نرم افزار های مورد نیاز گرایش قدرت

Arjomandi1994

عضو جدید
Power Line Carrier که یه نوع سیستم ارتباطی و مخابراتیه و نرم افزار نیست. PLC هم همونطور که گفتم برای گرایش کنترل هست و کمتر به گرایش قدرت مربوط میشه.

من این سوال رو از دکتر عابدی پرسیدم گفت :توی قدرت کاربرد داره مثلا تو رله ها .

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
کسی میدونه ترانس جریان رو توی متلب چطور باید مدل کنم؟؟
اگر منظورتون اندازه گیری جریان هست که از قسمت measurements میتونید استفاده کنید ولی اگر منظورتون بررسی رفتار یک ترانس جریان هست. اون رو میتونید از یه ترانس تکفاز که دور اولیه اون 1 دور باشه استفاده کنید

من این سوال رو از دکتر عابدی پرسیدم گفت :توی قدرت کاربرد داره مثلا تو رله ها .

دوست من PLC که مربوط به کنترله تو پست های فشار قوی کاربرد داره (پست های DCS ) ولی یه مهندس قدرت نیازی نیست که بلد باشه حتما. این کار مهندسین کنترله و زحمتش رو اونا میکشن
حالا چون تو پست برق به کر میره که دلیل نمیشه کار مهندس قدرت باشه. تو پالایشگاه ها هم کاربرد داره ولی مهندسین شیمی که این کار رو نمیکنن

samin_m

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام و عرض ادب خدمت دوستان

میخواستم از تجربه شما عزیزان استفاده کنم و بپرسم ک یادگیری و مسلط شدن ب کدوم نرم افزار ها میتونه برای مشغول ب کار شدن برگه برنده باشه؟؟(ب قولی توی بازار کار امروز ب مهندسین مسلط ب کدوم نرم افزار ها بیشتر نیاز هست؟؟و با تسلط ب کدوم ها میشه درآمد بیشتری داشت؟؟)

پیشاپیش هم ممنون از لطف و راهنماییتون;)

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام و عرض ادب خدمت دوستان

میخواستم از تجربه شما عزیزان استفاده کنم و بپرسم ک یادگیری و مسلط شدن ب کدوم نرم افزار ها میتونه برای مشغول ب کار شدن برگه برنده باشه؟؟(ب قولی توی بازار کار امروز ب مهندسین مسلط ب کدوم نرم افزار ها بیشتر نیاز هست؟؟و با تسلط ب کدوم ها میشه درآمد بیشتری داشت؟؟)

پیشاپیش هم ممنون از لطف و راهنماییتون;)
سلام
واسه بازار کار به نرم افزار نیازی نیست اکثرا. فقط برای کارای طراحی و تحقیقاتی ممکنه نیاز باشه که اونم خیلی محدوده و هر کسی نمیتونه تو فیلد طراحی کار کنه

ولی خب میتونید با ETAP یا DIgSILENT Power Factory یا MATLAB کار کنید که مشهورترین ها و پر کاربردترین ها هستن

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
هیچکدام به پای مطلب نمیرسه
اخرشه
البته برای اموزش برق قدرت و مهندسی

اتفاقا matlab آخرش نیست دوست من
درسته که این نرم افزار خیلی گسترده هست ولی در مقابل اونا دیگه نمیتونه قد علم کنه چون عیوبی داره!!
مثلا شما نمیتونید یک سیستم رو به صورت غیر ایده آل در matlab شبیه سازی کنید و المان ها به صورت ایده آل هستن!!

amir0o

عضو جدید
اتوکد الکتریکال

اتوکد الکتریکال

سلام
دوستان آیا در اتوکد الکتریکال المان های به صورت پیش فرض وجود داره که دیگه هر المان رو خودمون نکشیم.
یه چی مثل ایپلن

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان آیا در اتوکد الکتریکال المان های به صورت پیش فرض وجود داره که دیگه هر المان رو خودمون نکشیم.
یه چی مثل ایپلن

اصلاً دلیل اصل ایجاد شدن اتوکد الکتریکال همین وجود دیتابیش از شرکت های مختلف هست که کار طراحی رو بسیار دقیق و ساده میکنه.

savadkohian

عضو جدید
سلام
مطمئنید که خیلی بهتر از دیگسایلنت هست؟!!!:biggrin:
با سلام
البته بهتر اینطوری بگم به نظر من (خیلی هم نه) بهتر از دیگسایلنت هست. البته با اعتماد بنفسی که شما انتقاد کردید حتما کار با این نرم افزار رو تجربه کرید دیگه؟؟
این نرم افزار ایرانی ویژگی خاص خودش رو داره...البته مثل هر نرم افزار دیگه ای نقاط ضعف هم داره...
مدتی هم هست که نسخه رایگان این نرم افزار با نام puya هم انتشار پیدا کرده و همه می تونند ازش دانلود کنند، قابلیت های خاصی داره که در ادامه در همین تاپیک خواهم گفت. اما یه سوال از شما دارم... البنه امیدوارم با دیگسایلنت کار کرده باشید...
آیا می تونید در دیگسایلنت شبکه رو realtime شبیه سازی کنید؟ اگه بله
1) چند ثاتیه زودتر را سیموله میکنه؟
2) ایا می تونید تغییراتی را اعمال کنید(در حین شبیه سازی) ونتایج رو ببینید؟
3) حالت گذرا رو شبیه سازی میکنه یا فقط در بازه های کوتاه پخش بار میگیره(البته میدونید که تفاوتشون چیه دیگه)؟
و.. و..
منتطر پاسخ تون هستم... البته ببخشید خیلی دیر اومدم..
اگه مایل بودی لینک دانلود پویا رو بهت میدم

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
با سلام
البته بهتر اینطوری بگم به نظر من (خیلی هم نه) بهتر از دیگسایلنت هست. البته با اعتماد بنفسی که شما انتقاد کردید حتما کار با این نرم افزار رو تجربه کرید دیگه؟؟
این نرم افزار ایرانی ویژگی خاص خودش رو داره...البته مثل هر نرم افزار دیگه ای نقاط ضعف هم داره...
مدتی هم هست که نسخه رایگان این نرم افزار با نام puya هم انتشار پیدا کرده و همه می تونند ازش دانلود کنند، قابلیت های خاصی داره که در ادامه در همین تاپیک خواهم گفت. اما یه سوال از شما دارم... البنه امیدوارم با دیگسایلنت کار کرده باشید...
آیا می تونید در دیگسایلنت شبکه رو realtime شبیه سازی کنید؟ اگه بله
1) چند ثاتیه زودتر را سیموله میکنه؟
2) ایا می تونید تغییراتی را اعمال کنید(در حین شبیه سازی) ونتایج رو ببینید؟
3) حالت گذرا رو شبیه سازی میکنه یا فقط در بازه های کوتاه پخش بار میگیره(البته میدونید که تفاوتشون چیه دیگه)؟
و.. و..
منتطر پاسخ تون هستم... البته ببخشید خیلی دیر اومدم..
اگه مایل بودی لینک دانلود پویا رو بهت میدم
بله دیگسایلنت حالت گذرا پخش بار و غیره رو انالیز میکنه.
البته نرم افزار ها میدونید که تقسیم بندی میشن
نرم افزار دانشگاهی تحقیقاتی
نرم افزار صنعتی
نمیدونم نرم افزاری که شما میگید دانشگاهیه یا صنعتی
چون نمیشه نرم افزاری مثل متلب رو با ایتپ مقایسه کرد .
چون ایتپ یک نرم افزار صنعتی است که حدود 80 % برق امریکا با این نرم افزار شبیه سازی شده
و متلب یک نرم افزار در زمینه دانشگاهی تحقیقاتی نرم افزار خوبی به حساب میاد.
دیگسایلنت هم از ایتپ چیزی کم نداره .

savadkohian

عضو جدید
بله دیگسایلنت حالت گذرا پخش بار و غیره رو انالیز میکنه.
البته نرم افزار ها میدونید که تقسیم بندی میشن
نرم افزار دانشگاهی تحقیقاتی
نرم افزار صنعتی
نمیدونم نرم افزاری که شما میگید دانشگاهیه یا صنعتی
چون نمیشه نرم افزاری مثل متلب رو با ایتپ مقایسه کرد .
چون ایتپ یک نرم افزار صنعتی است که حدود 80 % برق امریکا با این نرم افزار شبیه سازی شده
و متلب یک نرم افزار در زمینه دانشگاهی تحقیقاتی نرم افزار خوبی به حساب میاد.
دیگسایلنت هم از ایتپ چیزی کم نداره .

دوست عزیز شما متوجه سوال من نشدی..
من پرسیدم میتونه realtime سیموله کنه یا نه؟؟؟؟ فکرکنم نیازی نباشه realtime رو توضیح بدم...
البته سوال من چندین بخش داشت...(الته جا داره بگم، منظورم از شبیه سازی گذرا شبکه همون شبیه سازی دینامیکی شبکه ست)..
امیدوارم جواب سوالاتم رو به طور مشخص بدید...
اما در جواب شما
این نرم افزار هم صنعتی هست و هم دانشگاهی
نرم افزار pasha تا سال 85 توی شبکه برق ایران استفاده میشد،کل شبکه ایران هم در این شبکه شبیه سازی شده است. البته بماند چرا دیگه استفاده نمیشه(به جرم ایرانی بودن)..
الان هم شبکه برق شیلی با این نرم افزار کنترل و مدیریت میشه...
این نرم افزار یه ورژن رایگان داره به نام poya که تاکید میکنم هم دانشگاهی هست و هم صنعتی
هم اکنون نرم افزار پاشا توی5 قاره دفتر فروش داره

راستی من نپرسیدم پخش بار داره یا نه!!!! بلکه پرسیدم realtime رو چطور شبیه سازی میکنه استاتیکی(پخش بار توی زمان های کوتاه) یا دینامیک شبکه رو تحلیل میکنه...

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
دوست عزیز شما متوجه سوال من نشدی..
من پرسیدم میتونه realtime سیموله کنه یا نه؟؟؟؟ فکرکنم نیازی نباشه realtime رو توضیح بدم...
البته سوال من چندین بخش داشت...(الته جا داره بگم، منظورم از شبیه سازی گذرا شبکه همون شبیه سازی دینامیکی شبکه ست)..
امیدوارم جواب سوالاتم رو به طور مشخص بدید...
اما در جواب شما
این نرم افزار هم صنعتی هست و هم دانشگاهی
نرم افزار pasha تا سال 85 توی شبکه برق ایران استفاده میشد،کل شبکه ایران هم در این شبکه شبیه سازی شده است. البته بماند چرا دیگه استفاده نمیشه(به جرم ایرانی بودن)..
الان هم شبکه برق شیلی با این نرم افزار کنترل و مدیریت میشه...
این نرم افزار یه ورژن رایگان داره به نام poya که تاکید میکنم هم دانشگاهی هست و هم صنعتی
هم اکنون نرم افزار پاشا توی5 قاره دفتر فروش داره

راستی من نپرسیدم پخش بار داره یا نه!!!! بلکه پرسیدم realtime رو چطور شبیه سازی میکنه استاتیکی(پخش بار توی زمان های کوتاه) یا دینامیک شبکه رو تحلیل میکنه...

ایتپ حالات داینامیکی رو انالیز میکنه. دیگسایلنت رو نمیدونم .
سوال من اینه اگه یه همچین نرم افزار پر قدرتی اونم ساخت ایران در ایران وجود داره . چرا مهندسان یکی از بزرگترین شرکت ها بعد 15 سال سابقه باید به هر دری بزنن تا بتونن ی نسخه از ایتپ وارد کنن. و 15 میلیون (فقط هزینه خرید نرم افزار ) کنن. یعنی این نرم افزاری که شما میگید رو نمیشناختن؟خب ممکنه.
اما اگر این نرم افزار قویه بهتره خارج از کشور نسخه های اصلی رو به فروش بذاره .میلیونر میشه . چون ایتپ اصلی الان در حال حاضر با دلاری 3000 تومن 450 میلیون تومن میشه حدودا.

khakzar

عضو جدید
نرم افزار مفید

نرم افزار مفید

ی نرم افزار مفید میخوام که با یادگیریش بتونم پروژه انجام بدم ودرامد بدست بیارم نرم افزاری که پرطرفدار باشه تو شرکتا

savadkohian

عضو جدید
ایتپ حالات داینامیکی رو انالیز میکنه. دیگسایلنت رو نمیدونم .
سوال من اینه اگه یه همچین نرم افزار پر قدرتی اونم ساخت ایران در ایران وجود داره . چرا مهندسان یکی از بزرگترین شرکت ها بعد 15 سال سابقه باید به هر دری بزنن تا بتونن ی نسخه از ایتپ وارد کنن. و 15 میلیون (فقط هزینه خرید نرم افزار ) کنن. یعنی این نرم افزاری که شما میگید رو نمیشناختن؟خب ممکنه.
اما اگر این نرم افزار قویه بهتره خارج از کشور نسخه های اصلی رو به فروش بذاره .میلیونر میشه . چون ایتپ اصلی الان در حال حاضر با دلاری 3000 تومن 450 میلیون تومن میشه حدودا.

ایتپ که میگی دینامک شکبه رو تحلیل میکنه!!
ببین دوست من بذار یه مثال برات بزنم، توی محیط سیمولینک متلب شما وقتی شبکه را RUN میکنی نمیتونی هیچ تغییری در شبکه ایجاد کنی و مجبوری تا پایان زمان صبرکنی و سپس تغییری ایجاد کنی و دوباره RUN کنی... درسته دوست من؟؟
خب حالا بگو تحلیل دینامیک شبکه یعنی چی؟ درسته همونی که توی ذهنت هست.. یعنی مدل دینامیکی اجزا رو قارا بدیم و اثرات avr و گاورنر رو با ثابت زمانی شون خاص شون نیز در تحلیل در نظر بگیریم... که شما میگی ایتپ میکنه.. خب دمش گرم.. اما آیا میتونی در حین شبیه سازی نقطه کار گاورنر رو تغییر بدی و اثراتش رو در شبکه ببینی؟؟
حالا علاوه بر این من ازت میخوام وقتی به عنوان اپراتور نشستی پشت ایتپ و داری شبکه امریکا رو مانیتور میکنی بهم بگی اگه در 200 ثانیه آینده یه خط 230 بره بیرون چه بلایی سر شبکه میاد؟؟؟؟ امیدوارم متوجه منطورم شده باشی... ولی نرم افزاری که ایرانی هست تا 600 ثانیه زودتر شبکه های بزرگ رو شبیه سازی میکنه...اونم دینامیک که شما میتونی هر تغییری بخواهی در اش ایجاد کنی و ببینی چه اتفاقی در شبکه رخ میده...
حلا بماند قابلیت های حفاظتی و ... که داره..
در ضمن در شبیه سازی realtime به صورتی که گفتم فعلا یک شرکت کانادایی هست که مثل این نرم افزار عمل میکنه اونم اولویت اولش سیستم هواپیماست البته اخیرا که به سایتش سر زده بودم برا شبکه قدرت هم کار میکنه.. این شرکت از دکتر کوهساری دعوت کرده تا این نرم افزار ایرانی را بهشون ارائه بده... و ... و خدایش حرف زیاده اما وقت من کم
اما اینکه چرا ایرانی ها نمیگیرن اولا باید بگم ایرانی ها 99درصدشون اصلا چنین نرم افزاری رو نمیشناسن آنقدر که خودشون رو غرق نرم افزار های با ظاهر خوب کردن...
نرم افزار پاشا کار کردن باهاش یه مقداری سخته(این نکته منفیش) البته برا مهندسی که دقت و سرعت محاسبات رو میخواد میارزه باهاش کار کنه...
البته خداروشکر در سال 92 ورژن رایگانش خوراک مهندس های ایرانی که راحت طلبن و با یه help ده صفحه ای یاد میگیرن باهاش کار کنند...
این نرم افزار نسخه اصلی بده بیرون خیلی زود کرک میشه نمونه اش همینای مه توی ایران همه کرک شده اند اما نکته منفی بیرون دادن اینه روش های محاسباتی که زحمت بچه های ایرانی است.. و هیچ مقاله ای ازش بیرون ندادن...
این نرم افزار تنها به شرکت های برق کشور ها وشرکت معتبر با نطارت مستقیم دکتر کوهساری فروخته میشه تا امنیتش تضمین شه...
برای همین نرم افزار پویا رو داده بیرون تا بتونن دانشجوها و شرکت های کوچک استفاده کنند.. البته در این ورژن هم تلاش شده که قابل مهندسی معکوس نباشه..
حرف آخر نویسنده این نرم افزار خودش همین الان هم میلیونر هست.. بیشتری دغدغه اش اینه که ارزش کارش رو متوجه شن مخصوصا ایرانی ها..

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
ایتپ که میگی دینامک شکبه رو تحلیل میکنه!!
ببین دوست من بذار یه مثال برات بزنم، توی محیط سیمولینک متلب شما وقتی شبکه را RUN میکنی نمیتونی هیچ تغییری در شبکه ایجاد کنی و مجبوری تا پایان زمان صبرکنی و سپس تغییری ایجاد کنی و دوباره RUN کنی... درسته دوست من؟؟
خب حالا بگو تحلیل دینامیک شبکه یعنی چی؟ درسته همونی که توی ذهنت هست.. یعنی مدل دینامیکی اجزا رو قارا بدیم و اثرات avr و گاورنر رو با ثابت زمانی شون خاص شون نیز در تحلیل در نظر بگیریم... که شما میگی ایتپ میکنه.. خب دمش گرم.. اما آیا میتونی در حین شبیه سازی نقطه کار گاورنر رو تغییر بدی و اثراتش رو در شبکه ببینی؟؟
حالا علاوه بر این من ازت میخوام وقتی به عنوان اپراتور نشستی پشت ایتپ و داری شبکه امریکا رو مانیتور میکنی بهم بگی اگه در 200 ثانیه آینده یه خط 230 بره بیرون چه بلایی سر شبکه میاد؟؟؟؟ امیدوارم متوجه منطورم شده باشی... ولی نرم افزاری که ایرانی هست تا 600 ثانیه زودتر شبکه های بزرگ رو شبیه سازی میکنه...اونم دینامیک که شما میتونی هر تغییری بخواهی در اش ایجاد کنی و ببینی چه اتفاقی در شبکه رخ میده...
حلا بماند قابلیت های حفاظتی و ... که داره..
در ضمن در شبیه سازی realtime به صورتی که گفتم فعلا یک شرکت کانادایی هست که مثل این نرم افزار عمل میکنه اونم اولویت اولش سیستم هواپیماست البته اخیرا که به سایتش سر زده بودم برا شبکه قدرت هم کار میکنه.. این شرکت از دکتر کوهساری دعوت کرده تا این نرم افزار ایرانی را بهشون ارائه بده... و ... و خدایش حرف زیاده اما وقت من کم
اما اینکه چرا ایرانی ها نمیگیرن اولا باید بگم ایرانی ها 99درصدشون اصلا چنین نرم افزاری رو نمیشناسن آنقدر که خودشون رو غرق نرم افزار های با ظاهر خوب کردن...
نرم افزار پاشا کار کردن باهاش یه مقداری سخته(این نکته منفیش) البته برا مهندسی که دقت و سرعت محاسبات رو میخواد میارزه باهاش کار کنه...
البته خداروشکر در سال 92 ورژن رایگانش خوراک مهندس های ایرانی که راحت طلبن و با یه help ده صفحه ای یاد میگیرن باهاش کار کنند...
این نرم افزار نسخه اصلی بده بیرون خیلی زود کرک میشه نمونه اش همینای مه توی ایران همه کرک شده اند اما نکته منفی بیرون دادن اینه روش های محاسباتی که زحمت بچه های ایرانی است.. و هیچ مقاله ای ازش بیرون ندادن...
این نرم افزار تنها به شرکت های برق کشور ها وشرکت معتبر با نطارت مستقیم دکتر کوهساری فروخته میشه تا امنیتش تضمین شه...
برای همین نرم افزار پویا رو داده بیرون تا بتونن دانشجوها و شرکت های کوچک استفاده کنند.. البته در این ورژن هم تلاش شده که قابل مهندسی معکوس نباشه..
حرف آخر نویسنده این نرم افزار خودش همین الان هم میلیونر هست.. بیشتری دغدغه اش اینه که ارزش کارش رو متوجه شن مخصوصا ایرانی ها..
از توضیحات ممنون ما رو با این نرم افزار اشنا کردی .
بحث من سر این بود که شما گفتی بهتر از دیگسایلنت هست .
که خودت جواب دادی 99 درصد نمیشناسن .پس منم جز 99 درصد بودم و از اونجایی ک دیگسایلنت یک نرم افزار کار راه اندازی هست گفتم که خوبه و بهتره.
مهم اینجاست که شرکت ایتپ در امریکا هم یک شرکت ایرانیه. منظورم مدیر عاملش اقای فرخ اگه اشتباه نکنم ایرانی هستن . و ب دلیل تحریم نمیتونن این نرم افزار رو وارد ایران کنن.(اصلی)
در کل ممنون.

