نرم افزار های مورد نیاز گرایش قدرت

barghghodrat.ir

عضو جدید
نرم افزار DIgSILENT 14 یکی از مهم ترین نرم افزارهای تجاری و اموزشی می باشد که در نیروگاه ها و دانشگاه های ایران مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار 32 بیتی است و روی ویندوز 7 قابل نصب شدن نیست. در این تاپیک اموزش نصب این نرم افزار رو بر ویندوزگذاشتم... .

مشاهده پیوست 88767

بسیار ممنونم از شما من احتیاج مبرم به ورژن 14/1 دارم میتونید کمکم کنید؟

barghghodrat.ir

عضو جدید
در مقاله زیر بیش از 50 نرم افزار آموزشی و تجاری درزمینه مهندسی برق معرفی شده و تواناییهای هریک توضیح داده می شود . این پروژه برای درس کاربرد نرم افزارها درمهندسی برق مناسب می باشد . این مقاله به زبان انگلیسی است

معرفی بیش از 50 نرم افزار کاربردی در مهندسی برق دانلود رایگان

http://www.barghghodrat.ir/images/stories/download/softwares.zip

منبع

آخرین ویرایش توسط مدیر:

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاربرد plc برای کنترل رله ها بحث قدرتی به حساب می آد با کنترلی؟

ضمنا مگه خود plc یه نرم افزار مجزا نداره؟

eng-mehdi

عضو جدید
آشنايي با نرم افزار Etap

آشنايي با نرم افزار Etap

با سلام به دوستان عزيز
اين نرم افزار همانطور كه مستحضر هستيد يكي از قوي ترين نرم افزار هاي موجود جهت بررسي شبكه هاي برق آموزش اين نرم افزار را براي استفاده دوستان قرار مي دهم.

پیوست ها

• ETAB.pdf
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام متاسفانه نمیتونم دانلود کنم یعنی لینک پیدا نمیکیم میشه راهنمایی کنید؟

دوست عزیز سایت اصلی این نرم افزار امکان دریافت نسخه موقت را به شما میده، در ضمن قبلش باید درخواست براشون ارسال نمایید.

امیرعلی69

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
کسی از بین دوستان یک شبیه ساز برای ازمایشگاه ماشین 1 و 2 سراغ نداره

javadsh78

عضو جدید
بچه ها نرم افزار eplan خیلی حجمش بالاس کسی میتونه واسم بفرسته؟

milad mansoury

عضو جدید
دوستان کسی اګه راهنمای استفاده از بخش حفاظت digsilentv رو داره ممنون میشم در اختیارم قرار بده.:gol:

savadkohian

عضو جدید
سلام
علاوه بر نرم افزار های گفته شده
نرم افزار EMTP نیز هست که برای حالت گذرا استفاده میشه.
و البته نرم افزار PASHA یک نرم افزار کاملا ایرانی که دکتر شهرام کوهساری ،استاد دانشکده برق امیرکبیر طراحی کرده
فوق العاده قویست خیلی بهتر از digsilent .البته نتیجه زحمت چندین ساله دانشجوهای ارشد و دکترا هم است.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام
علاوه بر نرم افزار های گفته شده
نرم افزار EMTP نیز هست که برای حالت گذرا استفاده میشه.
و البته نرم افزار PASHA یک نرم افزار کاملا ایرانی که دکتر شهرام کوهساری ،استاد دانشکده برق امیرکبیر طراحی کرده
فوق العاده قویست خیلی بهتر از digsilent .البته نتیجه زحمت چندین ساله دانشجوهای ارشد و دکترا هم است.

سلام
مطمئنید که خیلی بهتر از دیگسایلنت هست؟!!!:biggrin:

jalilianfar

عضو جدید
دوست عزیز سایت اصلی این نرم افزار امکان دریافت نسخه موقت را به شما میده، در ضمن قبلش باید درخواست براشون ارسال نمایید.

از سایت
digsilent
میشه نرم افزارش رو دانلود کرد اما باید توجه داشته باشید که در صورتی که از ایمیل های با دامنه رایگان استفاده میکنید شرکت لایسنسش رو به شما نمی ده و شما حتما باید از یک ایمیل با دامنه شناخته شده که مربوط به یک شرکت هستش استفاده کنید تا مجوز(لایسنس کد) رو به شما بده و البته این نرم افزار تو بازار بسیار زیاده و کرک شده هم هستش و میشه استفاده کرد و اما برام خیلی جالبه که کسی از نرم افزار بسیار قدرتمند neplan نامی نمی یاره این نرم افزار تمامی قابلیتهای
digsilent رو داره و محصول کشور سوئیس هستش و باید این رو هم بگم که در ایران کمتر کسی رو دیدم که با این نرم افزار کار کنه و بیشتر شرکتهای مشاوره و برق منطقه ای ها از digsilent استفاده میکنن

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
به نظر بنده نمیشه گفت که چه نرم افزاری بهتره
هرکدوم کاربرد خاص خودش رو داره و ما واسه کاربردی که میخوایم باید نرم افزار انتخاب کنیم
مثلا واسه الکترونیک قدرت، PSCAD خوبه. واسه انواع پخش بار DIgSILENT خوبه. واسه تحلیل شکل موج و ریاضی MATLAB خوبه. واسه تحلیل سیستمهای توزیع cyme خوبه و ...
هرکدوم در زمینه ای قوی و در زمینه ای ضعیف هستن

k.tavaneh

عضو جدید
سلام پس چرا نرم افزار سایم دانلود نمیشه ممنون میشم اگه آموزش اون هم باشه.

pouyan-asgharian

عضو جدید
من کل تاپیکها و پاسخها رو خوندم و به ذهنم نمیرسه نرم افزار دیگه ایی رو اضافه کنم اما یه نکته که کمتر باز گو شد استفاده از سیمولینک متلب هستش. در جای خودش بسیار مفید و برای تحلیل به کار میاد.در کنار همه نرم افزار ها یه نگاه بندازید بهش بد نیس....!

FAEZEH_EE

عضو جدید
من کل تاپیکها و پاسخها رو خوندم و به ذهنم نمیرسه نرم افزار دیگه ایی رو اضافه کنم اما یه نکته که کمتر باز گو شد استفاده از سیمولینک متلب هستش. در جای خودش بسیار مفید و برای تحلیل به کار میاد.در کنار همه نرم افزار ها یه نگاه بندازید بهش بد نیس....!

سیمولینک بیشتر برای کارای تحقیقاتی مناسبه .برای موارد صنعتی لب ویو کاملتر و مناسبتره.

FAEZEH_EE

عضو جدید
Labview واسه قدرت؟! میشه بپرسم شما در چه زمینه ای از قدرت با این نرم افزار کار کردید؟

Lab View چون یه زبان برنامه نویسی گرافیکی محسوب میشه خیلی جاها کاربرد داره حتی تو قدرت.البته صرفا برای برق ساخته نشده

شما تو قدرت میتونی از کنترل دور موتور تا راه اندازی نیروگاه ازش استفاده کنید و چون خروجی exe میده کار رو برای اپراتور راحت میکنه و خیلی مزایای دیگه...

moheby25

عضو جدید
سوئیس نه آلمان دوست عزیز

کشور آلمان این نرم افزار رو ساخته میتونید به سایته نرم افزار مراجعه کنید

سلام دوستان
کسی آموزش نرم افزار pscad رو داره؟
با کمی جستجو در اینترنت به راحتی میتونید آموزشش رو پیدا کنید
من استفاده از نرم افزارهای آموزشی مولتی مدیا رو توصیه میکنم که تو کتاب فروشی ها میتنید تهیه اش کنید

Lab View چون یه زبان برنامه نویسی گرافیکی محسوب میشه خیلی جاها کاربرد داره حتی تو قدرت.البته صرفا برای برق ساخته نشده

شما تو قدرت میتونی از کنترل دور موتور تا راه اندازی نیروگاه ازش استفاده کنید و چون خروجی exe میده کار رو برای اپراتور راحت میکنه و خیلی مزایای دیگه...

میشه یکم بشتر توضیح بدید؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

omid86141

عضو جدید
نرم افزار EMTP

نرم افزار EMTP

این نرم افزار هم تا جای که اطلاع دارم نرم افزاری شبیه PSCAD است که برای شبیه سازی سیستم های قدرت مناسب است.

hamid atarodi

عضو جدید
سلام به همه از برنامه هایی که گفتید خیلی ممنونم اما هر کردوم کاربردهای متفاوتی داره بچه هایی که تازه وارد برق میشن نگران نباشید کم کم یاد میگیرید و بعدا انشا ... رفتید سر کار اونجا نرم افزار مورد نیازتونو بهتون اموزش میدن
اما من یه مشکلی دارم کسی سایتیو سراغ داره که نرم افزار step 7 برای plc های زیمنسه رو برای دانلود گذاشته باشه برای ویندوز 7 میخواما برای xp و دارم

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام به همه از برنامه هایی که گفتید خیلی ممنونم اما هر کردوم کاربردهای متفاوتی داره بچه هایی که تازه وارد برق میشن نگران نباشید کم کم یاد میگیرید و بعدا انشا ... رفتید سر کار اونجا نرم افزار مورد نیازتونو بهتون اموزش میدن
اما من یه مشکلی دارم کسی سایتیو سراغ داره که نرم افزار step 7 برای plc های زیمنسه رو برای دانلود گذاشته باشه برای ویندوز 7 میخواما برای xp و دارم

سلام دوست من ...
شما نیاز به نرم افزار 64 بیت داری
اینجا میتونی 64 بیت رو دانلود کنی

hamid atarodi

عضو جدید
اره میدونم اونم سیمولینکش اجرا نمیشه واسه کارم میخوام اما خیلی گرونه

13ehdad

عضو جدید
انتشارات سروش دانش راهنمای نرم افزار etap7 را به همراه dvd نرم افزار منتشر کرده است .این نوشتار مشتمل بر dvd نرم افزار است که ضمن معرفی ساختار و قابلیت های آن ، بخش هایی کاربردی از نرم افزار etap را به صورت مقدماتی آموزش می دهد .در پایان خواننده ضمن آشنایی با مفاهیم پایه این نرم افزار ، قادر به تهیه دیاگرام تک خطی از شبکه موردنظر و اجرای مطالعات اساسی نظیر پخش بار و مطالعات اتصال کوتاه و راه اندازی موتور خواهد بود. در جلد دوم و سوم کتاب که در دست تهیه می باشد به این نرم افزار به صورت جامع پرداخته شده است.
قیمت 7900 تومان
انتشارات نگارنده دانش منتشر کرده که مهندس سعید احمدیان نویسنده کتابه