منابع پیشنهادی برای کنکور کارشناسی ارشد مکانیک

maryamaminiyan

عضو جدید
کدوم ارزونتره؟

فکر کنم نصیر. درسته؟

راستش سئوالات این آزمون ها که کلا استاندارد نیستند، حل کردنش هم زیاد تاثیری نداره.
هرچی تست کنکور سال های قبل یا سایر رشته ها رو حل کنین بهتره.

ولی سه آزمون جامع و آخر یکی از موسسات رو حتما شرکت کنین.
فقط برای شبیه سازی، مدیریت زمان و حفظ روحیه.

به رتبه اش فکر نکنین، بیشتر برای خود سنجی مثلا در نصیر یا ماهان یا پارسه، فرقی نمیکنند.

fereshshte

عضو جدید
کنکور ارشد مکانیک - گرایش بیومکانیک

کنکور ارشد مکانیک - گرایش بیومکانیک

با سلام
من هرچقدر گشتم نتونستم مراجع مناسب برای دروس کنکور ارشد مکانیک گرایش بیومکانیک (مبانی بیومکانیک1و2 و دروس پایه پزشکی شامل آناتومی و فیزیولوژی و فیزیک پزشکی) پیدا کنم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره کمکم کنه

*Essi*

اخراجی موقت
با سلام
من هرچقدر گشتم نتونستم مراجع مناسب برای دروس کنکور ارشد مکانیک گرایش بیومکانیک (مبانی بیومکانیک1و2 و دروس پایه پزشکی شامل آناتومی و فیزیولوژی و فیزیک پزشکی) پیدا کنم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره کمکم کنه

توی زمینه مهندسی پزشکی یکی از دوستان من هست که اطلاعات خیلی بالایی داره و در مقطع ارشد هم بیومکانیک میخونه.
بهش بگین اسی منو معرفی کرده یکسری سئوال در مورد منابع بیومکانیک دارم، حتما بهتون جواب میده، آدم خیلی خوبی هست.
ولی اینجا فعالیت میکنه.

http://www.noandishaan.com/forums/member.php?u=8617

فعالیتش هم توی فروم زیر هست:

http://www.noandishaan.com/forums/forum866.html

fereshshte

عضو جدید
توی زمینه مهندسی پزشکی یکی از دوستان من هست که اطلاعات خیلی بالایی داره و در مقطع ارشد هم بیومکانیک میخونه.
بهش بگین اسی منو معرفی کرده یکسری سئوال در مورد منابع بیومکانیک دارم، حتما بهتون جواب میده، آدم خیلی خوبی هست.
ولی اینجا فعالیت میکنه.

http://www.noandishaan.com/forums/member.php?u=8617

فعالیتش هم توی فروم زیر هست:

http://www.noandishaan.com/forums/forum866.html

مرسی،خیلی لطف کردین

knife

عضو جدید
ببخشید شما خودتون کنکور دادید و اگر آره الان کجا مشغولید؟

ماشالله فعالیت خیلی زیادی دارین

شما خودتون امسال ارشد دارین؟
بله نصیر ارزون تره بعد ماهان و بعد پارسه، پارسه جزواتش هم اجباری و پولی هست.......

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام به همه دوستان

از منابع پیشنهادی شما تشکر میکنم.

مخصوصا از آقای اسی واقعا خوب راهنمایی میکنند.

ولی منابعی که برای دروس ساخت معرفی کردین خیلی ایراد داشت.
چون گرایش خود من ساخت و تولیده از منابع تقریبا بطور کامل اطلاع دارم.

بازهم ممنون ;)

nimanoori

عضو جدید

لطفا منابع ساخت و تولید را اضافه کنید تا دوستان استفاده کنن

مرسی

سلام به همه دوستان

از منابع پیشنهادی شما تشکر میکنم.

مخصوصا از آقای اسی واقعا خوب راهنمایی میکنند.

ولی منابعی که برای دروس ساخت معرفی کردین خیلی ایراد داشت.
چون گرایش خود من ساخت و تولیده از منابع تقریبا بطور کامل اطلاع دارم.

بازهم ممنون ;)

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
منابع ارشد ساخت و توليد

منابع ارشد ساخت و توليد

سلام دوستان خسته نباشيد. البته مطالب مربوط به منابع در اين تاپيك و تاپيك ارشد 91 و 92 به طور مفصل بررسي شدن ولي خب واسه اينكه دوستان از جستجوي زياد خسته نشن يك بار ديگه شرح ميدم دوستاني كه ميدونن منابع ديگه اي هست بهش اضافه كنن تا بچه هاي ساخت با خيال راحت درساي ساختي رو شروع كنن
اول از همه سعي كنين واسه هر درسي حتما يك متاب مرجع پيدا كنيد. چرا كه كتاب هاي كنكوري موحود در بازار مثل راهيان ارشد سپاهان اركان و... اينا همشون متن درسياشون طبق سوالات كنكور سال هاي قبله و بعيد نيست سال بعد خارج از اونا سوال بياد پس بايد به همه مطالب تسطل كافي داشته باشيد
مراجع درسي:
اندازه گيري: همه ميدونن حريرپوش بهترين مرجعه ولي كامل نيست بهتره هندبوك مترولوژي به همراه چند كتاب ديگه در زمينه اندازه گيري و كنترل كيفي هم خونده بشه +جزوه اميركبير
ماشين ابزار: كتاب انتشارات نشر طراح خيلي كامل هست در اين زمينه+جزوه امير كبير يا تبريز
توانايي ماشينكاري:بهترين و كامل ترين مرجع فقط وفقط كتاب دكتر رازفر
علم مواد:كامل ترين مرجع در اين زمينه كتاب آقاي تويسركاني+جزوه دانشگاه تهران است
قالب پرس:كتاب نشر طراح ترجمه آقاي ولي نژاد حتما مطالعه بشه+جزوه اميركبير و مازندران
هيدروليك: كتاب هاي مختلفي هست در اين درس ولي بهترين و كامل ترينش در حين سبك بود كتاب دكتر رضاعي هست . كتاب مهندس مدينه و مهندس رستمي هم بد نيست
CNC: تو اين درس فقط يك مرجع قابل اعتماد هست كتاب مهندس لطفي
مديريت توليد:كتاب هايده متقي البته حجمش زياده اين درسو با اطلاعات عمومي هم ميتونيد جواب بديد
توليد مخصوص: علي رغم نظر خيليا به نظر من توليد مخصوص آقاي بيغال مرجع مناسب و كاملي واسه اين درس نيست بهترين مرجع كتابي ، كتاب مهندس عرب و جزوه دكترعبدالله دانشگاه اميركبير
در پايان بهتره بگم اگه يك كتاب مرجعي پپيدا كرديد كه كليه روش هاي ساخت و توليد رو درش جا داده بود بخونيد نمونش كتاب مهندسي توليد وفناوري حدود2000 صفحس و خيلي كامل
موفق باشيد:gol:

آخرین ویرایش:

mahdieyeh

کاربر بیش فعال
سلام دوستان خسته نباشيد. البته مطالب مربوط به منابع در اين تاپيك و تاپيك ارشد 91 و 92 به طور مفصل بررسي شدن ولي خب واسه اينكه دوستان از جستجوي زياد خسته نشن يك بار ديگه شرح ميدم دوستاني كه ميدونن منابع ديگه اي هست بهش اضافه كنن تا بچه هاي ساخت با خيال راحت درساي ساختي رو شروع كنن
اول از همه سعي كنين واسه هر درسي حتما يك متاب مرجع پيدا كنيد. چرا كه كتاب هاي كنكوري موحود در بازار مثل راهيان ارشد سپاهان اركان و... اينا همشون متن درسياشون طبق سوالات كنكور سال هاي قبله و بعيد نيست سال بعد خارج از اونا سوال بياد پس بايد به همه مطالب تسطل كافي داشته باشيد
مراجع درسي:
اندازه گيري: همه ميدونن حريرپوش بهترين مرجعه ولي كامل نيست بهتره هندبوك مترولوژي به همراه چند كتاب ديگه در زمينه اندازه گيري و كنترل كيفي هم خونده بشه +جزوه اميركبير
ماشين ابزار: كتاب انتشارات نشر طراح خيلي كامل هست در اين زمينه+جزوه امير كبير يا تبريز
قالب پرس:كتاب نشر طراح ترجمه آقاي ولي نژاد حتما مطالعه بشه+جزوه اميركبير و مازندران
هيدروليك: كتاب هاي مختلفي هست در اين درس ولي بهترين و كامل ترينش در حين سبك بود كتاب دكتر رضاعي هست . كتاب مهندس مدينه و مهندس رستمي هم بد نيست
مديريت توليد:كتاب هايده متقي البته حجمش زياده اين درسو با اطلاعات عمومي هم ميتونيد جواب بديد
توليد مخصوص: علي رغم نظر خيليا به نظر من توليد مخصوص آقاي بيغال مرجع مناسب و كاملي واسه اين درس نيست بهترين مرجع كتابي ، كتاب مهندس عرب و جزوه دكترعبدالله دانشگاه اميركبير
در پايان بهتره بگم اگه يك كتاب مرجعي پپيدا كرديد كه كليه روش هاي ساخت و توليد رو درش جا داده بود بخونيد نمونش كتاب مهندسي توليد وفناوري حدود2000 صفحس و خيلي كامل

آقا ایمان اون مازندران رو تصحیح کن، اوون دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل هست،مرسی

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
آقا ایمان اون مازندران رو تصحیح کن، اوون دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل هست،مرسی
بله درسته آخه تو جزوه زده دانشگاه مازندران واسه همين اگه كسي بخواد دنبالش بگرده بايد به اين نام دنبالش باشه نه نوشيرواني!!
بازم تشكر جهت يادآوري;)

mahdieyeh

کاربر بیش فعال
بله درسته آخه تو جزوه زده دانشگاه مازندران واسه همين اگه كسي بخواد دنبالش بگرده بايد به اين نام دنبالش باشه نه نوشيرواني!!
بازم تشكر جهت يادآوري;)
مال چه سالیه؟! آخه دانشگاه مازندران که اصن ساخت نداره که،مگه اینکه این جزوه مال 4سال پیش باشه حداقل.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
مال چه سالیه؟! آخه دانشگاه مازندران که اصن ساخت نداره که،مگه اینکه این جزوه مال 4سال پیش باشه حداقل.
جزوه ها كه قديميه ولي دقيقا نميدونم مال چه ساليه ولي مطمئنم اين دانشگاه ساخت داشته و يا داره چون من خودم چند تا كتاب ساخت و توليدي از انتشارات دانشگاه مازندران دارم

mahdieyeh

کاربر بیش فعال
جزوه ها كه قديميه ولي دقيقا نميدونم مال چه ساليه ولي مطمئنم اين دانشگاه ساخت داشته و يا داره چون من خودم چند تا كتاب ساخت و توليدي از انتشارات دانشگاه مازندران دارم
بله داشته، تو دانشکده فنی بود که این دانشکده 4ساله جدا شده شده دانشگاه صنعتی.

nimanoori

عضو جدید
جالب بود، مرسی

البته در زمینه cnc فکر میکنم کتاب مثلث نارنجی هم خوبه، البته به درد کنکور نمیخوره، به سبک برنامه نویسی تو زیمنسه

مراجع درسي:

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
جالب بود، مرسی

البته در زمینه cnc فکر میکنم کتاب مثلث نارنجی هم خوبه، البته به درد کنکور نمیخوره، به سبک برنامه نویسی تو زیمنسه
بله كتاب مثلث نارنجي صد البته خوبه ولي بيشتر به در افرادي مي خوره كه ميخوان به طور جدي و حرفه اي CNC كار كنن يا برنامه نويسان CNC .اگه اينطوري باشه كتاباي زيادي در اين زمنيه هست

ممد جووون

عضو جدید

یه کوچولو تو گوگل میگشتی پیدا میکردی

اینم از بودجه بندی سوالات کنکور ارشد مکانیک:

http://r-hosseini.blogfa.com/post/22

کسی از دوستان هست که بودجه بندی سوالات رو در چند سال گذشته داشته باشه..... !!

من خیلی وقت نکردم رو وب بگردم ، گفتم قبلش یام سوال کنم ......

البته بودجه بندی ریاضیات و معادلات تونستم از سایت شخصی اقاسی دانلود کنم ... که برای شما قرار می دهم... (منبع: بودجه بندی ریاضیات رشته مکانیک سایت شخصی استاد اقاسی)

sheykh_bahaee

عضو جدید

لطفا منابع ساخت و تولید را اضافه کنید تا دوستان استفاده کنن

مرسی

سلام به دوستان

منابعی که آقا ایمان معرفی کرد درسته و من یه چیزهایی هم اضافه میکنم:

ا- سیستم: نشر طراح هم بد نیست 2 جلدی و یا مدرسان البته برای سیستم این 4 فصلها مهمترند
وسایل اندازه گیری نوری-کمپراتورها-کیفیت سطوح-تلرانس هندسی
2-انیورسال: قسمت انیورسال کتاب سپاهان نوشته رازفر+قسمت انیورسال کتاب ارکان
3-توانایی: کتاب رازفر بجز فصل7و9+قسمت توانایی ازکتاب سپاهان
4-علم مواد: به نظر من کتاب ارکان این قسمت رو خیلی خوب گفته+راهیان قسمت علم مواد
5-قالب پرس : کتاب مدرسان شریف کفایت میکنه
6-هیدرولیک: کتاب زارعی
7-cnc: کتاب لطفی . به نظر من رازفر تو کتاب سپاهان خوب و خلاصه گفته
8-تولید مخصوص: روش های نوین تولید مهدوی نژاد انتشارات دانشگاه تهران
فصل اول و دوم و چهارم و هفتم + قسمت تولید مخصوص از ارکان
توی این درس اکثر تستها از دو فصل اسپارک و الکتروشیمیایی است
9-مدیریت: قسمت مدیریت کتاب سپاهان کفایت میکنه

موفق باشید

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام به دوستان

منابعی که آقا ایمان معرفی کرد درسته و من یه چیزهایی هم اضافه میکنم:

ا- سیستم: نشر طراح هم بد نیست 2 جلدی و یا مدرسان البته برای سیستم این 4 فصلها مهمترند
وسایل اندازه گیری نوری-کمپراتورها-کیفیت سطوح-تلرانس هندسی
2-انیورسال: قسمت انیورسال کتاب سپاهان نوشته رازفر+قسمت انیورسال کتاب ارکان
3-توانایی: کتاب رازفر بجز فصل7و9+قسمت توانایی ازکتاب سپاهان
4-علم مواد: به نظر من کتاب ارکان این قسمت رو خیلی خوب گفته+راهیان قسمت علم مواد
5-قالب پرس : کتاب مدرسان شریف کفایت میکنه
6-هیدرولیک: کتاب زارعی
7-cnc: کتاب لطفی . به نظر من رازفر تو کتاب سپاهان خوب و خلاصه گفته
8-تولید مخصوص: روش های نوین تولید مهدوی نژاد انتشارات دانشگاه تهران
فصل اول و دوم و چهارم و هفتم + قسمت تولید مخصوص از ارکان
توی این درس اکثر تستها از دو فصل اسپارک و الکتروشیمیایی است
9-مدیریت: قسمت مدیریت کتاب سپاهان کفایت میکنه

موفق باشید

سلام
10-توجه شود که عملیات حرارتی رو سنجش جزء دروس ساخت نیاورده ولی در واقع جزئی از درس علم مواد و فصلهایی از اون است و سال 91 یک تست در مورد نفوذ کربن ازین قسمت اومده،
بخش عملیات حرارتی را از ارکان بخونید+راهیان بخش عملیات حرارتی

nafas_e_khoda

عضو جدید
سلام
10-توجه شود که عملیات حرارتی رو سنجش جزء دروس ساخت نیاورده ولی در واقع جزئی از درس علم مواد و فصلهایی از اون است و سال 91 یک تست در مورد نفوذ کربن ازین قسمت اومده،
بخش عملیات حرارتی را از ارکان بخونید+راهیان بخش عملیات حرارتی

سلام
تستی که درمورد نفوذ کربن اومده بود مربوط به بحث متالورژی بود که تو کتاب متالورژی فیزیکی اونر به طور کامل درمورد میزان تمایل حلالیت کربن تو ساختارهای مختلف توضیح داده،واسه عملیات حرارتی هم من به دوستان توصیه میکنم اگه وقت خوندن کتاب گلعذار رو ندارن همون فصل8 و 11 (عملیات گرمایی و چدن ها)کتاب اونر رو بخونن، بنا به دلیل اهمیت زیاد علم مواد خواهش میکنم فقط به خوندن کتاب های کنکوری مثل ارکان یا سپاهان یا جهش و یا راهیان اکتفا نکنید،من خودم کتاب اونر رو خوندم 700 صفحس که ما نیاز داریم 500 صفحشو بخونیم،اما من با این کتاب تونستم تستای علم مواد امسال و سالای قبل رو کامل بزنم،فقط اگر خواستین بخونینش خیلی باید حوصله به خرج بدید و کامل مطالب و نمودارها رو بررسی کنید،من حتی سوالای آخر فصلش رو هم حل میکردم چون یه سری نکات تو همون سوالا بود که به درد بخور بود.
موفق باشید

siavashbehzad1

عضو جدید
دوستان خیلی از منابع معرفی شده نسبی هست . بسته به شرایط و آدمش داره .:wallbash: ممکن یه کتاب خیلی خوب واسه کسی که وقتشو نداره یا کم حوصله تره جواب نده در عوض یه کتاب خلاصه تر ترغیبش کنه به خوندن !!!!!!:w11::thumbsup2:
کتابایه مدرسان شریفم فراموش نشه . شنیدم سیالاتش خوبه ;)

nafas_e_khoda

عضو جدید
دوستان خیلی از منابع معرفی شده نسبی هست . بسته به شرایط و آدمش داره .:wallbash: ممکن یه کتاب خیلی خوب واسه کسی که وقتشو نداره یا کم حوصله تره جواب نده در عوض یه کتاب خلاصه تر ترغیبش کنه به خوندن !!!!!!:w11::thumbsup2:
کتابایه مدرسان شریفم فراموش نشه . شنیدم سیالاتش خوبه ;)

یه چیزی که تو کنکور خیلی مهمه،اینه که شما باید از خونده هات نتیجه بگیری،چه کم زمان بذاری چه زیاد،ممکنه یه کتاب خلاصه مطالب ارشد بخونی،خیلی هم کمتر از کسایی که رفرنس میخونن وقت بذاری اما در نهایت نتیجه نگیری،من حرفم واسه بچه های ساخت و تولیده که طی چند سال اخیر تجربه ثابت کرده خوندن کتابای خلاصه ارشد واسه باکس ساخت فقط شادی کاذب قبل کنکور برات ایجاد میکنه و پیش خودت فکر میکنی آخ جون 12 تا درس ساخت و تولید رو با یه کتاب 400 صفحه ای سر و تهشو هم آوردمو تو 1 ماه خوندم همه ی تستاشم زدم حالا بریم کنکور که بترکونیم،(ممکنه شانس هم بیاری و واقعا کنکورت خوب شه،اما باید شانس بیاری همین،فکر هم نمیکنم کسی که جدی میخواد واسه کنکور بخونه ،برنامه هاشو سر شانس بچینه)تهش اینه که ممکنه سر کنکور هم فکر کنی سوالارو درست حل کردی ولی اخرش نتیجه یه چیز دیگه میشه،چون طراح کنکور اکثرا حتی منبعشون handbook هست و حتی بعضی هندبوکارو وقتی به فارسی ترجمه کردن مترجم غلط ترجمه کرده و مفهومو کاملا برعکس رسونده، کسایی هم که خلاصه دروس رو واسه ساخت مینویسن اولا اینکه مطالبو ناقص میگن،گاها شاید مجبور بشی روابطو حفظ کنی که اصلا به کارت نمیاد یا اینکه مطالب درست برات جا نیفته،من واسه ساخت 4 تا کتاب خلاصه خوندم که از هر کدوم یک عالمه اشتباه علمی و حل مساله درآوردم که با رفرنس هایی که خوندم کاملا در تناقض بودن
مثالشم سوال 2 امسال ساخت بود،کتاب ارکان اصفهان گفته 32 جواب سواله، کتاب ارشد سپاهان گفته 541 جواب مسالس،بنابراین همه ی اساتید ساخت و تولید توصیه میکنن واسه ساخت رفرنس بخونید چون نظر طراح منطبق بر رفرنسه نه کتابای کنکور
البته من همه ی این توضیحات رو برای باکس ساخت و تولید دادم
وگرنه واسه جامدات و سیالات خوندن کتابای کنکور دکتر نائی و راهیان ارشد کفایت میکنه ،فقط شاید تو بعضی مباحث که ایرادات اساسی دارین مجبور بشین به رفرنس مراجعه کنید
موفق باشید

ariax77

کاربر فعال
از بين سيالات مدرسان و راهيان و پارسه و نصير كدوم يكي درس نامه ي بهتري دارن؟

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال دارم لطفا همه نظر بدین

یکی از دوستان که گرایشش ساخته 15 واحدش مونده تا کارشناسی رو تموم کنه که 4 واحدش کارگاهه
میخواد بدونه ترم مهر رو مرخصی بگیره و واسه ارشد بخونه بهتره یا مهر واحداش رو پاس کنه بعد واسه ارشد بخونه
که وقت بیشتری داره
درضمن از بچه های درسخونه

knife

عضو جدید
به نظر من این فرصت حیفهحتما کنکور بده و ترم بعدش واحدها رو پاس کنبه یک سال عقب افتادن نمی ارزه و بعدش هم معلوم نیست سر کنکور چجور باشی؟!
سلام دوستان یه سوال دارم لطفا همه نظر بدینیکی از دوستان که گرایشش ساخته 15 واحدش مونده تا کارشناسی رو تموم کنه که 4 واحدش کارگاههمیخواد بدونه ترم مهر رو مرخصی بگیره و واسه ارشد بخونه بهتره یا مهر واحداش رو پاس کنه بعد واسه ارشد بخونهکه وقت بیشتری دارهدرضمن از بچه های درسخونه