[ نحوه استفاده از ميلگرد در پي ســــازه ] پرسش پاسخ»»

babri123

عضو جدید
جمله اي كه قرمز كردم برام مجهوله ... اگر به نقشه مشكوك نيستيد پس به اجرا مشكوك هستيد . اينم معنيش اينه كه پيمانكار بر اساس نقشه عمل نميكنه .. درست فهميدم ؟ بنابر اين اگر به نقشه مشكوك نيستيد چرا ميخوايد سايز ميلگرد رو دوباره محاسبه كنيد ؟ :confused:
سایز میلگرد تو نقشه مشخص نشده و پیمانکاره پلان فونداسیون و پلان معماری رو دیده و بعد به قول خودش محاسبه کرده و گفته که میلگرد 22 خوبه منم می خوام بدونم چه طوری میشه محاسبه کرد برای پی سازه چه میلگردی باید به کار برد آیا این 22 که این میگه درسته یا باید با محاسبه با اون نرم افزار هایی که گفتید یه چیز دیگه به دست بیاد ؟

reza2011

عضو جدید
دوست عزیز منظور از نما، نقشه شامل نما است. همان طوری که الان پلان رو عکسشو قرار دادید ، نرفتید از بالا عکس بندازید که.
مکعب کوچیکه رو ما میگیم پی منفرد.
اگه یه نما ازش بندازید درکش راحت میشه. با اختلاف ارتفاع ستونها که داره درکش سخته.مثلا سقفش شیبدار میشه؟

با توجه به اينكه سقفشون تيرچه بلوك هست سقفشون بايد افقي باشه و تغيير پلانشون بصورت پله اي هست . يعني در ارتفاع پله خورده يا به عبارتي از تغيير تراز از ستون 6 متري به 8 متري پلان كوچيك شده و سپس از 8 متر به 12 متر هم يكبار ديگه كوچيك شده پس 2 تا پله خورده احتمالا و 2 تا سقف داريم توي اين سازه . واسه همين ازشون خواستم كه با توجه به شماره ستونها ارتفاع ها رو بيان كنند تا بلكه بتونم تجسم كنم ... :)

babri123

عضو جدید
دوست عزیز منظور از نما، نقشه شامل نما است. همان طوری که الان پلان رو عکسشو قرار دادید ، نرفتید از بالا عکس بندازید که.
مکعب کوچیکه رو ما میگیم پی منفرد.
اگه یه نما ازش بندازید درکش راحت میشه. با اختلاف ارتفاع ستونها که داره درکش سخته.مثلا سقفش شیبدار میشه؟
پلان معماریش رو ندارم الان فک کنم بتونم فردا آخر وقت بتونم جورش کنم

reza2011

عضو جدید
سایز میلگرد تو نقشه مشخص نشده و پیمانکاره پلان فونداسیون و پلان معماری رو دیده و بعد به قول خودش محاسبه کرده و گفته که میلگرد 22 خوبه منم می خوام بدونم چه طوری میشه محاسبه کرد برای پی سازه چه میلگردی باید به کار برد آیا این 22 که این میگه درسته یا باید با محاسبه با اون نرم افزار هایی که گفتید یه چیز دیگه به دست بیاد ؟

ببينيد دوست عزيزم .... اولا خودتون ميگيد پيمانكار ... پس چطور اين حقو داره كه بياد پلان فونداسيون رو محاسبه كنه ؟ پيمانكار يعني اجرا كننده بر اساس نقشه ... اگر پلان فونداسيون موجوده چرا بايد يك پيمانكار بياد محاسبش كنه ؟

ببينيد وقتي حرف از پلان فونداسيون هست يعني ابعاد پي و ضخامت پي و مشخصات ميلگرد مورد استفاده در پي در اون پلان توسط يك مهندس عمران محاسبه شده ... حالا چرا بايد يك پلان فونداسيون كه يك مهندس عمران محاسبش كرده بايد بياد زير دست يك پيمانكار به قول شما بي سوااد كه دوباره محاسبه كنه ... واقعا كه جاي تاسف داره ... :(

babri123

عضو جدید
با توجه به اينكه سقفشون تيرچه بلوك هست سقفشون بايد افقي باشه و تغيير پلانشون بصورت پله اي هست . يعني در ارتفاع پله خورده يا به عبارتي از تغيير تراز از ستون 6 متري به 8 متري پلان كوچيك شده و سپس از 8 متر به 12 متر هم يكبار ديگه كوچيك شده پس 2 تا پله خورده احتمالا و 2 تا سقف داريم توي اين سازه . واسه همين ازشون خواستم كه با توجه به شماره ستونها ارتفاع ها رو بيان كنند تا بلكه بتونم تجسم كنم ... :)
رضا خان پس تا فردا که بتونم پلان معماریش رو جور کنم باید صبر کرد آره ؟

babri123

عضو جدید
ببينيد دوست عزيزم .... اولا خودتون ميگيد پيمانكار ... پس چطور اين حقو داره كه بياد پلان فونداسيون رو محاسبه كنه ؟ پيمانكار يعني اجرا كننده بر اساس نقشه ... اگر پلان فونداسيون موجوده چرا بايد يك پيمانكار بياد محاسبش كنه ؟

ببينيد وقتي حرف از پلان فونداسيون هست يعني ابعاد پي و ضخامت پي و مشخصات ميلگرد مورد استفاده در پي در اون پلان توسط يك مهندس عمران محاسبه شده ... حالا چرا بايد يك پلان فونداسيون كه يك مهندس عمران محاسبش كرده بايد بياد زير دست يك پيمانكار به قول شما بي سوااد كه دوباره محاسبه كنه ... واقعا كه جاي تاسف داره ... :(

دقیقا حرف دل من رو زدی منم همین رو می گم اما باید خودم یه سری محاسبات انجام بدم که به صاحبکار ( که از اقوامه) اثبات کنم حرفامو اما مشکل اینه که من مهندس عمران نیستم که بخوام از اول محاسبه کنم !!! فقط می دونم یارو بی سواده
الانم دنبال یکی میگردم که با این مشخصاتی که من می گم محاسبات رو برام انجام بده , اگه اطلاعات دیگه ای هم خواست بگه تا جور کنم , آخرشم سر مسائل مالی با هم به توافق برسیم
اصلا شما فرض کن که این نقشه ای که من دادم + احتمالا پلان معماری رو میدن بهتون و میگن ابعاد میلگرد و .. رو محاسبه کنه با توجه به ابعادی که ما از سازه می خواهیم ( که قبلا گفتم)
یه نکته دیگه قضیه شهرداری و مهندس ناظر و اینطور چیزا رو زیاد جدی نگیر چون این چیزا تو اینجا تقریبا کشکه و همش با استفاده از بند پ (پول و پارتی) حله

reza2011

عضو جدید

ببينيد دوست من خنده داره كه توي پلان فونداسيون سايز ميلگرد مشخص نشده ... پس ديگه اون چه پلان فونداسيوني هست ؟

از اينا بگذريم .. ببينيد اين كار شما اينجور كه ميگيد بايد از بيس دوباره محاسبه بشه . اينم بستگي به خودتون داره . اگر پلانهاي معماري رو كامل در اختيار داريد بايد بارگذاري از ابتدا انجام بشه و سپس اسكلت محاسبه بشه و بعدشم فونداسيون محاسبه بشه . اينم مستلزم هزينه هست . چون دفتر فني بايد اين كارها رو انجام بده . موضوعي كه شما ميخواي ازش اطلاع پيدا كني چيزي نيست كه بدون اين مراحل كه من بالا گفتم بشه انجامش داد . :gol:

reza2011

عضو جدید
دقیقا حرف دل من رو زدی منم همین رو می گم اما باید خودم یه سری محاسبات انجام بدم که به صاحبکار ( که از اقوامه) اثبات کنم حرفامو اما مشکل اینه که من مهندس عمران نیستم که بخوام از اول محاسبه کنم !!! فقط می دونم یارو بی سواده
الانم دنبال یکی میگردم که با این مشخصاتی که من می گم محاسبات رو برام انجام بده , اگه اطلاعات دیگه ای هم خواست بگه تا جور کنم , آخرشم سر مسائل مالی با هم به توافق برسیم

پس اين ابعاد پي و مشخصات اسكلت و مشخصات و ابعاد ستون رو همه اين آقاي پيمانكار مثلا به قول شما بي سواد گفته ؟

حالا شما فقط به فونداسيون مشكوكي ؟ چه تضميني هست كه ستونها جواب بده ؟ اين شخص مشخصه كه تجربي اومده يك سري اندازه و ابعاد به شما داده . ببخشيدا اينو ميگم ولي اون صاحب كار شما هم كم مقصر نيست كه حاضر به انجام اين كار شده .

babri123

عضو جدید
پس اين ابعاد پي و مشخصات اسكلت و مشخصات و ابعاد ستون رو همه اين آقاي پيمانكار مثلا به قول شما بي سواد گفته ؟

حالا شما فقط به فونداسيون مشكوكي ؟ چه تضميني هست كه ستونها جواب بده ؟ اين شخص مشخصه كه تجربي اومده يك سري اندازه و ابعاد به شما داده . ببخشيدا اينو ميگم ولي اون صاحب كار شما هم كم مقصر نيست كه حاضر به انجام اين كار شده .
حق کاملا با شماست من هم سعی زیادی دارم که متوجه کنم طرف رو اما چون خودم تخصص ندارم حرف حساب نمیشه !!!
اگه بتونید راهنمایی کنید که چه طوری میتونم محاسبات رو انجام بدم ممنون میشم

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
یه نکته دیگه قضیه شهرداری و مهندس ناظر و اینطور چیزا رو زیاد جدی نگیر چون این چیزا تو اینجا تقریبا کشکه و همش با استفاده از بند پ (پول و پارتی) حله

بالاخره باید یه نقشه اجرایی وجود داشته باشه ، شاید با بند پ بشه یه چیز اشتباه رو قالب کرد ولی نمیشه کلا بدون نقشه گفت که بچه ها میلگرد 22 خوبه؟خوبه بنداز!

reza2011

عضو جدید
اين سازه شما بايد اول بارگذاري بشه . گام اول داشتن پلان معماري هست . پلانهاي معماريتون بايد كامل باشه . نما برش و پلان معماري ...

من پلانها رو به دوستم ميدم در مورد هزينه هم ببينم ايشون چي ميگه چون من ذينفع نيستم . ميخوام كار شما انجام بشه . بعد در خصوصي خدمتتون عرض ميكنم . اگر مايل بوديد ميدم براتون محاسبه كنن و بعدش نقشه هاي اجرايي كد شده رو ميدم خدمتتون .

reza2011

عضو جدید
يك نكته ديگه كه بايد خدمت دوستمون عرض كنم اينه كه ممكنه مثلا من دادم براتون محاسبه كردم همه سايزها و ابعاد به هم ريخت .. چطور ميخوايد صاحبكار رو توجيه كنيد كه اون ابعاد رو اعمال كنه ؟ ممكنه حتي اين پيمانكار سفارش ساخت ستونها رو هم داده باشه .. بنابر اين اگر نقشه هاي درست هم دستتون باشه مهم اينه كه اجرا بشه دوست من ... به اينم توجه داشته باشيد و اين وسط الكي هزينه نكنيد ...

babri123

عضو جدید
اين سازه شما بايد اول بارگذاري بشه . گام اول داشتن پلان معماري هست . پلانهاي معماريتون بايد كامل باشه . نما برش و پلان معماري ...

من پلانها رو به دوستم ميدم در مورد هزينه هم ببينم ايشون چي ميگه چون من ذينفع نيستم . ميخوام كار شما انجام بشه . بعد در خصوصي خدمتتون عرض ميكنم . اگر مايل بوديد ميدم براتون محاسبه كنن و بعدش نقشه هاي اجرايي كد شده رو ميدم خدمتتون .
خیلی لطف میکنید اگه این کار رو برام انجام بدید ایشالله جبران کنم براتون
من سعی مکنم تا فردا ظهر پلان معماری رو براتون جور کنم شاید تا شب هم طول بکشه
فقط یه لطفی بکنید که از دوستتون سریع تر جواب بگیرید تا این آقا سازه رو همینطوری نرفته بالا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

babri123

عضو جدید
يك نكته ديگه كه بايد خدمت دوستمون عرض كنم اينه كه ممكنه مثلا من دادم براتون محاسبه كردم همه سايزها و ابعاد به هم ريخت .. چطور ميخوايد صاحبكار رو توجيه كنيد كه اون ابعاد رو اعمال كنه ؟ ممكنه حتي اين پيمانكار سفارش ساخت ستونها رو هم داده باشه .. بنابر اين اگر نقشه هاي درست هم دستتون باشه مهم اينه كه اجرا بشه دوست من ... به اينم توجه داشته باشيد و اين وسط الكي هزينه نكنيد ...
توجیح کردن صاحبکار رو می تونم انجام بدم فقط باید نقشه و مدرک داشته باشم تا حرف هام رو قبول کنه که اگه شما زحمتش رو بکشید من بقیه کار رو حل می کنم
در ضمن هنوز سفارش چیزی نکردن و فعلا تا اون مراحل 2-3روز وقت هست که اگه بگذره اونوقت دیگه میشه نوش دارو بعد از مرگ سهراب
در ضمن لطفا به این ایمیل خبر بدید اگه زحمتی نیست البته تو انجمن هم گذاشتید مشکلی نیست :
ibabri123@yahoo.com

mehrce

کاربر ممتاز
كدوم ستونها رو ميفرماييد مهندس جان ؟ انديس گذاري نكردم يعني ؟

بله اندیس گذاری نکردید. تو عکسی که من گذاشت بودم مشخص کردم کجا میگم.

پلان معماری رو تو تالار بزارید که ما هم متوجه بشیم بالاخره این سازه عجیب که میگن سر دره چه شکلیه!

reza2011

عضو جدید

اين تصوير رو اينجا ميزارم كه دوستان تجسمي از ارتفاع ستونها داشته باشن :

من الان تجسم سازه دستم اومده ... پله اي هست همونطور كه حدس زده بودم ... پس 4 سقف داريم ... يك سقف در تراز 6 متري ... 2 تا در تراز 8 متري .. يكي در تراز 10 متري و يكي در تراز 12 متري كه آخرين سقف ماست .
:)

آخرین ویرایش:

mehrce

کاربر ممتاز
خوب آقا رضا زحمت کشید و تجسم خودشو در این مورد اینجا قرار داد. حالا به نظرتون با حساب دودوتا و حدسی این پی این سازه رو جواب میده؟

armin_izadi65

عضو جدید
1-eshtal ye ketabche almanie ke moshakhasate foolad daresh hast shoma mitoonid az roo nomre milgerd moshakhasate morede nazaro bedast biarid
2-aeiname hamoon mogharrate meli sakhtemane shoma az ketabfooroshi mitoonid bekharid ya downlad konid(mabhase10)
3-age favasel kam bashe moredi nist vali age bishtar az hade mojaz bood hamoon hade mojaz melake
4-too internet hast vali ketabae baji vase safe behtaran

بالا