مناجاتهای دکتر شریعتی

sun_girl

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدايا : عقيده ام را از دست عقده ام مصون دار.

خدايا : به من قدرت تحمل عقيده مخالف را ارزاني كن .

خدايا: رشد عقلي و علمي ، مرا از فضيلت،تعصب، احساس و اشراق محروم نسازد.

:gol::gol::gol:

خدايا: مرا همواره ، آگاه و هوشيار دار،تا قبل از شناختن درست كسي با فكري_ مثبت يا منفي_قضاوت نكنم .

خدايا : جهل آ ميخته با خودخواهي و حسد ، مرا ، رايگان، ابزار قتاله دشمن ، براي حمله به دوست ، نسازد .

خدايا شهرت ،مني را كه :مي خواهم باشم ،قرباني مني كه : مي خواهند باشم ، نكند.

خدايا : خود خواهي را چندان در من بكش ، يا بر كش ،تا خودخواهي ديگران را احساس نكنم، و از آن در رنج نباشم.

خدايا: به من تقواي ستيز بياموز ، تا در انبوه مسئوليت ، نلغزم و از تقواي برهيز مصونم دار تا در خلوت عزلت نبِوسم .

خدايا: به من توفيق تلاش ، در شكست ؛صبر ، در نوميدي ؛ رفتن ، بي همراه ؛ جهاد، بي سلاح ؛كار ، بي بِاداش؛فداكاري ، در سكوت ؛ دين ، بي دنيا ؛ مذهب ، بي عوام ؛عظمت ، بي نام ؛ خدمت ، بي نان ؛ ايمان ، بي ريا ؛خوبي ، بي نمود ؛گستاخي، بي خامي ؛مناعت ، بي غرور ؛عشق ، بي هوس؛ تنهايي، در انبوه جمعيت ؛ دوست داشتن ، بي آنكه دوست بداند؛ روزي كن .

a30r

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلي قشنگ بود
كلا اين دكتر باحال گفته همه حرفاشا دمش گرم
تو هم دمت گرم آبجي بزرگه

SALEHPOOR

عضو جدید

خدايا: مرا همواره ، آگاه و هوشيار دار،تا قبل از شناختن درست كسي با فكري_ مثبت يا منفي_قضاوت نكنم .

خدايا : جهل آ ميخته با خودخواهي و حسد ، مرا ، رايگان، ابزار قتاله دشمن ، براي حمله به دوست ، نسازد .

خدايا شهرت ،مني را كه :مي خواهم باشم ،قرباني مني كه : مي خواهند باشم ، نكند.

خدايا : خود خواهي را چندان در من بكش ، يا بر كش ،تا خودخواهي ديگران را احساس نكنم، و از آن در رنج نباشم.

خدايا: به من تقواي ستيز بياموز ، تا در انبوه مسئوليت ، نلغزم و از تقواي برهيز مصونم دار تا در خلوت عزلت نبِوسم .

خدايا: به من توفيق تلاش ، در شكست ؛صبر ، در نوميدي ؛ رفتن ، بي همراه ؛ جهاد، بي سلاح ؛كار ، بي بِاداش؛فداكاري ، در سكوت ؛ دين ، بي دنيا ؛ مذهب ، بي عوام ؛عظمت ، بي نام ؛ خدمت ، بي نان ؛ ايمان ، بي ريا ؛خوبي ، بي نمود ؛گستاخي، بي خامي ؛مناعت ، بي غرور ؛عشق ، بي هوس؛ تنهايي، در انبوه جمعيت ؛ دوست داشتن ، بي آنكه دوست بداند؛ روزي كن .
دلی کز
نور و صفا دید بهر چیزی که دید اول خدا دید

reza.izadi

عضو جدید
با تشكر از شما بابت مطالب قشنگتون.
ما گذشته پرستيم نه گذشته گرا. به همين خاطر گذشتمان از ايندمان درخشانتر است.(دكتر شريعتي)

losi

عضو جدید
مرسی سمانه جون... :gol::gol::gol::gol:

sun_girl

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی...زیبا بود...:w23:

خيلي قشنگ بود
كلا اين دكتر باحال گفته همه حرفاشا دمش گرم
تو هم دمت گرم آبجي بزرگه

مرسی سمانه جون... :gol::gol::gol::gol:

متشکرم دوستان :gol:

sun_girl

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشكر از شما بابت مطالب قشنگتون.
ما گذشته پرستيم نه گذشته گرا. به همين خاطر گذشتمان از ايندمان درخشانتر است.(دكتر شريعتي)

ممنونم دوست عزیز :gol:

ما گذشته پرستيم نه گذشته گرا. به همين خاطر گذشتمان از ايندمان درخشانتر است.(دكتر شريعتي) ;)

sun_girl

عضو جدید
کاربر ممتاز
وشما هم فکر میکنید فقط ادمای خودخواه میتونند خودخواهی دیگران ببینند

به نظر من نه ولی آدم های خودخواه بیشتر این صفت رو تشخیص می دن... البته من خیلیا رو هم دیدم که اونقدر از خودخواهی به دورن که حتی وفتی خودخواهی دیگران رو می بینن اصلاً بهش اهمیتی نمی دن که بخوان ازش رنج ببرن

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب نیایش دکتر شریعتی پر است از زیبا ترین دعا ها ایشان با دید واندیشه ای روشن
تشکر از سلیقه زیبای شما
در ضمن در مورد خود خواهی با شما موافقم.

sun_girl

عضو جدید
کاربر ممتاز