موفقیت تحصیلی- یاد بگیریم چگونه بخوانیم

toghrol1

کاربر بیش فعال
برای دوستانی که کنکور کارشناسی ارشد و یا دکتری دارن چند تا توصیه دارم
اول اینکه استرس نداشته باشید...هم وقتشو دارین هم ذهنشو...کافیه باور کنین... هی به حرفای این و اون توجه نکنین که وقت نیست یا کمه... این افراد جز اینکه شما رو از موفقیت منصرف کنن کار دیگه ای بلد نیستن
دوم اینکه با برنامه درس بخونین...بعضی ها میگن نمیشه و من خودم یه روز 10 ساعت یه روز دیگه 4 ساعت میخونم...بعضی ها میگم من اینجوری راحت نیستم و خلاصه از این حرفا...خوب دوستان کنکور یه آزمونیه که باید توش با برنامه حرکت کنین...
سوم اینکه چطور با برنامه حرکت کنیم...اول اینکه حجم کتاب هاتون رو کاهش بدین خیلی ها برای یه درس چند تا کتاب دارن در صورتیکه لازم نیست...یه کتاب خوب رو انتخاب و با اون جلو برین... البته اگه یه جایی هم لنگ موندین میتونین به یه کتاب دیگه مراجعه کنین و بخونین...ولی تمرکز اصلیتون رو یه کتاب باشه... حین مطالعه کتاب هم همیشه خلاصه برداری یادتون نره
بعضی دوستان شاید بگن ساعت مطالعه کم میارن...خوب اگه با برنامه جلو برین و روزی 10 الی 15 دقیقه نه بیشتر به ساعات مطالعه خودتون اضافه کنین میبینین در یه هفتهیه ساعت به ساعات مطالعه شما افزوده شد...
در مورد دروس حلیاتی باید بگم باید تمرین بیشتر کنین ولی قبل تمرین باید معنی و مفهوم درس رو خوب درک کنین...اگه درک نکنین عمرا بتونین تو کنکور موفق بشین... سعی هم کنین وقتی تمرین حل میکنین اینجوری نباشه که تا یه سوال سخت دیدین زود برین سر وقت جوابش...نه یه دو سه دقیقه روش فکر کنین بذارین مغزتون قدرت تمرکزش و تحلیلش بره بالاتر...
چهارم اینکه باید بدونین مهم نیست چقدر میخونین مهم اینه اون سمت هیی رو که میخونین خوب یاد بگیرین..