مشکلات نظام وظیفه، ادامه تحصیل و معافیت تحصیلی

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان سوالی داشتم.من قبل عید دفترچمو فرستادم.بعد پزشک نوشته واسه کمیسیون. الان داشتم آیین نامه جدید معافیت پزشکی رو نگاه میکردم. دیدم واسه مشکل من نوشته بوده که معافیت دائم بعد یه تبصره نوشته که برای دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر معاف از رزم!
حالا میخوام ببینم یعنی من قبل رفتن به کمیسیون تکلیفم مشخصه که معاف از رزم میشم فقط؟ یعنی امیدی نداشته باشم برای گرفتن معافیت دائم؟
کار خاصی نمیتونم انجام بدم؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام دوستان سوالی داشتم.من قبل عید دفترچمو فرستادم.بعد پزشک نوشته واسه کمیسیون. الان داشتم آیین نامه جدید معافیت پزشکی رو نگاه میکردم. دیدم واسه مشکل من نوشته بوده که معافیت دائم بعد یه تبصره نوشته که برای دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر معاف از رزم!
حالا میخوام ببینم یعنی من قبل رفتن به کمیسیون تکلیفم مشخصه که معاف از رزم میشم فقط؟ یعنی امیدی نداشته باشم برای گرفتن معافیت دائم؟
کار خاصی نمیتونم انجام بدم؟
جناب مسعود قوانین از سال قبل عوض شده و برای فارق التحصیلان دانشگاهی سخت تر شده ( که به جا تر هست برای اکثر موارد)

من در موارد پزشکی اطلاعاتی ندارم ولی شاید اگه کمیسیون را قانع کنید که واقعا خیلی حاده شاید امیدی باشه، گرچه نمی تونن خارج از ضوابط عمل کنن ولی باز برین ببینین چی میشه.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
جناب مسعود قوانین از سال قبل عوض شده و برای فارق التحصیلان دانشگاهی سخت تر شده ( که به جا تر هست برای اکثر موارد)

من در موارد پزشکی اطلاعاتی ندارم ولی شاید اگه کمیسیون را قانع کنید که واقعا خیلی حاده شاید امیدی باشه، گرچه نمی تونن خارج از ضوابط عمل کنن ولی باز برین ببینین چی میشه.

ممنون جناب آیس من. امروز رفتم پلیس +10 ببینم چرا از نامه کمیسیون من خبری نشده که بهم گفتن 11 فروردین نامه معرفی به بیمارستانت صادر شده!گفتن برو نظام وظیفه. حالا سوالم اینه من تا کی میتونم به نظام وظیفه مراجعه کنم و نامه رو بگیرم و برم بیمارستان؟

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنون جناب آیس من. امروز رفتم پلیس +10 ببینم چرا از نامه کمیسیون من خبری نشده که بهم گفتن 11 فروردین نامه معرفی به بیمارستانت صادر شده!گفتن برو نظام وظیفه. حالا سوالم اینه من تا کی میتونم به نظام وظیفه مراجعه کنم و نامه رو بگیرم و برم بیمارستان؟
شما میری پل چوبی اونجا یه برگه واست پرینت می گیره و اسم و تاریخ مراجعه به بیمارستان رو زده.معمولا هم بیمارستان امام سجاد میفرستن.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
مشکلات نظام وظیفه، ادامه تحصیل و معافیت تحصیلی

شما میری پل چوبی اونجا یه برگه واست پرینت می گیره و اسم و تاریخ مراجعه به بیمارستان رو زده.معمولا هم بیمارستان امام سجاد میفرستن.

مرسي مهدي جان
راستش من تهران نيستم
رفتم حوزه نظام وظيفه اونجا بايد بگيرم نامه رو
راستش امروزم رفتم شلوغ بود فردا صبح ميرم
راستش من از دكترم وقت بگيرم واسه شنبه كه برم باهاش حرف بزنم و پرونده هامو بگيرم
اگه تاريخ معرفي به بيمارستانم قبل شنبه باشه
ايا تو كميسيون ميتونم از دكترا بخوام كه وقت بدن شنبه پروندمو بيارم بدم بهشون؟
معاف از رزمو صد در صد هستم ميخوام با دكترم بحرفم ببينم ميتونه نامه اي چيزي بنويسه واسشون كه دائم بگيرم يا نه

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
معمولا نامه به منزل هم میاد ولی شما میتونید از نظام وظیفه بگیرین (البته پلیس +10 هم باید میداد)

فکر هم نکنم تا شنبه بشه.

jeneral_dj

عضو جدید
سلام ، من اول اردیبهشت اعزامم ، فعلا که محل آموزشم خورده 01 تهران !!! ول محل مراجعه رو تو شهر خودم نوشته ( مشهد ) ، حالا من باید برم همون شهر خودم ؟؟؟ بعد از اونجا میبرنمون تهران؟؟؟؟؟
سوال بعد اینکه جوری که میگن وقتی میای پادگان 01 تهران بعد تقسسم کردن ، بهت چند روز مرخصی میدن تا بری دنبال کارای لباس و برچسب و ... ، حالا سوالم اینه وسیله ببریم اولش یا نبریم؟"؟؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام ، من اول اردیبهشت اعزامم ، فعلا که محل آموزشم خورده 01 تهران !!! ول محل مراجعه رو تو شهر خودم نوشته ( مشهد ) ، حالا من باید برم همون شهر خودم ؟؟؟ بعد از اونجا میبرنمون تهران؟؟؟؟؟
سوال بعد اینکه جوری که میگن وقتی میای پادگان 01 تهران بعد تقسسم کردن ، بهت چند روز مرخصی میدن تا بری دنبال کارای لباس و برچسب و ... ، حالا سوالم اینه وسیله ببریم اولش یا نبریم؟"؟؟
بله از نظام وظیفه مشهد اعزام میشن.

نزاجا 01 بهترین پادگان ایرانه، آموزشتون دو ماه اونجا هست و بعد اون تقسیم میشین.

شما نظر را همیشه بر روی این بزارین که برنمیگردین چون نسبت به دوره و پادگان و نیرو متفاوت هست، شاید چند دوره مرخصی بدن ولی یه دوره مرخصی ندن!

jeneral_dj

عضو جدید
ممنون از پاسختون ، یه سوال دیگه هم داشتم ، اونم اینکه خیلی دودلم هنوزم ، (درصدای منو همه میدونن ، مدار 19 ، ریاضی 40 ، سیگنال 63 ، الکترونیکم فک کنم 30 ) بعضی از دوستام میگن با این درصدا فردوسی قبولی ، خدمتتو بنداز عقب بعد ارشد برو ، تو این 5 ماه تا مهر زبان بخون ، دنبال کسب اطلاعات و مهارت نرم افزاری راجع به ارشد باش !!! یه عده هم میگن برو خدمت ، این چند ماه حیفه !!! :(

Paydar91

کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون ، یه سوال دیگه هم داشتم ، اونم اینکه خیلی دودلم هنوزم ، (درصدای منو همه میدونن ، مدار 19 ، ریاضی 40 ، سیگنال 63 ، الکترونیکم فک کنم 30 ) بعضی از دوستام میگن با این درصدا فردوسی قبولی ، خدمتتو بنداز عقب بعد ارشد برو ، تو این 5 ماه تا مهر زبان بخون ، دنبال کسب اطلاعات و مهارت نرم افزاری راجع به ارشد باش !!! یه عده هم میگن برو خدمت ، این چند ماه حیفه !!! :(

سلام دوست خوبم ژنرال دی جی...

به نظر من 24 سالته...چشم بهم زنی میری توی 25...برو خدمتت لااقل چند ماه کم بشه کلکش کنده بشه...

مگه چند سال میخوای عمرتو صرف درس کنی... و از جیب بخوری..

اگه ان شالله فردوسی قبول شدی اون موقع سفت تر می چسبی به درس خوندن... واسه زبان اگه قرار به خوندن بود باید زودتر شروع می کردی...همین الان از کنکور گذشته تا الان واسه زبان چیکار کردی ؟ مطمئن باش اگه بخوای زبان بخونی وقتا زیاده به شرطی که بخوای...برو خدمت مقدس...

البته نظر من لزوما درست نیست...

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
برین خدمت، با توجه به اینکه اجا هستین نیازی به آموزش مجدد (احتمالا) نخواهد بود در ضمن 5 ماه هم جلوتر میوفتین که احتمال داره غیر دو ماه اولیه دو ماه بعدی را هم دوره کد بخورین که اونم بد نیست.

ولی زمان برگشت بر اساس قوانین جاری اون زمان خدمت میکنید لااقل با 5 ماه کمتر.

jeneral_dj

عضو جدید
سلام دوست خوبم ژنرال دی جی...

به نظر من 24 سالته...چشم بهم زنی میری توی 25...برو خدمتت لااقل چند ماه کم بشه کلکش کنده بشه...

مگه چند سال میخوای عمرتو صرف درس کنی... و از جیب بخوری..

اگه ان شالله فردوسی قبول شدی اون موقع سفت تر می چسبی به درس خوندن... واسه زبان اگه قرار به خوندن بود باید زودتر شروع می کردی...همین الان از کنکور گذشته تا الان واسه زبان چیکار کردی ؟ مطمئن باش اگه بخوای زبان بخونی وقتا زیاده به شرطی که بخوای...برو خدمت مقدس...

البته نظر من لزوما درست نیست...
ممنون از راهنماییت ، آره دیگه محکم سفت و سخت میرم خدمت !!!! ببینیم بعدا چی پیش میاد !!!! شاید از خدمت فرجی شد !!!!

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام
میخواستم بدونم کسیکه سابقه عمل جراحی داشته باشه آیا طول قسمت جای عمل و بخیه میتونه در گرفتن معافیت تاثیر داشته باشه؟

salmanro

عضو جدید
سلام دوست عزیز فقط موردهایی که جزودسته نقص عضوحساب میشن تومعافیت متآثرهستن درضمن معافیتی که دلیلش نقص فیزیکی باشه هیجابراکارخصوصآکاردولتی ورسمی به دردت نمیخوره اصلااستخدام نمیشی چون بعنوان نقص عضوحساب میشه

آخرین ویرایش:

jeneral_dj

عضو جدید
سلام ، من انشالله دانشگاه قبول میشم ، سوالم اینه برای ترخیص از خدمت باید چیکار کنم؟؟؟؟ پارسال نتایج نهایی روز 3 شهریور اعلام شد ، و ثبت نام دانشگاهها حدود 9 10 شهریور بود ، این فاصله رو مرخصی میدن ؟؟؟؟ یا باید کارامو بدم کس دیگه ای انجام بده؟؟؟؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید !!! خیلی ممنون !!

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ، من انشالله دانشگاه قبول میشم ، سوالم اینه برای ترخیص از خدمت باید چیکار کنم؟؟؟؟ پارسال نتایج نهایی روز 3 شهریور اعلام شد ، و ثبت نام دانشگاهها حدود 9 10 شهریور بود ، این فاصله رو مرخصی میدن ؟؟؟؟ یا باید کارامو بدم کس دیگه ای انجام بده؟؟؟؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید !!! خیلی ممنون !!

سلام.نگران نباش.روزی که نتیجه نهایی اومد،نتیجه رو ببر شعبه وظیفه یگان خدمتت،همون روز برگه ای ای برای تسویه جساب با پادگان و بای بای باهاش و بهت میدن،انگار که خدمتت و تموم کردی.میری امضاهاش و جمع میکنی و تموم!فک نکنم بیشتر از 2 یا 3 روز طول بکشه

keyhan386

عضو جدید

سلام دوست عزیز
من این مسیر را تجربه کردم وقتی فهمیدم قبول شدم یک مرخصی 3 روزه گرفتم وبرای ثبت نام رفتم دانشگاه ، آموزش دانشگاه یک نامه جهت ترخیص به پادگانی که خدمت میکردم بهم داد نامه رو به یگان خدمتی بردم و طی 2 و3 روز ترخیص شدم ( 2 و 3 روز به خاطر جمع کردن امضا ست ) و ...

یک توصیه به شما اگر یگان خدمتی که دارید خدمت میکنید شرایط خدمتی مناسبی برای شما فراهم کرده (کار دفتری و .... )بهتره قید دانشگاه رو بزنی و خدمتت را تموم کرده و سپس به فکر دانشگاه باشی ! چون بعداتمام دوره ارشد دوباره باید اعزام مجدد بشید( امریه هم که دیگه بهت نمیدن حتی با مدرک دکترا مگر با پارتی و... ) که احتمال این که دوباره توی یک یگان مناسب بیفتید خیلی کمه ( اتفاقی که برای من افتاده ازیگان قبلی راضی نبودم :( ارشد که قبول شدم خیلی خوشحال بودم که دارم از یگان فرار میکنم ولی وقتی توی ارشد با مشکل برخوردم ( دوری راه ، درگیری با استاد و ... ) از ارشد انصراف دادم و دوباره خدمت اعزام شدم هرچندشهر خودم افتادم ولی به یک یگان خیلی بدتر از قبلی افتادم:cry: پوستم کندست ) توی سربازی تنها داشتن تحصیلات بالا ( ارشد و دکتر ) ملاک نیست بلکه شانس ، پارتی و ... نیز میخواد . من خودم وقتی اعزام مجدد شدم 3 نفر دیگه با شرایط من بودند که جمعا 4 نفر اعزام مجدد میشدیم زمان تقسیم توی پادگان با وجود این که رسته من مناسب کارهای دفتری بود 2 تا از دوستان که پارتی داشتند توی کار های دفتری افتادن و من به یک یگانی رفتم که اصلا خوابشو نمیدیدم :mad: در ضمن در یگانی که اکنون در حال خدمت هستم یک سرباز 0 هست که امبر فرماندهست فقط و فقط از فرمانده دستور میگیره ولی من با مدرک لیسانس باید از 4 تا 5 نفر دستور بگیرم :surprised:الان فهمیدم که یگان قبلیم با وجود این که توی شهر خودم نبود چه بهشتی بوده کاش اون جا رو رها نمیکردم الان هم خدمتم تموم شده بود و هم دانشگاه میتونستم برم :cry:
در صورتی که خواستید دانشگاه برید موارد زیر را در نظر بگیرید
1- دانشگاهی که میخواید برید دانشگاه خوبی باشه و ارزش مرخصی از خدمت را داشته باشه ( دوره ارشد با دوره کارشناسی فرق داره خیلی باید زحمت بکشی یکسری مهارت هایی که توی کارشناسی بیخیالش بودی مثل زبان و نرم افزار و کتاب خوانی و مقاله خوانی رو باید تقویت کنی )
2-اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را ندارید ( بهتره قبل رفتن به دانشگاه تصمیم بگیرید) به دنبال پروژه های کسر خدمت باشید تا خدمت بعد دوران تحصیل ارشد و ... برای شما راحت باشه ( سعی کنید دیگه نرید پادگان سن که بالا میره خدمت واقعا سختر میشه مخصوصا متاهل نیز باشی )

موفق باشید

mohseni.e

عضو جدید
با دوست عزیزمون موافقم
بهتره راهتو صاف کنی!
نمیدونم چند سالته و برا چ مقطعی قبول شدین...بهرحال هرچی باشین
بعد گرفتن مدرک چه کار باشه چه نباشه...خواه ناخواه انتظارت از خودت بیشتر میشه(داشتن مدرک بالاتر و سن بیشتر...)
ولی باس بجای کار یا فکر به تشکیل زندگی به خدمت فک کنی(اینکه با این همه انتظار یمدت بی فایده صرف شه یکم آزار دهنده اس)
اگه بازم راحت میتونی...کنکور قبول شی به دانشگاه فک نکن

jeneral_dj

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من این مسیر را تجربه کردم وقتی فهمیدم قبول شدم یک مرخصی 3 روزه گرفتم وبرای ثبت نام رفتم دانشگاه ، آموزش دانشگاه یک نامه جهت ترخیص به پادگانی که خدمت میکردم بهم داد نامه رو به یگان خدمتی بردم و طی 2 و3 روز ترخیص شدم ( 2 و 3 روز به خاطر جمع کردن امضا ست ) و ...

یک توصیه به شما اگر یگان خدمتی که دارید خدمت میکنید شرایط خدمتی مناسبی برای شما فراهم کرده (کار دفتری و .... )بهتره قید دانشگاه رو بزنی و خدمتت را تموم کرده و سپس به فکر دانشگاه باشی ! چون بعداتمام دوره ارشد دوباره باید اعزام مجدد بشید( امریه هم که دیگه بهت نمیدن حتی با مدرک دکترا مگر با پارتی و... ) که احتمال این که دوباره توی یک یگان مناسب بیفتید خیلی کمه ( اتفاقی که برای من افتاده ازیگان قبلی راضی نبودم :( ارشد که قبول شدم خیلی خوشحال بودم که دارم از یگان فرار میکنم ولی وقتی توی ارشد با مشکل برخوردم ( دوری راه ، درگیری با استاد و ... ) از ارشد انصراف دادم و دوباره خدمت اعزام شدم هرچندشهر خودم افتادم ولی به یک یگان خیلی بدتر از قبلی افتادم:cry: پوستم کندست ) توی سربازی تنها داشتن تحصیلات بالا ( ارشد و دکتر ) ملاک نیست بلکه شانس ، پارتی و ... نیز میخواد . من خودم وقتی اعزام مجدد شدم 3 نفر دیگه با شرایط من بودند که جمعا 4 نفر اعزام مجدد میشدیم زمان تقسیم توی پادگان با وجود این که رسته من مناسب کارهای دفتری بود 2 تا از دوستان که پارتی داشتند توی کار های دفتری افتادن و من به یک یگانی رفتم که اصلا خوابشو نمیدیدم :mad: در ضمن در یگانی که اکنون در حال خدمت هستم یک سرباز 0 هست که امبر فرماندهست فقط و فقط از فرمانده دستور میگیره ولی من با مدرک لیسانس باید از 4 تا 5 نفر دستور بگیرم :surprised:الان فهمیدم که یگان قبلیم با وجود این که توی شهر خودم نبود چه بهشتی بوده کاش اون جا رو رها نمیکردم الان هم خدمتم تموم شده بود و هم دانشگاه میتونستم برم :cry:
در صورتی که خواستید دانشگاه برید موارد زیر را در نظر بگیرید
1- دانشگاهی که میخواید برید دانشگاه خوبی باشه و ارزش مرخصی از خدمت را داشته باشه ( دوره ارشد با دوره کارشناسی فرق داره خیلی باید زحمت بکشی یکسری مهارت هایی که توی کارشناسی بیخیالش بودی مثل زبان و نرم افزار و کتاب خوانی و مقاله خوانی رو باید تقویت کنی )
2-اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را ندارید ( بهتره قبل رفتن به دانشگاه تصمیم بگیرید) به دنبال پروژه های کسر خدمت باشید تا خدمت بعد دوران تحصیل ارشد و ... برای شما راحت باشه ( سعی کنید دیگه نرید پادگان سن که بالا میره خدمت واقعا سختر میشه مخصوصا متاهل نیز باشی )

موفق باشید
خیلی ممنون از وقتی که گذاشتی برای جواب!!!! حقیقتش من اگه خدا بخواد مخابرات سیستم خواجه نصیر و شایدم علم و صنعت قبول میشم!!
من تا شهریور 4 ماه خدمت میکنم و خدا بخواد 8 ماهم کسری دارم واسه جبهه ( ایشالا که درست میشه) ، برنامم اینه که 9 ماه باقی مونده رو هم تو ارشد پروژه بردارم و پرونده خدمتو ببندم ، البته اینا برنامه منه و شاید نشه به خواسته خودم برسم !!!
در هر حال الان دیگه یه لحظه تحمل خدمتم برام جهنمه !!! یعنی دارم روانی میشم با اینکه تو شهر خودم خدمت میکنم !! دارم ثانیه شماری میکنم نتایج اعلام بشه ، بزنم بیرون از پادگان!!!! به همه اطرافیانمم توصیه میکنم که الان با لیسانس نرن خدمت !!! چون احتمال اینکه گروهبان یک بشن خیلی بالاست!!! ولی گروهبان یکم یعنی سرباز صفر !!! البته خیلی وابسته به فرمانده یگان داره ولی این جایی که من هستم ، سرباز صفر با گروهبان یک هم سطحن !!!! یه جا میخوابن و .....
خلاصه من هم ادامه تحصیل رو خیلی دوست دارم هم شرایطم جوریه که باید از پادگان بزنم بیرون و الا روانی میشم !!

poorya1372

عضو جدید
با سلام
دوستان یه سوال ازتون داشتم. امروز که استخدام های دولتی نفت و نیرو رو میدیدم اجازه شرکت در آزمون برای کسایی که مدرک بالای کارشناسی دارن رو نمیدن.از طرفی اینطور که معلومه با لیسانس گروهبان یک میشی و تقریبا سرباز صفر. میخواستم بدونم به نظرتون اول ارشد شرکت کنم بعد سربازی یا اول خدمت برم و بعد به ارشد فکر کنم؟!

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام
دوستان یه سوال ازتون داشتم. امروز که استخدام های دولتی نفت و نیرو رو میدیدم اجازه شرکت در آزمون برای کسایی که مدرک بالای کارشناسی دارن رو نمیدن.از طرفی اینطور که معلومه با لیسانس گروهبان یک میشی و تقریبا سرباز صفر. میخواستم بدونم به نظرتون اول ارشد شرکت کنم بعد سربازی یا اول خدمت برم و بعد به ارشد فکر کنم؟!

استخدامی ها بستگی به ظرفیت ها داره، همیشه ظرفیت لیسانس بالاتر ار ارشد هست، شما اگه لیسانس داشته باشید نمی تونید در مقطع لیسانس شرکت کنید. ولی در مواقعی نیز فوق لیسانس می خوان.

خدمت هم در ارتش جدیدا که 90% گروهبان میشه که با سرباز صفر یکی نیست ولی با س3 هم تفاوت داره به هر حال.

ولی در ناجا و سپاه همچنان اس میشن.

البته در این بین در ناجا وضع متفاوت هست، شما حتی فوق لیسانس هم باشی و چه صفر باشی معمولا وظایف یکی هست.

salmanro

عضو جدید
نزدیک ترین پایگاه نظامی به محل سکونتتون رو ی سربزن احتمال خیلی زیادبتونن بهتون کمک کنن

• Like
واکنش ها: hin

shab.tarik

عضو جدید
سلام دوستان .من ترم پیش همه ی درسامو پاس کردم الان فقط کار اموزی و پروژه مونده که ترم پیش انتخاب واحد کردم . حالا برای ارشد می خونم می شه بعد از ازمون ارشد دنبال پروژه و کار اموزی برم یا باید تا اخر انجام بدم تا دچار مشکل نشم.

hesam246

عضو جدید
سلام.من تاریخ فارغ التحصیلیم بهمن 93 هس وتا بهمن امسال فرصت دارم دفترچه بفرستم ازطرفی میخام واسه کنکور بخونم و کنکورم که افتاد واسه اردیبهشت حالا اگه اخر بهمنم دفترچه بفرستم احتمال زیاد تاریخ اعزامم میشه اردیبهشت خب با این وضعیت من چیکار میتونم بکنم و ایا درسته که میگن میتونی یبار خدمت رو عقب بندازی واگه درسته شرایطش چیاس.
ممنون

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام.من تاریخ فارغ التحصیلیم بهمن 93 هس وتا بهمن امسال فرصت دارم دفترچه بفرستم ازطرفی میخام واسه کنکور بخونم و کنکورم که افتاد واسه اردیبهشت حالا اگه اخر بهمنم دفترچه بفرستم احتمال زیاد تاریخ اعزامم میشه اردیبهشت خب با این وضعیت من چیکار میتونم بکنم و ایا درسته که میگن میتونی یبار خدمت رو عقب بندازی واگه درسته شرایطش چیاس.
ممنون
دوست عزیز اینکه بهمن ارسال کنید به گفته خودتون یا اردیبهشت اعزام میشین و یا تیر، در حالت عادی باید شرایطی مثل فوت اقوام درجه 1 - بیماری و... داشته باشین که عقب بیوفته ولی در مواقعی که ترافیک اعزام زیاد هست (مثل همین الان) خیلی راحت تر و بدون شرایط تاخیر میزنن.

اگه هیچ کدوم نشد باید مرخصی بگیرین و معمولا وسط آموزش 1 روز مرخصی میدن که برین و امتحان بدین و برگردین.

ali_gsm

عضو جدید
سلام خسته نباشید.
ببخشید من چندوقت پیش در این تاپیک در رابطه با تعریق دستم سوالی رو مطرح کردم و پاسخ داده شد که باید دقیقتر در این مورد جستجو کنم و ممکنه که نهایتا معاف از رزم بشم.

اگر ممکنه منبع موثقی که در این زمینه بتونم اطلاعات دقیقتر رو ازش جویا بشم بهم معرفی کنید و همچنین در صورت معاف از رزم شدن، مدت زمان خدمت چقدر خواهد یود؟ آیا بعد از دوران آموزشی هم ادامه پیدا میکنه و اگر پاسخ مثبت هست به چه نحو و شکلی ادامه پیدا خواهد کرد؟؟

متشکرم.

• Like
واکنش ها: hin

atefeh karimi

عضو جدید
سلام دوستان .من ترم پیش همه ی درسامو پاس کردم الان فقط کار اموزی و پروژه مونده که ترم پیش انتخاب واحد کردم . حالا برای ارشد می خونم می شه بعد از ازمون ارشد دنبال پروژه و کار اموزی برم یا باید تا اخر انجام بدم تا دچار مشکل نشم.

فک کنم آخرین مهلت دفاع پایان نامه اتون یک سال باشه یعنی تا بهمن ماه و برای کار آموزی هم فقط یک ترم یعنی آخر شهریور!!! کا این ها همه به مدیرگروهتون ربط داره ....

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام خسته نباشید.
ببخشید من چندوقت پیش در این تاپیک در رابطه با تعریق دستم سوالی رو مطرح کردم و پاسخ داده شد که باید دقیقتر در این مورد جستجو کنم و ممکنه که نهایتا معاف از رزم بشم.

اگر ممکنه منبع موثقی که در این زمینه بتونم اطلاعات دقیقتر رو ازش جویا بشم بهم معرفی کنید و همچنین در صورت معاف از رزم شدن، مدت زمان خدمت چقدر خواهد یود؟ آیا بعد از دوران آموزشی هم ادامه پیدا میکنه و اگر پاسخ مثبت هست به چه نحو و شکلی ادامه پیدا خواهد کرد؟؟

متشکرم.
برای تعریق فکر کنم معافیت حذف شده و فقط معاف از رزم هست که تو اخبار ها هم اومده بود. بهترین منبع هم نظام وظیفه (نه پلیس +10) شهرستان و علی الخصوص استانتون هست.

معاف از رزم از نظر مدت کاملا برابر هست با خدمت معمولی تنها تفاوت این هست که بعضا آموزش راحت تر میشه (و بعضا هم فرق آنچنانی نمیکنه) بعضا در یگان وظایف فرق میکنه، البته مکان به مکان این تفاوت بیشتره مثلا در سپاه شما شاید با معاف از رزم دیگه پست و... ندین ولی در ناجا هیچ تفاوت خاصی نمی کنه.

خلاصه کلام به پارامترها و شرایط زیادی مربوط هست ولی در کل زیاد تفاوت نمیکنه، در مورد مدت خدمت و مرخصی و... هیچ تفاتی نداره.

همچنین کمترین درجه اون مقطع به معاف ار رزم تعلق میگیره.

hesam246

عضو جدید
سلام
من ورودی 89 هستم و 9 ترمه شدم یعنی تاریخ فارغیم احتمال خیلی زیاد میخوره بهمن 93 حالا این درسته که تا بهمن امسال واسه دفترچه فرصت دارم یا نه چون امروز یکی از کارمندای اموزش بهم گفت که مهلت ارسال با توجه به تاریخ فارغی و ههچنین سقف مجاز سنوات تعیین میشه البته اون میگفت که این سقف پنج ساله در صورتی که من فکر میکردم شیش ساله واگه واقعا پنج سال باشه که زسما بدبخت شدم و باید اخر شهریور میفرستادم و تا اخر بهمن امسال فرصت ندارم.ممنون میشم راهنمایی کنین

بالا