savadkohian

عضو جدید
از توضیحات ممنون ما رو با این نرم افزار اشنا کردی .
بحث من سر این بود که شما گفتی بهتر از دیگسایلنت هست .
که خودت جواب دادی 99 درصد نمیشناسن .پس منم جز 99 درصد بودم و از اونجایی ک دیگسایلنت یک نرم افزار کار راه اندازی هست گفتم که خوبه و بهتره.
مهم اینجاست که شرکت ایتپ در امریکا هم یک شرکت ایرانیه. منظورم مدیر عاملش اقای فرخ اگه اشتباه نکنم ایرانی هستن . و ب دلیل تحریم نمیتونن این نرم افزار رو وارد ایران کنن.(اصلی)
در کل ممنون.

خواهش میکنم
انشاالله سرم خلوت شد بیشتر در مورد این نرم افزار خواهم گفت..
چه جالب من در مورد مدیرعامل ایتپ نمیدونستم، البته ایرانی ها در بسیاری از نرم افزار ها نقش دارند.. مثلا emtp... ولی بخشیش رو نه همه کار رو...
موفق باشی..

farhad1371

عضو جدید
خواهش میکنم
انشاالله سرم خلوت شد بیشتر در مورد این نرم افزار خواهم گفت..
چه جالب من در مورد مدیرعامل ایتپ نمیدونستم، البته ایرانی ها در بسیاری از نرم افزار ها نقش دارند.. مثلا emtp... ولی بخشیش رو نه همه کار رو...
موفق باشی..

آره دوستانی که این نرم افزار رو نمی شناسند این نرم افزار در واقع ادامه تز دکتری دکتر کوهساری استاد سیستم قدرت دانشگاه امیرکبیره که در زمانی که در دانشگاه منچستر تحصیل می کردند کار روی اون رو شروع کردند و در واقع پاشا و پویا اسم دو پسر ایشونه که پاشا کار همون دیگسایلنت رو می کنه و پویا همون پاشا واسه real-time ولی در دانشگاه امیرکبیر یادگیری پاشا واسه قدرتی ها اجباریه و در قالب آز بررسی ارائه می شه و من با این نرم افزار کار کردم بر عکس دیگسایلنت که خیلی user friend پاشا چون به جای c در فورترن نوشته می شه گرچه خیلی سریع محاسبات رو انجام می ده و یه ترم 16 جلسه ای 3 ساعته وقت می بره که دانشجوی دکتر بیاد درس بده تا آدم یه چیزی از نرم افزار حالیش شه! در مورد صنعتی یا دانشگاهی بودنش خود دکتر چندتا پروژه واسه کشور شیلی انجام دادن جواب داده .

farhad1371

عضو جدید
آره دوستانی که این نرم افزار رو نمی شناسند این نرم افزار در واقع ادامه تز دکتری دکتر کوهساری استاد سیستم قدرت دانشگاه امیرکبیره که در زمانی که در دانشگاه منچستر تحصیل می کردند کار روی اون رو شروع کردند و در واقع پاشا و پویا اسم دو پسر ایشونه که پاشا کار همون دیگسایلنت رو می کنه و پویا همون پاشا واسه real-time ولی در دانشگاه امیرکبیر یادگیری پاشا واسه قدرتی ها اجباریه و در قالب آز بررسی ارائه می شه و من با این نرم افزار کار کردم بر عکس دیگسایلنت که خیلی user friend پاشا چون به جای c در فورترن نوشته می شه گرچه خیلی سریع محاسبات رو انجام می ده و یه ترم 16 جلسه ای 3 ساعته وقت می بره که دانشجوی دکتر بیاد درس بده تا آدم یه چیزی از نرم افزار حالیش شه! در مورد صنعتی یا دانشگاهی بودنش خود دکتر چندتا پروژه واسه کشور شیلی انجام دادن جواب داده .
راستی کسی بخواد پویا رو دانلود کنه مهندس حلم زاده(که دانشجوی دکتری دکتر کوهساری هستن) لینک دانلود رو تو سایتشون گذاشتن (اگه کسی علاقه مند بود)

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
ی نرم افزار مفید میخوام که با یادگیریش بتونم پروژه انجام بدم ودرامد بدست بیارم نرم افزاری که پرطرفدار باشه تو شرکتا

با سلام

دوست عزیز نرم افزاهای رشته قدرت، عمدتاً کاربردی هستند و در صنعت و شرکتهای مشاور بطور گسترده استفاده میشه. نرم افزارهایی نظیر CYME, Etap, DigSILENT و ....

sarab98

عضو جدید
نرم افزار ETAP

نرم افزار ETAP

در بین نرم افزارهای رشته برق - قدرت ETAP بهترین نرم افزار آنالیز و شبیه سازی است .نرم افزار ETAP یک برنامه آنالیز جامع جهت طراحی،شبیه سازی و عملکرد تولید،توزیع سیستمهای توان الکتریکی است.این نرم افزار در واقع یک شبیه سازی گرافیکی سیستمهای تولید و توزیع فشار قوی است.هم اکنون آخرین نسخه از این برنامه با کرک و لایسنس معتبر دانلود کنید.این نسخه از این نرم افزار خیلی کم یاب می باشد و در سایت های مشابه به قیمت گزافی فروخته می شود.
این نرم‌افزار مطابق با استاندارد IEC تهیه گردیده و در بعضی از موارد مانند سیستم زمین از استانداردهای دیگر نیز مانند IEEE 80 استفاده نموده است، با کمک این نرم‌افزار تمام مطالعات سیستمی که بر اساس استاندارد API RP540 انجام آن ضروری است از جمله، پخش بار، محاسبات اتصال کوتاه، هماهنگی بین رله‌های حفاظتی، بررسی شرایط راه‌اندازی موتورهای الکتریکی، بررسی هارمونیکی سیستم،..... قابل انجام است.

sh2012

عضو جدید
دوستان کسی لینک دانلود نرم افزار cymdist رو نداره؟؟؟شدیدا مورد نیازمه و فوریه

leon2008

عضو جدید
سلام دوستان من نرم افزار my ecodial رو میخوام هرچقدر هم گشتم پیدا نکردم کسی میتونه کمک کنه؟ ممنون میشم

miladqwq

عضو جدید
میشه بگید به چه نرم افزارهایی باید مسلط بود؟؟ اتوکد و کتیا هم نیازه؟؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بگید به چه نرم افزارهایی باید مسلط بود؟؟ اتوکد و کتیا هم نیازه؟؟

آشنایی کلی با نرم افزار AutoCAD خوبه ولی بهتره ورژن AutoCAD Electrical رو کار کنی. اگه علاقمند به ساخت تجهیزات باشید یادگیری Catia و کلاً نرم افزارهای شبیه سازی قطعات خیلی بکارتون میاد. در غیر اینصورت نیازی بهش نداری.