مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sonya_m

عضو جدید
والا این سوالو دیگه باید خودشون جواب بدن که کجا خوندن ولی به نظر من اصلا ربطی به دانشگاه نداره چون دانشگاه بیشتر میزان موفقیت تو درسای دبیرستانو نشون می ده ولی کنکور ارشد با کنکور زمان دبیرستان خیلی فرق داره... تو شهر ما به طور کلی یه سراسری هست و یه غیرانتفاعی، بچه هایی که غیرانتفاعی خوندن تو کنکور نسبتا بهتر نتیجه می گیرن، بعضی از اونایی هم که الان سراسریَن و نتیجه ی خوبی گرفتن زمان کاردانی شون غیرانتفاعی بودن... پایه هم نمی تونه زیاد ملاک باشه شاگرد اول کلاس ما (سراسری و پیوسته) بعید می دونم امسال یا حتی سالای بعد بتونه مجاز شه یا اقلا رتبه ی زیر 1000 بیاره ولی تو همین باشگاه دوستی که ظاهرا معدل پایینی داشته به احتمال زیاد زیر 20 میاره ... دانشگاه فقط در مواردی تاثیر داره که اساتید به خصوصی داشته باشه -طراحی سوال باشن یا یه روش خاص تو تدریس داشته باشن مث استاد سروش نیا- به جز این مورد به نظرم بقیه دیگه شرایط نسبتا مشابهی دارن،پس نه دانشگاه مهمه نه حتی پایه ی درسی، مهم اون اتفاقیه که تو ذهن و نوع نگرش باید بیفته و بعدش هم انگیزه و تلاش، من خودم تصمیم گرفتم بیشتر دنبال این اتفاقه باشم، دوستانی هم که گفتم فقط تا یه حدی می تونن راهنمایی کنن برای شروع ولی قطعا دیگه نمی تونن ذهن ما رو مدیریت کنن بیشترش باید تلاش و پیگیری خودمون باشه ;)
آره مسلما هر کس نتیجه تلاش وپشتکارخودشو میبینه در این بین استفاده از تجربه دیگران باعث میشه اشتباه بقیه رو تکرار نکنی اینجور میشه که آدم یه قدم از بقیه جلوتره همیشه واین یعنی:موفقیت:)مرسی از راهنماییت دوست عزیز

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه از ما شیرینی گذشته... انشالله شما قبول بشوید.
البته ارشد معماری ارزش این همه خوندن را ندارد.. ان شالله اگر شد بعد عید تاپیک ریشه یابی برای این مسئله تشکیل می دهیم....
آره خوب

به نظر من کمی اشباع شده
منم اگه بتونم هنرهای ساخت رو هم شرکت میکنم , ولی ظرفیتها خیلی پایینه... اصلا امیدی به قبولی تو او گرایشا نیست آخه....

خیلی خیلی انرژی و تکنولوژی دوست دارم ولی 1% هم امکان نداره قبول بشم...

سلام بر نفیسه خانم... والا چی بگم.... امسال ظاهرا بچه ها سریع شروع کردن... حالا می خوام به معین بگم بعده اسکیس بیاد این جا بچه ها رو راهنمایی کنه...
بیان که عالیه

آخرین ویرایش:

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
منم با نظر بچه های دیگه موافقم که ربطی به دانشگاه نداره
به این موضوع ربط داره که از زندگیمون چی میخواییم، ارشد و دکترا همونطور که خودتون میدونید وارد فاز پژوهشی میشیم پس اگه واقعا میخواییم و اینقدر علاقه داریم که وارد این فاز بشیم و برای خودمون و کشورمون مفید باشیم پس یا علی! دیگه نیازی نیست کسی بهمون بگه که ما استارت بزنیم یا بخواییم هدایت و راهنمایی بشیم
فقط یادتون باشه هر کسی از زندگیش یه چیزایی میخواد، بهترینها رو بخوایین تا همون اتفاق بیفته!:w16:
ارشد قبول شدن که سهله اراده کنید دکترا هم قبول میشیم:w11:
خودمون راه مطالعه کردن بهتر رو باید در خودمون پیدا کنیم:)

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من فقظ صفحه اول و این صفحه اخر خوندم ،راستش من هم بعد پایان نامه شروع کردم به خوندن ،البته به خاطر یک سری مشکلاتم اونجور که دوست داشتم مث قبل نتونستم بخونم ،ولی الان دارم اسکیس تمرین یم کنم به هر حال احتمالا ما هم سال اینده مجبور شیم با شما بخونیم ولی خب خواستم یک توصیه کنم به شما ها که از حالا می خونید به نظر من زیان بخونید و از مهارتا شروع کنید ،میخواید لغت حفظ کنید از504و چه میدونم تافل شروع نکنید به نظرمن اول لغات سال های قبل را حفظ کنید بعدش 504و تافل ،هر لغت که حفظ می کیند اگه بتونید توی یک جمله ساده باشه خیلی خوبه ،یک چیز هست که از حفظ لغت مهمتره به نظر من اون هم درک مطلب زبان هستش چون حدودا50درصد زبان تشکیل میده ،برای درک مطلب سعی کنید بدون ترجمه حل کنید راستش من خودم زبانم صفر بود الان کلی لغت حفظ کرده بودم،اما موقعی که اومدم تست بزنم دیدم اصلا نمی تونم و خیلی کلافه بودم که کلی لغت هم حفظم بعدش یک دو هفته ای که بود وقت گذاشتم روی درک مطلب واقعا تاثیر داشت بدون ترجمه حل می کردم ،البته امتحان هم متنش خوب بود هم لغاتش ولی من متاسفانه وقت کم اوردم به خصوص که زبان واسه اخر سر گذاشته بودم،یک اشتباه بزرگ بود ولی بازم شکر از8تایی که زدم تند تند 1اش متاسفانه اشتباه بود اگه یک ربع وقت داشتم مسلما زبان را بهتر میزدم،ولی خب گذشته دیگه ،شما الان به نظرم زبان بخونید دوست دارید چیز دیگه هم بخونید به نظرم فن و ساختمان و ایستایی شروع کنید واسه شروع جزوه مهندس فاطمی به نظرم بد نیست که حساب کار دستون میاد خلاصه است والا من یک40-50 صفحه ای ازش گیر اوردم خوندم ، جزوه سروش نیا را هم حتما بخونید من که خیلی خوش اومد ازش البته جزوه خامش نه ،بچه ها تعریف کلاسش هم می دادن هر کی بتونه بره که عالیه،فن و زبان بخونید تا شهریور ضرر نمی کنید اگه نمی تونید دوتاش بخونید به نظر من زبان چیزی نیست که ادم از خوندش ضرر کنه
برا همتون ارزوی موفقیت دارم

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من فقظ صفحه اول و این صفحه اخر خوندم ،راستش من هم بعد پایان نامه شروع کردم به خوندن ،البته به خاطر یک سری مشکلاتم اونجور که دوست داشتم مث قبل نتونستم بخونم ،ولی الان دارم اسکیس تمرین یم کنم به هر حال احتمالا ما هم سال اینده مجبور شیم با شما بخونیم ولی خب خواستم یک توصیه کنم به شما ها که از حالا می خونید به نظر من زیان بخونید و از مهارتا شروع کنید ،میخواید لغت حفظ کنید از504و چه میدونم تافل شروع نکنید به نظرمن اول لغات سال های قبل را حفظ کنید بعدش 504و تافل ،هر لغت که حفظ می کیند اگه بتونید توی یک جمله ساده باشه خیلی خوبه ،یک چیز هست که از حفظ لغت مهمتره به نظر من اون هم درک مطلب زبان هستش چون حدودا50درصد زبان تشکیل میده ،برای درک مطلب سعی کنید بدون ترجمه حل کنید راستش من خودم زبانم صفر بود الان کلی لغت حفظ کرده بودم،اما موقعی که اومدم تست بزنم دیدم اصلا نمی تونم و خیلی کلافه بودم که کلی لغت هم حفظم بعدش یک دو هفته ای که بود وقت گذاشتم روی درک مطلب واقعا تاثیر داشت بدون ترجمه حل می کردم ،البته امتحان هم متنش خوب بود هم لغاتش ولی من متاسفانه وقت کم اوردم به خصوص که زبان واسه اخر سر گذاشته بودم،یک اشتباه بزرگ بود ولی بازم شکر از8تایی که زدم تند تند 1اش متاسفانه اشتباه بود اگه یک ربع وقت داشتم مسلما زبان را بهتر میزدم،ولی خب گذشته دیگه ،شما الان به نظرم زبان بخونید دوست دارید چیز دیگه هم بخونید به نظرم فن و ساختمان و ایستایی شروع کنید واسه شروع جزوه مهندس فاطمی به نظرم بد نیست که حساب کار دستون میاد خلاصه است والا من یک40-50 صفحه ای ازش گیر اوردم خوندم ، جزوه سروش نیا را هم حتما بخونید من که خیلی خوش اومد ازش البته جزوه خامش نه ،بچه ها تعریف کلاسش هم می دادن هر کی بتونه بره که عالیه،فن و زبان بخونید تا شهریور ضرر نمی کنید اگه نمی تونید دوتاش بخونید به نظر من زبان چیزی نیست که ادم از خوندش ضرر کنه
برا همتون ارزوی موفقیت دارم

ممنون از توصیه های خوبت ... جزوه کامل سروش نیا رو نداری احتمالا دوست من؟؟؟

marjan.h

عضو جدید
این سوالو یکی دیگه از بچه ها تو پیام خصوصی ازم پرسیده بود که من جواب دادم. خواستم اینجا هم بذارم اما چون طولانی بود نذاشتم. الان کپی میکنم. ببخشید که یه کم طولانیه:

من متاسفانه نرسیدم واسه کنکور خوب بخونم. یعنی کارم نصفه موند. اما منابع رو میدونم و کلی روشون تحقیق کردم و مطمئنم.
برای دروس فنی:
جزوه سروش نیا واسه ایستایی و سیستم ساختمانی
کتاب یا جزوه آکوستیک (یا صوت) و جزوه نور و کتاب یا جزوه تنظیم شرایط محیطی خانم قیابکلو. سوالای کنکور برای این سه درس (نور ، صوت و تنظیم شرایط) رو ایشون طراحی میکنن.
کتاب تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری از آقای سلطاندوست.
که جمع بندی دو مورد اخیر یعنی تاسیسات و نور و صوت و تنظیم همراه با تستاش تو کتاب تنظیم و تاسیسات عصر کنکاش هست. یعنی بعد از اینا اونو بخونید.
عناصر: جزوه سینا شریفی میگن بهترین گزینه س که مرکز معماری و شعبه هاش تو شهرای مختلف دارن.

برای تاریخ:

اسلام: کتاب سبک شناسی پیرنیا (و نه معماری اسلامی یا ایرانیش که خیلی ها به اشتباه وقت میذارن و میخونن. بلکه همین یه دونه کتابشه که مهمه) + جزوه نسیم عسکری که شامل: 1.شُسته رُفته ی همین کتاب سبک شناسیه و همزمان با اون بخونید این قسمتو عالیه. 2.تیپولوژِی (یعنی انواع بناها مثل آب انبار ، کاروانسرا ، مسجد ، مدرسه و .... که تو کتاب معماری ایرانی معماریان هست و لازم نیست کتابشو بخونید چون مهماش تو جزوه عسکری هست.) و 3.خلاصه ای از بعضی مباحث جزوه متدین و 4.یه سری بناهای اسلامی خارج از ایران. 5.خلاصه ای از معماری ایران معاصر + جزوه متدین که بسیار مهمه. پس یعنی 3تا منبع داریم واسه اسلامی: سبک شناسی ، جزوه نسیم عسکری و متدین که تو باشگاه جفتش هست.
تاریخ جهان: معماری جهان زارعی و معماری غرب (ریشه ها و مفاهیم) بانی مسعود. (توضیح: کتاب ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود از معماری جهان شروع کرده رفته به غرب و معماری مردن و بعد از مدرن تا به امروز. تقریباً نصف فصلاش مثل معماری جهان زارعیه پس اگه همزمان اون فصلا رو از هردو کتاب بخونین هم بهتر میفهمین هم تو وقت صرفه جویی میشه هم مطالب دسته بندی میشه تو ذهنتون.)
تاریخ غرب: 1. معماری غرب قبادیان. 2. همین غرب (ریشه ها و مفاهیم) که بالا گفتم ، نیمه ی دومش معماری غربه که بسیار مهمه. بعد از این 2 کتاب اگه رسیدین اینا رو بخونین: 3. از زمان و معماری مزینی. 4. معماری و شهرسازی قرن 20 لادن اعتضادی
(اگه همه این تاریخا رو خوب بخونین عاااالی میزنین.)
و از همه مهم تر جزوه مانا قابوسی برای تاریخ جهان و غربه. شما جزوه رو بذارین مبنا. از رو اون دونه دونه فصلا رو برین جلو از رو کتابا بخونین. فصل بندیش خود فصل بندی ریشه ها و مفاهیمه. یعنی اول جهانه بعد میره تو معماری غربو جدید.
پس دو جزوه اصلی تاریخ این 2تاس: معماری اسلامی نسیم عسکری و تاریخ جهان و غرب مانا قابوسی. با خوندن همه اینا تاریخ کاملاً بسته میشه. میمونه تست تاریخ که بسیار واسه محک زدن خودتون مهمه. این کتابو باید بگیرین: کتاب تست تاریخ انتشارات مرکز معماری. مهگل مرتهب و خود مانا قابوسی و یکی دیگه جمع آوریش کردن. تستای تاریخ کنکور رو تفکیک کردن فصل به فصل. تست تالیفی هم داره.

واسه درک معماری:
اگه از الان میخونین از کتاب زیبایی شناسی در معماری یورگ گروتر شروع کنین. دیدتون رو باز میکنه اما یه کتاب کنکوری نیست. واسه کنکور مهم ترین منبع کتاب درک انتشارات عصر کنکاشه که آقای علی عسکری نوشتن و عالیه. بعد از اون باید تست بزنین. تستای سال های قبل. تست های با جواب که بتونین جواب رو تحلیل کنین. من یه کتاب درک از راهیان ارشد دارم. هم تستاش تشریحیه هم توضیح داره. اما اگه تستای تشریحی رو تو کتابای تست جامع داشتین دیگه نمیخواد راهیان رو بگیرین.

منظر:
1. جزوه منظر عظمتی 2. جزوه اعتضادی 3.جزوه منصوری 4. مهم ترین کتاب که خلاصه همه مطالب کنکوره اینه:منظر عصر کنکاش. 5.منظر نعیما. 6.جزوه شاهچراغی. 7.کتاب طراحی فضای سبز غزاله روحانی. (این خیلی هم واجب نیست.)
همه این جزوات کم حجم و اکثر مطالب تکراریه.

زبان:
اولین کتاب 504 هست که ازش چاپ های مختلف هست. فک کنم بعضی هاش معنی هاش کمه یا همه رو معنی نکرده. من یه مدلشو چند سال پیش گرفتم که هم جمله به جمله معنی کرده. هم آخر کتاب گرامر داره. خیلی خوبه اگه گرامرتون ضعیفه یا مث من یادتون رفته ، یه نگاهی به آخر 504 بندازین. البته میگم ، همه شون ندارن اینو. مال من روش عکس چند تا ماهی بود. حالا اون شکلی هم نبود مهم نیس. مهم اول ترجمه همش و جمله به جملشه، بعد گرامر.
بعد از 504 نوبت واژگان ضروری تافله که مهمه. همزمان با اون میتونین کتاب زبان عمومی ارشد که واسه بابک رستمی هست رو هم بخونین. اون:1. گرامر رو کامل داره. 2.لغات سال های قبل که بسیااااااار مهمن رو داره. 3. لغات 504 (فقط 504 تا لغت ، و نه متن کتاب) رو هم داره.
واسه کنکور مهم ترین منبع برای لغت ، لغات سال های قبله. که تستاش و فلش کارتاش تو کتاب رستمی هست. تست درک مطلب هم داره. تست گرامر هم که آخر هر فصل داره. کامل ترین منبعه واسه زبان. یعنی 504 و تافل رو نخونده باشین اما لغات این کتاب که واسه کنکورای سالای قبله رو باید خونده باشین. همه اینا رو که بخونین خیلی قوی میشین. بعد باید تست کار کنین و درک مطلب.
زبان تخصصی هم که متن ها و تست های کنکورای سالای قبل مهمه. یه کتاب بگیرین که اینارو داشته باشه حله. این کتاب خوبه: زبان تخصصی معماری انتشارات عصر کنکاش.
اینم یادتون باشه. تو زبان کم کم پیشرفت میکنین. اینجوری نیست که یه کتاب بخونین فک کنین همه رو بلدین. آهسته پیش میره اما کم کم خیلی خوب میشین. پس اگه دیدین پیشرفتتون کنده ، بدونین طبیعیه. همه اینجورین.

در آخر باید بگم که اینا نظر منه و ممکنه بعضی ها مخالف این لیست باشن. من بعضی از کتابا مثل تاریخ اسلام و یه کم از جهان و غرب رو که خوندم بیشتر راهنمایی کردم. اما فن زیاد نخوندم. اینه که زیاد زاهنمایی نکردم. اما منابع رو مطمئنم درسته. اگه همه اینایی که گفتم رو خوب بخونین رتبه زیر 100 که سهله. تک رقمی هم میارین.
فقط زود تموم کنین و برین رو تست زدن و مدیریت زمان. هرچی بیشتر و بهتر بخونین و با برنامه پیش برین بهتر نتیجه میگیرین.
موفق باشین.
شما یه تشکر فوق ویژه داری
خیلی خیلی دلسوزانه و خالصانه تجاربتو در اختیار ما میذاری
ممنون.
اینکه کسایی که تجربه دارن همراهیمون کنن عالیه.
من هر بار سر میزنم به اینجا کلی انگیزم برای ادامه بیشتر میشه ولی خب ته دلم خیلی می ترسم اینبارم موفق نشم...

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من وقتی برنامه ریزی نمیکنم بهتر میخونم :biggrin:
یه سوال؟توی همون دوره اول خلاصه نویسی کنیم یا بذاریم دور دوم؟:confused:

تاکنون 9درس 504
20 صفحه زیبایی شناسی(میخوام بذارمش کنار حوصله م رو سر میبره :D)
10 صفحه سازه در معماری
معماری جهان:معماری مصر و هند

همه ه روخوانیه! منو نبینید ها من قصد جدی برای ارشد ندارم فقط دارم میخونم :w12:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از توصیه های خوبت ... جزوه کامل سروش نیا رو نداری احتمالا دوست من؟؟؟

خواهش میکنم ،نه والا شرمنده من جزوه سروش نیا کاملش ندارم فقط یک مختصری را داشتم اگه داشتمش که چه غمی داشتم حالا اگه شما پیدا کردید کاملش بزارید با هم استفاده کنیم :smile:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یک چیزی فراموش کردم بگم اینکه بچه ها یک کتاب را یک دور نباید بخونید یا دو دورسعی کیند هر کتاب یا چیزی که می خونید حداقل 3بار بخویند به طوری که تسلط کامل داشته باشید یاین خیلی مهمه که اگه یک یوال دادن بتونید بدون شک بزنید و منفی نزنید اگه یک بار خوندهباشید ممکنه که موقع جواب دادن شک کنید و منفی بزنید این اشتباه کم بخونید ولی با تسلط

nasim666

عضو جدید
سلام
خوش اومدی دوست خوبم

امیدوارم موفق بشی

ولی فکر نمیکنی بهتر بود تنظیم و نور رو با کتاب و جزوه خانم دکتر قیابکلو شروع میکردی؟ منبابعتو از اصل شروع کن و بعد برو دنبال فرعیات
البته این پیشنهاد منه

میشه اسم کامل کتاب ها رو بگی؟ فیزیک 1و2و3 قیابکلو و میگین؟؟! جزوه قیابکلو رم که ندارم. والا تو منابع آکادمی معماری این دو تا کتاب و الویت بندی کرده برا همین از اینها شروع کردم.

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه اسم کامل کتاب ها رو بگی؟ فیزیک 1و2و3 قیابکلو و میگین؟؟! جزوه قیابکلو رم که ندارم. والا تو منابع آکادمی معماری این دو تا کتاب و الویت بندی کرده برا همین از اینها شروع کردم.
کتابای سازه رو خیلی مناسب انتخاب کردی
ولی فعلا یکیشو دست بگیر و پیشنهاد من همون سازه در معماریه
برای نظیم و تاسیسات هم از کتاب فیزیک ساختمان 1 دکتر قیابکلو که در رابطه با آکوستیکه شروع کن
اگه یه کتاب درک یا تاریخ هم اضافه کنی بد نیست
ینی به جای اینکه 2تا کتاب سازه و 2تا کتاب تنظیم شرایط بخونی 1 کتاب سازه (که معمولا با سازه در معماری شروع میکنن), 1 کتاب تاریخ( سبک شناسی پیرنیا یا معماری جهان زارعی), 1 کتاب تنظیم یا تاسیسات (به نظر من فیزیک ساختمان 1 قیابکلو) و 1 کتاب درک معماری (که معمولا با زیبایی شناسی گروترشروع میکن ) شروع کن.
اینطوری از همه به میزان منطقی جلو میری;)

#morteza#

عضو جدید
سلام امیدوارم همگی موفق باشین. بچه ها قیابکلو شده گلابچی دوم. انگار میخواد راه گلابچی رو ادامه بده هر روز یه کتاب جدید بده بیرون.امروز رفتم کتابفروشی یه کتاب دیدم به اسم فیزیک ساختمان 5 روشنایی روز. یعنی اونم امسال باید خوند؟تازه چهارشم هست که سرمایش غیر فعاله به علاوه 1 و 2 و 3 یعنی 5 تا کتاب از قیابکلو

motsha

عضو جدید
سلام
وای اگه اینجوری باشه که بیچاره می شیم ! یعنی همیشه باید نگران باشی که یه منبعی هست که تو نمی دونی:confused:
اصلا چه مرجعی منابع آزمون رو تعیین میکنن؟

#morteza#

عضو جدید
سلام
وای اگه اینجوری باشه که بیچاره می شیم ! یعنی همیشه باید نگران باشی که یه منبعی هست که تو نمی دونی:confused:

چی بگم والا اخه میگن قیابکلو خودش طراحه سواله واسه همینم هیچ بعید نیست از کتابای جدیدشم سوال بده.

nasim666

عضو جدید
سلام امیدوارم همگی موفق باشین. بچه ها قیابکلو شده گلابچی دوم. انگار میخواد راه گلابچی رو ادامه بده هر روز یه کتاب جدید بده بیرون.امروز رفتم کتابفروشی یه کتاب دیدم به اسم فیزیک ساختمان 5 روشنایی روز. یعنی اونم امسال باید خوند؟تازه چهارشم هست که سرمایش غیر فعاله به علاوه 1 و 2 و 3 یعنی 5 تا کتاب از قیابکلو

فیزیک 1و2و3 قیابکلو حتما چندتا سوال ازش میاد تو کنکور و این تو کنکورهای قبلی ثابت شده اما کتاب 4 خیلی تخصصی بحث شده ، در سطح دانشجوهای ارشدِ ، پارسال که هیشکدوم از بچه ها نخوندنش سوالم نیومده بود ازش! 5 هم که دیگه تکلیفش معلومه!!

nasim666

عضو جدید
برای نظیم و تاسیسات هم از کتاب فیزیک ساختمان 1 دکتر قیابکلو که در رابطه با آکوستیکه شروع کن
ینی به جای اینکه 2تا کتاب سازه و 2تا کتاب تنظیم شرایط بخونی 1 کتاب سازه (که معمولا با سازه در معماری شروع میکنن), 1 کتاب تاریخ( سبک شناسی پیرنیا یا معماری جهان زارعی), 1 کتاب تنظیم یا تاسیسات (به نظر من فیزیک ساختمان 1 قیابکلو) و 1 کتاب درک معماری (که معمولا با زیبایی شناسی گروترشروع میکن ) شروع کن.

والا من میخوام برا انرژی بخونم ، اونم کلا نه تاریخ داره نه درک و مهم تنظیم شرایطه که ضریبش 4 و سازه .
کتاب قیابکلو رو فیزیک 1 و شروع کردم مرسی <3

sonya_m

عضو جدید
این کتابای قیابکلو pdfاش کسی نداره اصلا پیدامیشه؟؟؟؟که نخواد بخریش؟؟

#morteza#

عضو جدید
فیزیک 1و2و3 قیابکلو حتما چندتا سوال ازش میاد تو کنکور و این تو کنکورهای قبلی ثابت شده اما کتاب 4 خیلی تخصصی بحث شده ، در سطح دانشجوهای ارشدِ ، پارسال که هیشکدوم از بچه ها نخوندنش سوالم نیومده بود ازش! 5 هم که دیگه تکلیفش معلومه!!

فیزیک 4 رو مرکز معماری خلاصشو داده بیرون و تو کنکورای ازمایشیش هم ازش سوال میداد. هیچ بعید نیست امسال ازش سوال بیاد. کلا تو کنکور هیچی قابل پیش بینی نیست. از شانس ما شاید امسال ازش سوال بدن

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها انقد استرس بی فایده سر منابع جدید نکشین، میانگین قبولی رتبه های خوب 40 و میانگین بهترین رتبه ها 50 درصده نه 60-70... اینا هم درصدایی هستن که هر دانشجویی تو هر درسی که به منابع اصلی مسلط باشه می تونه جواب بده، این بحثا (منابع جدید و زیاد و پراکنده) اکثریت رو از روند اصلی منحرف می کنه، رقابت بین اونایی هست که بدون حاشیه رو اصل تکیه کردن...
به نظرم برخلاف ما، همه ی فکر و ذکر اساتید فقط کنکور نیست، هر چی باشه مسئولیت اصلی شون بالا بردن سطح علم و افزایش منابع علمی و جدیده، پس این طور نیست که هر استادی هر کتابی چاپ کرد یعنی اون منبع جدید کنکوره، پارسال دکتر قیابکلو و قبادیان کتابای جدیدی چاپ کردن که هیچ کدوم نقش خاصی نداشت تو کنکور، حتی همین دکتر گلابچی که انقد همه ازش می ترسن سوالایی که از کتابای جدیدش داده بود به حدی ساده و سطحی بود که حتی من -که پایه م تو فن ضعیفه کلا- بدون دیدن جلد کتابا و فقط با یه آشنایی کلی تونستم جواب بدم (ساختمان های بلند و مدیریت پروژه که جمعا 3 تا سوال داشتن. یعنی 10% هدیه بی دردسر بدون هیچ مطالعه ای! ) ، پس نگرانی سر این مسائل بیهوده ست، دیگه خیلی بخوان داوطلب آزاری کنن 20% تو هر درس از کتابای جدید می دن، والا هیشکی قرار نیست 80 بزنه که شما ازش عقب بیفتین ... جزء اون عده ی کثیری نباشین که با دویدن دنبال سراب خیال بقیه رو -که چسبیدن به اصل موضوع- راحت می کنن
:whistle:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما از هر درس نصفشو بزنین دقت کنین یعنی مثلا برا فن 15 سوال ج ندین .تک رقمی هستین..........خیلیا میبینم اینجا دنبال مثلا زیبایی شناسی هستند یا این دست منابع.اینارو بیخیال شین دیگه.............وقتتونو رو منابع اصلی بزارین وقت خودتونو تلف نکنین شما از الان میتونین همه منابع رو بخونین ولی تو دوره ها به مشکل بر میخورین بهتره یه سریارو حذف کنین.........به نظرتون از 5 کتاب قیابک چن سوال میاد که میخواین کل وقتتونو روش بگدذارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟امسال که دو تا اومد از نور و صوت که جفتش تو جزوه ایزدی بود.................................من برای فن کلی منبع خوندم هر منبعی که فکرشو بکنین 40 زدم فقط خیلیارو جواباشونو میدونستم ولی قاطی کردم.................متعادل پیش برید الانم اگه میخونین تفریح وار باشه و اول زبان.......................من پارسال خیلیا بهم اینو گفتن گوش نکردم و لطمشم دیدم.........درسایی مثل زبان و بعد فن به زمان طولانی تری نیاز دارن
درک رفتار سازه ها و سازه در معماری مثل جدول ضرب برای فن میمونن برای فهم خیل عظیم کتابای فن به درک خوب این دو خیلی نیاز دارین پس خوب بخونینش.به نظر من برای معماری اسلامی فقط جزوه نسیم عسگری بخونین.جهان زارعی مهمتر از بانی مسعوده البته فقط بخش جهانش....................وگنه معاصر بانی خیلی مهمه (همون ریشه ها) موفق و پیروز باشید.کنکور آسان است:D

alimarshal

عضو جدید
با عرض سلام و احترام خدمت دوستان گرامی‌،،بنده لیسانس برق و ارشد مدیریت دارم،۴ تا سوال دارم اگه کسی‌ می‌دونه لطفا راهنمایی کنه
۱.اگه برای کنکور ارشد ۹۴ بخوام رشتهٔ مدیریت پروژه از گروه هنرهای ساخت رو بزنم مجاز هستم یا فقط می‌تونم مهندسی‌ معماری از گروه معماری رو بزنم و اینکه آیا کنکور هر دو گروه(هنرهای ساخت و معماری) تو یه روز یا دوروز مختلف؟
۲.برای انتخاب رشته آیا موقع ثبت نام باید تعین کنیم که کدوم رشته رو میخوایم یا اینکه بد از اینکه نتایج اومد و مجاز به انتخاب رشته بودیم میتونیم با توجه به درصد‌ها هر رشته که خواستیم انتخاب کنیم
۳.اینکه میگن بیست درصد معدل توی کنکور تاثیر داره آیا معدل آخرین مدرک تحصیلی یا معدل لیسانس؟
۴.اگر بخوام تعداد متقاضیان ثبت نام در هر رشته رو تو سال‌های قبل بدونم از کجا می‌شه این آمار و در بیارم.
مرسی‌ از لطف و حوصلتون

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

lمن کاری بع بقیه انتخاباتون ندارم مهندس فقط درباره درک رفتار سازه ها و سازه در معماری یک توصیه می کنم این دوتا را سعی کنید همزمان بخویند یعنی اگه یک فصل از سازه درمعماری را می خونید فصل که همون مطلب توی درک رفتارگفته هم بخویند درواقع انگار این کتاب سازه در معماری توضیح و اون یکی به عبارتی مثال هاش ،این را از خودم نمیگم این از کسی میگم که الان داره دکترا میخونه و ایشون خودشون انرژی و معماری را دوتاش قبول شدن و ارشد انرژی گرفتن ،به نظر من موثر تر این جور خوندن من دو مدلش امتحان کدم هم باهم خوندن هم جدا جدا خوندن شون

بابا دم قیابک گرم خیلی مرده ،بابا شما همون 1و2و3 را برسونید درست بخونید کلاتون بندازید هوا 4و5 پیش کش،موقع جمع بندی گیج میشید درضمن وقت هم نیست اون موقع

سلام

ببین مهندس ازمون منبع درست و درمونی که نداره قربونش برم درک معماری که گل سر سبد همه درس هاست منابع اش هم کاملا مشخص و همه هم 100میزنن:biggrin: والا باید بزارید صاحب نظرها بیان جواب بدن من دراین باره قبلا هرچی بلد بودم گفتم

چی بگم والا اخه میگن قیابکلو خودش طراحه سواله واسه همینم هیچ بعید نیست از کتابای جدیدشم سوال بده.

ببینید درسته میگن قیابکلو طراح سواله ولی خب دلیلی نداره که بخواد اذیت کنه حالا فوقش از اون 4و5 هم سوال بده از هر کدوم 1 حالا شما همه28تا را زدید که بیاید2تا را بزنید یعنی گیر شما همین 2سوال هستش به نظرتون ارزش داره ادم وقتش بزاره برایخوند300-400صفحه برای دو سال که شاید بیاد و شاید هم نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟باز میل با خودتونه

والا من میخوام برا انرژی بخونم ، اونم کلا نه تاریخ داره نه درک و مهم تنظیم شرایطه که ضریبش 4 و سازه .
کتاب قیابکلو رو فیزیک 1 و شروع کردم مرسی <3

درسته که دوست عزیز شما می دونید چند نفر انرژی میگیرن ،انرژی را همین جوری ساده نمیشه قبول شد ها مواظب باش درست تصمیم بگیری

شما از هر درس نصفشو بزنین دقت کنین یعنی مثلا برا فن 15 سوال ج ندین .تک رقمی هستین..........خیلیا میبینم اینجا دنبال مثلا زیبایی شناسی هستند یا این دست منابع.اینارو بیخیال شین دیگه.............وقتتونو رو منابع اصلی بزارین وقت خودتونو تلف نکنین شما از الان میتونین همه منابع رو بخونین ولی تو دوره ها به مشکل بر میخورین بهتره یه سریارو حذف کنین.........به نظرتون از 5 کتاب قیابک چن سوال میاد که میخواین کل وقتتونو روش بگدذارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟امسال که دو تا اومد از نور و صوت که جفتش تو جزوه ایزدی بود.................................من برای فن کلی منبع خوندم هر منبعی که فکرشو بکنین 40 زدم فقط خیلیارو جواباشونو میدونستم ولی قاطی کردم.................متعادل پیش برید الانم اگه میخونین تفریح وار باشه و اول زبان.......................من پارسال خیلیا بهم اینو گفتن گوش نکردم و لطمشم دیدم.........درسایی مثل زبان و بعد فن به زمان طولانی تری نیاز دارن
درک رفتار سازه ها و سازه در معماری مثل جدول ضرب برای فن میمونن برای فهم خیل عظیم کتابای فن به درک خوب این دو خیلی نیاز دارین پس خوب بخونینش.به نظر من برای معماری اسلامی فقط جزوه نسیم عسگری بخونین.جهان زارعی مهمتر از بانی مسعوده البته فقط بخش جهانش....................وگنه معاصر بانی خیلی مهمه (همون ریشه ها) موفق و پیروز باشید.کنکور آسان است:D

من هم تا حدودی با گفته های اقا سجاد موافقم ،مواظب انتخاب منابع باشید اخر سر باید اینها را مرور کنید ،در ضمن شما همه منابع را هم بخونید100درصد نمی تونید بزنیدبه نظر من شما که از الان شروع می کنید با ممورایز زبان بخونید

nasim666

عضو جدید
کجایین بس بچه ها!! مشغول خونه تکونین؟! بیاین بگین چه خبر از درساتون!؟ عید و میخواین بخونین یا مشغول تفریحاتین؟;)
منکه فقط دارم زبان میخونم اونم از ممرایز ، حس در خوندنم نیومده هنوز :D

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
کجایین بس بچه ها!! مشغول خونه تکونین؟! بیاین بگین چه خبر از درساتون!؟ عید و میخواین بخونین یا مشغول تفریحاتین؟;)
منکه فقط دارم زبان میخونم اونم از ممرایز ، حس در خوندنم نیومده هنوز :D
سلام عزیزم
منم اینجا سر میزنم.فعلا خبری از بچه ها نیست.
من درس 9 از 504 هستم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا