مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این درک ها خوبن بنظرتون؟
فرمودند این 2 کتاب از واجباته.
حتما بخونید.

m.a24

عضو جدید
پروفسور گلاب عزیز استاد استادمون بود
احترامش واجبه ولی نمیشد این کتابو سال دیگه یا سال دیگه دیگش یا سالهای بعدش تقدیم جامعه میکردن؟
بابا مردیم بس پول کتاب دادیم و وقت نکردیم ورقش بزنیم:w29::w43::w43:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پروفسور گلاب عزیز استاد استادمون بود
احترامش واجبه ولی نمیشد این کتابو سال دیگه یا سال دیگه دیگش یا سالهای بعدش تقدیم جامعه میکردن؟
بابا مردیم بس پول کتاب دادیم و وقت نکردیم ورقش بزنیم:w29::w43::w43:

برای اونا هم برنامه ی ویژه ای دارن پس بهتره همین امسال قبول شیم:D

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام ایلات جان برو کتاب رو بخر بیا با هم بخونیمش . جگر طلا دوست دارم ایلات جون . دانشگاه می بینمت .

:surprised:...:D
زود بخونیدش من آخر هفته میام مشهد میگیرمش ازتونااا!!
مهندس برنامه سازه چی شد؟؟؟؟؟

m.a24

عضو جدید
hi
how are u today my firend?
میبینید چقدر زبانم قوی شده؟:biggrin:
دوستان من برای اسکیس دارم با کتاب احسان طایفه پیش میرم اما خیلی کندم.کسی میدونه چقدر وقت میبره تا فول بشه؟:w01:

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
hi
how are u today my firend?
میبینید چقدر زبانم قوی شده؟:biggrin:
دوستان من برای اسکیس دارم با کتاب احسان طایفه پیش میرم اما خیلی کندم.کسی میدونه چقدر وقت میبره تا فول بشه؟:w01:
شما خیلی خوب پیش میری(بزنم به تخته!)
هم تئوری خوب می خونی هم اسکیس.
آفرین.اسکیس و به عنوان زنگ تفریح می خونی؟
کلا چجوری برنامه ریزی می کنی؟

گل گندمک

عضو جدید
سلام دوستان همگی خسته نباشید.
من دانشجوی ترم 6 مهندسی معماری هستم.
چند روز دیگه نمایشگاه کتابه و من می خوام کتاب هایی که برای ارشد قراره بخونم رو از اونجا بخرم ولی هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه برای هر درس چه کتابی بخونم ندارم.
ولی شما ها فکر کنم چون شروع کردید می تونید به من کمک کنید.
پس لطفا بگید چه کتاب هایی بخرم.
خواهش می کنم راهنماییم کنید.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
چند روز دیگه نمایشگاه کتابه و من می خوام کتاب هایی که برای ارشد قراره بخونم رو از اونجا بخرم ولی هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه برای هر درس چه کتابی بخونم ندارم.

سلام عزیزم
تو پستای قبلی منابع ذکر شده:gol:

گل گندمک

عضو جدید
سلام عزیزم
تو پستای قبلی منابع ذکر شده:gol:
سلام مارال جون آخه تعداد پست ها زیاده و وقت نمی کنم همه رو بخونم.
بعدشم تو پستای اول بعضی سایت ها رو معرفی کرده بودن که الان باز نمیشد. یا یه pdf هایی گذاشتن که دانلود نمیشه.
اگه دوباره بگید ممنون میشم.

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام

به نظر من برا شروع شما چنتا کتاب فن بخرید
مثل درک و رفتار سازه، شازه در معماری، مبانی سازه
یه 504 لازم دارید، حالا فلش کارت کتاب هرجور که راحتید شاید با لپ تاپ بتونی بخونی اصن نیاز به این چیزا نباشه
واسه درک من پیشنهاد میکنم کتاب درک عصر کنکاش از علی عسکری رو بخرید، من کتاب زیبایی شناسی رو واسه درک خریدم ولی بچه ها میگن از اون کتاب سوال نمیاد فقط واسه درک بهتر خوبه، میگن کتاب علی عسکری جمع بندی هست و کامله، منم میخوام اونو از نمایشگاه بخرم:D
واسه منظر هم همون دوستم گفت کتاب منظر عصر کنکاشو بگیر، من نگرفتم چون کتاب واسه منظر دارم
دیگه جزئیات ارتقا دهنده گلابچی رو هم خریدم، معماری جهان زارعی، معماری معاصر قبادیان( اینو نخریدم میخوام از نمایشگاه بخرم) دیگه سبک شناسی پیرنیا، معماری اسلامی پیرنیا
کتابای فیزیک 1 2 3 استاد قیابکلو
کتاب اقلیم کسمایی رو خریدم ولی دوستم گفت خیلی واجب نبود بخری

من پیشنهادم اینه با چند نفر دیگه هم مشورت کن تا بهترین منابع رو انتخاب کنی، من بعضی کتابارو بیخودی خریدم و پشیمونم، خوب تحقیق کن:)

گل گندمک

عضو جدید
سلام

به نظر من برا شروع شما چنتا کتاب فن بخرید
مثل درک و رفتار سازه، شازه در معماری، مبانی سازه
یه 504 لازم دارید، حالا فلش کارت کتاب هرجور که راحتید شاید با لپ تاپ بتونی بخونی اصن نیاز به این چیزا نباشه
واسه درک من پیشنهاد میکنم کتاب درک عصر کنکاش از علی عسکری رو بخرید، من کتاب زیبایی شناسی رو واسه درک خریدم ولی بچه ها میگن از اون کتاب سوال نمیاد فقط واسه درک بهتر خوبه، میگن کتاب علی عسکری جمع بندی هست و کامله، منم میخوام اونو از نمایشگاه بخرم:D
واسه منظر هم همون دوستم گفت کتاب منظر عصر کنکاشو بگیر، من نگرفتم چون کتاب واسه منظر دارم
دیگه جزئیات ارتقا دهنده گلابچی رو هم خریدم، معماری جهان زارعی، معماری معاصر قبادیان( اینو نخریدم میخوام از نمایشگاه بخرم) دیگه سبک شناسی پیرنیا، معماری اسلامی پیرنیا
کتابای فیزیک 1 2 3 استاد قیابکلو
کتاب اقلیم کسمایی رو خریدم ولی دوستم گفت خیلی واجب نبود بخری

من پیشنهادم اینه با چند نفر دیگه هم مشورت کن تا بهترین منابع رو انتخاب کنی، من بعضی کتابارو بیخودی خریدم و پشیمونم، خوب تحقیق کن:)
سلام ممنون از راهنماییتون.
منم توانایی مالیم در حدی نیست که بتونم چندتا کتاب بخرم و بعد ببینم به دردم نمی خوره. باید اول خوب تحقیق کنم و بعد بخرم.
زیاد هم وقت ندارم برای تحقیق آخه نمایشگاه داره شروع میشه.
من کتاب های 504 و سبک شناسی پیرنیا و معماری فرم فضا نظم دی کی چینگ و آشنایی با معماری جهان زارعی رو دارم.

samanehshah

عضو جدید
فرمودند این 2 کتاب از واجباته.
حتما بخونید.

در راستای فرمایشات دوستان امروز سفارش اینترنتی دادم که با پست بیاد! تو شهر ما که کتاب درست و حسابی یافت نمیشه! مجبوریم بیشتر پول بدیم. ولی بازم خوشحالیم. :D

samanehshah

عضو جدید
سلام ممنون از راهنماییتون.
منم توانایی مالیم در حدی نیست که بتونم چندتا کتاب بخرم و بعد ببینم به دردم نمی خوره. باید اول خوب تحقیق کنم و بعد بخرم.
زیاد هم وقت ندارم برای تحقیق آخه نمایشگاه داره شروع میشه.
من کتاب های 504 و سبک شناسی پیرنیا و معماری فرم فضا نظم دی کی چینگ و آشنایی با معماری جهان زارعی رو دارم.

عزیزم این کتاب هایی که آلا جون فرمودند از واجبات هستن و از خریدشون پشیمون نمیشی. بخصوص کتاب های فن گلابچی که آلا گفت.

گل گندمک

عضو جدید
سلام دوستان من اسم چند تا کتاب رو می نویسم به نظرتون هر کدوم خوبه کنارش یه تیک بزنید.
لطفااااااااااا . خوهش میکنم این کارو برام بکنید.

زبان:
504
لغات تافل
زبان انگلیسی برای ئانشجویان معماری، دکتر حسن رستگارپور
فرهنگ تصویری معماری، فرانسیس دی کی چینگ (البته شنیدم دیگه مدل این کتاب سوال نمیاد)

دروس تاریخی و مبانی نظری
آشنایی با معماری جهان، ابراهیم زارعی
از زمان و معماری ، منوچهر مزینی
معماری اسلامی ، پیرنیا
معماری ایرانی، پیرنیا
سبک شناسی پیرنیا
مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب، وحید قبادیان
جزوه معماری اسلامی دکتر متدین
معماری غرب ریشه ها و مفاهیم امیر بانی مسعود
جزوه نسیم عسکری

درک عمومی معماری
جزوات دانشگاه تهران ، متدین و...
زیبایی شناختی در معماری، یورت گروتر
فرم فضا نظم دی کی چینگ
نویفرت
از فرم تا مکان (ترجمه سیمون آبوازیان)
درک عصر کنکاش علی عسکری

درک عمومی معماری منظر
باغ های ایرانی ،کریم پیرنیا
باغ های ایران ، غلامرضا نعیما
باغ های ایرانی و کوشک های آن ، دونالد ویبلر
پارادایم ها و پردیس ، آزاده شاه چراغی

دروس فنی
کتابتاسیسات مکانیکی سلطاندوست
کتاب های قیابکلو 1-2-3
اقلیم و معماری مرتضی کسمایی
بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ، وحید قبادیان
درک و رفتار سازه ها ، گلابچی
سازه در معماری ، دکتر گلابچی
مبانی سازه برای معماران ، گلابچی
و دیگر کتاب های دکتر گلابچی که شما پیشنهاد می دین؟

تاریخ شهر در ایران
از شار تا شهر ، محسن حبیبی

لطفا اگه کتابی رو نام نبردم ولی لازمه که بخرم رو هم بگید.
در ضمن بچه ها من وضعیت مالیم طوری نیست که بتونم همه کتاب هارو بخرم لطفا راهنماییم کنید و بگید کدومارو بخرم.
ممنون از همتون.

آخرین ویرایش:

dj_manijak

عضو جدید
سلام دوستان من اسم چند تا کتاب رو می نویسم به نظرتون هر کدوم خوبه کنارش یه تیک بزنید.

زبان:
504
لغات تافل
فرهنگ تصویری معماری، فرانسیس دی کی چینگ (البته شنیدم دیگه مدل این کتاب سوال نمیاد)

دروس تاریخی و مبانی نظری
معماری اسلامی ، پیرنیا
معماری ایرانی، پیرنیا
سبک شناسی پیرنیا

درک عمومی معماری
فرم فضا نظم دی کی چینگ
نویفرت
از فرم تا مکان (ترجمه سیمون آبوازیان9

درک عمومی معماری منظر

دروس فنی
کتاب های قیابکلو 1-2-3

تاریخ شهر در ایران

در ضمن بچه ها من وضعیت مالیم طوری نیست که بتونم همه کتاب هارو بخرم لطفا راهنماییم کنید و بگید کدومارو بخرم.
ممنون از همتون.
به نظر من تا کنکور یک پنجم اینا رو نمیتونی بخونی ولی خوبه تو کتابخونت داشته باشی

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

زبان:
504
لغات تافل

دروس تاریخی و مبانی نظری
معماری اسلامی ، پیرنیا
معماری ایرانی، پیرنیا
سبک شناسی پیرنیا

درک عمومی معماری
فرم فضا نظم دی کی چینگ
نویفرت
از فرم تا مکان (ترجمه سیمون آبوازیان9

درک عمومی معماری منظر

دروس فنی
کتاب های قیابکلو 1-2-3

تاریخ شهر در ایران

ممنون از همتون.

عزیزم به نظر من این هایی که ابی کردم نمی خواد بخونی مهندس ،در ضمن چرا میخوای همه چیز بخری،تاریخ سبک شناسی را تنها بخون جزوه نسیم عسگری خودش عالیه توش اخرش هم درباره کاراونسرا مدرسه و .....گفته خلاصه ومفید تاریخ من بانی مسعود نداشتم ولی بچه ها میگفتن لازمه خوندنش ،و جزوه مانا قابوسی من خوندم ،خلاصه من میگم تواین قدر وقت نمی کنی که این همه کتاب بخونی و یاد بگیری قربونش برم قیمت کتاب هم تو اسمونه من کتابها گلاب ندارم ،فقط چند تااصلی بقیه اش هم جزوه خوندم به نظرم اول مطمین شو بعد برو سراغ خریدن من خودم خیلی جزوه پرینت گرفتم و نرسوندم بخونم چون ترجیح می دادم که یک جزوه را چند بار بخونم ،قیمت کتابهای گلاب تواسمونه من یک دوست داشتم رفت همه را نمایشگاه گرفت بعدش اومدم خلاصه ها را گیر اورد و خوند چون نمی رسه ادم بخونه ،توی فن می گفتن یک یا دو تا کتاب ایستایی که خوب گفته بچه ها یک سری عکس ازش گذاشته بودن اسمش دقیق نمی دونم ظاهرا خوب بود ،درک معماری هم به نظرم همون کتاب عسگری را بگیر چون میگن یک خلاصه داره من پی دی افش خوندم فقط سوالات بود ،درک بیشتر از کتابخوندن به تست های مختلف احتیاج داره الا ماشاله که توی باشگاه هم زیاد هست هم ازمون هم تست های جدا من خودم مشق معماری را خوندم دید ادم به معماری عوض میکنه ولی به قول هم کلاسی ام می گفت دید مید ولش کن بدرد میخورهبشینم بخونم ،الان باید اینجور فک کنی
یک چیزی اگه امکان خرید و وضع مالی نیست برا همه ببین یک سری را نمی تونی از کتابخونه بگیری،موفق باشی

m.a24

عضو جدید
شما خیلی خوب پیش میری(بزنم به تخته!)
هم تئوری خوب می خونی هم اسکیس.
آفرین.اسکیس و به عنوان زنگ تفریح می خونی؟
کلا چجوری برنامه ریزی می کنی؟
من تئوریام خوبه فقط الان اونایی که ضعیفم میخونم.فعلا ایستاتیک و زبان تو برناممه تا جواب ارشد شوهرم بیاد ببینم با اینکه اصلا نخونده بود مجاز شده یانه.مهندس عمرانه
بعد تصمیم میگیرم برم عمران یا معماری بخونم امسال.اسکیسم فقط برای امیدواری و قوت قلب و قوی شدن دستم کار میکنم.
ببینم اصلا تو اسکیس استعداد دارم یانه.:redface:

O . P . O . S

عضو جدید
مرسییی.

راستی یه پیشنهاد دارم.یه تایپیک بزنیم مخصوص اونهایی که توی این یکی دوسال رتبه شون یا اسکیسشون خوب شده و اگر هم چنین کسی رو میشناسیم دعوتش کنیم به این تایپیک.وازشون بخوایم با تجربیت خودشون ما رو راهنمایی کنن.اینجوری یه تایپیک خالص ازاطلاعات مفید وازموده شده داریم.چطوره؟

سلام دوستان ..
نگفتین نظرتون درباره ی زدن این تایپیک چیه؟

کسانی رو میشناسید که به این تایپیک دعوت کنیم؟

m.a24

عضو جدید
سلام دوستان ..

سلی حالت خوفه؟تو تاپیک کارنامه ها و رتبه های سال 92 رتبه های برتر و کارنامه هاشون بعضیام جایی که قبول شدن هست میتونی اینطوری شناسایی شون کنی

O . P . O . S

عضو جدید

مرسی:gol:
تایپیک خوبی بود...ولی فردا تحویل کاردارم امروز نمیرسم همشو بخونم بعد از تحویل کامل میخونمش تا ببینم ایا نیاز به باز کردن تایپیک جدید هست یانه;)

سلی حالت خوفه؟تو تاپیک کارنامه ها و رتبه های سال 92 رتبه های برتر و کارنامه هاشون بعضیام جایی که قبول شدن هست میتونی اینطوری شناسایی شون کنی

لایککک... فکر خیلی خوبیه...

samanehshah

عضو جدید

آخه توی این تاپیک همه از تجربیاتشون گفتن و فقط مختص رتبه های برتر نیست. من خیلی دنبال چنین تاپیکی گشتم که ببینم رتبه های برتر چه جوری درس می خوندن و برنامه ریزی می کردن. ولی چیزی پیدا نکردم. :(

سلام دوستان ..

من که همون اول استقبال کردم و خیلی منتظرم.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخه توی این تاپیک همه از تجربیاتشون گفتن و فقط مختص رتبه های برتر نیست. من خیلی دنبال چنین تاپیکی گشتم که ببینم رتبه های برتر چه جوری درس می خوندن و برنامه ریزی می کردن. ولی چیزی پیدا نکردم. :(

.
اگه منظورت رتبه های 1-10 ئه که اینجا نیستن :biggrin: شاید سال بعد خودم اومدم راهنمایی کردم :huh::whistle:...خخخخخخخخ...اما تجربه همه اونجا جمع شده (ادب از که آموختی... :w22: حالا اینا درس خونای باشگاهند که اونجان :دی)
نتایج هم بیاد ببینیم بعد دعوت کنیم بچه ها همونجا بگن

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این متن چکیده ی راهنمایی های بچه های باشگاه در مورد منابع و چگونه خوندن هست که من کپی کردم.میذارم تا دسترسی برای همه آسون باشه:
فقط دوستان یه چیزی اینکه بعضی از نقل قولها بدون اسمه.یادم رفته بود اسمشونو بنویسم.
پشت سر همه.اینو گفتم که راهنماییهایی که پشت سر همه فقط مربوط به اسمی که بالاش نوشتم نیست.
دوستان اگر ایرادی در نقل قولها می بینید ببخشید.
اینها فقط جنبه ی راهنمایی داره و همه ی راهنماییها مفیده.

پیوست ها

• chegoone khoondan .pdf
    329.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاممممممممممممممم
میدونم دلتون برام یه ذره شده...
من رفته بودم ییلاق 10 روزی نبودم. رفتم بررسی کنم ببینم توی فصل گرما میشه اونجا درس خوند دیدم بعلهههههههههههه
زود بگین چه کردید؟ چه نکردید؟

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

زبان:
504
لغات تافل

دروس تاریخی و مبانی نظری
معماری اسلامی ، پیرنیا
معماری ایرانی، پیرنیا
سبک شناسی پیرنیا
معماری غرب ریشه ها و مفاهیم امیر بانی مسعود
جزوه نسیم عسکری

درک عمومی معماری
فرم فضا نظم دی کی چینگ
نویفرت
از فرم تا مکان (ترجمه سیمون آبوازیان)
درک عصر کنکاش علی عسکری

درک عمومی معماری منظر

دروس فنی
کتاب های قیابکلو 1-2-3

تاریخ شهر در ایران

ممنون از همتون.

دوست خوبم اینایی که میگم از واجباته. بقیه رو یا نخر یا حداقل الان نخر. تو لیستت منبع قدیمی زیاد هست.
زبان: 504 ، تافل ، زبان ارشد بابک رستمی ، زبان تخصصی عصر کنکاش. این 4تا کتاب کامله.
منظر: منظر عصر کنکاش و یه سری جزوات که تو باشگاه هست. از کتابا هر کدومو بگم خیییلی واجبه دروغ گفتم چون تو واسه منظر نمیخوای بخونی. جزوه ی خوب هم تو باشگاه زیاده.
درک معماری: درک معماری عصر کنکاش که علی عسگری نوشته. در کنارش تست درک باید بزنی که تو باشگاه هم هست.
تاریخ: سبک شناسی ، معماری غرب (ریشه ها و مفاهیم) بانی مسعود ، معماری غرب قبادیان ، معماری جهان زارعی. جزوات نسیم عسکری و مانا قابوسی هم که تو باشگاه هست دانلود کن. از واجباته و در کنار اینا معماری و شهرسازی قرن 20 اعتضادی , از زمان و معماری مزینی هم بگیری خوبه. سال های اخیر ازشون سوال اومده. اگه میخوای دیگه تاریخ رو بترکونی 2تای آخرو بخر. وگرنه در حد نرمال قبلی ها کفایت می کنن.
یه کتاب تست جامع هم واسه روزای آخر بگیری خوبه. کتاب تست تاریخ انتشارات مرکز معماری هم خوبه واسه تست زدن.
تنظیم شرایط: کتاب قیابکلو . صوت: کتاب قیابکلو که جزو شم هست. نخریدی عیب نداره. نور هم که کتابش لازم نیست و جزوه ش هست. خواستی فقط تنظیم و صوت (آکوستیک ) رو بگیر. من اگه باشم فقط تنظیم قیابکلو رو میخرم. نور و صوت رو از جزوه میخونم. اما در کنار این کتاب تاسیسات و تنظیم عصر کنکاش رو هم بگیر. هردوش تو یه کتابه. تست هم داره. حتی میتونی فعلاً تنظیم قیابکلو رو هم نخری. چون اونم باز جزوه ش هست تو باشگاه.
واسه تاسیسات هم که تاسیسات مکانیکی برای معماران نوشته سلطاندوست.
عناصر هم جزوه شریفی که بهترینه ، تو باشگاه هست. کتاب نخر.
واسه ایستایی میگن ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش خوبه. در کنار اون به جای همه ی کتابای گلابچی ، جزوه سروش نیا رو بخون. بهترینه. کتاب ایستایی کنکاشو اگه بتونی جزوه سروش رو گیر بیاری لازم نیست بخری. من نمیخرم.
13 تا کتاب میشه فک کنم. باقیش جزوه س.
واسه خریدن کتاب اصلاً عجله نکن. فقط مهما رو بگیر. دور خودتو شلوغ کنی نمیرسی بخونی همه رو. کار اشتباهیه. موفق باشی.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها من چون عادت کردم به ممورایز و دارم با سیلابس مرکز پیش میرم 504 و تافل رو با هم میخونم اما چون مترداف های تافل توی دوره های سایت نبود (یا لااقل من پیداش نکردم) خودم دست بکار شدم :دی
اگه دوست داشتید همراه بشید :دی
هر شب یه درس رو قرار میدم (البته دلیل نمیشه که هرشب یه درس میخونم :biggrin:)
لینک

mon-@-rchitect

عضو جدید
سحر جون من پایه تم شاید مجبورم کنه لااقل بشینم درس بخونم دو ماه همینطور الکی وقتمو تلف میکنم با این وضع میخام ارشدم قبول شم.............

m.a24

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال داشتم به نظرتون اینکه من فقط یک روز به در میون اونم روزی مثلا5ساعت درس میخونم زود خستم نمیکنه؟
اصلا شما برای شروع روزی چند ساعت هفته ای چند ساعت میخونید؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا