منابع معتبر برای ارشد 91

henry_2009

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
از دوستان درخواست دارم، کتابها و آزمونهایی که برای کنکور ارشد مکانیک 91 بیشتر میشه بهشون اعتماد کرد رو معرفی کنید
خواهشم اینه، فقط دوستانی که تجربشون بالاست، و از راهنماییشون مطمئن هستند، معرفی کنند
چون میخوایم این تاپیک یه میانبر باشه واسه عزیزانی که میخوان حسابی بشینن بخونن
حیفه که زحمتهاشون به خاطر یه راهنمایی غلط، بی نتیجه بشه
(من خودم خیلی کتاب خوندم، ولی تجربه کافی رو ندارم)
پس خواهشا فقط مطمئن و تضمینی باشه
اگه واسه تک تک درس ها منبع معرفی کنید، ممنون میشم!

با تشکر

آخرین ویرایش:

panaali

عضو جدید
کاش خودتون مطمن ها رو شروع می کردین .
جمع بندی من :
استاتیک و مقاومت : نایی
طراحی اجزا : جزوه شریعت پناه (نصیر) + تست راهیان ارشد
باکس سیالات : خداکرمی(راهیان ارشد) | پارسه
ریاضی ۱و۲ : معتقدی (پارسه)
ریاضی مهندسی : کریمی (نصیر)
معادلات : معتقدی (پارسه) | کریمی (نصیر) | گاج
برای باکس دینامیک به جمع بندی دقیقی نرسیدم .
این ها اصلی و مطمين ها هستن ولی باز ممکنه اینجور خلاصه تر کرد که: سیالات خداکرمی بهتر از پارسه هست و ترمو و انتقال پارسه بهتر از خداکرمی. به نظرم کسایی که جفتشو خوندن باید نظر قطعی رو بدن . روی معادلات هم همینطور. درضمن ریاضی آقاسی مطمین تره فکر کنم ولی حجیم و سنگین تر .

baroonboy

عضو جدید
سلام، من هم با منابع panaali موافقم
فقط این را اضافه کنم که دینامیک ماشین و ارتعاشات راهیان ارشد عالیه، اما در مورد دینامیک قرار بود کتابش بیاد به بازار که نفهمیدیم چی شد. اگر اونم مثل بقیه کتب حسینی باشه که حرف نداره. کنترل را هم آریاز برادرانی را پیشنهاد میکنم.

موفق باشی

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.کسی که کتاب ارتعاشات راهیان(حسینی) رو مطالعه کرده لطف کنه بگه راضی بوده یا نه؟ اگر کسی کتاب جباری رو هم خونده مقایسه کنه.ممنون

gharibistudent

عضو جدید
دوستان کسی جزوه کلاسی ریاضی 1 و2 یا معادلات آقاسی رو نداره؟
هر کی داره بذاره تا بقیه هم استفاده کنن ممنون ;)

ghablamehh

عضو جدید

دینامیک و دینامیک ماشین راهیان خوبه، من خوندم. کنترل هم پارسه و هم آریاز خوبن. ارتعاشات بین راهیان و پوران مرددم.

در مورد استاتیک کتاب نایی را نخوندم. نمیدونم اون بهتره یا راهیان. چون جفتشون تازه چاپ شدن. باید بررسی بشه

کاش خودتون مطمن ها رو شروع می کردین .
جمع بندی من :
استاتیک و مقاومت : نایی
طراحی اجزا : جزوه شریعت پناه (نصیر) + تست راهیان ارشد
باکس سیالات : خداکرمی(راهیان ارشد) | پارسه
ریاضی ۱و۲ : معتقدی (پارسه)
ریاضی مهندسی : کریمی (نصیر)
معادلات : معتقدی (پارسه) | کریمی (نصیر) | گاج
برای باکس دینامیک به جمع بندی دقیقی نرسیدم .
این ها اصلی و مطمين ها هستن ولی باز ممکنه اینجور خلاصه تر کرد که: سیالات خداکرمی بهتر از پارسه هست و ترمو و انتقال پارسه بهتر از خداکرمی. به نظرم کسایی که جفتشو خوندن باید نظر قطعی رو بدن . روی معادلات هم همینطور. درضمن ریاضی آقاسی مطمین تره فکر کنم ولی حجیم و سنگین تر .

jabbarii

عضو جدید
مرسی از پاسخ کاملت

دینامیک و دینامیک ماشین راهیان خوبه، من خوندم. کنترل هم پارسه و هم آریاز خوبن. ارتعاشات بین راهیان و پوران مرددم.

در مورد استاتیک کتاب نایی را نخوندم. نمیدونم اون بهتره یا راهیان. چون جفتشون تازه چاپ شدن. باید بررسی بشه

mohammad.md

عضو جدید
اگه ميخوايي ترمو ديناميك از 7 تا تستش 6 تاشو بزني همين كاري كه من كردمو بكن.جلد اول راهيان(ترمو1) و بخون و براي فصل انتروپيش(فصل اخر ترمو راهيان جلد اول)از كتاب پوران بخون.از هفتا سوال 4 الي 5 تا سوالش از همين بخش مياد كه من از هفتا هر 4 تا رو زدم كنكور 91 كنكورهاي سال قبلو هم كامل ميزدم.اما براي ترمو 2 بخش مخلوط هاي سايكرومتري و روابط ترمو ديناميكي دوستم فصل اخر پورانو خونده بودالبته پوران ترمو 1 و2ش يه كتابن و گفت از ترمو2 همهي تستاشو زده مثل اب خوردن.الته بعضي از فصل هاي ترمو 2 مثل سيكل هاي تبريد و انتقال قدرت كه هر 3 يا 4 سال يه سوال ازش مياد لازم نيست بخوني كتاب هاي تست يه مقدار مغلطه كردن.

razfar

عضو جدید
ارتعاشات راهیان؟!

ارتعاشات راهیان؟!

من طراحی اجزا و دینامیک و دینامیک ماشین راهیان ارشد را خوندم. خیلی خوبن. اما متاسفانه ارتعاشات را هنوز نخوندم

بعداً باید بخونم. نمیدونم چجوریه دقیقن!؟!

سلام.کسی که کتاب ارتعاشات راهیان(حسینی) رو مطالعه کرده لطف کنه بگه راضی بوده یا نه؟ اگر کسی کتاب جباری رو هم خونده مقایسه کنه.ممنون

razfar

عضو جدید
مهندسین عزیز یک سوال؟!

استاتیک راهیان ارشد یا پوران پژوهش؟!

فعلاً مساله این است

بالا