مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام !
شده تا حالا وب کم باعث ایجاد مشکل برای اسپیکرها بشه ؟
چند روزی اسپیکر هام صداهای ناجور از خودشون تولید می کردند که با جدا کردن وب کم از سیستم مشکلشون برطرف شد !

سلام
عمر وبکم شما تموم شده
من همین مشکل رو با بعضی از کامپیوترهای کافی نتم دارم
تا وبکم باز میشه صدای بدی میاد
بعضی وقتها وقتی وصل میشه صدا میده
اینجور مواقع میندازمش تو سطل آشغال!

sajad_n23

عضو جدید
کار نکردن بلوتوس و usb لب تاپ acer

کار نکردن بلوتوس و usb لب تاپ acer

سلام یه لپ تاپ acer داریم که بلوتوس و usb هاش کار نمیکنه و با نصب مجدد ویندوز هم مشکل ما حل نشد ! چکار کنیم ؟

sakht afzar

عضو جدید
salam .man emruz inja sabte nam kardam.man daneshjuie sakht afzaram.mikham ye komak azatun begiram.man amali hichi az reshtam halim nemishe mishe begin behem az koja shuru konam ba chi shuru konam?????????????//

absathi

عضو جدید
مودم TC35i زيمنس

مودم TC35i زيمنس

ممنون ميشم اگر در مورد راه اندازي مودم TC35i زيمنس راهنمايي فرمايند.:eek:

چیز بخصوصی نیست
یک مودم برای GSM (سیستم جهانی ارتباطات موبایلی) هستش که چندین پورت برای مصارف مختلف ازش استفاده میشه
اگه میخوای یه pdf کامل ازش داشته باشی که شامل مصارف کاربردها دیتا شیت برد و...
این رو دانلود کن
http://www.rfsolutions.co.uk/acatalo..._atc_v0301.pdf

با تشكر از راهنمايي شما ، ولي مشكل من ظاهرا مربوط به Master Phone Code مي باشد ،كه در صفحه 99 فايلي كه معرفي كرديد ،اشاره شده است به :

This
is an 8-digit device code associated to the IMEI number of the mobile which can only by obtained from the manufacturer
or provider. When needed, contact Siemens AG and request the Master Phone Code of the specific
module

به آدرسي از زيمنس هم در مورد Master Phone Code مودم خودم با ارسال IMEI number ايميل زده ام ولي هنوز جوابي نداده اند.
ظاهرا با دادن كد مربوطه مودم فعال مي شود و آن كد براساس IMEI number بوده و مختص هر مودم مي باشد.
باز هم راه حلي داشتيد ممنون مي شوم دريغ نفرماييد.

آخرین ویرایش:

Sharif_

مدیر بازنشسته
ممنون ميشم اگر در مورد راه اندازي مودم TC35i زيمنس راهنمايي فرمايند.:eek:
چیز بخصوصی نیست
یک مودم برای GSM (سیستم جهانی ارتباطات موبایلی) هستش که چندین پورت برای مصارف مختلف ازش استفاده میشه
اگه میخوای یه pdf کامل ازش داشته باشی که شامل مصارف کاربردها دیتا شیت برد و...
این رو دانلود کن
http://www.rfsolutions.co.uk/acatalog/tc35i_atc_v0301.pdf

farzaneh sh

عضو جدید
سلام
من سیتمم زمانی که میخوام ویندوز نصب کنم یا زمانیکه میخوام یه برنامه سنگین مثل visual studio.net رو نصب کنم قفل میکنه .لطفا منو راهنمایی منید تا مشکلمو بر طرف کنم:cry:

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من سیتمم زمانی که میخوام ویندوز نصب کنم یا زمانیکه میخوام یه برنامه سنگین مثل visual studio.net رو نصب کنم قفل میکنه .لطفا منو راهنمایی منید تا مشکلمو بر طرف کنم:cry:

سلام!:whistle:
جند احتمال داره!:whistle:
احتمال اینکه رو شما پایین باشه! و مشکل از رم باشه!:whistle:
یا اینکه, cpu شما, داغ کنه!(مثلا فن خوب کار نمیکنه! یا از این چیزا!):whistle:
یا اینکه, هارد دیسکتون مشکل داره! که تو نصب به مشکل بر میخورین!:whistle:
البته, قبل از اون,کابل CD و هارد دیسکتون رو نگاه بندازین که سالم باشه!:whistle:
یا حق!

:w18:

automata

عضو جدید
با عرض سلام. می تونید به من در ساخت پروژه منشی تلفنی با میکروکنترلر 8051 کمک کنی؟

Omid.Delfarib

عضو جدید
پورت usb سیستم ام کار نمی کند نه موس را مشناسه و نه فلش را مشکل چیه

ببين ممكنه USB ت سوخته باشه يا ممكنه مشكل ازسوكت USB ت روي مادربرد باشه كه يا درست وصل نشده يا از بين رفته و يا از جا در اومده ... اما به احتمال زياد بايد USb رو عوض كني ....

FARZANEH21N

عضو جدید
سلام خسته نباشید.
می خواستم بدونم از کجا میشه فهمید که ram خرابه و مشکل داره ؟ آیا از سربرگ performance درtaskmanager می شه متوجه اشکال در ram شد؟

Padrone

عضو جدید
سلام خسته نباشید.
می خواستم بدونم از کجا میشه فهمید که ram خرابه و مشکل داره ؟ آیا از سربرگ performance درtaskmanager می شه متوجه اشکال در ram شد؟
اکثر حافظه های خراب با Blue Screen خودشون رو نشون میدن
اگه می خواین RAM خودتون رو تست کنید می تونید از نرم افزار های MemTest که یک برنامه ساده هستش یا Norton utility استفاده کنید که کاملا RAM شما رو به حالت مجازی روی مانیتور نمایش میده
اما توصیه شده توسط مایکروسافت:
Windows OS

Step 1
Start your computer. Wait for Windows to load.

Step 2
Right Click on ‘My Computer’ and select ‘Properties.’ Doing so will open up ‘Systems Properties.’

Step 3
Click on the ‘General’ tab. Here you can view the physical memory installed on your computer. The amount indicated is the total RAM installed on your computer. RAM is measured in MB and GB and is in the multiples of 2, such as 32 MB, 64 MB or 128 MB in older versions of PCs. Newer PCs are usually equipped with 256 MB, 512 MB or 2 GB and so on of RAM.

Step 4
Check the usage. To know the amount of RAM in use, open the taskbar or press Ctrl + Alt + Del to open a pop up window. Click on ‘Task Manager.’ Click on the ‘Performance’ tab. You can test the memory currently used by each program running on your PC.

Step 5
Download the free memory testing software memtest 86+ from Microsoft (see link below). It runs on most of the configurations. You need to download the diagnostic and read the details.

Step 6
Test the RAM with this software in the first phase that will take less than 30 minutes.

Step 7
Reboot your computer with the disk or CD-ROM on which you installed Windows Memory Diagnostic. You will view the interface and the first test pass will be conducted. This will be followed by a second test until you exit. It will identify if there is a hardware problem of RAM or the motherboard.

For Download:
http://www.memtest.org/

bardiajoon

عضو جدید
اگر ريست شدن در سيستم عامل شما است اولين و مهمترين مشكلي كه ممكن هست به وجود آمده باشه بي شك خرابي اون به هر نحو هست و اگر كار به لودينگ ويندوز نميرشه راهنمايي هاي دوستمون بسيار مفيد هست

bardiajoon

عضو جدید
سلام خسته نباشید.

خرابي كامل رم مانع از بوت شدن رايانه شما ميشه ولي برخي اوقات اشكالات در پيكر بندي اون فقط موقعي نمود پيدا مي كنه كه از نرم افزار خاصي استفاده مي كنيد

استفاده از اين برنامه عيب ياب خيلي مفيده " doctor ram pro" لينك دانلود:
http://softimag.com/donload/135215?get

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
می خواستم بدونم چطوری میشه هارد دیسک را فرمت low level کرد؟
بسته به اينكه نوع هارد شما چيه بايد برنامه مورد نظرش رو تهيه كنيد
مثلا مكستور است يا وسترن ديجيتال يا....
بعد روي يك سي دي يا فلاپي يا فلش كه قابليت بوت سيستم رو داره كپي كنيد(يا بسازيد)
بعد از بوت شدن سيستم برنامه مورد نظر رو اجرا كنيدو مراحل رو دنبال كنيد
فرمت سطح پايين معمولا چند ساعتي طول مي كشه و تمام اطلاعات تما م درايوها از بين ميره
پس حسابي دقت كنيد

ensieh-v

عضو جدید
مقاله

مقاله

سلام در مورد تكنيك هاي آدرس دهي هارديسك مانند ZBR وLBAو Echs تحقيق كنيد ؟

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام بر همگی .
نمی تونم وارد اد ریموو شوم.
add or remove programs
در مای کامپیوتر این عبارت حذف شده .
در کنترل پنل هم باز نمی شه پیغام میده .
که توسط ادمینستریتر محدود شده . بررسی کنید .
یعنی شی ؟

چه کنم ؟ برنامه های اضافی سیستم رو چگونه حذف کنم .؟
علت این اشکال چیه؟

Omid.Delfarib

عضو جدید
با سلام بر همگی .
add or remove programs
یعنی شی ؟

علت این اشکال چیه؟

ببینم با چه Accunt وارد سیستم شدی منظورم همون User هستش . یه بار با Administrator برو تو سیستم ببین این مشکلو داری یا نه؟

dave batista

عضو جدید
با سلام بر همگی .
add or remove programs
یعنی شی ؟

علت این اشکال چیه؟

این که مشکلی نیست :
1- اول user رو چک کن .
2- با استفاده از رجیستری می تونی اونو برگردونی.
3- نرم افزار برای این کار خیلی زیاد هست هر نرم افزار یوتیلیتی این قابلیت رو داره مانند ccleaner همچنین نرم افزار هایی که این کار رو انجام بدن خیلی زیادند .

e_zorro

عضو جدید
سلام . من یک دی وی دی رایتر سوزوکی خریدم و نصب کردم ولی یک مشکل دارم و اونم اینه که وقتی یک cd یا dvd میگذارم فایل های داخل اون همگی تغییر شکل میدن و با آیکون وب (e آبی رنگ روی یک صفحه کاغذ) نشون داده میشن. نوع فایلشون هم فرقی نداره!!! همشون 1 جورند و تقریبا نمیشه نوع فایلهای پنجره را از روی شکلشون تشخیص داد!!! مشکل از کجاست و من باید چکار کنم؟؟؟ .... لطفا هرکی میتونه کمکم کنه .... ممنون !!!!!:eek::eek::cry::cry::cry::cry::gol::gol::gol:

shokoufehs

عضو جدید
كمك فوري براي بازيابي درايوهاي خراب شده هاردديسك

كمك فوري براي بازيابي درايوهاي خراب شده هاردديسك

من 2 تا از درايوهاي كامپيوترم خراب شده و بازنمي شود اگر نرم افزار خاصي براي بازيابي اطلاعات وجود دارد مرا راهنمايي كنيد

ehsan-shimi

عضو جدید
کمک

کمک

سلام
بخشید من این سوال رو مطرح میکنم،شاید وسه مهندسای کامپیوتر پیش پا افتاده باشه.
کامپیوار من چند وقت خود به خود هنگ میکنه.(اگه بشه اسمش رو هنگ کردن گذاشت)
وسط کار کیبورد و موس از کار میوفتن،حتی کلید های caps lock و num lock هم عمل نمیکنند.و تا از کیس ریستارت نکنم راه نمیوفته.
یه بار حتی موقع تعویض و نصب ویندوزم اینجور شد.
ممنون میشم اگه کسی از دوستان علت این موضوع رو میدونه من رو راهنمایی کنه.

یا حق

roya_baron123

عضو جدید
modem

modem

با سلام و خسته نباشید:gol:
دوستان سیستم من چند وقته، وقتی به اینترنت وصل میشم بعد چند دقیقه قطع میشه و خودش دوباره شروع به شماره گیری مجدد می کنه ولی وصل نمی شه
یه مدت خود به خود درست میشه و دوباره اینجور میشه.
مودم رو uninstall کردم و مجدد نصب کردم ولی درست نشد
حالا باید چی کار کنم؟حتما مودم باید عوض کنم؟
ممنون از راهنمایی های شما:gol:

nader5520

عضو جدید
سلام :اگه کسی مشکل سخت افزاری داره.بگه.ممنون

دوستان سلام
سال گذشته با شخصی آلمانی که متخصص کامپیوتر بود کار می کردم و ایشان موسی داشتند که به جای اینکه گوی این موس زیر آن باشد روی آن بود و با انگشت وسط گوی را حرکت داده و باعث تغییر جهت مکان نما می شدند. از ایشان در خصوص این موس پرسیدم ذکر کردند که این موس نیست بلکه وسیله ایست شبیه به آن با کاربری موس که بیشتر برای کارهای گرافیکی استفاده می شود.
در طی امسال من یک لپ تاب خریدم و استفاده از موس در خیلی جاها که پد نداشتم مشکل بود. به فکر خریدن نمونه موس آلمانیه افتادم چرا که این موس خودش ثابت بود و احتیاج به حرکت کردن نداشت.
آیا کسی هست که بدونه اسم این نمونه موس چیه و از کجا میشه تهیه کرد.
ممنون میش اگر راهنمائیم کنید.
اگر اشکال نداره می تونید جواب رو برای من ایمیل کنید
naderkhademi@gmail.com

nader5520

عضو جدید
سلام :اگه کسی مشکل سخت افزاری داره.بگه.ممنون

دوستان سلام
سال گذشته با شخصی آلمانی که متخصص کامپیوتر بود کار می کردم و ایشان موسی داشتند که به جای اینکه گوی این موس زیر آن باشد روی آن بود و با انگشت وسط گوی را حرکت داده و باعث تغییر جهت مکان نما می شدند. از ایشان در خصوص این موس پرسیدم ذکر کردند که این موس نیست بلکه وسیله ایست شبیه به آن با کاربری موس که بیشتر برای کارهای گرافیکی استفاده می شود.
در طی امسال من یک لپ تاب خریدم و استفاده از موس در خیلی جاها که پد نداشتم مشکل بود. به فکر خریدن نمونه موس آلمانیه افتادم چرا که این موس خودش ثابت بود و احتیاج به حرکت کردن نداشت.
آیا کسی هست که بدونه اسم این نمونه موس چیه و از کجا میشه تهیه کرد.
ممنون میش اگر راهنمائیم کنید.
اگر اشکال نداره می تونید جواب رو برای من ایمیل کنید
naderkhademi@gmail.com

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید:gol:
دوستان سیستم من چند وقته، وقتی به اینترنت وصل میشم بعد چند دقیقه قطع میشه و خودش دوباره شروع به شماره گیری مجدد می کنه ولی وصل نمی شه
یه مدت خود به خود درست میشه و دوباره اینجور میشه.
مودم رو uninstall کردم و مجدد نصب کردم ولی درست نشد
حالا باید چی کار کنم؟حتما مودم باید عوض کنم؟
ممنون از راهنمایی های شما:gol:

یه برنامه تو استارت آپ سیستم شما هست که خودش اقدام به تماس می گیره برای اینترنت.
کافیه این مسیر رو طی کنین تا فعلاً مشکلتون مرتفع بشه:

Internet Option
Connection
Nerver dial Connection
اپلای کنین و ریستارت کنین.

آخرین ویرایش:

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بخشید من این سوال رو مطرح میکنم،شاید وسه مهندسای کامپیوتر پیش پا افتاده باشه.
کامپیوار من چند وقت خود به خود هنگ میکنه.(اگه بشه اسمش رو هنگ کردن گذاشت)
وسط کار کیبورد و موس از کار میوفتن،حتی کلید های caps lock و num lock هم عمل نمیکنند.و تا از کیس ریستارت نکنم راه نمیوفته.
یه بار حتی موقع تعویض و نصب ویندوزم اینجور شد.
ممنون میشم اگه کسی از دوستان علت این موضوع رو میدونه من رو راهنمایی کنه.

یا حق

این جور هنگ های عجیب من رو یاد نیم سوز شدن کارت گرافیک می ندازه. البته ممکنه مشکل از هر جایی باشه. حتی رم و مادربرد...
بهتره قطعات رو به مرکز گارانتی ببرین و بررسی کنند که کدومشون مشکل دارن. اما هر چیزی هست سخت افزاری. بیشترین شک من هم کارت گرافیک هست.

آخرین ویرایش: