مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sh.enayati

عضو جدید
بچه هاااا جون...میشه یکی راهنماییم کنه؟؟؟لطفااا:cry:
من اوایلی که تازه اومده بودم تو این تاپیک راهنمایی هایی که بچه ها میدادن و ذخیره میکردم...اتفاقا یکی از سوالامم در مورد کتابای عصر کنکاش بود و بچه ها ج دادن ولی اینکه کدوم جمله رو کی گفته رو یادم نمیاد

در پاسخ به کسانی که می خواستند بپرسن کتاب های عصر کنکاش خوبن یا نه؟
کتاب درک عمومی بصورت درس و کنکوره.
سیستم های ساختمانی در معماری هم مساوی است با جمع جزوه های سینا شریفی و احسان سزوش نیا.
تنظیم شریط و تاسیسات هم خیلی خوبه.از اون کتاب های زیاد و مزخرف قیابکلو خیلی بهتره.
کتاب ایستایی بزبان ساده هم کم و هم مفیده.
زبان تخصصی شو مزخرف ارزیابی کردم!
تحلیل فضاهای شهری هم مزخرف بود.
مصالح ساختمانی هم زیاد بود و هم غیر مفید.
درک منظزش هم خوبه.
در کل ارشد کنکاش تو کتاب ها بی رقیبه ، من همه کتاب های دو سه ناشر مطرح کشور رو دیدم و از همه بهتر همین عصر کنکاشه.
من کتاب معماری اسلامی عصر کنکاش رو خریدم
درسنامه ی خیلی مختصری داره و در مورد مطالعات موردی برای هر بنا توضیحی نداره
به نظر من اگه نخری چیزی از دست ندادی
راستش،تاریخ رو از جزوه بخونی بهتره!این کتاب ها فقط فضا پرکن بودند و به نظر من حزوه pdf کنکاش و کتاب ابرهیم زارعی و مانا قابوسی و... بخونی ،از اینا بهترن.
مصالح ساختمانی 10 یا 15 فصل بود و هر فصل یکی از مصالح رو درس می داد مثلا،سیمان-گچ-آهک-.......
زبان تخصصی بر پایه عقیده اون طرف در مورد زبان شکل گرفته و ریدینگ هایی که خودش خواسته رو گذاشته!
سیستم های ساختمانی که صدرد صد جایگزین می شه،یعنی کامل تر از اون کتاب ، جزوه های شریفی و سروش نیاست، کتاب های اصلی پر از توضیح و مطالب اضافیه ، ولی هر صفحه کتاب سیستم ساختمانی کنکاش پر از نکته است.
دوست عزیز من کتاب طراحی فنی واجزا ساختمانو دارم البته مجموع سوالاته همش تسته ولی پاسخ تستاش تشریحیه و کامل توضیح داده .قسمت اول و دومش تکراریه مطالبش . قسمت سوم کتاب بهتره تستای مباحث نوین در فن ساختمانه.
معماری معاصرشم قسمت اول همون کتاب قبادیانه که بهتر توضیح داده.قسمت دومش معاصر ایرانه. همراه با تست..اینو کامل خوندم.
خواهش میکنم
معاصرش خوبه. همون کتابه قبادیانه اما بهتر توضیح داده.نه کاملا نمیتونه پوشش بده اما اینو بخونی مطالب کتاب بانی مسعودو بهتر متوجه میشی.من از کتابش راضی بودم

درک عصر کنکاش از علی عسکری

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
فلش کارت های تاریخ معاصر و جهان

فلش کارت های تاریخ معاصر و جهان

همه فلش کارت ها تاریخ معاصر و جهان رو می تونید از این جا دانلود کنید!;)
برای هر کدوم ازین فلش کارتها بچه هاا ساعت هااا وقت گذاشتند ...
امیدوارم استفاده کنید و براتون مفید باشه:

آخرین ویرایش:

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
بچه ها کسی از شما جزوه سینا شریفی رو نداره واسه عناصر و جزییات؟ یا نمیدونید از کدوم سایت میتون بخرمش؟

Aytakin91

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم 7 ساعت خوندم.... 1 ساعت زبان ..... فصل 6 جزئیات ارتقا دهنده مرور سازه در معماری 5 فصل اول +مرور 3 فصل اول صوت معماری پارتی و ساسانی از کتاب زارعی جزوه منظر منصوریم کامل خوندم یادم رفته بود....:D

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

nayyereh.a

عضو جدید
سلاام.اقای ایرانشاهی بی زحمت عکس نمودارایی که در فیلم مشاوره کنکورتون هستن رو واسمون بذارید.اخه کیفیت فیلم پایین بود دیده نمیشدن.:gol::smile:

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اوایلی که تازه اومده بودم تو این تاپیک راهنمایی هایی که بچه ها میدادن و ذخیره میکردم...اتفاقا یکی از سوالامم در مورد کتابای عصر کنکاش بود و بچه ها ج دادن ولی اینکه کدوم جمله رو کی گفته رو یادم نمیاد

در پاسخ به کسانی که می خواستند بپرسن کتاب های عصر کنکاش خوبن یا نه؟
کتاب درک عمومی بصورت درس و کنکوره.
سیستم های ساختمانی در معماری هم مساوی است با جمع جزوه های سینا شریفی و احسان سزوش نیا.
تنظیم شریط و تاسیسات هم خیلی خوبه.از اون کتاب های زیاد و مزخرف قیابکلو خیلی بهتره.
کتاب ایستایی بزبان ساده هم کم و هم مفیده.
زبان تخصصی شو مزخرف ارزیابی کردم!
تحلیل فضاهای شهری هم مزخرف بود.
مصالح ساختمانی هم زیاد بود و هم غیر مفید.
درک منظزش هم خوبه.
در کل ارشد کنکاش تو کتاب ها بی رقیبه ، من همه کتاب های دو سه ناشر مطرح کشور رو دیدم و از همه بهتر همین عصر کنکاشه.
من کتاب معماری اسلامی عصر کنکاش رو خریدم
درسنامه ی خیلی مختصری داره و در مورد مطالعات موردی برای هر بنا توضیحی نداره
به نظر من اگه نخری چیزی از دست ندادی
راستش،تاریخ رو از جزوه بخونی بهتره!این کتاب ها فقط فضا پرکن بودند و به نظر من حزوه pdf کنکاش و کتاب ابرهیم زارعی و مانا قابوسی و... بخونی ،از اینا بهترن.
مصالح ساختمانی 10 یا 15 فصل بود و هر فصل یکی از مصالح رو درس می داد مثلا،سیمان-گچ-آهک-.......
زبان تخصصی بر پایه عقیده اون طرف در مورد زبان شکل گرفته و ریدینگ هایی که خودش خواسته رو گذاشته!
سیستم های ساختمانی که صدرد صد جایگزین می شه،یعنی کامل تر از اون کتاب ، جزوه های شریفی و سروش نیاست، کتاب های اصلی پر از توضیح و مطالب اضافیه ، ولی هر صفحه کتاب سیستم ساختمانی کنکاش پر از نکته است.
دوست عزیز من کتاب طراحی فنی واجزا ساختمانو دارم البته مجموع سوالاته همش تسته ولی پاسخ تستاش تشریحیه و کامل توضیح داده .قسمت اول و دومش تکراریه مطالبش . قسمت سوم کتاب بهتره تستای مباحث نوین در فن ساختمانه.
معماری معاصرشم قسمت اول همون کتاب قبادیانه که بهتر توضیح داده.قسمت دومش معاصر ایرانه. همراه با تست..اینو کامل خوندم.
خواهش میکنم
معاصرش خوبه. همون کتابه قبادیانه اما بهتر توضیح داده.نه کاملا نمیتونه پوشش بده اما اینو بخونی مطالب کتاب بانی مسعودو بهتر متوجه میشی.من از کتابش راضی بودم

درک عصر کنکاش از علی عسکری
مرســــــــــــــــــــــــــــــــــــی دوست عزیزم ..ممنووون :gol::w27::w30::w40:

amin.shamshiri

عضو جدید
من امروز 4ساعت خوندم،2ساعت زبان که یه ساعتش رستگارپور و یه ساعتش با ممورایز خوندم هم 504 هم تخصصی.
یک ساعت و نیم معاصر غرب فصل اولش.نیم ساعت هم جهان زارعی که هندو تموم کردم.
منم رکورد خودمو زدم.به امید موفقیت هممون

سلام دوستان یک سوال دارم :

همونطور که میدونید طراحی سازه به سه روش انجام میشه
۱) طراحی الاستیک

۲) طراحی پلاستیک

۳) طراحی وضعیت محدود

منبع این حرفم کتاب مبانی سازست

واما روش طراحی لرزه ایش هم به سه روش اشاره میکنه :

۱) طراحی بر اساس تغییر مکان

۲) طراحی بر اساس عملکرد

۳) طراحی بر اساس ظرفیت
که منبع این سه روش جزوات سروش نیاست که تو کتابشم هست

سوال من اینجاست :

طراحی وضعیت محدود دقیقا چیه ؟

anahitashiraz

عضو جدید
سلام دوستان یک سوال دارم :

همونطور که میدونید طراحی سازه به سه روش انجام میشه
۱) طراحی الاستیک

۲) طراحی پلاستیک

۳) طراحی وضعیت محدود

منبع این حرفم کتاب مبانی سازست

واما روش طراحی لرزه ایش هم به سه روش اشاره میکنه :

۱) طراحی بر اساس تغییر مکان

۲) طراحی بر اساس عملکرد

۳) طراحی بر اساس ظرفیت
که منبع این سه روش جزوات سروش نیاست که تو کتابشم هست

سوال من اینجاست :

طراحی وضعیت محدود دقیقا چیه ؟

فکر می کنم منظورش (الاستو پلاستیک) هست

sara nasiri

عضو جدید
سلام عزیزم من زبانم صفر و واسه شروع کردنش از کجا شروع کنم.کلاس زبان برم یا خودم بخونم و چی بخونم؟؟؟؟؟:(

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم من زبانم صفر و واسه شروع کردنش از کجا شروع کنم.کلاس زبان برم یا خودم بخونم و چی بخونم؟؟؟؟؟:(

سلام عزیزم
ز لغات سال های دبیرستان شروع کن
کتاب تیک 8 گاج عالیه
درک مطلب رو هم اگر کتاب داری حتما از همون اول شروع کن به خوندنش ( من خودم مال انتشارات خیلی سبز رو دارم راضی ام ازش)
میدونم که باید ازین چیزا شروع کنی
بعدش باید بری سراغ کتاب 504 و تافل

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز سلام
من اومدم
چیزای مهمی ک گفتین اتو این همه صفه چیاس؟
ب نظر میاد همه مهم باشه.
شکر خدا جو خوبه...الان جو کنکوری شده ها...کیف میده اینجور...
لطفن یکی بهم بگه این ویدیو های حامد ایرانشاهیو چطور دانلود کنم.
اون فلش پایینی سمت راستی میزنم فقط میره تو ی صفحه دیگه و ویدیو شرو میشه تو پوشه دانلددمم نمیره ک؟
ممنون .:gol:

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز سلام
من اومدم
ب نظر میاد همه مهم باشه.
اون فلش پایینی سمت راستی میزنم فقط میره تو ی صفحه دیگه و ویدیو شرو میشه تو پوشه دانلددمم نمیره ک؟
رو این عکس با فللش قرمز زدم کدم دانلود میکنه
ffffff.jpg

آخرین ویرایش:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز سلام
من اومدم
ب نظر میاد همه مهم باشه.

سلام عزیزم....
آره خداروشکر....
رو اون فلش پایینی راست کلیک کن save link as رو بزن

خلاصه ممعماری معاصر بانی مسعود رو داری؟؟؟اونی که تو باشگاهه نوشته بانی مسعود ولی محمد مسعوده:(

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم....
آره خداروشکر....
رو اون فلش پایینی راست کلیک کن save link as رو بزن

خلاصه ممعماری معاصر بانی مسعود رو داری؟؟؟اونی که تو باشگاهه نوشته بانی مسعود ولی محمد مسعوده:(
سلام خانوووووم
چطوری شیرینه شیطون؟
مرسی.مرسی.
نمیدونم کدومو میگی...فک نمیکنم.من خلاصه نخوندم.خود کتابشو میخونم...ینی میخام بوخونم.
شیرین ن خبر؟؟؟
چیا این چن هفته ای رد و بدل شده ک مهمه ...باس بدونم.
ی گزارش کلی میخام:D

dreaamlaand

عضو جدید
حتما بخونید

امروز صبح رفته بودم یه اموزشگاهی دیدم ادعا میکنن جدیدترین جزوه هارو دارن و اصن با خود اساتید در ارتباطن...خیلی حال کردم گفتم بابا ایول میتونم ببینم جزوه ها رو...بادی به غب غب انداختو چشاشو نازک کرد و با نگاهی از بالا (با شیب 23 درجه رو پایین) بهم گفت بله حتما...رفت چن تا پوشه اورد گفت فعلا این چنتارو داریم جزوه اقای طباطبایی - نسیم هسگری - قابوسی و...کاملا جا خوردم ...جزوه ها مو به مو کپی برابر اصل بود با جزوه های اینجا تو باشگاه...تا اینجای قضیه واسم قابل هضم بود...فاجعه از اونجا شروع شد که پرسیدم:حاجی چند؟؟...فرمودند به عنوان مثال این جزوه ی معماری جهان خانم مانا قابوسی 40هراز تومان و کلا ارزونترین جزوه که مثلا 12 صفحه باشه 8هزار تومن...تا اینجای کار سکته ی اوّلو زدم...در ادامه گفتم میشه بجای جزوه ی چاپی فایل اصلیشو بدین تا بتونم داشته باشم و تو گوشی بخونم...گفت:نه متاسفانه بخاطر مسایل کپی رایت معذوریم....به نظرتون چی شد...بله...بله اینجا بود که سکته ی کاملو زدم....دِ آخه لامصب خودت مفت از باشگا دانلود میکنی و میفروشی بعد دلت بحال کپی رایت میسوزه...تازه از اینم میترسی من برم فایلشو بدم به یکی دیگه........میدونم خیلی تو باشگاه میری و میای این پیام منه به توئه : اااااااااااااااای تو روحت...
1-هدف از نقل این ماجرا اینه که بیایم یه فکری بحال تاپیک جزوه ها بکنیم...یه جوری سطح دسترسی برای هرکی اسون نباشه که مثلا بتونه با یه عضویت ساده دانلود کنه(در حد دانشم عرض کردم...دوستات اهل فن بهتر میدونن)
2-یه پیشنهاد دارم: این تاپیک جزوه هارم به عنوان منبع کلی درنظر بگیریم ولی موازی با اون یه تاپیک را بندازیم به اسم (تاپیک جزوه های94)وهرسال به روزترین جزوه هارو توش قرار بدیم تا مطمئن بشیم جدیدترین جزوه ها همونجاس و سال دیگه همه اون جزوه ها برن تو تاپیک مرجع و تاپیک جزوه های 95 راه بیفته و به همین ترتیب ادامه پیدا کنه...

چرا عزیزم ؟

مگه قراره یکی که میخواد جزوه راهت بدست بیاره و در راه علم استفاده کنه باید از هفت خوان رستم رد بشه
؟؟؟همه چیز هم پول نیست شاید خیلی ها درست استفاده نکنن ولی خیلی ها مثل من و دوستام دسترسی به اموزشگاه چه از لحاظ مالی و... شاید نداشته باشیم و تنها امیدمون به این جزوه هاد و چند تا کتاب هست پس چوب تر را با خشک یکجا نمیسوزونن شاید خیلی ها تنها امیدشون به این سایته.نظر من اینه نظر بقیه رو نمیدونم

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خانوووووم
چطوری شیرینه شیطون؟
مرسی.مرسی.
نمیدونم کدومو میگی...فک نمیکنم.من خلاصه نخوندم.خود کتابشو میخونم...ینی میخام بوخونم.
شیرین ن خبر؟؟؟
چیا این چن هفته ای رد و بدل شده ک مهمه ...باس بدونم.
ی گزارش کلی میخام:D

اااایییی بدک نیستیم نفسی میاد و میره خداروشکر
ایشالا شوما که خوبی؟؟؟!!!!
والا من خودمم یه مدت نبودم الان که میام همه پستارو نمیخونم......پستای آقای ایرانشاهی خیلی مهمه تونستی بخون....و اینکه یکی از بچه گفته بودن منکر این شده بودن که 1100 لغت واسه کنکور خوبه ولی الان به این نتیجه رسیده که همه لغات 504 و تافل رو هم شامل میشه....
اکثر پستا راجع به ثبت نام بود...دیگهههههه سلامتی عزیزم خبری نیست....
روزی چند ساعت میخونی؟؟؟؟من تا الان فقط نیم ساعت زبان خوندم:(

hasanpour70

کاربر فعال
سلام بچه ها همگی خسته نباشید:w17::w14:

بچه ها جزوه عناصر و جزییات طباطبایی رو از کجا می تونم بگیرم؟؟؟ جایی هست که زنگ بزنم بفرستن؟
من شهرستان هستم
:w27:

آخرین ویرایش:

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید
تند خوانی = تقویت تمرکز

ی مشاوره و توصیه برا اونایی که لاک پشت وار میخونن و تأکید دارن که تمرکز یعنی خوندن کلمه به کلمه و ایده شون اینه که این شیوه خوندن باکیفیت تر و بهتره :D

فرض کنید دارید رانندگی میکنید خب اگر کند برونید قطعأ تمرکز شما بر روی راندن کمتر میشه ینی تمرکز زیادی نمیخواد به خرج بدین و میتونید همزمان مناظر رو ببینید و یا کارای دیگه رو هم انجام بدید ... حالا اگه با سرعت بیشتر برونید به ناچار مجبورید بیشتر حواستون به رانندگی باشه ...
مطالعه هم همین طوره تقریبأ ؛ وقتی به بهونه بهتر فهمیدن مطلب کندتر پیش برید و کلمه به کلمه بخونید درگیری ذهنی مطلوب ایجاد نمیشه و ذهن مدام منحرف میشه و ی جا دیگه مشغول میمونه نتیجتأ حواس پرتی رو به دنبال داره!
حالا نه اینکه انقد تند بخونید که هیچی نفهمید بلکه سرعت مطالعه رو تا حدی بیشتر کنید ک اون درگیری ذهنی ایجاد بشه تا ذهنتون تمرکز داشته باشه
پس تا میتونید سرعت مطالعه رو بیشتر کنید ؛ اینجوری دست کم زمان کمتری صرف کردید و با تمرکز بیشتر خوندید
وقتی آرام و لغت به لغت میخونید درک ذهنی از موضوع هم کمتر میشه چون میدونید که مغز با مفاهیم سروکار داره نه با کلمات ؛ و مفهوم و لُب مطلب رو در ی عبارت بهتر میشه فهمید تا ی کلمه
پس : مطالعه تندتر و سریع تر و مطالعه جمله وار = تقویت تمرکز و درک بهتر و سریع تر مطلب
با آرزوی موفقیت :gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا