مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

zarife

عضو جدید
من واقعن دوس دارم قبول شم ولی اینکه میگن پذیرشش کمه واقعن سرد شدم
تو دانشگامون دو ساله هیشکی قبول نمیشه:(

عزیزم از الان به این چیزا فک نکن. به این فک کن که باید قبول شی. و به این ایمان داشته باش که اگه تلاش کنی حتما یه راهی برات باز میشه. خود من واسه معماری هیچی نخونده بودم. حتا یه کلمه.به اصرار مادرم رفتم سر جلسه.چون واسه تکنولوژی میخوندم.اما سر جلسه تکنولوژی حالم بد شد ولی معماری 185 و بازسازی 10 آوردم. فقط تلاش کن مطمئن باش نتیجشو میبینی :)

mitra71

عضو جدید
عزیزم از الان به این چیزا فک نکن. به این فک کن که باید قبول شی. و به این ایمان داشته باش که اگه تلاش کنی حتما یه راهی برات باز میشه. خود من واسه معماری هیچی نخونده بودم. حتا یه کلمه.به اصرار مادرم رفتم سر جلسه.چون واسه تکنولوژی میخوندم.اما سر جلسه تکنولوژی حالم بد شد ولی معماری 185 و بازسازی 10 آوردم. فقط تلاش کن مطمئن باش نتیجشو میبینی :)

واقعن:eek:
انشالله که امسال رتبه یک تکنولوژی میشی :D
:w10:منم باید از فردا جدی تر شروع کنم

dreaamlaand

عضو جدید

وای خوش به حالتون یعنی توی رشته معماری 185 شدین؟اسون بود؟

nayyereh.a

عضو جدید
سلام
بچه ها من ی جزوه از پارسه واسه درک عمومی دیدم حدود 230 صفحس بنظرتون خوبه بخونم؟؟؟؟؟جزوه از کدوم استاد واسه درک خوبه؟؟؟

alirad

عضو جدید
سلام
بچه ها من ی جزوه از پارسه واسه درک عمومی دیدم حدود 230 صفحس بنظرتون خوبه بخونم؟؟؟؟؟جزوه از کدوم استاد واسه درک خوبه؟؟؟

از من میشنوی به هیچ وجه سمت پارسه نرین...امسال و پارسال دو نفر از دوستام پارسه خوندن هر دوشون رتبه های بالای 1000 آوردن...!!!
جزوه علی طباطبایی آکادمی رو تعریفشو زیاد شنیدم...اما اگه بخواین کتاب بخونین مهمترین منبع زیبایی شناسی در معماری یورگ گروتره...بعدش وقت داشتین به ترتیب مبادی سواد بصری...مشق معماری...سنت و بدعت در معماری ایران...رو بخونین

mitra71

عضو جدید
از من میشنوی به هیچ وجه سمت پارسه نرین...امسال و پارسال دو نفر از دوستام پارسه خوندن هر دوشون رتبه های بالای 1000 آوردن...!!!
جزوه علی طباطبایی آکادمی رو تعریفشو زیاد شنیدم...اما اگه بخواین کتاب بخونین مهمترین منبع زیبایی شناسی در معماری یورگ گروتره...بعدش وقت داشتین به ترتیب مبادی سواد بصری...مشق معماری...سنت و بدعت در معماری ایران...رو بخونین

پس من ی جا دیدم بچه ها گفته بودن جدیدن از زیبایی شناسی سوال نمیاد از منابع حذف شده؟؟؟کی درست میگه؟؟؟:confused:

alirad

عضو جدید
پس من ی جا دیدم بچه ها گفته بودن جدیدن از زیبایی شناسی سوال نمیاد از منابع حذف شده؟؟؟کی درست میگه؟؟؟:confused:

نمی دونم اونایی که گفتن حذف شده منظورشون چی بوده!!!زیبایی شناسی دیدتو نسبت به معماری و اصولش باز میکنه...اگه حذف بشه باید درک معماری حذف بشه!!! امسال خودم زیبایی شناسی رو چندین بار خوندم با یه کتاب که شبیه مبادی سواد بصری بود...درک رو 68 زدم!

mahmoudz

کاربر فعال
نمی دونم اونایی که گفتن حذف شده منظورشون چی بوده!!!زیبایی شناسی دیدتو نسبت به معماری و اصولش باز میکنه...اگه حذف بشه باید درک معماری حذف بشه!!! امسال خودم زیبایی شناسی رو چندین بار خوندم با یه کتاب که شبیه مبادی سواد بصری بود...درک رو 68 زدم!

سلام...من از زیباشناسی در معماری رو 2 نوع کتاب دیدم که یکیش جلش زرده و طرفای 300 ص می باشد و یکی دیگه هم دیدم که جلدش آبی بود و حدودا 500 600 ص بود...
شما کدومش رو خوندید؟

alirad

عضو جدید
سلام...من از زیباشناسی در معماری رو 2 نوع کتاب دیدم که یکیش جلش زرده و طرفای 300 ص می باشد و یکی دیگه هم دیدم که جلدش آبی بود و حدودا 500 600 ص بود...
شما کدومش رو خوندید؟

هیچکدوم...!بهترین و روانترین ترجمه برا دکتر جهانشاه پاکزاده،انتشارات شهید بهشتی...جلد سفید رنگه...600 صفحه!

mahmoudz

کاربر فعال
هیچکدوم...!بهترین و روانترین ترجمه برا دکتر جهانشاه پاکزاده،انتشارات شهید بهشتی...جلد سفید رنگه...600 صفحه!

گفتید که برای درک عمومی یه کتاب دیگه ای هم مطالعه کرده بودید؟
میشه لطف کنید اسم کتاب را بگید.
ممنون.

آخرین ویرایش:

mahmoudz

کاربر فعال
سلام.
دوستان ظرفیت پذیرش کنکور ارشد معماری دانشگاهها در سال 93 رو از کدوم سایت میشه پیدا کرد؟
کسی از دوستان می دونه که ظرفیت معماری در ارشد 93 چقدر بوده؟
اگه فایلی در این زمینه کسی از دوستان داره، ممنون میشم قرار بده.
هر چه گشتم پیدا نکردم.

آخرین ویرایش:

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.
دوستان ظرفیت پذیرش کنکور ارشد معماری دانشگاهها در سال 93 رو از کدوم سایت میشه پیدا کرد؟
کسی از دوستان می دونه که ظرفیت معماری در ارشد 93 چقدر بوده؟
اگه فایلی در این زمینه کسی از دوستان داره، ممنون میشم قرار بده.
هر چه گشتم پیدا نکردم.
مشاهده پیوست Arshad93N2_F2_P5_Honar.pdfمشاهده پیوست Arshad93N2_F2_P5_Honar.pdfمشاهده پیوست Arshad93N2_F2_P5_Honar.pdf

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

کتاب (پوسته ها )و (ورقهای تاشده) یکی هستن؟؟؟؟؟!!!!اینا 2 تا کتابن یا یکین؟!!!!!

کتاب (پارچه ها) و (چادری) چطور؟

قاطی کردم .....چه فرقی دارن آخه!اگه یکی هستن چرا تو کتاب پوسته ها ، ورق تاشده نیست ؟؟؟؟؟؟

mitra71

عضو جدید

واقعن:surprised: چ خوب
بنظرتون واسه درک راهیان ارشد خوبه یا عصر کنکاش؟؟؟ یا فقط منابع اصلی رو بخونم ؟؟؟:razz:

alirad

عضو جدید
واقعن:surprised: چ خوب
بنظرتون واسه درک راهیان ارشد خوبه یا عصر کنکاش؟؟؟ یا فقط منابع اصلی رو بخونم ؟؟؟:razz:

بله...درک معماری68.33 زده بودم...از کتابای موسسات فقط منظر راهیان ارشد رو خوندم!نمی دونم خوبه یا نه...ولی با توجه به وقتی که دارین توصیه من اینه که حتما منابع اصلی رو بخونین و سراغ کتاب موسسات نرین...چون اونا کتاباشونو گزینشی و سلیقه ای از روی همین منابع نوشتن و خیلی جاها مطالب مهمی که تو کنکور میاد رو مهم ندیدن و نیاوردن تو کتاباشون!!!
منبع بخونین و تست های عسگری رو کامل بزنین...مطمئن باشین نتیجه میگیرین...

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.بچه ها چنتا سوال زبان دارم ممنون می شم جواب بدین:gol:
معنی این عبارات چی میشه؟
ocean - beds
ice - caps
معنی این جمله چی میشه؟(معنی تک تک کلماتشو می دونم فقط نمی تونم جمش کنم!)
as the closet was opened, the corps fell out,frightening the janitor out of one years growth.
معنی عبارت lights - out تو این جمله چیه؟
one summer the grpup assambled to explore the topic of lights - out time.
سرتون و درد آوردم...شرمنده:w27:

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

کتاب (پوسته ها )و (ورقهای تاشده) یکی هستن؟؟؟؟؟!!!!اینا 2 تا کتابن یا یکین؟!!!!!

کتاب (پارچه ها) و (چادری) چطور؟

قاطی کردم .....چه فرقی دارن آخه!اگه یکی هستن چرا تو کتاب پوسته ها ، ورق تاشده نیست ؟؟؟؟؟؟

کتاب پوسته ها و سازه های ورق های تاشده یک کتابه
یک کتاب هست به نام سازه های پارچه ای کششی

پیوست ها

• 9640360965.240.jpg
    9640360965.240.jpg
    14.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • -.jpg
    -.jpg
    66.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
معنی این عبارات چی میشه؟
ocean - beds
ice - caps
as the closet was opened, the corps fell out,frightening the janitor out of one years growth.
ocean -bed رو دیکشنری نداشت :(
ice-caps = کیسه یخ (پزشکی)، قلعه یخی، یخ پهنه
معنی جمله : مطمئن نیستم چون متن کامل رو نخوندم
light - out = ناگهان رفتن، به سرعت ترک کردن

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
معنی این عبارات چی میشه؟
ocean - beds
ice - caps

مهندس این متن و لغتا واسه کدوم کتابه؟
ocean bed میشه بستر اقیانوس
ice caps هم اگه اشتباه نکنم میشه کلاهک های یخی
معنی جمله اول:وقتی کمد باز شد و جسد بیرون افتاد سرایدار را به حد زیادی ترساند.البته معنی دقیقش میشه به حدی سرایدار را ترساند که یکسال رشدش عقب افتاد.این یه ضرب المثل تو انگلیسی واسه موقعیت های خیلی ترسناک
معنی جمله دوم میشه:یه تابستان گروه جمع شد تا موضوع ساعت خاموشی چراغ ها را بررسی کند.

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ocean -bed رو دیکشنری نداشت :(
ice-caps = کیسه یخ (پزشکی)، قلعه یخی، یخ پهنه
معنی جمله : مطمئن نیستم چون متن کامل رو نخوندم
light - out = ناگهان رفتن، به سرعت ترک کردن
مرسی عزیزم:gol::gol:
مهندس این متن و لغتا واسه کدوم کتابه؟
ocean bed میشه بستر اقیانوس
ice caps هم اگه اشتباه نکنم میشه کلاهک های یخی
معنی جمله اول:وقتی کمد باز شد و جسد بیرون افتاد سرایدار را به حد زیادی ترساند.البته معنی دقیقش میشه به حدی سرایدار را ترساند که یکسال رشدش عقب افتاد.این یه ضرب المثل تو انگلیسی واسه موقعیت های خیلی ترسناک
معنی جمله دوم میشه:یه تابستان گروه جمع شد تا موضوع ساعت خاموشی چراغ ها را بررسی کند.

اون دوتای اولی مال کنکوره(البته کنکور بعد پیش دانشگاهی!!).بقیشم مال 504.ممنونم ازتون:gol::gol:

مولف کتاب مبانی سواد بصری کیست؟

دونیس.ا.داندیس.ترجمه های مختلفی داره ولی مطمئنم ترجمه مسعود سپهر بهترینشونه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها چنتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:gol:
1)وقتی جواب آزمون مرحله اول کنکور ارشد معماری رسید، فقط اعلام می کنن مجاز یا غیر مجازیم یا یه رتبه ای هم کنارش هست؟مثلا می گن شما مجاز شدی با رتبه 1؟:w26:
2)اسکیسم به شدت ضعیفه، یه جورایی میشه گفت سطح صفر مثل پاندای کونکفو کار!!!:Dاز الان بشینم تمرین خط کنم یا نه،بعد کنکور مرحله اول می رسم جمع و جور کنم خودمو تو اسکیس؟تایم تمرین الان و اختصاص بدم به خوندن واسه مرحله اول؟

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
1)وقتی جواب آزمون مرحله اول کنکور ارشد معماری رسید، فقط اعلام می کنن مجاز یا غیر مجازیم یا یه رتبه ای هم کنارش هست؟مثلا می گن شما مجاز شدی با رتبه 1؟:w26:
2)اسکیسم به شدت ضعیفه، یه جورایی میشه گفت سطح صفر مثل پاندای کونکفو کار!!!:Dاز الان بشینم تمرین خط کنم یا نه،بعد کنکور مرحله اول می رسم جمع و جور کنم خودمو تو اسکیس؟تایم تمرین الان و اختصاص بدم به خوندن واسه مرحله اول؟
جواب اول: در مرحله اول رتبه در گرایش های مختلف میاد که مجاز شدن و نشدنم مشخص میشه.
جواب دوم : اسکیس منم ضعیف هست و قبلا میخواستم همراه درس خوندن کار کنم اما دیدم بهتره خوب درس بخونم و بعد که رتبه ها اومد تا زمان ازمون اسکیس تمرین میکنم فقط.;)

alirad

عضو جدید

منم مثل شما اسکیسم افتضاح بود و زیر صفر...!بعد کنکور از اسفند رفتم کلاس...3ماه کلاس فشرده و 1ماه کارگاه!طوری دستم راه افتاد که الان تقریبا تو اسکیس حرفی واسه گفتن دارم! شما هم نگران نباشین...تا کنکور فقط بخونین و بعدش برین دنبال اسکیس...مخصوصا امسال که بخاطر ماه رمضان کنکور احتمالا بیوفته برا مرداد و وقت بیشتری هم دارین!

zarife

عضو جدید

اگه اسکیست ضعیفه از الان یه برنامه برا تمرین بزار. مثلا فقط جمعه هارو بزار واسه اسکیس. یا اگه تونستی برو کلاس که زیادم وقتت نگیره. هفته ای یه روز برو. برا بعد کنکور نگه ندار. چون تو اون تایم هم ضعیفا تمرین میکنن و هم دست قوی ها. پس از الان تمرین کن که خودتو به پای اونا برسونی.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا