند با پیغام خصوصی هم مودبانه از شما خواستم اما گویا مشکل جای دیگه است
دیگه هم توی مباحث این تالار شرکت نمیکنم.خدانگهدار

m.r119

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam be hame man umadam inja nazaramo raje be sanaye begam amma zaheran inja ye khabaraye dige ee hast!.. be har hal
mikhastam begam mohandesi sanaye faghat ye reshte nist..mohandesi zendegi e ...man k asheghesham bad joor.;)

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
نمی دونم واسه چیه دوست دارین رشته خودتون تک باشه ، صنایع در کنار ریاضی و فیزیک . مواد و مکانیک و ........... معنی پیدا می کنه .
ما مهندسان صنایع مهمترین ویژگی که باید داشته باشیم ارتباطه . بعد قدرت درک مسائل و حل آنها و در مرحله بعد مقداری تخصص .
ابتدا ارتباط با سایر واحدها تا مشکل شناسایی بشه بعد به کمک همه دوستان واحد های دیگه که مهندس صنایع پل ارتباطی آنها است به حل مسئله بپردازیم .
نمی شه گفت اگر مهندسی مواد و مکانیک و .. نباش مهندسی صنایع کاری از پیش می بره . و اگر مهندس صنایع نباشه کار از پیش میزه و لی توی دنیای اقتصاد امروز کار خاصی نمی شه کرد.

هرکس باید عاشق کار و رشته و حرفه اش باشه جز این ....

یه نکته ای که چند بار دیدم ، کار مهندس صنایع فقط تو کارخونه نیست ، تو خیلی از جاها مثل بانک ، بیمارستان و.... کاربرد داره

forme1200

عضو جدید
نمی دونم واسه چیه دوست دارین رشته خودتون تک باشه ، صنایع در کنار ریاضی و فیزیک . مواد و مکانیک و ........... معنی پیدا می کنه .
ما مهندسان صنایع مهمترین ویژگی که باید داشته باشیم ارتباطه . بعد قدرت درک مسائل و حل آنها و در مرحله بعد مقداری تخصص .
ابتدا ارتباط با سایر واحدها تا مشکل شناسایی بشه بعد به کمک همه دوستان واحد های دیگه که مهندس صنایع پل ارتباطی آنها است به حل مسئله بپردازیم .
نمی شه گفت اگر مهندسی مواد و مکانیک و .. نباش مهندسی صنایع کاری از پیش می بره . و اگر مهندس صنایع نباشه کار از پیش میزه و لی توی دنیای اقتصاد امروز کار خاصی نمی شه کرد.

هرکس باید عاشق کار و رشته و حرفه اش باشه جز این ....

یه نکته ای که چند بار دیدم ، کار مهندس صنایع فقط تو کارخونه نیست ، تو خیلی از جاها مثل بانک ، بیمارستان و.... کاربرد داره
سلام
یه سوال برام بوجود اومده میشه بگین تو بیمارستان مهندس صنایع چه کاربردی داره؟
یه چیز دیگه فکر نکنم اینجا کسی گفته باشه رشته خودش تکه بچه ها بخاطر اینکه میگن رشته صنایع مهندسی نیست ناراحت میشن( اابته من اینجور متوجه شدم)
ممنون

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال برام بوجود اومده میشه بگین تو بیمارستان مهندس صنایع چه کاربردی داره؟
یه چیز دیگه فکر نکنم اینجا کسی گفته باشه رشته خودش تکه بچه ها بخاطر اینکه میگن رشته صنایع مهندسی نیست ناراحت میشن( اابته من اینجور متوجه شدم)
ممنون
یه نمونه اش : طرحریزی واحدهای خدماتی . یا کنترل پروژه هم دیدم .

بالا