نظرتون درباره مهندسی صنایع چیه؟

asgari.farhad

عضو جدید
به نظر من رشته خوبيه.نه واسه اينكه رشته خودم هستش.كلا عرض كردم.اما يكم حيطه كاريش زياده.يه مكانيك يا متالورژي يا شيمي حيطه كاريش محدود تره.اما صنايع از برنامه ريزي گرفته،هزينه يابي،كيفيت،مديريت،كنترل پروژه ،و نرم افزار هاي مربوطه مثل كامفار،مايروسافت پروجكت،پريماورا،و... كه هر كدومشون يه دنيايي اند و به هم مربوط هستند.اگر آكادميك پيش بريم شايد راحت باشه اما در عمل خيلي مسئوليت هاي سنگيني داره.

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من رشته خوبيه.نه واسه اينكه رشته خودم هستش.كلا عرض كردم.اما يكم حيطه كاريش زياده.يه مكانيك يا متالورژي يا شيمي حيطه كاريش محدود تره.اما صنايع از برنامه ريزي گرفته،هزينه يابي،كيفيت،مديريت،كنترل پروژه ،و نرم افزار هاي مربوطه مثل كامفار،مايروسافت پروجكت،پريماورا،و... كه هر كدومشون يه دنيايي اند و به هم مربوط هستند.اگر آكادميك پيش بريم شايد راحت باشه اما در عمل خيلي مسئوليت هاي سنگيني داره.

موافقم بازارکارش بد نیست

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام
نظر من اینکه اگر بتونید مهندسی صنایع رو به کل زندگیتون گسترش بدید تازه می تونید بگید فهمیدید مهندسی صنایع چیه .
واقعا دریاست و عمقش هم زیاد و هرکی به اندازه فهم خودش استفاده می کند .
اینکه می گم در زندگیتون ازش استفاده کنید اینکه مثلا واسه پرداخت قبض آخرین روز ( اقتصاد مهندسی ) ، واسه چیدن وسایل خونه یا طراحی نقشه خونه (طرح ریزی ) ، واسه برنامه ریزی زندگی که شمال کلیه مطالب هستش .
در کل نتیجه می گیرم که دوستش دارم . مخصوصا جنبه مدیرت و برنامه ریزی شو !

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام ...

ممنون از سوالی که مطرح کردین ...

راستش رشته صنایع خوبه و خداروشکر فعلا بازار کارش بد نیست ...

در ضمن در ادامه صحبت های دوستان باید بگم که دانشجویان رشته های دیگه ، صنایع رو رشته ی گلابی ای میدونن اما اینطور نیست ...

پراکندگی که در این رشته هست و سعی میکنه تمام مباحث رو تو خودش جا بده خیلی زیاده و این باعث سخت شدنش شده اما شیرین و لذت بخشه ...

رشته ی صنایع مباحث مدیریت رو بررسی میکنه ، مباحث پایه مهندسی ، مباحث تخصصی صنعتی ، اقتصادی و ...

.
.
.

آرزوی موفقیت برای همه رو دارم ...

حق نگهدارتون ...

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از نظرات دوستان محترم
من بفهمم اسم گلابی رو کی رو ما گذاشت میزنم دهن مهنشو.......
بابا گلابی کجا بود البته شوخو کردما:smile:
اگه جا من بودی تحقیق در عملیات با دکتر اشجری پاس میکردی :(
ولی خوب بچه ها همه گفتند دیگه کامل توضیح دادند گستردگی زیادی داره رشته ما

عادله عاشق

عضو جدید
دوست عزیز حرص نخور!!!!!:confused:

forme1200

عضو جدید
مگه نمیدونی گلابی شاه میوه هاست!
اسم به این خوشگلی
بی خیال مهندس

forme1200

عضو جدید
من صنایع رو خیلیییییییییی دوس دارم
نمیدونم بازار کارش چجوریه چون هنوز جویای کار نیستم
ولی درسایی رو که خوندمو دوسشون داشتم
درسای پایه دیوونم میکرد ولی درسای تخصصی عالی بودن
ولی خوشحالم که ترم آخرم!
آخیییییییییییییییش

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز

به نظرم مهندسی صنایع اصلا مهندسی نیست فقط یه چیز رو حفظی یاد می گیرن و دیکته می کنن و هیچی از خودش نداره اما با این وجود بازارکارش از متالورژی و مکانیک و برق که تخصص و فن بلد هستند خیلی خیلی بیشتره! اما خب در واقع از نظر من بی تخصص ترین رشته است چون A4 فرانسه است...
به نظر من مهندسی صنایع خوبه اگه واقعا مشاور و مدیر پروژه صنعتی خوبی باشه...

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظرم مهندسی صنایع اصلا مهندسی نیست فقط یه چیز رو حفظی یاد می گیرن و دیکته می کنن و هیچی از خودش نداره اما با این وجود بازارکارش از متالورژی و مکانیک و برق که تخصص و فن بلد هستند خیلی خیلی بیشتره! اما خب در واقع از نظر من بی تخصص ترین رشته است چون A4 فرانسه است...
تو صنایع از تک تک درس ها می شه تو کار استفاده کرد . اما درسایی تو رشته های دیگه خونده می شه که بعدا کاربردی ندارن . دنیا رو صنایعش می چرخه . نه اینکه چون رشتمه اینو بگم . من قبل از اینکه واردش بشم ازش هیچی نمی دونستم اما الان واقعا خوشحالم . الان خیلی ها رو دارم می بینم که از رشته های دیگه دوره های آموزشی صنایع رو میرن .

اما صنایع رو کلا اینجور تعریف می کنم که با آسونترین درسا بهترین نتیجه ها رو می ده (بهینه ترین حالت) . کلا بچه های صنایع هرجای بهینه و بهبود می شنون حواسشون به کار میافته .

V A H ! D

کاربر ممتاز

.
.
.

دوست عزیز یک کم لطفی نمیکنین ... ؟!!!

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز

اولا که شما تشریف ببر از رشته های دیگه اطلاعات جمع کن بعد نظر بده
دوما که آقای مهندس مواد شما خودت رشتت کجاش فنی هست؟؟؟؟؟؟
سوما همه میدونند که دنیا رو صنایع و مدیریت و MBA و... اینها میچرخه بعد شما اینطوری میگی؟؟؟
چهارما اقای مدیر محترم تالار صنایع این پست مورد داره باید پاک شه
وظیفه اصلی شما اینه که این پست ها تو تالار ما داده نشه
هرکی که اسم رشته خودشو گذاشته مهندس بیاد به ما بگه مهندس نیستیم

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اولا که شما تشریف ببر از رشته های دیگه اطلاعات جمع کن بعد نظر بده
دوما که آقای مهندس مواد شما خودت رشتت کجاش فنی هست؟؟؟؟؟؟
سوما همه میدونند که دنیا رو صنایع و مدیریت و MBA و... اینها میچرخه بعد شما اینطوری میگی؟؟؟
چهارما اقای مدیر محترم تالار صنایع این پست مورد داره باید پاک شه
وظیفه اصلی شما اینه که این پست ها تو تالار ما داده نشه
هرکی که اسم رشته خودشو گذاشته مهندس بیاد به ما بگه مهندس نیستیم
من هیچ قصد بدی تو پست ایشون نمی بینم که قرار باشه پستش پاک بشه . ایشون نظرشون رو گفت شما می تونی براش دلیل بیاری .

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سعی کنید بحث به مشاجره کشیده نشه . هم دیگه رو قانع کنید با دلیل نه با احساسات .

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جمله ها از نظر شما کاملا محترمانست؟
اینکه ما فقط یه چیزی حفظ میکنیم و چیزی از خودمون نداریم و اصلا مهندس نیستیم و ما بی تخصص ترین رشته هستیم
بچه های صنایع بیان نظر بدند

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این جمله ها از نظر شما کاملا محترمانست؟
اینکه ما فقط یه چیزی حفظ میکنیم و چیزی از خودمون نداریم و اصلا مهندس نیستیم و ما بی تخصص ترین رشته هستیم
بچه های صنایع بیان نظر بدند
عزیز ایشون نمی دونه صنایع چی هست . انتظار داری نظری بهتر داشته باشه ؟ همونجور که ما راجب رشته ایشون همینجور فکر می کنیم .

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز ایشون نمی دونه صنایع چی هست . انتظار داری نظری بهتر داشته باشه ؟ همونجور که ما راجب رشته ایشون همینجور فکر می کنیم .
اینطور نیست جناب مدیر
بنده درباره همه رشته ها میدونم
ولی به هیچ کی فخر فروشی سواد یا... نمیکنم

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی جالبه
الان جناب مهندس مواد خوشحاله که بچه های صنایع باهم هم مشکل دارند درباره رشتشون
و حرف همو قبول ندارند
و اینکه شاید توهین کردن به رشته ما در تالار ما توسط دیگران یه رسم

V A H ! D

کاربر ممتاز
کاش اون دوست عزیزی که این بحث رو راه انداخت و ما رو مهندس نمیدونه خودش بود تا باهاش صحبت م کردیم ...

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش اون دوست عزیزی که این بحث رو راه انداخت و ما رو مهندس نمیدونه خودش بود تا باهاش صحبت م کردیم ...
هست و کاملا داره همه چی رو میبینه
خوشحال از اینکه ما بچه های صنایع رو به جون هم بندازه
چون اگه پایین صفحه تالار صنایع رو ببینی یه مهمان هست تو تالار همون جناب مهندسه

forme1200

عضو جدید
ببینید بچه ها شما هم فقط میگین صنایع از بقیه بهتره
خوب همه همینطورند
عمرانیا میگن عمران
موادیا مواد
برقیا هم که میگن برق حرف اولو میزنه
و.....
غیر مهندسیا هم که اصلا قبول نداریم!!!
ولی اگه بقیه یه ذره عاقلانه فک کنن میفهمن که واقعا صنایع حرف اولو میزنه چون یه مهندس صنایع میتونه با بقیه مهندسا ارتباط برقرار کنه بقول جناب موادی که میگن آچار فرانسه ایم دیگه مگه بده؟
من عاشق همین آچار فرانسه بودن صنایع هستم چون تقریبا هر جا یه بحثی باشه یه مهندس صنایع حرفی برای گفتن داره

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید بچه ها شما هم فقط میگین صنایع از بقیه بهتره
خوب همه همینطورند
عمرانیا میگن عمران
موادیا مواد
برقیا هم که میگن برق حرف اولو میزنه
و.....
غیر مهندسیا هم که اصلا قبول نداریم!!!
ولی اگه بقیه یه ذره عاقلانه فک کنن میفهمن که واقعا صنایع حرف اولو میزنه چون یه مهندس صنایع میتونه با بقیه مهندسا ارتباط برقرار کنه بقول جناب موادی که میگن آچار فرانسه ایم دیگه مگه بده؟
من عاشق همین آچار فرانسه بودن صنایع هستم چون تقریبا هر جا یه بحثی باشه یه مهندس صنایع حرفی برای گفتن داره
کسی نگفت از بقیه بهتره ولی
با ادب و شعور حرف زدن چیز دیگست

Hichkas.m

عضو جدید
ای بابا چه خبره داش ممد چرا باز قاطی کرده بی خیال بابااصلن لزومی نداره واس دیگران توضیح بدی درباره رشتت اونم کسی که نمیخاد بفمه

بالا