موارد مورد نیاز برای استخدام

irpersian20

عضو جدید
سلام

از عزیزان برای استخدامی ادارات و مراکز معتبر هنگامی که اقدام کرد.برای رشته کامپیوتر چه چیزهایی باید کامل بلد بود؟
نیاز به تسلط به چه مواردی است؟ منظورم رشته کامپیوتر است . طراحی ؟ شبکه؟ سخت افزار؟

امیرحسین.

اخراجی موقت
سلام
مدرکتون چی؟
اگه چندتا از این آگهی ها رو توی روزناتمهخ یا سایت ها ببینیدمتوجه میشید چه چیزهایی نیاز هست.
اول از همه باید یه رزومه خوب و پر و پیمون داشته باشی

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
پس بیخیال کار باش
بیا تو همین فروم وقت بگذرون

نه دیگه بنده خدارو نا امید نکنین
حیف که کامپیوتر نیستم تا بگم چه جور رئیس کارخونه کامپیوتر سازی بشی:biggrin:
کامپیوتر سازی رو داشتین همتون
به نظرم بگرد و بگردو بگرد انقد بگردو اصرار کن که بهت کار بدن حتی اگه شده با حقوق خیلی کم
سابقه کاری فعلا از همه چی مهمتره
موفق باشی;)

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
درسته پارتی بازی تو کشور زیاده ولی این اصلا درست نیست که همدیگرو ناامید کنیم و بگیم بشین ول بگرد ! آدم اگه اراده کنه حتما میتونه. شما استارتر عزیز، اصلا ناامید نشو و همیشه تلاش کن مطمن باش کار هم گیرت میاد.

Soha_H

عضو جدید
سلام
پارتی...
گذشته از اینا من خودم الان درگیر یه استخدامیم که یه مرحله یعنی آزمون رو رد کردم اگه استخدام شدم و مطمئن شدم استخدام شدن ربطی به پارتی نداره میام هرچی که خوندم رو میگم وگرنه که...بازم پارتی دیگه

irpersian20

عضو جدید
سلام
نه پارتی دارم و نه سهمیه . هیچی
دوست داشتم بدانم بیشتر باید چی بلد بود برای استخدامی؟ چه فن و علمی نیاز هست؟

Syd Barrett

عضو جدید
دوست عزیز ممکنه این مطلب خیلی به سوال شما مرتبط نباشه ، ولی به نظر من شما اگر اطلاعات کمی دارید و در واقع از کامپیوتر فقط مدرکش رو دارید ، بهتره دنبال حقوق گرفتن و کار توی ادارات و به خصوص مراکز دولتی باشید .... چیزهایی هم نیاز هست بلد باشید خلاصه میشه توی روشن و خاموش کردن کامپیوتر ، چند تا اصطلاح سنگین کامپیوتری که کسی نفهمه معنیش رو ، نصب ویندوز و آفیس و اینجور چیزها ، یه مقدار آشنایی با آفیس ، آشنایی با وصل کردن سیم های کیس ، یه مدرک درب و داغون از دانشگاه کفتر آباد ....

اما اگر توی یه زمینه ای تخصص دارید ولی امکان راه اندازی کار و ریسک ندارید خودتون ، بهتره برید سراغ شرکت های خصوصی و تیم های کاری حرفه ای که اونجا به تخصص شما نگاه میکنن و در صورت داشتن تخصص کافی جا برای پیشرفت کردن هم دارید ... چیزهایی هم که نیاز هست بلد باشید بستگی به اون شرکت یا تیمی که واردش میشید داره ، مثلا یه تیم برنامه نویسی ، یا ساخت بازی یا هر چیز دیگه ...

در آخر هم اگر تخصص شما توی یه زمینه در سطح بالایی هستش و در زمینه های دیگه مرتبط با تخصص خودتون اطلاعات کافی ( نیمه حرفه ای ) دارید ، و هزینه و زمان کافی هم دارید بهتره خودتون فکر راه اندازی یه کار برای خودتون باشید و شخصی یا با جمع کردن یه تیم مناسب یه کار هدفمند رو شروع کنید .

موفق باشید .

Soha_H

عضو جدید
سلام دوست عزیز،طبق قول قبلی اومدم جواب پستتون رو بدم البته اول اینو بگم که فردای روزی که جواب پیام شما رو دادم جواب مصاحبه اولیم اومد و قبول شدم :smile:و چون هیچ پارتی ای نداشتم برام روشن شد که خدارو شکر تا اینجاش پارتی بازی نبوده،شما هم همینطور اول امیدت به خدا باشه خودش کمک میکنه...
به نظر من اولین چیزی که مهمه برا اینکه تو آزمون قبول بشی اینه که پایه قوی ای داشته باشی. درسای عمومی رو که من خودم از رو کتابهای استخدامی مختلفی که تو بازار هس خوندم و همه معارفا و ادبیاتها از تو همونا بود،سوالهای سیاسی به روز بود یعنی باید از مسائل روز اطلاع داشته باشی مثلا بیداری اسلامی و یا الان مسائل سوریه و این جور چیزا تا میتونی خودتو به روز کن
برا سوالهای اختصاصی هم آزمونهای مختلف باهم فرق میکنن البته من این دومین ازمونم بود و به نظرم بیشتر اگه کتابهای انتشارات پوران پژوهش رو که برا ارشد هستن و یه سری از کتابهای مقسمی(انتشاراتش یادم نیس ) رو بخونی خیلی خوبه مثلا برا پایگاه داده، مهندسی نرم افزار،سیستم عامل ، معماری و...البته تو دو تا آزمون استخدامی که من تا حالا شرکت کردم مهندسی نرم و پایگاه داده از همه مهمتربود انگار! و از همه مهمتر سی و سی َشارپ و شی گرائیت هم باید خوب باشه مخصوصا مفاهیم رو اگه از پایه فهمیده باشی دیگه حتما لازم نیس خیلی بخونی.اینو هم بگم من خودم دانشگاه دولتی درس خوندم و الانم برنامه نویسی میکنم برا همین تو این سوالا مشکلی نداشتم و اینایی که گفتم مال استخدامیایی که با آزمون نیرو میخان نه اونایی که تو اداره خودشون نیروشون رو از قبل انتخاب میکنن.
تا جائیکه به ذهنم رسید گفتم بازم اگه سوالیه در خدمتم

Soha_H

عضو جدید
دوست عزیز ممکنه این مطلب خیلی به سوال شما مرتبط نباشه ، ولی به نظر من شما اگر اطلاعات کمی دارید و در واقع از کامپیوتر فقط مدرکش رو دارید ، بهتره دنبال حقوق گرفتن و کار توی ادارات و به خصوص مراکز دولتی باشید .... چیزهایی هم نیاز هست بلد باشید خلاصه میشه توی روشن و خاموش کردن کامپیوتر ، چند تا اصطلاح سنگین کامپیوتری که کسی نفهمه معنیش رو ، نصب ویندوز و آفیس و اینجور چیزها ، یه مقدار آشنایی با آفیس ، آشنایی با وصل کردن سیم های کیس ، یه مدرک درب و داغون از دانشگاه کفتر آباد ....

اما اگر توی یه زمینه ای تخصص دارید ولی امکان راه اندازی کار و ریسک ندارید خودتون ، بهتره برید سراغ شرکت های خصوصی و تیم های کاری حرفه ای که اونجا به تخصص شما نگاه میکنن و در صورت داشتن تخصص کافی جا برای پیشرفت کردن هم دارید ... چیزهایی هم که نیاز هست بلد باشید بستگی به اون شرکت یا تیمی که واردش میشید داره ، مثلا یه تیم برنامه نویسی ، یا ساخت بازی یا هر چیز دیگه ...

در آخر هم اگر تخصص شما توی یه زمینه در سطح بالایی هستش و در زمینه های دیگه مرتبط با تخصص خودتون اطلاعات کافی ( نیمه حرفه ای ) دارید ، و هزینه و زمان کافی هم دارید بهتره خودتون فکر راه اندازی یه کار برای خودتون باشید و شخصی یا با جمع کردن یه تیم مناسب یه کار هدفمند رو شروع کنید .

موفق باشید .
بله حرف شما درسته ولي زمانيکه آدم شرايطشو داشته باشه نه اينکه مجبور بشي تو شرکت خصوصی کلی بیگاری با چندر قاز حقوق بکشی و یا اینکه با یه گروه کلی دردسر رو تحمل کنی و آخرش هیچی به هیچی و فقط دلت خوش باشه که داری از تخصصت استفاده می کنی...منم تازه که فارغ التحصيل شده بودم همين ديد رو داشتم نظرم راجع به همه کارمندا همين بود (درس يا غلطشو خدا ميدونه) اما وقتي يه مدت گذشت فهميدم اشتباه ميکردم و باید دنبال استخدامي ها می رفتم.توصیم هم به دوستان اینه که اگه تو شهری زندگی میکنن که شرایطشو داره که از تخصصشون بتونن پول در بیارن نرن دنبال استخدامی چون با کارخودشون کم کم هم درآمدشون میره بالا هم سطح علمشون.کامپیوتر رشته ایه که تو هرجایی بازار کار برنامه نویسی و تشکیل گروه و... نداره اونم با این وضع بازار و گرونی.

l-mohajeri

عضو جدید
پارتی تون خدا باشه هیچ احدی نمیتونه شما رو یه درصد هم از جاتون تکون بده اگه خدا هم نخواد بازم هیچ پارتی نمیتونه برای شما کاری کنه..
الان تموم استخداما با ازمون برگزار میشه

بالا