مطالعه گروهی ارشد آزاد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

qazal.

عضو جدید
این جور که من فهمیدم و دوستمون ،ya3-3pid بهم گفتن ، باید رو تاریخ و اسکیس خیلی سرمایه گذاشت، من خودم ، اون جوری که واسه سراسری شنیدم ، جزوه های عسگری و مانا قابوسی خوبن واسه تاریخ که میخوام از اونا شروع کنم به خوندن تا وقتی که این تاپیک یه کم سرو سامون پیدا کنه و بچه هایی که تجربه دارن به کمکمون بیان !!

من از جزوه عسگری شروع کردم فعلا ( که مباحثش مثل کتاب سبک شناسی پیر نیاست اما خلاصه تر ) و البته به توصیه همه دوستان مثی که باید سریعا زبان رو هم شروع کرد .

منظورت جزوه ی درک عسگریه؟

saze

عضو جدید
Re: مطالعه گروهی ارشد آزاد 92

سلام
از هفته آینده میخوام شروع به خوندن کنم از کجا شروع کنم؟لطفا منابع؟برای آزمون اسکیس چکار کنم؟مهارت آنچنانی در اسکیس زدن ندارم.
لطفا راهنمایی بفرمایید.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

s.y.s

عضو جدید
سلام
منم می خوام امسال حتما قبول شم به یاری خدا
البته با 2 تا مشکل مواجهم

24-25 اسفند امتحان نظام مهندسی دارم
یک پسر کوچولوی شیطون دارم

حالا دیگه میره برای برنامه ریزی
زبان راهیان ارشد

بانک سولا ت معماری راهیان ارشد

کلاس اسکیس نظام

سوالات سالهای گذشته ازادو سراسری

abbasbostaniasl

عضو جدید
عزیزان......این ظرفیت ها سال پیشم 18 تا بود؟ نبود که! امسال قضیش چیه؟ یعنی کم کردن؟ واسه اسکیس برنامه تون چیه؟ نحوه سوالها امسال مثل سال پیش خواهد بود؟ تو این مملکت چرا هیچچی ثابت نیست؟؟ اه

mmbbmm

اخراجی موقت
نحوه گزینش دانشجو در کنکور ارشد 92 آزاد/ فرمول محاسبه نمرات

شیوه گزینش دانشجو و نحوه محاسبه نمرات خام کل متقاضیان در آزمون کارشناسی ارشد سال 92 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سطح علمی سؤالات امتحانی کنکور در حد دانش و تجربیات دانش آموختگان دوره کارشناسی هر رشته و مطابق برنامه های سرفصل مصوب شورای عالی برنامه ریزی است.

سؤالات رشته های مختلف به تشخیص اغلب به صورت " تستی کامل " و بعضاً به صورت " تشریحی کامل " یا " تستی- تشریحی " تنظیم می شود.

سوالات تستی

سؤالات تستی، چهار گزینه ای و دارای یک پاسخ صحیح و منطقی است، داوطلب باید به تشخیص خود در پاسخنامه رایانه ای، یکی از پاسخ های چهارگانه سؤال مربوطه را با مداد سیاه معمولی به طریق صحیح علامتگذاری کند.

پس از برگزاری آزمون، اطلاعات پاسخنامه های تستی از طریق دستگاههای علامت خوان به رایانه منتقل شده و پس از تصحیح، نمره گذاری می شوند.

سوالات تشریحی

برابر توضیحات روی دفترچه سؤالات، پاسخ سؤالات تشریحی باید با خط خوانا و خودکار آبی در دفترچه پاسخنامه تشریحی، که به همین منظور در اختیار داوطلب قرار می گیرد، نوشته شود.

پاسخنامه های تشریحی بعد از جدا کردن سربرگ آنها، توسط اساتید مربوطه تصحیح و نمره گذاری می شود، سپس نمرات به رایانه منتقل می شوند.

نحوه نمره دهی به سوالات

به هر پاسخ صحیح 3 نمره مثبت و به هر پاسخ غلط 1 نمره منفی تعلق می گیرد و سؤالات بدون جواب، دارای نمره نیست.

محاسبه نمره

برای محاسبه نمره خام هر درس با توجه به ضوابط آزمون به هر پاسخ صحیح 3 امتیاز تعلق می گیرد و به ازای هر پاسخ غلط یک امتیاز کسر می شود.

با توجه به ناهمگونی و ناهمترازی نمرات دروس مختلف امتحانی در یک مجموعه که ناشی از نابرابری سطح دشواری دروس مختلف است، نمرات خام تراز می شود

برای تعیین نمره تراز لازم است تمامی نمرات خام داوطلبان در هر مجموعه امتحانی و هر درس در دسترس باشد، بنابراین یافتن نمره تراز دروس توسط داوطلب امکان پذیر نیست.

نمره خام در هر درس به درصد از رابطه ذیل به دست می آید.

نحوه تعیین نمره کل

نمره کل داوطلب در هر یک از رشته و گرایشهای انتخابی در اولویت های 20 گانه، میانگین وزنی نمرات تراز دروس مجموعه امتحانی مورد نظر با توجه به ضریب هر درس در رشته/گرایش انتخابی است.

از میان داوطلبانی که بالاترین نمرات را در هر رشته/گرایش کسب کرده اند، براساس اولویت های 20 گانه، گزینش علمی انجام می شود.

لازم به ذکر است که انتخاب یک رشته/شهر توسط داوطلب در انتخاب اول، امکان پذیرش وی را افزایش نخواهد داد و تنها به منزله اولویت این رشته/شهر به نسبت انتخابهای بعدی وی در گزینش علمی است.

نحوه پذیرش داطلبان رشته های دارای آزمون عملی

در رشته های کارگردانی نمایش و نوازندگی ساز جهانی از داوطلبانی که حدنصاب لازم در آزمون کتبی را کسب کنند، آزمون عملی نیز به عمل خواهد آمد

عدم شرکت در موعد مقرر در این آزمون، به عنوان انصراف تلقی شده و غایبین آزمون عملی به هیچ وجه پذیرفته نخواهند شد.

نمره کل نهایی داوطلبان با توجه به نمره آزمون عملی و ضریب آن محاسبه شده و گزینش نهایی براساس این نمره کل انجام خواهد شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

تهرنگ

عضو جدید
دوستانی که اطلاع دارن: تراز دانشگاه آزاد قزوین بالاتره یا آزادهای تهران؟؟ با چه ترازی میشه تهران و قزوین قبول شد؟

az.sa

عضو جدید
jozve tarikh az koja mikhoonid va che jozvee

دوست عزیز جزوه سبک شناسی مرکز معماری رو چند تا پست قبل گذاشتم ، با همون شروع کنید و زبان رو هم با 504 شروع کنیم ، تا وقتی که بچه های با تجربه تر بیان و تاپیک یکم سروسامون بگیره

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که اطلاع دارن: تراز دانشگاه آزاد قزوین بالاتره یا آزادهای تهران؟؟ با چه ترازی میشه تهران و قزوین قبول شد؟

عزیزم تراز تهران مسلما بالاتره..... واسه فهمیدن هم لازم نیست هی‌ از اینو اون بپرسی‌ .... چون هر کی‌ میگه دانشگاه من از همه بهتره و یه دلیلم واسه خودش میاره... تنها معیار هم رنکینگ بین‌المللی آمریکاست که هر سال منتشر می‌کنن تو گوگل سرچ کن واسه امسالو پیدا کن ببین از نظر سطح علمی‌ تهران کجاست و قزوین کجاست
در مورد تراز‌ها هم نمی‌شه دقیق گفت .... هر سال فرق می‌کنه...چون هر سال دانشگاه آزاد یه ادا اطواری از خودش در میاره که سال پیش نبوده واسه تکمیل ظرفیتا خیلی‌ حواست جمع باشه

آخرین ویرایش:

razmahang

عضو جدید
salam
man parsal emtehan dadam entekhabam علوم و تحقیقات تهران بود قبول نشدم
اما با انتخاب دانشگاه علوم تحقیقات کرمان قبول شدم که نرفتم
درصدهام اینا بود
زبان:47
تاریخ:88
فن:30
مبانی نظری :57
اسکیس:35
اخرین رتبه قبولی:66
رتبه من:377
فکر کنم اسکیس خیلی نقش اساسی داره و زبان

razmahang

عضو جدید
[h=2][/h]
برعکس من تحقیق کردم
دکتر اقبالی گفت تراز پردیس بالاتر از واحد دانشگاهیه
و اولین دانشجوهای دکترا از پردیس برداشته میشه​

razmahang

عضو جدید
سلام
اگر کسی می تونه واسه هر بخش دو تا منبع یا جزوه معرفی کنه
مثل اینکه امسال ازادم جدیه

تهرنگ

عضو جدید
عزیزم تراز تهران مسلما بالاتره..... واسه فهمیدن هم لازم نیست هی‌ از اینو اون بپرسی‌ .... چون هر کی‌ میگه دانشگاه من از همه بهتره و یه دلیلم واسه خودش میاره... تنها معیار هم رنکینگ بین‌المللی آمریکاست که هر سال منتشر می‌کنن تو گوگل سرچ کن واسه امسالو پیدا کن ببین از نظر سطح علمی‌ تهران کجاست و قزوین کجاست
در مورد تراز‌ها هم نمی‌شه دقیق گفت .... هر سال فرق می‌کنه...چون هر سال دانشگاه آزاد یه ادا اطواری از خودش در میاره که سال پیش نبوده واسه تکمیل ظرفیتا خیلی‌ حواست جمع باشه

امسال فک نکنم مثل پارسال 4بار تکمیل ظرفیت بزنن چون 20تا انتخاب گذاشتن و تک انتخابی نیست. فک میکنم به خاطر همین که پارسال اون بلا سرشون اومد انتخابها رو 20 تا کردن. حالا با همه این اوصاف یه سوال دارم اونم اینه که تکمیل ظرفیت چقدر بعد از اعلام نتایج میاد و آیا اگه جایی قبول شده باشیم و ثبت نام کرده باشیم هم میتونیم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنیم؟

s.y.s

عضو جدید
امسال فک نکنم مثل پارسال 4بار تکمیل ظرفیت بزنن چون 20تا انتخاب گذاشتن و تک انتخابی نیست. فک میکنم به خاطر همین که پارسال اون بلا سرشون اومد انتخابها رو 20 تا کردن. حالا با همه این اوصاف یه سوال دارم اونم اینه که تکمیل ظرفیت چقدر بعد از اعلام نتایج میاد و آیا اگه جایی قبول شده باشیم و ثبت نام کرده باشیم هم میتونیم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنیم؟

بله می تونید
حتی از آشناهای ما توی یک واحد پرت قبول شده بود مرحله اول تکمیل ظرفیت بعد مرحله دوم شرکت نکرده بود
همکلاسیهاش که شرکت کرده بودن تهران قبول شده بودند

بعد دوست ما هم رفت مرکز آزمون و پیگیری کرد دوباره براش فایل تکمیل ظرفیت رو باز کردن و تهران قبول شد

mahdi 7531

عضو جدید
سلام دوستان تا جايي که من اطلاع دارم اسکيس خيلي مهم هست اگر تمايل دارين يه زماني رودر نظر بگيريم که گروهي ياد بگيريم

aRMaGHaNN

عضو جدید
سلام بچه ها من یه سوال داشتم .خواهش می کنم هرکس می دونه راهنماییم کنه
می خواستم بدونم واسه ثبت نام آزاد و انتخاب 20 شهر،تراز دانشگاه ها از بالا به پایین بیشتر می شه؟یا تاثیری نداره؟؟؟؟مثلا تراز انتخاب چهارم،از تراز انتخاب اول بیشتر یا نه؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید من هنوز ثبت نام نکردم:(
مرسیییییییی

Sh_Ans

عضو جدید
سلام بچه ها من یه سوال داشتم .خواهش می کنم هرکس می دونه راهنماییم کنه
می خواستم بدونم واسه ثبت نام آزاد و انتخاب 20 شهر،تراز دانشگاه ها از بالا به پایین بیشتر می شه؟یا تاثیری نداره؟؟؟؟مثلا تراز انتخاب چهارم،از تراز انتخاب اول بیشتر یا نه؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید من هنوز ثبت نام نکردم:(
مرسیییییییی

سلام به همه
من تازه امروز مطالب این تاپیک رو از اول خوندم...
خیلی تحقیق کردم.و تنها نتیجه ای که تا الان به دست آوردم اینه که دیگه تراز مهم نیست!فقط اولویت بر حسب دانشگاه های برتر یا مورد علاقه ست.اینو پریروز مشاور آکادمی معماری بهم گفت.

malakhak

عضو جدید
منابع مهم کنکور ارشد آزاد

منابع مهم کنکور ارشد آزاد

تو این فرصت کم کدوم منابع مهمتر و مفیدتره ؟؟

aRMaGHaNN

عضو جدید
سلام به همه
من تازه امروز مطالب این تاپیک رو از اول خوندم...
خیلی تحقیق کردم.و تنها نتیجه ای که تا الان به دست آوردم اینه که دیگه تراز مهم نیست!فقط اولویت بر حسب دانشگاه های برتر یا مورد علاقه ست.اینو پریروز مشاور آکادمی معماری بهم گفت.

مرسی ممنونم،آخه واسه کنکوری که تو پیش دانشگاهی دادیم تراز مهم بود مثلا تراز انتخاب دوم از تراز انتخاب اول بیشتر می شد،حالا می خوام بدونم واسه ارشد هم اینجوری هستش یا نه؟؟؟

secretbird

عضو جدید
عزیزم تکمیل ظرفیت مهرماه قبول شدی یا بهمن ماه؟اسکیستو یادت نیست چند زده بودی؟ولی تهران که بچه ها با ترازهای بالای 6000 هم قبول نمی شدند چطور رتبه ت 190 شد ؟سهمیه یا معدل بالا داشتی دوستم ؟

من پارسال ازمایشی کنکور دادم . پارسال واسه اولین بار اسکیس بعد از ازمون صبح گرفتن تا قبلش صبح ازمون بود عصر اسکیس .:eek:
و برعکس سال های پیش که معمولا خیلی درصد اسکیس بالا نمره می دادن پارسال خیلی کم دادن به هم و طی یک فرایند عجیب هم ضریب درس تاریح واسه اکثرا منفی و یا 5 % شد تو نتایج .:razz:
من ترازم حدودا 5700 رتبه 190شد درصدام یادنم نیست و انتخاب اول قبول نشدم تو تکمیل ظرفیتم تهران غرب قبول شدم .

az.sa

عضو جدید
اینجا چرا انقد خلوته؟؟؟ آزاد کسی نیست بخونه؟

منم خیلی دلم میخواد جمع بشیم چند نفر باهم بخونیم ، انگیزه میشه به هرحال وقتی چند نفر میشیم ، اما تا حالا که کسی فعالیت آنچنانی نکرده شاید چون هنوز بچه ها درگیر کنکور سراسری هستن، من نظرم اینه که مثل تاپیک قدم به قدم که اولا بچه ها یه برنامه هفتگی اعلام میکردن و هر کی یه بخشی رو به برنامه اضافه میکرد جلو بریم .
راستی من شنیدم واسه آزاد ، بررسی سوالای سالهای قبل خیلی مفیده ، از چه کتابهای تستی باید استفاده کنم ؟ اگه میشه بگید که برم بخرم همین هفته ای

وضعیت
موضوع بسته شده است.