مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنار همه کتاب ها ستاره داره اون کتاب هایی که ستاره هاش بیشتره اولویت بیشتری داره ..:)
اره مثلا برای تاسیسات سه تا کتاب در ی سطحن از نظر اولویت.
مرسی بازم بچه ها.حاالا ببینم چی میشه یکیشو انتخاب میکنم .:)

sahba jun

عضو جدید
سلام بر همه بچه ها دل میخاد اینارو تا اخر تابستون بخونم الان ی هفته رو برنامه ریختم که اگه تونستم برنامه کل هفته ها رو بریزم اگه نه تغییراتی ایجاد کنم و باز برنامه باقی هفته ها بریزم

لغات 504
زبان تخصصی رستگار پور
جزوه سروش نیا
درک رفتار سازه ها
فیزیک1 2 3
معماری جهان زارعی
معاصر غرب قبادیان
اسلامی پیرنیا
سبک شناسی پیر نیا
دوس دارم اینا هم بخونم:
جزئیات ارتقا دهنده فناوری های نوین

خیلی خوشحال میشم نظر بدین
میدونم نقص زیاااااااااد داره

اگه بخاید برنامه هفته رو هم میذارم
اگه برنامه این هفته خوب جلو بره جمعه برنامه ماه و اخر تابستون هم میذارم;):D

mahsa_mr

عضو جدید
ای جانم.......میزان ساعات مطالعه بستگی به شرایط خودتون داره.نه افراط کنین تو مطالعه نه تفریط(تفریط و درست نوشتم؟!!!:D)من بعد خوندن منبع اصلی تست می زنم ولی باز اینم به خود شما و شرایطتون مربوط میشه...و راجع به اینکه چه کتاب تستی بهتره باید بگم من اطلاعی در این ضمینه ندارم
شما کتاب تست کدوم موسسه میزنید؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما کتاب تست کدوم موسسه میزنید؟

من کتاب تست مخصوص ارشد ندارم.چون کتابایی که داشتم خیلی کمن ترجیح دادم اول از خرید منابع اصلی شروع کنم.راستش کتابای مدرسانم که برا کاردانی به کارشناسی گرفته بودم و استفاده میکنم...تا ببینم چی میشه:D

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر همه بچه ها دل میخاد اینارو تا اخر تابستون بخونم الان ی هفته رو برنامه ریختم که اگه تونستم برنامه کل هفته ها رو بریزم اگه نه تغییراتی ایجاد کنم و باز برنامه باقی هفته ها بریزم

لغات 504
زبان تخصصی رستگار پور
جزوه سروش نیا
درک رفتار سازه ها
فیزیک1 2 3
معماری جهان زارعی
معاصر غرب قبادیان
اسلامی پیرنیا
سبک شناسی پیر نیا
دوس دارم اینا هم بخونم:
جزئیات ارتقا دهنده فناوری های نوین

خیلی خوشحال میشم نظر بدین
میدونم نقص زیاااااااااد داره

اگه بخاید برنامه هفته رو هم میذارم
اگه برنامه این هفته خوب جلو بره جمعه برنامه ماه و اخر تابستون هم میذارم;):D

گلم خیلی خوبه فقط یه چیزی...نمی خواین درک بخونین تابستون؟!!!

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما روزی چند ساعت درس میخونید؟
همراه با منابع اصلی تست هم میزنید؟
چه کتاب تستی بخرم؟؟؟:question:
والا من خودم هنوز گیر منابع ام
از الان تست خیلی زود نیست؟؟؟ نقل قول از دوستان : زیاد درس خوندن و ساعتش مهم نیست،درست درس خوندن مهمه :) شما منابع خودت رو جمع و جور کن و برنامه ریزی کن،درباره کتاب تست و اینکه از الان تست زدن درسته یا نه اطلاعات خاصی ندارم:w10:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره عزیزم.من توی جزوه ایین نامه زلزله کلا مشکا دارم به نظر شما فقط تست سالهای قبل این جزوه را مطالعه کنیم خوب نیست؟

من نمیدونم منظورت از ایین نامه زلزله چی هستش
فقط یک سوال یعنی شما بقیه اصل کاری ها را خوندین که الان اومدید ایین نامه زلزله را بخونید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nayyereh.a

عضو جدید
سلام.خسته نباشید بچه ها...من تازه عضو شدم.امسال فارغ التحصیل شدم و میخوام واسه ارشدم بخونم.ولی هم پایان نامم مونده و منابع درستی از درسا ندارم.:(بنظرتون میتونم رتبه خوب بیارم:que:

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
4fafa;7763739 [B گفت:
سلام.میشه لطفن کتابایی ک میدونید کدومشون بهنره بین کنکاش و مرکز و ایوان رو بگی

[/B]

موقعی ک میخواستم در مورد کتاب های موجود بدونم میخاستم اینترنتی ازشون یکم اطلاعات کسب کنم . که فقط سایت عصر کنکاش در مورد کتابهاش توضیح داده بود.ایوان خانه هم سایتش خراب بود هرچی زور زدم صفحه ای که خواستم بببینم لود نشد و مرکز معماری هم همینطور .
موقع نمایشگاه کتاب هم رفتم غرفه عصرکنکاش و کتابهامو خریدم که جمعیت زیادی روبروش بودن و ی آقایی درباره کتاب ها توضیح میداد و راهنمایی میکرد مشتری ها رو .... غرفه ایوان خانه هم فقط بسته میفروخت اون روزی که من رفتم .... .غرفه های مرکز معماری و آکادمی رو هم که اصلن پیداشون نکردم .
در مورد کتابهای عصرکنکاش ، تو کنکور کارشناسیم از چندتاکتابش استفاده کرده بودم که معرکه بود و با این امید خریدمشون که احتمالن برای ارشد هم خوبن و همینطورموقعی که میخاستم بخرم دسترسی بهشون آسونتر بوذ.
درمورد کتب مرکز معماری وایوان خانه هیچ کدوم از کتابهاشون رو ندیدم ولی فک کنم ایستایی مرکز (2 جلدی آقای فاطمی)و پرسش های 4 گزینه ای معماری جهان و غرب و اسلامی (مانا قابوسی،معگل مرتهب ،سالومه محمدی) خوب باشه.
http://www.asrekankash.ir/category/14/مجموعه-معماری/offset-0/

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها کی کتاب طراحی مفهومی ساختمانهای بلند گلابچی رو داره؟چقدر ارزش خوندن داره این کتاب؟؟؟

مشاهده پیوست 217009]

توجه منظورم مبانی طراحی ساختمانهای بلند نیستا.......

بچه ها یعنی کسی اطلاعاتی در مورد این کتاب نداره؟!!!!بچه های تکنولوژی!

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.خسته نباشید بچه ها...من تازه عضو شدم.امسال فارغ التحصیل شدم و میخوام واسه ارشدم بخونم.ولی هم پایان نامم مونده و منابع درستی از درسا ندارم.:(بنظرتون میتونم رتبه خوب بیارم:que:
سلام.
برا منابع میتونی این لینکو ببینی .منابع مرکز معماری هست.http://iacenter.ir/index.aspx?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=490
بعد اینجا بجه ها برنامه هاشونو تو پستای قبلی گذاشتن.ی نگاهی بکن.
برا رتبه..همه چی بستگی ب خودت داره دختره خوب.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
من امروز فصل تیر و دال درک رفتارو تموم کردم.فقط فن خوندم:|

پ.ن:ستاره جون ی سوال درباره یکی از شکلای کتاب درک رفتار سازه ها پرسیده بودی.تو توضیح تصویر ب جای ب باید ج بذاری

dreaamlaand

عضو جدید
بچه ها سلام.من با یکی از دوستام که دانشگاه سراسری میخونه باهاش مشاوره کردم برام گفت اگه جزوه های متدین-نشریه 55-خوشنویس-گلابچی-سروشنیا-قبادیان-تست سالهای قبل رو بخونم رتبه خیلی خوبی میگیرم.نظر شما چی هست؟:):smile:

boygirloo

عضو جدید
سلام به همگی دوستان... همگی خسته نباشید...امیدوارم هممون نتیجه تلاشامونو بگیریم... من خودم تازه اینجا رو پیدا کردم و خیلی خوشحالم که می تونم کمکی بکنم و همچنین رو کمک دوستان حساب کنم:):victory:
راستش من خودم واسه ارشد برای زبان و فن نگرانی بیشتری دارم و برای مطالعه از همین دو تا شروع کردم و برای دروس دیگه هنوز برنامه ای ندارم، میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟:question:
یه سوال دیگه اینکه برای تقویت درک مطلب زبان کتاب یا جزوه ای رو پیشنهاد می دید؟

NegR.s

عضو جدید
شب همگی بخیر و خسته نباشید :gol:

امروز سازه در معماری رو شروع کردم..خیـــــــــــلی سلیس تر از درک رفتاره :)
معماری غرب بانی مسعود هم شروع کردم بین النهرین و مصر و خوندم...
بعد از 1ی 2 هفته دست دست کردن تاسیسات سلطاندوست هم استارت خورد...
زبان درس 19 504 (چند روزی بود نمیخوندم زبان :|)

فقط چندتا سوال:

اون نمودارای انتخاب سیستم های سازه ای آخر درک رفتار سازه رو نباید ک بخونیم؟؟؟؟؟

توی معماری جهان چندتا تناقض هست توی متن و نوشته ی زیر عکسا:
مثلا کاخ مدیچی(رنسانس) معمارش میلکوتسو یا میکلانژ؟
کلیسای سان ایوو(باروک) معمار گوارینی یا برومینی؟

توی سازه در معماری مشخصات مصالح اصلی (فولاد،بتن،چوب،الومینیم و...) رو باید بلد باشیم؟مثل ضریب ارتجاعی این چیزا....؟
بعد اینکه صفحه33 سازه دز معماری اول گفته ضریب ارتجاعی آلومینیم 3برابر فولاده بعد آخر صفحه گفته برابرن :|

دگ اینجوریا :)
من همچنان دارم تلاش میکنم با تنبلی مبارزه کنم :)
مخصوصا در مورد زبان و درک (ک هنوز شروع نکردم :D)
موفق باشیـــــــــــــــــــــــــــــــــــمــــ همگیــــــــــــــــــــــ :) ;)

mona nadi

عضو جدید
بله اما چون اصلا این کتابارو نمیشناسم نتونستم انتخاب کنم!!! یعنی نمیدونم بین این ها برای اولویت اول از چه کتابی شروع کنم !! ممنون.:)
واسه اقلیم اول کتابای کسمایی و بخون.،تاسیسات هم کتاب فیزیک1 قیابکلو...بعدش بقیه رو....

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دارم درک رفتار سازه ها میخونم .....خیلی کند پیش میرم.....و نصف 1 متن زبان خوندم.....با این وضع فک نکنم تا کنکور بتونم تمام منابع رو تموم کنم ....باید چندتایی رو حذف کنم .....یا یه خلاصه ای چیزی جاش بخونم....ساعت مطالعم امروز 3.5 مفید بود....

memar_71

عضو جدید
بچه ها جونم دوباره سلللللللااااااااااام....کسی کلاس های سروش نیا رو میره یا رفنه که جزوه هاس غیرخامشو در اختیارم بزاره ه ه ه...راستی یادم رفت خودمو معرفی کنکم...مهسام...توروخدا اگه دارید کمکم کنییییییییییییییییییییییییییییییین

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جونم دوباره سلللللللااااااااااام....کسی کلاس های سروش نیا رو میره یا رفنه که جزوه هاس غیرخامشو در اختیارم بزاره ه ه ه...راستی یادم رفت خودمو معرفی کنکم...مهسام...توروخدا اگه دارید کمکم کنییییییییییییییییییییییییییییییین

تو تایپک جزوه ها بگرد یک چیزای پیدا می کنی موفق باشی

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
شب همگی بخیر و خسته نباشید :gol:

امروز سازه در معماری رو شروع کردم..خیـــــــــــلی سلیس تر از درک رفتاره :)
معماری غرب بانی مسعود هم شروع کردم بین النهرین و مصر و خوندم...
بعد از 1ی 2 هفته دست دست کردن تاسیسات سلطاندوست هم استارت خورد...
زبان درس 19 504 (چند روزی بود نمیخوندم زبان :|)

فقط چندتا سوال:

اون نمودارای انتخاب سیستم های سازه ای آخر درک رفتار سازه رو نباید ک بخونیم؟؟؟؟؟

توی معماری جهان چندتا تناقض هست توی متن و نوشته ی زیر عکسا:
مثلا کاخ مدیچی(رنسانس) معمارش میلکوتسو یا میکلانژ؟
کلیسای سان ایوو(باروک) معمار گوارینی یا برومینی؟

توی سازه در معماری مشخصات مصالح اصلی (فولاد،بتن،چوب،الومینیم و...) رو باید بلد باشیم؟مثل ضریب ارتجاعی این چیزا....؟
بعد اینکه صفحه33 سازه دز معماری اول گفته ضریب ارتجاعی آلومینیم 3برابر فولاده بعد آخر صفحه گفته برابرن :|

دگ اینجوریا :)
من همچنان دارم تلاش میکنم با تنبلی مبارزه کنم :)
مخصوصا در مورد زبان و درک (ک هنوز شروع نکردم :D)
موفق باشیـــــــــــــــــــــــــــــــــــمــــ همگیــــــــــــــــــــــ :) ;)
ضریب ارتجاعی الومینیوم 3برابر فولاد
یه نکته اینکه ضریب ارتجاعی مصالح تو حالت فشار معمولا با ضریب ارتجاعیشون تو کشش با هم فرق میکنه.
اما مثلا الومینیم ضریب ارتجاعی کششی وضریب ارتجاعی فشاری اش با هم برابر است.
فولاد هم همین طور!!نمیدونم واضح هس یا نه:)
معماری جهان هم فک کنم برومینی است و زیر عکس اشتباه کرده . این سایت اسم معمار بنا اورده
http://en.wikipedia.org/wiki/Sant'Ivo_alla_Sapienza
کاخ مدیچی تو عکس نوشته michelozzo که تو سایت هم همینو نوشته
http://en.wikipedia.org/wiki/Palazzo_Medici_Riccardi

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

سلام . هرچند می دونم این چزوه ها زیاد کمکتون نمی کنه، ولی سعی می کنم سه دفتر اولش رو تا آخر هفته روی سایت قرار برم.
ولی باور کنید با اینکه مطالب دستنویس در داخلش هست، بازم خیلی جاهاش نامفهومه.
چون از روش های غیر فرمول استفاده می کنه برای حل مسایل.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا