نامه سرگشاده يك دانشجو به اصغر فرهادي!

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
یعنی چی کار نشد نداره
حالا این اصغر فرهادی جایزه رو برده و طبق آیین اونا این مراسم برگذار شده باید بهش ایراد گرفت باید بهش گفت چرا اینکارو کردی چرا اونکارو کردی ...............
بلاخره باید قبول کنیم تو هر جامعهای یسری مشکلات وجود داره ........
منظور من اینه که خوشی ها رو نباید با ناخوشی ها قاطی کرد..............
من که چیزی نگفتم
مطمئنی درست نقل قول گرفتی؟

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایا توبه: دوستان اصغر خدا نیست فقط یه فیلمسازه ...انتظارات وحشتناک بالاست ...

*Atusa*

عضو جدید
حالا یه اسکار به این مملکت رسید باید اونقد بزنن تو سر و کله این هنر مندان که...
حالا یکی بجز ترور و انفجار و قاچاق و ادمکشی تونست اسم این مملکت در کنه.کجا رو به کجا ربط داده!!!بابا دانشجو...بابا باسواد
خلایق هر چه لایق!!!

omid17

عضو جدید
والا به نظر من حالا وقتش که باید به این حرف عمل کنن این خواهر دانشجو و اونن اینهه که اب بریزین دقیقا همونجایی که می سوزه .چون قیمت به زودی از اینم بالاتر میره

آخرین ویرایش:

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه نامه مسخره و بي ربطي نميدونم چرا تازگيا ياد گرفتيم همه چيزاي بي ربط رو بي دليل به هم ديگه ربط بديم.
دارم كم كم به اين نتيجه ميرسم كه اصغر فرهادي خوب ملتشو نشناخته بود كه تو سخنرانيش گفت مردم ايران از كينه و دشمني بيزارند بلكه كاملا برعكسه.

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه نامه مسخره و بي ربطي نميدونم چرا تازگيا ياد گرفتيم همه چيزاي بي ربط رو بي دليل به هم ديگه ربط بديم.
دارم كم كم به اين نتيجه ميرسم كه اصغر فرهادي خوب ملتشو نشناخته بود كه تو سخنرانيش گفت مردم ايران از كينه و دشمني بيزارند بلكه كاملا برعكسه.

مریم جان ملت ایران شادن...
اینا عده ی قلیلی هستن که فکر میکنن تافته ی جدا بافته هستن...
یه چیز تو مایه های قوم بنی اسرائیل دیگه با ایرادای معروفشون...
اعوذبالله از خدام میتونن ایراد در بیارن که چرا چیزی که ما میگیم رو کتاب نکرده...
بی خیال... اسکارو عشقه با ساندرا بولاک...;)

پرواز@

کاربر بیش فعال
دوستان اینجا تنها چیزی که میچسبه ....
موسیقی پت و مته
آه ...، اونم با صدای کاملا بلند...
پپپپپپت و م .. تتتتتتتتتتتتتتتتت

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیشتر شبیه مطالب روزنامه کیهان بود تا نامه یه دانشجو...

اگرم دانشجو بوده حتما استادش آقاي شريعت مداري بوده ...

اعوذبالله از خدام میتونن ایراد در بیارن که چرا چیزی که ما میگیم رو کتاب نکرده...

اره همين طوره كه ميگي
پس بذاريم همينجوري بسوزن و خودشونو به در و ديوار بكوبن
;)

-->ali<--

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بعضی جاهاش خوب بود اما بعضی قسمت هاش هم افراطی
با این موضوع که اگه این فیلم از نکات مثبت این مرز و بوم بود هیچوقت مورد توجه قرار نمیگرفت موافقم
اما با اینکه یه دست با نامحرم بدی و اینا همونایی ان که ترور و کشت و کشتار میکنن موافق نیستم

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
به این دانشجو که نامه رو نوشته بگید اگه خیلی بیکاره بیاد عضو بشه اینجا حداقلش حوصلش سر نمیره

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فک کنم تا جایزه اسکار بعدی اصغر فرهادی بیچاره هی فش و ناسزا بشنوه
تو جنایاتی که هر روز تو ایران رخ میده بازم مقصر اصغر فرهادیه؟؟؟؟؟؟قبل از شهید روشنی دو سه نفر دیگه شهید شدن اینا چه ربطی به فرهادی داره؟؟؟؟؟حالا خوبه اینی که این نامه رو نوشته ننوشته که چرا وقتی تو داشتی فیلم میساختی یه اختلاس تپل مپل از بانک کشورت میشه و همه تقصیرارو گردن این بیچاره ننداخته!!!!!

major7

عضو جدید
آخه موندم ...
تو این مملکت هیچ کی جز این اصغره نیستش بهش گیر بدین...
یکی دیگه اختلاصش رو میکنه ...
یکی دیگه حق ملت رو ....
یکی دیگه رای ملت رو ....
یکی دیگه 30 و خرده ای ساله ...
یکی دیگه هرگندی تو این مملکت ...
یکی دیگه ...

بله دوست عزيز موافقم ...يكي ديگه اختلاس ميكنه

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/350689-اشتباهات-نگارشي

major7

عضو جدید
آقاي اصغر فرهادي شما كه «جدايي نادر از سيمين» را ساختيد و اسكار هم گرفتيد، مبارك تان باشد! ولي من هم چند كلمه اي با شما حرف دارم...

برادر اصغر!

اينجا بعضي ها مي گويند شما به قصد اعتراض و دشمني با آرمان هاي ملت اين فيلم را ساخته ايد و برخي هم مي گويند شما بهترين فيلم سينماي ايران را ساخته ايد. ولي من با اين حرف ها كاري ندارم. با اينكه فيلم شما، من و ملت من را دروغگو مي خواند و تنها راه رهايي را مهاجرت به خارج مي داند، با اينكه در ذهن شما چادر زيباي ما كه از پاك ترين گوهر آفرينش يعني مادرمان زهرا(س) به ما به ارث رسيده، گره خورده با فقر و بي فرهنگي، خشونت و بدبختي، با اينكه بازيگران فيلم شما در مصاحبه با رسانه هاي بيگانه به عدم امكان پخش صحنه هاي مبتذل در سينماي ايران اعتراض مي كنند و با اينكه آقاي شمقدري با شوق فراواني فيلم شما را تحسين مي كند، با اينكه بنياد فارابي هزينه فيلم بعدي شما را تضمين مي كند و با اينكه شما برنده جايزه جشنواره فجر شديد و با اينكه حرف هاي حاتمي كيا در برنامه «راز» سانسور مي شود تا به شما و فيلم تان برنخورد! و با اينكه شما ادعا داشتيد هر چه داريد از مردم است، هيچ كاري ندارم، فقط مي خواهم براي تان بنويسم وقتي كه ايران نبوديد اينجا چه گذشت!

وقتي شما آن طرف تر از آب ها براي معرفي فيلم تان در محافل سينمايي حضور پيدا مي كرديد و وقتي گره كروات تان را در آينه محكم مي كرديد، اينجا در خيابان شريعتي، رو به روي يكي از دانشكده ها انفجاري رخ داد!

وقتي شما به عنوان مرد مسلمان دستان نامحرم آنجلينا جولي را با افتخار و با لبخند مي فشرديد، اينجا پسري به نام «عليرضا روشن» يتيم شد و زني با صلابت اعلام كرد كه به همسر «شهيدش» مي بالد!

وقتي شما قند در دل تان آب مي شد كه قرار است جايزه «اسكار» بگيريد، ما اينجا با چفيه هاي مشكي به بدرقه شهيدان مان رفتيم!

برادر اصغر، ببخشيد يادم رفت كه شما ديگر برادر ما نيستيد!

همان هايي كه به شما اسكار دادند عليرضاي ما را هم يتيم كردند.

آقاي فرهادي وقتي شما و دوستان تان كه به نشانه تمدن از گردن شان پاپيون آويزان كرده بودند، قاه قاه مي خنديديد و بر مجسمه طلايي بوسه مي زديد، ما اينجا با «حاجي بخشي» وداع كرديم!

راستي «نه نه علي» را مي شناختيد؟ شايد او براي تان دعا كرد كه اسكار را برنده شديد! خداكند. نه نه علي از شما به علي اش چيزي نگويد. شما كه نبوديد او هم رفت پيش علي اش...

با خودتان فكر كرده ايد كه چرا فيلم تان مورد توجه غرب قرار گرفته است؟ به نظرتان اگر فيلمي از نكات مثبت جامعه ايراني مي ساختيد با كيفيت بالا، بازهم به شما اسكار مي دادند؟

آقاي فرهادي مگر شما فرزند اين خاك نبوديد؟ مگر براي اين ملت فيلم نساختيد؟ پس چه شد كه زبان به تشكر از «مايكل باركر» گشوديد و فراموش كرديد همت، باقري و باكري را! نكند اينها را نمي شناسيد؟

ما هم به سبك خودمان فيلم، هنر و جشنواره را مي فهميم ولي بي تعارف مي گويم كه «گول» خورديد و ارزان فروختيد! شما با آنجلينا جولي دست حرام داديد و ما اينجا با فرشتگاني به نام«شهيد»دست بيعت داديم و افسوس كه ديگر وقتي براي جبران ضررتان نيست...

تهران- آسيه كلايي- دانشجو

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
توجه : این متن هیچ ربطی به من نداره . پس الکی به من گیر ندید .
:Dمتنش به نظرم جالب بود . گفتم بذارمش ببینم نظر شما چیه ...

پس به نام خداش كوووووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منظورش از برادر اصغر ...توهين بوداا حواستون كه هست؟!

چه خوب بود قبل از پخش اين نامه؛ ميدادن چند نفر مرورميكردن اونو...آخه اينكه بعضي از آدمهاي خوب تو يك مدتي كه اين آقاي رفته جايزشو بگيره مردن دليل ميشه كه ايشون رو زير سوال ببرين؟

درضمن در مورد محتواي فيلم ؛بايد بگم در هر جاي دنيا و در هر كشوري ممكنه اين اتفاق بيفته...پس ممكن بود اين فيلم در هر جاي دنيا ساخته بشه و جايزه بگيره.....اما فكر نميكنم (درصورت ساخته شدن فيلم توسط يك غير ايراني در يه جايي غير ايران) مردم و مسئولين اون كشور ؛در حد ايران ؛اوون رو سياسي قلمداد ميكردن

آخرین ویرایش:

ماتینا

کاربر بیش فعال
چون اصغر داشت جایزه میگرفت همه مشکلات تو ایران به وجود اومد
همه رو بهم گره نزن

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی خدایی بچه ها چی به سرمون اومده
چرا شدیم 2 گروه که مث سگ و گربه میپریم بهم
آخه چی به سر گفتار نیک پندار نیک کردار نیکمون اومده
هاهاها؟؟؟
گفتار نیک پندار نیک کردار نیک منبع نداره دوست من .. پس کلا رد میشه ..... شعار ما گفتار زشت پندار زشت کردار زشت در لعاب دین;)

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش آدما قبل ازینکه فقط بخوان کمی شکر روی خودشون بپاشن یکم فک میکردن .. مطمئن باشین این ابلیس های پلیدی!!! که میخواستن بدلیل نکات منفی این فیلم به این فیلم جایزه بدن حد ذکاوتشون در حد نویسنده این نامه نبوده و مسلما انقد میفهمیدن که نکات مثبت این فیلم اونقدر بیشتر هستش که واقعا ایران رو از دریچه ی فرهنگش مطرح کنه!!!
حتی اگر هیچ کس از هموطنان اصغر فرهادی جزء "لعلکم یعقلون" نباشند!!!

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقاي اصغر فرهادي شما كه «جدايي نادر از سيمين» را ساختيد و اسكار هم گرفتيد، مبارك تان باشد! ولي من هم چند كلمه اي با شما حرف دارم...

برادر اصغر!

اينجا بعضي ها مي گويند شما به قصد اعتراض و دشمني با آرمان هاي ملت اين فيلم را ساخته ايد و برخي هم مي گويند شما بهترين فيلم سينماي ايران را ساخته ايد. ولي من با اين حرف ها كاري ندارم. با اينكه فيلم شما، من و ملت من را دروغگو مي خواند و تنها راه رهايي را مهاجرت به خارج مي داند، با اينكه در ذهن شما چادر زيباي ما كه از پاك ترين گوهر آفرينش يعني مادرمان زهرا(س) به ما به ارث رسيده، گره خورده با فقر و بي فرهنگي، خشونت و بدبختي، با اينكه بازيگران فيلم شما در مصاحبه با رسانه هاي بيگانه به عدم امكان پخش صحنه هاي مبتذل در سينماي ايران اعتراض مي كنند و با اينكه آقاي شمقدري با شوق فراواني فيلم شما را تحسين مي كند، با اينكه بنياد فارابي هزينه فيلم بعدي شما را تضمين مي كند و با اينكه شما برنده جايزه جشنواره فجر شديد و با اينكه حرف هاي حاتمي كيا در برنامه «راز» سانسور مي شود تا به شما و فيلم تان برنخورد! و با اينكه شما ادعا داشتيد هر چه داريد از مردم است، هيچ كاري ندارم، فقط مي خواهم براي تان بنويسم وقتي كه ايران نبوديد اينجا چه گذشت!

وقتي شما آن طرف تر از آب ها براي معرفي فيلم تان در محافل سينمايي حضور پيدا مي كرديد و وقتي گره كروات تان را در آينه محكم مي كرديد، اينجا در خيابان شريعتي، رو به روي يكي از دانشكده ها انفجاري رخ داد!

وقتي شما به عنوان مرد مسلمان دستان نامحرم آنجلينا جولي را با افتخار و با لبخند مي فشرديد، اينجا پسري به نام «عليرضا روشن» يتيم شد و زني با صلابت اعلام كرد كه به همسر «شهيدش» مي بالد!

وقتي شما قند در دل تان آب مي شد كه قرار است جايزه «اسكار» بگيريد، ما اينجا با چفيه هاي مشكي به بدرقه شهيدان مان رفتيم!

آقاي فرهادي وقتي شما و دوستان تان كه به نشانه تمدن از گردن شان پاپيون آويزان كرده بودند، قاه قاه مي خنديديد و بر مجسمه طلايي بوسه مي زديد، ما اينجا با «حاجي بخشي» وداع كرديم!

راستي «نه نه علي» را مي شناختيد؟ شايد او براي تان دعا كرد كه اسكار را برنده شديد! خداكند. نه نه علي از شما به علي اش چيزي نگويد. شما كه نبوديد او هم رفت پيش علي اش...

با خودتان فكر كرده ايد كه چرا فيلم تان مورد توجه غرب قرار گرفته است؟ به نظرتان اگر فيلمي از نكات مثبت جامعه ايراني مي ساختيد با كيفيت بالا، بازهم به شما اسكار مي دادند؟

آقاي فرهادي مگر شما فرزند اين خاك نبوديد؟ مگر براي اين ملت فيلم نساختيد؟ پس چه شد كه زبان به تشكر از «مايكل باركر» گشوديد و فراموش كرديد همت، باقري و باكري را! نكند اينها را نمي شناسيد؟

ما هم به سبك خودمان فيلم، هنر و جشنواره را مي فهميم ولي بي تعارف مي گويم كه «گول» خورديد و ارزان فروختيد! شما با آنجلينا جولي دست حرام داديد و ما اينجا با فرشتگاني به نام«شهيد»دست بيعت داديم و افسوس كه ديگر وقتي براي جبران ضررتان نيست...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بازم زر مفت

یه بار دیگه بردن بهترین جایزه سینمای جهان رو به تمام ایرانی ها تبریک میگم :gol:

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

بابا ما هممون ادمیم با نظرات مختلف یکی ممکنه از اصغر فرهادی خوشش بیاد و یکی هم مثل من نیاد ولی فکر نمیکنم این دلیلی بشه که بخوایم به هم این جوری بکوبیم شاید یک دوستمون مثل maryam_22 و vivian و..بسیار خوشحال باشند از گرفتن جایزه اسکار فرهادی

یکی دیگه هم مثل ......خوشش نیاد اصلا از اصغر فرهادی ولی این دلیلی نمیشه که بخواد ما از هم بدمون بیاد واسه من همون قدر نظرات این دو تادوستمون که اسمشونو گفتم عزیزه که اونایی که نظرشون برخلاف این تا دوستمون هم باشه عزیزه و این که هر کی عقاید خاص خودشونو داشته باشند اصلا واسم فرقی نداره

وقتی میایم این جوری توی تاپیکا بحث الکی راه میندازیم این میشه که یه عده میان تاپیکو میخونند و نظر نمیدند یا حرف دلشونو نمیزنند
در هر صورت هر کی هر نظری داره واسه خودش قابل احترامه و همه ی ما با هم دوست و هم باشگاهی هستیم و نباید نظرات متفاوتمون باعث کدورت بینمون بشه........همین تفاوت ها باعث میشه ادم به فکر فرو بره و پیشرفت کنه .....باد موافق هیچ وقت ادمو به مقصد نمیرسونه.....

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه؛.... جدیدنا رسم شده به هرکی که اسم ایرانو تو دنیا سربلند میکنه و برای مردم کشورش افتخار به ارمغان نیاره گیر بدن..... حالا اگه میرفت یه بمب گذاری تو آمریکا میکرد و یه جماعتو تو خون خودشون غرق میکرد چه تحسین ها که ازش نمیشد!!!!!!!!!!!!!!!!!

Motahare89

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیزه دیگه...
خدایش اونایی که هی به این بنده خدا گیر میدن اصن فیلم رو دیدن
اصن برین این فیلم رو با بقیه فیلم های نامزد شده مقایسه کنید بعدش بیان و نظر بدین...
خدایش اونقدر به خودتون زحمت دادین بشینین این فیلم ها رو ببینین بعدش بیاین نظر بدین....

بله عزیز فیلم رو دیدیم ....خوش به حالش جایزه گرفت.....ولی نمی تونی 100 درصد بگی که جایزه رو از دید هنری بهش دادن.....

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز

برادر اصغر!

نگارنده باید بافنده ماهری باشد! چه زیبا آسمان ریسمان بافته و از شیر شترمرغ تا جان آدمیزاد حرف زده و برای تاثیرگذاری بر احساسات خواننده و تحت تاثیر قرار دادنش به هر موضوع مذهبی و ملی و مقدسی چنگ انداخته.
متنش فاقد منطق و برآمده از ذهنی آشفته است که نگارنده به وضوح برای تخریب فرهادی راحتترین راه را مظلوم نمایی و سوار شدن بر موج احساسات دانسته.