مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ar Mina

عضو جدید
واسه طراحی لرزه ایی: جزوه کزازی (درسنامه مرکز معماری)، خلاصه ی کتاب گلابچیه
برا جزئیات ارتقاء دهنده: جزوه سینا شریفی (همون جزوه ی سروش نیاست فقط این پر شدشه)
مناسبه
موفق باشید :victory:
ممنونم.................

fzgnj

عضو جدید
سلام بچه ها
آذري و اصفهاني خيلي خرن همش يادم ميره 😕اگه كسي جدولي از بناهاي معماري اسلامي داره ميشه بذاره
خيلي نياز دارم ممنون 😶

Mahdis & Hamid

عضو جدید
سلام دوستان، خسته نباشید،
یه سوال...
کتاب "بانک سوالات (تالیفی) انتشارات راهیان ارشد" کتاب خوبیه؟ کسی خووندتدش؟

coleopatra

عضو جدید
سلام . من در وضعیت کاملا مشابه با شمام از نظر دانش در مورد آزمونها منظورمه البته .
ولی تجربه ی شخصی من اینه که گرامر و درک مطلب ارزش وقت گذاشتن داره . توی درک مطلب معمولا جواب درست تنها به یه کلمه بستگی داره که در سطح آسون هم معنی اش رو میدونن و نه به معنی لغات سنگین .
یه مثال می زنم : توی متن در مورد دو روش ساختمان سازی صحبت می کنه . هیچ نیازی نیست که جزییات این دو روش رو از متن متوجه بشید . فقط همین کفایت می کنه که بدونید دو روشه . بعد توی سوال مثلا می پرسه منظور نویسنده از این متن چی بوده ؟!! و توی یه گزینه یه روش رو میگه و توی گزینه ی بعدی روش دوم رو میاره .
در حالت عادی شما فکر می کنید دو جواب درست وجود داره . ولی اینطور نیست . اگر دقت کنید توی یه گزینه کلمه only آورده که به معنی تنها روشه و توی گزینه ی بعدی کلمه ی can اومده که یعنی می تونه چیز دیگه ای هم وجود داشته باشه . به همین سادگی گزینه ی درست تشخیص داده میشه .
این مثال تستی بود که همین امروز صبح خودم زدم و واقعا من ترجمه نمی کنم درک مطلب ها رو . فقط گزینه ها رو تحلیل می کنم . همیشه هم جواب به همین آسونیه . شاید بگید این مثاله و همیشه این طور نیست ولی باور کنید که اگر روش درک مطلب زدن رو یاد بگیرید بسیار براتون مفیدتره تا دایره ی لغتتون رو زیاد کنید . من نمی گم کلا روش وقت نذارید ولی فقط ده سوال لغت وجود داره و بقیه درک مطلب و گرامره . بنابراین منطقی تر و پر منفعت تره که روش درک مطلب زدن رو یاد بگیرید . موفق باشید دوست عزیز

میشه بگین رووش درک مطلب زدن چه جوریه؟ و منبعی براش هست من برم بخونم ترفنداشو ویاد بگیرم؟ چون منم متاسفانه همه اش چند بار می خونم تا معنیشو وبفهمم و بتوونم به سوالا جواب بدم وولی تعداد زیادیش غلط از آب در میاد :(

coleopatra

عضو جدید
دوست عزیز
وقتی میخوای تست بزنی، آروم باش (بدون استرس باش)
اگه با آرامش تست بزنی به درصدات 10 درصد اضافه میشه (حداقل رو گفتم)
اصلاً ضعیف نیستی (هی به خودت نگو ضعیفی، این باعث میشه کاراییت تو تست زدن بیاد پایین)
حتماً رتبهٔ خوبی میاری چون تواناییشو داری و چون داری بابتش تلاش میکنی
موفق باشید :victory:

آقا میلاد خب چه جوری آدم موقع تست زدن آرامش داشته باشه؟ مثلا اگه دست من بود، تا استرس می گرفتم پا می شدم می رفتم یه خورده راه می رفتم، یا یه دراز نشست می رفتم بهتر میشد ولی سر جلسه امتحان که نمی شه از این کارا کرد که. منم حس می کنم یهکی از مشکلاتم استرسه که باعث میشه توی لحظه جواب دادن حافظه ام به خوبی کار نکنه....
یه سوال دیگه، همه زاهدانیا اینقدر مهربونن؟ من یه زاهدانی دیگه هم میشناختم که خیلی مهربون بود :)

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بگین رووش درک مطلب زدن چه جوریه؟ و منبعی براش هست من برم بخونم ترفنداشو ویاد بگیرم؟ چون منم متاسفانه همه اش چند بار می خونم تا معنیشو وبفهمم و بتوونم به سوالا جواب بدم وولی تعداد زیادیش غلط از آب در میاد :(
اینو قبلا بچه ها گذاشتن:

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
از ارتفا دهنده سوال نیومد پارسال؟ پارسال میشه 93 دیگه !معماری که اومد که.2 تا فکنم یا بیشتر

نه من باز پرسیدم...
سوال ۴۱ پارسال از کتاب دیگر بود که مشابهش تو جزییات بود.. یعنی پارسال این کتاب سوال نداشته!

واقعا پیش بینی سوال اومدن یا نیومدن فقط فقط حدس میشه زد..

coleopatra

عضو جدید
بچه ها میشه یکی فرق
گسیختگی در اثر مسلح شدگی اضافی
و
جاری شدن فولاد و خرد شدن بتن روی فولاد در ناحیه مفصل پلاستیک
را برای من توضیح بده
مرسی

hh.architect

عضو جدید
سلام مهندس ایرانشاهی - وفت بخیر
می دونم روزها و شب های خیلی پرفشاری رو سپری می کنید - خدا قوت .
یه درخواست : برنامه یه ماه آخرو اعلام کنید - این برنامه شما برامون مثل کتاب قانون می مونه انقدر که منطقی و عالی - برنامه ریزی شده .
یه سوال : برای تاسیسات مکانیکی سلطاندوست کدوم فصل ها ارجحیت داره که اول رو اونها سرمایه گذاری کنم ؟
با تشکر - حمید . ح

milad.arch

عضو جدید
آقا میلاد خب چه جوری آدم موقع تست زدن آرامش داشته باشه؟ مثلا اگه دست من بود، تا استرس می گرفتم پا می شدم می رفتم یه خورده راه می رفتم، یا یه دراز نشست می رفتم بهتر میشد ولی سر جلسه امتحان که نمی شه از این کارا کرد که. منم حس می کنم یهکی از مشکلاتم استرسه که باعث میشه توی لحظه جواب دادن حافظه ام به خوبی کار نکنه....
یه سوال دیگه، همه زاهدانیا اینقدر مهربونن؟ من یه زاهدانی دیگه هم میشناختم که خیلی مهربون بود :)
خب اول از همه باید ببینید استرستون ناشی از چیه؟
اگه از زیاد فک کردنه (چی میشه؟ خوب میزنم یا نه؟ رتبه چند میشم؟ و... ) که از همون روش ه نوشتن سریع روی کاغذ استفاده کنید (20 تا 30 ثانیه بیشتر زمان نمی بره)
اگه استرستون با تپش قلب همراه که، یه نفس عمیق بکشید و تا 20 بشمارید
البته حتماً با خودتون شکلات داشته باشید (چون انرژی ه زیادی مصرف میشه موقع تست زدن)
مشکل که معلوم بشه، راه حلش هم پیدا میشه :victory:

fzgnj

عضو جدید
ازمون جامع اكادمي يا ايوان خانه رو بي زحمت يكي لينكشو ميذاره
من پيدا نكردم ..!
مننون

hh.architect

عضو جدید
dani ruler نمیدونم با چه زبونی ازت تشکر کنم - فوق العاده ای پسر - می خوامت - موفق و سربلند باشی ;)

alionel92

عضو جدید
مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

سلام دوستان
اگه کسی جزوه کارگاه مبانی سازه مرکز معماری رو داره اطلاع بده ...

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز

من کاری که خودم می کنم رو توضیح میدم ولی به این اکتفا نکنید . من زبانم در حد خوبیه و مثلا ممکنه این روش برای بقیه بدترین کار ممکن باشه . پس یه بار توی یه تست کنکور امتحانش کنید و اگه جواب نگرفتید بذاریدش کنار . دوست ندارم که به جای کمک کردن باعث دردسر بشم :redface: ..
من اول سوال رو می خونم .. توی متن دنبال کلمات مشابه سوال می گردم . معمولا خوندن جمله ی قبل و بعدش برای پاسخ دادن به سوال کفایت می کنه . اگه نه جمله های وابسته رو می خونم . بین گزینه ها و متن تحلیل می کنم . جواب درست رو پیدا می کنم . موضوع اینه که مفهوم جمله و سوال رو درک کنید و بعد تستش رو بزنید . نمی گم هیچ اشتباهی نمی کنم هیچ وقت ، ولی مثلا از ده تا سوال یکی یا کمتر غلط دارم . که توی کل تست های درک مطلب کنکور میشه دو تا غلط حداکثر .. اگه تست ها سطح متوسط به بالا باشن . تست های خیلی سخت رو ممکنه غلطهای بیشتری داشته باشم .
اگه تست یا متن خاصی رو خواستید بهم بگید کمکتون کنم . توی مثال شاید بهتر باشه .
توی تاپیک جزوه ها توی همین باشگاه ، صفحه اول ، سیزده مهارت درک مطلب .. بقیه اش فقط و فقط تمرین زیاده . اینجوری نیست که متن رو نخونین ولی ترجمه ی لغت به لغت متن اشتباهه . چون طراح زرنگ کلمات تست رو تغییر میده تا شما رو گول بزنه .
یه موضوع دیگه هم اینکه من این رو برای دوستانی گفتم که می خوان مثلا از 20 یا 30 درصد برسن به 60 درصد . اونایی که دارن به بالای 80 فکر می کنن حتما حتما لغت بخونن :redface: .

fzgnj

عضو جدید
بچه ها من افسردگي گرفتم ازمون جامع مركزو دادم ....احساس خنگي بهم دس داز،يني اين همه كه خوندم همش كشك بوده ؟؟از اون موقع كه اومدم دارم گريه ميكنم ،شماها چند شد رتبتون؟نميدونيد چند نفر شركت كرده بودن ؟😞

anahitashiraz

عضو جدید
بچه ها من افسردگي گرفتم ازمون جامع مركزو دادم ....احساس خنگي بهم دس داز،يني اين همه كه خوندم همش كشك بوده ؟؟از اون موقع كه اومدم دارم گريه ميكنم ،شماها چند شد رتبتون؟نميدونيد چند نفر شركت كرده بودن ؟������
منم خیلی رتبم بد شد... 188 :((( ولی نا امید نشدم تو هم نشو.... احتیج به مرور داریم :)) چیزای مهم تری تو زندگی هست به جز کنکور عزیزم... گریه نداره که. شما رتبت چند شد؟

azi sadeghi

عضو جدید
سلام بچه ها.من منتظر این برنامه 2 هفته ای مهندس ایرانشاهی هستم.خبری نشد هنوز.تو سایت آکادمی رفتم برنامه واسه کارگاههای یک روزه بود واسه کسانی که شرکت میکنن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا