مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
خوبه فکر کنم . یکی می گفت 200 شده . برا شما هم اس ام اس اومد ؟ تهرانید ؟ برا من که شهرستانم نیومده جوابش . :(

آره اس ام اس اومد. تاریخش بیشتر از نصف دوم بودم چون هنوز نخوندم نتونستم بزنم، فن رو هم که نمیدونم چرا نتونستم بزنم همینم داره حالمو خراب میکنه!!!!

mitra71

عضو جدید
درصدام

زبان: 60
فن: 14 :)cry:)
تاریخ:14
درک عمومی:40
منظر:40

شروع کنیم واسه آزمون جامع ایوانخانه بخونیم اینطوری نمیشه :confused:

واسه الان خوبه تا کنکور کلی وقت داری میتونی بهتر شی...:w11:
من ک تازه شرو کردم اصن نتونستم سوالاشو جواب بدم :(
ایوانخانه دیگه کجاس؟آزمونش کیه؟؟ :surprised:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه الان خوبه تا کنکور کلی وقت داری میتونی بهتر شی...:w11:
من ک تازه شرو کردم اصن نتونستم سوالاشو جواب بدم :(
ایوانخانه دیگه کجاس؟آزمونش کیه؟؟ :surprised:

http://www.arch-house.com/
ایوان خانه معمار

http://www.iacenter.ir/ مرکز معماری ایران

http://www.memarico.com/CMS_UI/content.aspx?id=0 آکادمی تخصصی معماری
این لینک.
میترا زیرو روش کن.
ب مام خبر بده.
من ک تاحالا هیچکدوم از آزمونارو شرکت نکردم.

veritaaa

عضو جدید
بچه ها کتاب ریشه ها و مفاهیم معماری غرب بانی مسعود چقد مهمه ؟ یعنی مطالبش تو کتابای " از عهد باستان تا مکتب شیکاگو " خودش و کتاب" معماری معاصر غرب قبادیان" و "از زمان و معماری مزینی " نیست ؟ مهمه ؟ باید بخرم ؟

میشه یکی به من جواب بده ؟ :(:(

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
ببین من خودم ریشه ها و مفاهیمو دارم.
اونایی ک گفتیو ندارم ب جز قبادیان.
و هنوز اونارو نخوندم ک بتونم بت بگم
ولی ریشه ها و مفاهیمو ی کمشو خوندم...امروز ک داشتم معماری جهانو میخوندم همش احساس مسکردم همون بین انیهرین و مصر ریشه ها و مفاهیم داره برام تکرار میشه...ولی اسلن ن ب طور کلی.
فک میکنم ..من فقط فک میکنم اینا هم همینطور باشن...باز مطمعن نیستم.
باید ببینیم بچه های مطلع تر چی میگن.

moeinz

کاربر بیش فعال

مهمترین منبع برا سوالای تارخ غربو جهان همین کتاب ریشه ها و مفاهیمه
معماری معاصر قبادیان و از زمان و معماری مزینی خیلی ناقصترن نسبت ب این کتاب
و این کتاب جزو کاملترین هاستو مهمترینه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.چنتا سوال زبان داشتم ممنون میشم اگه جواب بدین.:gol::gol:
معنی این عبارتا چی میشه؟
on reserve...................in low spirits..........................cross-country
معنی این جملات چی میشن؟
The outfielders record are preservedin the Baseball Hall of Fame.
The father denounced his son for lying to the district attorney.
بچه ها من با اطمینان و منطق کامل متاسفانه به این نتیجه رسیدم که تا اوایل مهر 504 و تموم نمی کنم!:cry:

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.چنتا سوال زبان داشتم ممنون میشم اگه جواب بدین.:gol::gol:
معنی این عبارتا چی میشه؟
on reserve...................in low spirits..........................cross-country
معنی این جملات چی میشن؟
The outfielders record are preservedin the Baseball Hall of Fame.
The father denounced his son for lying to the district attorney.
بچه ها من با اطمینان و منطق کامل متاسفانه به این نتیجه رسیدم که تا اوایل مهر 504 و تموم نمی کنم!:cry:
on reserve:میشه در رزرو در حالت پس انداز
in low spirits:در شرایط روحی پایین
cross-country:دوره کشور ؛واسه مسابقات اینا استفاده میشه مثل ruining cross-country match:مسابقه دوندگی دور کشور
جمله اول:رکورد های بازیکن بیستبال در سالن افتخارات بیست بال نگهداری میشود: outfielders:یه بازیکن تو بیست بال که تو بخش برونی زمین بازی میکنه.
جمله دوم:پدر فرزندش را برای دروغگویی به بازپرس بخش مورد بازخواست قرار داد

veritaaa

عضو جدید
مهمترین منبع برا سوالای تارخ غربو جهان همین کتاب ریشه ها و مفاهیمه
معماری معاصر قبادیان و از زمان و معماری مزینی خیلی ناقصترن نسبت ب این کتاب
و این کتاب جزو کاملترین هاستو مهمترینه

:biggrin::cry:جزوه ای خلاصه ای چیزی ازش نیست ؟ 30 تومنه دیگه واقعا نمیتونم کتاب بخرم.. من همینارو که دارم میخونم
خلاصه آکادمی رو دارم ولی 2قسمت اولش اصلا واضح نیست :(

آخرین ویرایش:

mitra71

عضو جدید

http://www.arch-house.com/
ایوان خانه معمار

http://www.iacenter.ir/ مرکز معماری ایران

http://www.memarico.com/CMS_UI/content.aspx?id=0 آکادمی تخصصی معماری
این لینک.
میترا زیرو روش کن.
ب مام خبر بده.
من ک تاحالا هیچکدوم از آزمونارو شرکت نکردم.

مرکز معماری آزموناش رایگان نیس شرکت نکنین ب درد نمیخوره:w25:
ایوان خانه و آکادمی عضو شدم :w12:
مرسی عزیزم:w23:

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
cross-country:دوره کشور ؛واسه مسابقات اینا استفاده میشه مثل ruining cross-country match:مسابقه دوندگی دور کشور
جمله اول:رکورد های بازیکن بیستبال در سالن افتخارات بیست بال نگهداری میشود: outfielders:یه بازیکن تو بیست بال که تو بخش برونی زمین بازی میکنه.

آووورین.....چقد زبانت خوبه ....حسودیم شد......میشه بگی چیکار کردی زبانت انقد خوب شده ؟؟؟؟من زیر صفرم.....:cry:

mahmoudz

کاربر فعال
سلام بچه ها..
سبک شناسی تموم کردم.
:w33:بچه ها پرتش کنم؟؟؟ن بزا دارم براش...میزارم یسره آخره سر آتیشش میزنم...:smoke:(آرزو الان نگی وااای چ.طوری دلت میادا......بزا بگم تا دلم خنوک شه آبجیی)

مرورش مکنم.دوره پارسی.تست ندارم هنو.ولی راهیان ارشدو ک داشتم فقط تستا این بخشو زدم.خیلی کم بود.ازین ب بعد باید هروز پیشم باشه تا ی نگاهی هم شده بش بندازم.میترسم بلکل یادم بره.

من همین الان تو این آفتاب و تو این هواااای....قصد ددارم و برم کتاب جهان زارعی بخرم.و مث سبک شناسی بوخونمش.
:redface::rambo:
ب نظرتون معماری ایرانیو هم بخرم بزارم جلو چشم ؟ن اینطوری همش چشمک میزنه بهم بیا منو بخون.

یا بزارم جهانو تمووم کنم بعد؟
:w05::w20:

سلام...شما مگه سبک شناسی را به چه صورت خواندید؟

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

مرکز معماری آزموناش رایگان نیس شرکت نکنین ب درد نمیخوره:w25:
ایوان خانه و آکادمی عضو شدم :w12:
مرسی عزیزم:w23:
مرکز معماری هم امتحان اول دومش مجانیه دیگه

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
Re: مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

یه سری سوالا هستن که کتاب درک عمومی علی عسگری که تو جزوه 1600 تست ایشون هم وجود داره ولی جواب سوالا با هم فرق میکنه!! الان کدوم جواب درسته اونی که تو مجموعه تسته یا اونی که تو کتابه؟

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...شما مگه سبک شناسی را به چه صورت خواندید؟
سلام.
من سبک شناسی را ب سبک سختی خواندم.
سبک شناسی اولین کتاب تاریخی بود ک داشتم...ب خاطر همین فقط اونو میخوندم...نمیدونم کجای کار بود ک ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود را خریدم...از آنجایی ک آدم وقتی کتاب جدید میخرد همش دوست دارد دیگر از این ب بعد او را بخواند برا همین تا سر بخش 3:قرون وسطی خواندم...هم میخواندم هم خلاصه مینوشتم.خلاصه هام کم از کتاب نبود و منو خیلی ناراحت میکرد...چون وقت مرورش خب میگفتم این همون کتابه پس خود کتاب را دوباره ی نگاهی میکنم...این ب خاطر گیر دادن منه..خیلی بده..
رفتم سراغ سبک و گفتم اینو تموم کنم...خیلی وضعیته بدیه آدم نتونه چطور بخونه...چطور یادداشت برداره...فک کردن ب همه اینا سخته...سخته میدونی منظورم چیه ی جورایی ی فشاری روته...ذهنت درگیره..اسن راضی نیستی..
چون میدونی دوباره و چندباره باید برگردی و اینارو بخونی و ب یاد بیاری...
تا 2 بخش آخر سبک را همینطوری گیر میدادم و از خلاصه هام راضی نبودم...زیاد بودن...
ولی حرف بچه ها ...اینکه گیر ندیم...گوشه کتاب بنویسیم...اینا برا من اثر داشت..و بخش آدری و اصفهانی را اینطور خوندم...باورتون میشه از این 2 بخش با این ک انقد پرن...من بیشتر خوشم میاد
گوشه کتاب سوپر خلاصه ها را نوشتم و هم نزدیک ب متن و هر وقت شاید نیاز ب متن شد دم دست هست دیگر...فک کنم خیلی راحت تر بشه کارم...من از خدامه از الان تو برگه خلاصه ها را ننویسم
میدونی تو هر بار مروری ک میکنی میفهمی کدوم رو باید تو ی تیکه برگه بنویسی...
من الان بخش پارسی را مرور کردم .هنو ب بخش آذری و...نرسدم ک ببینم مرور آنها چ فرقی برام داره.
من سبک شناسی کتابی بود ک خب قبل اینکه همه درسا مرتب شه و همه بیاد تو لیست خوندن من میخوندمش...(بدم میومد برم سراغ سازه...الانم ب زور اونو تو برنامه میزارم و همش حیفم میاد ک صب زود سازه بخونم)
من جهانو ک دیروز خریدم و خوندم خیلی خوب بود همش داشت ی تیکه هایی همزمان از ریشه ها و مفاهیم و سبک تکرار میشد...مثلن تو جهان خیلی بیشتر درباره چاتال هویوک و اریحا صحبت میکنه نسبت ب جن خطی ک تو سبک داره...
یا ب شهرهای سومر ک میرسیم و معبد هاش همه داره تکرار میشه ولی تو ریشه شه و مفاهیم بیشتر ..
من همون تیکه هایی را ک تکرار اون مبحثه میشینم میخونم...گیر نمیدم ک بقیش هم بخونم...فقط همون تیکه ..بعد کم کم فک کنم با پیش رفتن جهان این 2 تا کتابم ی کم برام مرور میشه..
من نمیدونم ولی فک میکنم ...فقط فک میکنم ک متوجه شدم ک کتابهارا چطور بخونم..
و خوشحالم ک ی کتاب رو ب سختی خوندم ولی عوضش فهمیدم بقیه کتابها چطور بخونم.
من خیلی گیر میدم...من نمیدونم شما چیزی درباره آدم کمال طلب شنیدین یا ن...خیلی خصوصیت بدیه...میتونم بگم ی مرضه...من دچارش هستم.
ی کمال طلب ب بهانه این ک این کارو بهتر و کامل تر انجام بده ....هیچ وقت اون کارو انجام نمیده...
این حرفای بچه ها درباره درس خوندن تاثیر میزاره..
آدم همه چیو میتونه کسب کنه.
من احساس میکنم بهتر شدم...

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز

مرسی:gol::gol::gol:......:w36: واقعا ازتون ممنونم:w30:
راستی!شما چه منبعی رو واسه زبان تخصصی پیشنهاد می کنین؟(بچه ها اگه خواستین ممنون میشم اگه شمام نظر بدین:gol:)

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
من سبک شناسی را ب سبک سختی خواندم.
سبک شناسی اولین کتاب تاریخی بود ک داشتم...ب خاطر همین فقط اونو میخوندم...نمیدونم کجای کار بود ک ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود را خریدم...از آنجایی ک آدم وقتی کتاب جدید میخرد همش دوست دارد دیگر از این ب بعد او را بخواند برا همین تا سر بخش 3:قرون وسطی خواندم...هم میخواندم هم خلاصه مینوشتم.خلاصه هام کم از کتاب نبود و منو خیلی ناراحت میکرد...چون وقت مرورش خب میگفتم این همون کتابه پس خود کتاب را دوباره ی نگاهی میکنم...این ب خاطر گیر دادن منه..خیلی بده..
رفتم سراغ سبک و گفتم اینو تموم کنم...خیلی وضعیته بدیه آدم نتونه چطور بخونه...چطور یادداشت برداره...فک کردن ب همه اینا سخته...سخته میدونی منظورم چیه ی جورایی ی فشاری روته...ذهنت درگیره..اسن راضی نیستی..
چون میدونی دوباره و چندباره باید برگردی و اینارو بخونی و ب یاد بیاری...
تا 2 بخش آخر سبک را همینطوری گیر میدادم و از خلاصه هام راضی نبودم...زیاد بودن...
ولی حرف بچه ها ...اینکه گیر ندیم...گوشه کتاب بنویسیم...اینا برا من اثر داشت..و بخش آدری و اصفهانی را اینطور خوندم...باورتون میشه از این 2 بخش با این ک انقد پرن...من بیشتر خوشم میاد
گوشه کتاب سوپر خلاصه ها را نوشتم و هم نزدیک ب متن و هر وقت شاید نیاز ب متن شد دم دست هست دیگر...فک کنم خیلی راحت تر بشه کارم...من از خدامه از الان تو برگه خلاصه ها را ننویسم
میدونی تو هر بار مروری ک میکنی میفهمی کدوم رو باید تو ی تیکه برگه بنویسی...
من الان بخش پارسی را مرور کردم .هنو ب بخش آذری و...نرسدم ک ببینم مرور آنها چ فرقی برام داره.
من سبک شناسی کتابی بود ک خب قبل اینکه همه درسا مرتب شه و همه بیاد تو لیست خوندن من میخوندمش...(بدم میومد برم سراغ سازه...الانم ب زور اونو تو برنامه میزارم و همش حیفم میاد ک صب زود سازه بخونم)
من جهانو ک دیروز خریدم و خوندم خیلی خوب بود همش داشت ی تیکه هایی همزمان از ریشه ها و مفاهیم و سبک تکرار میشد...مثلن تو جهان خیلی بیشتر درباره چاتال هویوک و اریحا صحبت میکنه نسبت ب جن خطی ک تو سبک داره...
یا ب شهرهای سومر ک میرسیم و معبد هاش همه داره تکرار میشه ولی تو ریشه شه و مفاهیم بیشتر ..
من همون تیکه هایی را ک تکرار اون مبحثه میشینم میخونم...گیر نمیدم ک بقیش هم بخونم...فقط همون تیکه ..بعد کم کم فک کنم با پیش رفتن جهان این 2 تا کتابم ی کم برام مرور میشه..
من نمیدونم ولی فک میکنم ...فقط فک میکنم ک متوجه شدم ک کتابهارا چطور بخونم..
و خوشحالم ک ی کتاب رو ب سختی خوندم ولی عوضش فهمیدم بقیه کتابها چطور بخونم.
من خیلی گیر میدم...من نمیدونم شما چیزی درباره آدم کمال طلب شنیدین یا ن...خیلی خصوصیت بدیه...میتونم بگم ی مرضه...من دچارش هستم.
ی کمال طلب ب بهانه این ک این کارو بهتر و کامل تر انجام بده ....هیچ وقت اون کارو انجام نمیده...
این حرفای بچه ها درباره درس خوندن تاثیر میزاره..
آدم همه چیو میتونه کسب کنه.
من احساس میکنم بهتر شدم...

خسته نباشید مهندس ،همین که فهمیدی بقیه مسیر را باید چطوری بری جلو خیلی عالیه
انشاله که موفق باشی

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی:gol::gol::gol:......:w36: واقعا ازتون ممنونم:w30:
راستی!شما چه منبعی رو واسه زبان تخصصی پیشنهاد می کنین؟(بچه ها اگه خواستین ممنون میشم اگه شمام نظر بدین:gol:)

بارکلا امیدوارم موفق باشی ولی به نظر من نیازی به زبان تخصصی خوندن نیست ما برای اون قسمت باید سعی کنیم مهارت های درک مطلب را یاد بگیریم و این هم فقط از خوندن مهارت دست نمیاد از این طریق که باید درک مطلب زیادی را کار کنیم همین البته نظر من هستش

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام میشه سوالاشم لینک کنید!

دلیلش رو نمیدونم ولی سوالاتش رو نذاشتن توی سایت .

این لینک فقط پاسخنامه آزمون خودسنجی و سئوالات آزمون کار در منزل هستش.

پاسخنامه آزمون کار در منزل :

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-ارشد-معماری?p=7805985&viewfull=1#post7805985

آخرین ویرایش:

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
آووورین.....چقد زبانت خوبه ....حسودیم شد......میشه بگی چیکار کردی زبانت انقد خوب شده ؟؟؟؟من زیر صفرم.....:cry:
زبان درسی که به قول دوستان میانبر نداره فقط باید تلاش کنی.واسه 504 انتشارات جنگل یه کتاب داره که راهنماشم کنارش اگه زبانت خیلی ضعیفه از این کتاب استفاده کن تا معنی هارو راحتر بفهمی تو زبان مسله اصلی دایره لغاته.اغلب کسایی که 504 رو مطالعه میکنن فقط به 12 لغت اصلی درس توجه دارن درحالی که حدود 70-100 لغت کاملا جدیدم تو هر درس و تمریناتش وجود داره که منبع خیلی عالیی هست واسه افزایش دایره لغات هر درسی که از 504 میخونید کامل کامل بخونید؛حتی جملات فلسفی سر برگشو!؛با تمام لغاتش و از جعبه لاتینیر استفاده کنید یکمی سختر میشه ولی جواب میده.
در ضمن فیلم و سریال زبان اصلی؛انگلیسی ؛ همراه با زیرنویس انگلیسی و فارسی ببین و رو دیالوگاشون دقت کن چون تو زبان تکرار و مکالمه و شنیدن خیلی مهمه و چون اکثرا ما کسی رو نداریم باهاش انگلیسی صحبت کنیم!فوق العاده کمک بزرگی هستش

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا