مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

معمارباشی

عضو جدید
با ما ماهانی شوید
مشاوره توسط معمار باشی ....
من این معمار باشیو میشناسم اما نمیدونم اونه یا نه
این معمار باشی با کنکور ارشد معماری یک عمره زندگی کرده ...ولی هنوز قبول نشده ها .....
میبینم که مشاوره ارشد و دکترا میدی ...بابا اول ارشدتو بگیر بعد :biggrin:
http://mahan.ac.ir/showpages/1119/شروع-ثبت-نام-دکتری-طرح-همراه-ماهان
پوووووووویان ....
این معمارباشی من نیستم که ...
شباهت اسمیه ... منو چه به مشاوره اخه !
ولی فکر بدی هم نیستا با هم یه دفتر مشاوره کنکور بزنیم ... این کنکور برا ما که چیزی نداشت شاید بتونیم یه اب و نوونی کنارش بخوریم

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
شادی تو رتبت 20 شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابااااااااااااااااااااااااا....باشه دیگه نمیکشمش....رف حرفه تو
در ضمن باید بگم ک من ی مدتی هس ک ب طراحی شهری خیلی علاقه مند هستم و کلن دلم میخاد بدونم توش چ خبره...
آخه تو دانشگا ی درسی بود تحلیل فضاهای شهری...متناشو میخوندم کلی ایده میومد تو سرم....کلن دوسش داشتم..
خوشال میشم بیشتر درباره رشتت بدونم.
موفق باشی...

خبرا چ زود می پیچه

آفرین کار خوبی می کنی
اگه می کشیدی می بردمت می دادمت افغانیا
کار خوبی می کنی طراحی شهری رشته خوبیه
جونم واست بگه اون قدیم قدیما که هنوز رشته طراحی شهری به دنیا نیومده بود دوتا رشته داشتیم به اسم معماریو برنامه ریزی شهری
معمارا که همیشه سر گرم طراحی ساختمونا بودنو برنامه ریزام بیشتر حوزه کاریشون کاربری زمین و پراکنشش نسبت به شبکه حمل و نقل و این چرت و پرتا بود
ولی این وسط یه چیزی ک مظلوم واقع شده بود
عرصه های عمومی بودن و طراحی شهری مطابق با نیازای انسان
این شد که یه سری از معمارا که دیدشون گسترده تر بود اومدنو طراحی شهری رو بنا نهادن
یه جورایی طراحی شهری اون خلا بین نبرنامه ریزی و معماری رو می پوشونه
و سرو کارش بیشتر با فضاهای عمومی شهر و اجزای تشکیل دهندشه در راستای بهبود کیفیت محیط شهری

دیگه جی بگم برات

:confused:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبرا چ زود می پیچه

آفرین کار خوبی می کنی
اگه می کشیدی می بردمت می دادمت افغانیا
کار خوبی می کنی طراحی شهری رشته خوبیه
جونم واست بگه اون قدیم قدیما که هنوز رشته طراحی شهری به دنیا نیومده بود دوتا رشته داشتیم به اسم معماریو برنامه ریزی شهری
معمارا که همیشه سر گرم طراحی ساختمونا بودنو برنامه ریزام بیشتر حوزه کاریشون کاربری زمین و پراکنشش نسبت به شبکه حمل و نقل و این چرت و پرتا بود
ولی این وسط یه چیزی ک مظلوم واقع شده بود
عرصه های عمومی بودن و طراحی شهری مطابق با نیازای انسان
این شد که یه سری از معمارا که دیدشون گسترده تر بود اومدنو طراحی شهری رو بنا نهادن
یه جورایی طراحی شهری اون خلا بین نبرنامه ریزی و معماری رو می پوشونه
و سرو کارش بیشتر با فضاهای عمومی شهر و اجزای تشکیل دهندشه در راستای بهبود کیفیت محیط شهری

دیگه جی بگم برات

:confused:
مرسی...مرسی ...مرسی...
میگم من دیدم گستردست....
کلن دوس دارم همه چی با هم خوب پیش بره..
طراحی شهری عالی...طراحی فضای سبز عالییی...طراحی ساختمونای خوب +طراحی داخلیه خوب+البته طراحی پل های خوب...میدونی ک...نیازه بالاخره..
من کلن هنو اسن نمیدونم چیکار کنم..
ی زمان مطمعن شدم ک برا ارشد معماری منظرو بخونم...الان ی مدتیه قاطی کردم نمیدونم معماری بخونم منظر بخونم...معماری داخلیم خیلی دوس دارم ولی فک نکنم برا خوندنش تو دانشگا اقدام کنم............
کلن معماری داخلیایی ک الان تو ایران کار میشه رو اسن نمیپذیرم....
ولی طراحی شهریو میزارم ایشالا ب عنوان ی تخصص جدید بعد ارشدم...

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
آخ آخ آخ یکشنبه تحویل پایان ناممه دعا کنید همگی با هم بلکه طلسمش بشکنه تحویل بدم بیام موتور زبان بچه ها رو گرم کنم :D
(حالا این همه اسپم میشه یکی هم من!:cool:)

انشا... موفق باشی:gol:

طوبی01

عضو جدید
سلام بچه ها:)
من شهریور تحویل طرح نهایی دارم :)
میخوام واسه ارشد هم بخونم ولی هی به بن بست میخورم میشه بگید شماها چه کتابایی میخونید از چه تستایی استفاده میکنید چند ساعت میخونید؟؟؟؟:que:
و دیگه میخوام برام کلی توضیح بدید که چکار کنم:w06::w10:

sara 262

عضو جدید
1. درک رفتار سازه ها
2. سازه در معماری
3. مبانی طراحی سازه
4. فناوری های نوین
5. طبیعت منبع الهام
6. معماری آرکی تایپی
7. جزئیات ارتقا دهنده
8. معماری دیجیتال
9. مبانی طراحی ساختمان های بلند
10. طراحی مفهومی ساختمان های بلند​

11. تعامل تکنولوژی و معماری (نقدی بر کار های نورمن فاستر)
12. طراحی لرزه ای
این 12 کتاب مهم ترین کتاب های آقای گلابچی هست... مابقی نیز مهم است ولی این 12 تا در اولویت هستند...

تذکر : دو مسجد جامع اصفهان و مسجد شاه اصفهان باید همه مواردی که در موردشون گفته می شه را بخونید ... خیلی مهمند.. حتی سال ساختشونم مهمه... این دو استثنا فقط در تاریخ اسلام وجود داره ...

ممنونم.فقط باید هر 12تا خونده بشه؟

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا متاسفانه، بايد بگيم خوشبختانه، چون من معتعقدم حتي اگه قبول هم نشيم با خوندن اين كتابا اطلاعاتمون زياد ميشه:D

از اینکه تعداد کتابا زیاده شاکیم چون وقت کمه ....ولی واقعا عاشق خوندن کتابای سیستمهای ساختمانی ام برام خیلی جذابه......

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اینکه تعداد کتابا زیاده شاکیم چون وقت کمه ....ولی واقعا عاشق خوندن کتابای سیستمهای ساختمانی ام برام خیلی جذابه......

آره حق با توئه ستاره ولي همه كتابارو كه نبايد كامل خوند، واسه معماري ميگم البته،
مثلا همين كتاب ساختمان هاي بلند فصل هشتش معماري پايداره يا مثلا فصل هفتش تاسيسات هست، فك كنم ٢ و ٣ ايستايي هست، يا كتاباي ديگه فصلاي مصالح به درد معماري نميخوره مديريتا بايد بخونن، ولي نمونه مورديا واسه همه اين كتابا مهمه،
در كل ميخوام بگم قيافش ترسناكه همون سه تا كتاب اولي رو فووووول ياد بگيريم بيشتر راهو رفتيم، چون اونا مبناست، مثل ياد گرفتن ماهي گيري ميمونه اگه مثلا خرپا رو ياد گرفتي هر شكلي كه جلوت بزارن ديگه برات مهم نيس از كدوم كتابه، ميتوني جواب بدي:)

moeinz

کاربر بیش فعال
مگه شما ارشد رتبه تون 55 نشده ، نرفتین مگه دانشگاه؟:surprised:
ما رتبمون 55 شده...ولی هنوز نرفتیم دانشگاه....مهر خدا بخاد میریم...البته قبلش ی سرکیم ب خدمت میزنیمو میریم
سلام بر معین عزیز ... این چه حرفیه ... بیشترین زحمت را خودت کشیدی .. من فقط هر آنچه می دانستم را گفتم... ایشالله اسکیسم خوب زده باشی و دانشگاه تهران قبول بشی ...:gol::gol:

سلام
حاجی تو ک میگفتی بهشتی خوبه....جدن خوبه...کلاس داره نمیدونم چرا....فک نمیکردم امسال هم بچه هارو کمک کنی...ولی ن تنها میدی بلکه پیشرفت کردیو در مورد خارج کشور هم اطلاعات میدی;)

در مورد گلابچی اخیرن تو تلویزیون زیاد میاد...مثلن اون روز تو گفتگوی تنهایی بود...اونارم نگا کنین شاید سوال اومد ازشون...

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما رتبمون 55 شده...ولی هنوز نرفتیم دانشگاه....مهر خدا بخاد میریم...البته قبلش ی سرکیم ب خدمت میزنیمو میریم

سلام
حاجی تو ک میگفتی بهشتی خوبه....جدن خوبه...کلاس داره نمیدونم چرا....فک نمیکردم امسال هم بچه هارو کمک کنی...ولی ن تنها میدی بلکه پیشرفت کردیو در مورد خارج کشور هم اطلاعات میدی;)

در مورد گلابچی اخیرن تو تلویزیون زیاد میاد...مثلن اون روز تو گفتگوی تنهایی بود...اونارم نگا کنین شاید سوال اومد ازشون...
هنوزم اعتقاد دارم بهشتی بهتره... ;) اینم اشتباه کلامی بود... ایشالله بهشتی قبول می شی... در مورد خارج کشور هم چون قصد خودم رفتن هست هر آنچه مفید باشه را در اختیار دوستان قرار می دم... البته الان فعلا در حد یه انگیزه و جمع آوری اطلاعات است... ولی از نگاه اولیه و نخست خودم واقعا تفاوت بی داد می کنه. و امیدوارم که روزی ما تو مسیر معماری قرار بگیرم .... ;)

moeinz

کاربر بیش فعال
هنوزم اعتقاد دارم بهشتی بهتره... ;) اینم اشتباه کلامی بود... ایشالله بهشتی قبول می شی... در مورد خارج کشور هم چون قصد خودم رفتن هست هر آنچه مفید باشه را در اختیار دوستان قرار می دم... البته الان فعلا در حد یه انگیزه و جمع آوری اطلاعات است... ولی از نگاه اولیه و نخست خودم واقعا تفاوت بی داد می کنه. و امیدوارم که روزی ما تو مسیر معماری قرار بگیرم .... ;)

برو شاید مام اومدیم دنبالت...اونجا پشت کنکوریا هم بالاخره ب مشاور نیاز دارن;)

arch_ro1

عضو جدید
15تا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:
من فقط 3تا کتاب پایه+جزوه سروش نیا تو برناممه
بقیشو با کتابای عصر کنکاش میخونم...
جزوه سروش نیا رو از باشگاه دانلود کردی؟کدوم یکی هست؟اخه تو باشگاه حدود 10 _15 تا جزوه واسه سروش نیا گذاشتن:confused:

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
لغات زبان سایت ممورایز از من فارسی به انگلیسی میپرسه . هم معنی هاشم نمیپرسه.کسی میدونه چجوری میشه تنطیم کرد که برعکس بشه؟

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
میشه بگید تو کدوم تاپیک..
ممنون.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
لغات زبان سایت ممورایز از من فارسی به انگلیسی میپرسه . هم معنی هاشم نمیپرسه.کسی میدونه چجوری میشه تنطیم کرد که برعکس بشه؟

خب باید دوره تون رو درست انتخاب کنید شاید دوره ای انتخاب کردید که فارسی با انگلیسیه

سلام بچه ها
امروز دکتر سروش نیا یه همایش داره تو ایوان با نام ناگفته های ارشد
کی میره؟؟ من نمیتونم برم میشه هرکی رفت ضبط کنه فایل صوتیش رو بذاره اینجا؟؟؟ با گوشی ضبط بشه حجمش 10-15 مگ بیشتر نمیشه
میشه یکی این لطف رو در حق ما بکنه؟؟؟

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
میشه بگید تو کدوم تاپیک..
ممنون.
bebakhshiid in farsi man kar nemikone .... man nagoftam ke tipikii ijad kardam.... ishaala dar avalin jam bandi khodam tipikii mojaza mizanam...albate dar in kar mikham az dostanam ke chenin tajrobe haee dashtan niz komak begiram :)

متاسفانه که نه چون کتابای گلابچی خوندشون شیرینه .من نگران زمانم بیشتر:confused:
اولویت تو خوندن کتابا به همین ترتیبی که نوشتید بود؟
olaviyat na be in shekl nist... valiii olaviyate aval be tartib .... dark raftare saze ha.... saze dar memariii ... va mabanii tarahii saze hast ... baghiyasham be zodii migam ..

آخرین ویرایش:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
bebakhshiid in farsi man kar nemikone .... man nagoftam ke tipikii ijad kardam.... ishaala dar avalin jam bandi khodam tipikii mojaza mizanam...albate dar in kar mikham az dostanam ke chenin tajrobe haee dashtan niz komak begiram :)

olaviyat na be in shekl nist... valiii olaviyate aval be tartib .... dark raftare saze ha.... saze dar memariii ... va mabanii tarahii saze hast ... baghiyasham be zodii migam ..

هاااا...
باشه.بسیار ممنون.آخه منم میخام بدونم چیکارا باید بکنم..ن اینکه خیلی سریعم میخام از الان جم و جور کنم.:w25:

linoo

عضو جدید
بین این 3 کتاب زبان شما کدومش رو توصیه میکنید؟ رستمی- اصفهانی- زیر ذره بین
کدومشون تلفظ لغت آزمون ها رو داره؟

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خودم دارم مینویسم 504 . چون کلمات توی متنم بهش اضافه میکنم
خب این سیستم ممرایزه هر چیو بخوایی یاد بگیری جوابو می گه اونی که بخوایی یاد بگیری رو می پرسه. اگه می خواستی فارسی یاد بگیری انگلیسی می پرسید باید فارسی جواب می دادی. اگه می خوایی این طوری شه باید لغاتو برعکس وارد کنی (یعنی ستونی که مربوط به انگلیسیه، فارسی شو بنویسی و جایی که فارسیه، انگلیسی) ولی توصیه می کنم این کارو نکنی ما همیشه زبانو به همین شیوه که گفتی یاد گرفتیم تو مدرسه و هیچ وقتم فایده نداشته. وقتی فارسی شو می پرسه سعی می کنی انگلیسی شو یادت بیاری واقعا مسلط می شی به مطلب جدید. سایت به این بزرگی رو که الکی طراحی نکردن :D...

برای اینکه هم معنی هارم بپرسه باید دوباره درسایی ایجاد کنی که مربوط به هم معنیا باشه و یه ستون یکی از لغات و اون یکی هم معنیاشو بنویسی. با هر لغتی که اضافه می شه فقط یه نوع سوال می شه بپرسه تا جایی که من می دونم.
البته می شه یه ستون مربوط به هم معنی ها اضافه کنی که وقتی داره سوال اون لغتو می پرسه و جواب می دی یه لحظه کم رنگ هم معنیاشو نشون می ده، من خودم این حالتو ترجیح می دم مثلا اینجا -تو عکسی که گذاشتم- یه ستون به اسم more اضافه کردم که برا بعضی لغات هم معنی یا توضیحات فارسی اضافه می نویسم و اونا رو همیشه وقتی لغاتو وارد می کنم کمرنگ نشون می ده. اینم بگم که در این حالت وقتی یکی از هم معنیا رو تایپ کنی به جای لغت اصلی غلط نیست و فقط پیام می ده که لغت اصلی رو تایپ کن (مثلا من برای akin نوشتم "وابسته، یکسان" و تو هم معنی ها هم relevant رو دارم که وقتی می پرسه وابسته، یکسان و می نویسم relevant غلط نیست و دوباره فرصت می ده تا لغت اصلی یعنی akin رو بنویسم!) :smile:

من پارسال این کورسو برا لغات و سوالای کنکورای قبل درست کرده بودم و به بچه ها قول داده بودم تکمیلش کنم و از شهریور پابلیکش کنم ولی دیگه از الان پابلیکش کردم برا اونایی که می خوان زودتر شروع کنن و یواش یواش بقیه شم اضافه می کنم البته خودم هنوز جدی شروع نکردم. من با عجله درستش کرده بودم و وقت ادیت ندارم الان، هر کی اشکالی دید یا تو فروم خود ممرایز یا اینجا پیام بده اشکالاشو درست کنم

http://www.memrise.com/course/172041/ma-exams/

البته درس آخرشم لغات تکمیلی یه درس از تافله که اشتباهی اینجا گذاشتم و قراره ادیت شه شما جدی نگیرینش :biggrin: لغات تکمیلی 1100 و تافلم هست که دیگه اونا خیلی داغونن هنوز نمی تونم پابلیک کنم ;)

پیوست ها

• mem1.jpg
    mem1.jpg
    12.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

طوبی01

عضو جدید
سلام
بچه ها چرا کسی جواب منو نمیده؟؟؟؟؟؟:(
من میخوام بدونم از چه کتابایی بخونم چه جوری تست بزنم از چه کنابایی برای تست زدن استفاده کنم
یکی جواب بده من گیر کردم؟؟؟

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها چرا کسی جواب منو نمیده؟؟؟؟؟؟:(
من میخوام بدونم از چه کتابایی بخونم چه جوری تست بزنم از چه کنابایی برای تست زدن استفاده کنم
یکی جواب بده من گیر کردم؟؟؟

سلام عزیزم، من خودم تست خاصی ندارم و فقط میخوام کنکورای آزمایشی و 10 سال معماری رو بزنم
یه سر به اینجا بزن شاید بدرت خورد
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...عماری/page20?p=6055108&viewfull=1#post6055108

طوبی01

عضو جدید
شما همه کتابایی که نچه ها گفتن میخونید؟؟؟ خیلی زیادن؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا