مشکلات نظام وظیفه، ادامه تحصیل و معافیت تحصیلی

jeneral_dj

عضو جدید
سربازی

سربازی

سلام !! خواهش میکنم اگر کسی اطلاع داره جواب سوال منو بده !!!!

من تا شهریور 94 وقت دارم خودمو برای خدمت معرفی کنم ( شهریور 93 فاغ التحصیل شدم) الان دارم برای کنکور میخونم و خدا بخواد قبول میشم !!! من پدرم 24 ماه جبه داره ( کارت ایثارش هم هست) ، خب فک کنم من مشمول استفاده از کسر خدمت جبهه میشم ، بعضیا بهن گفتن حتما کنکور رو که دادم اسفندماه برم خدمت ( دفترچه رو اواخر آذر بفرستم) ، که هم خدمت 24 ماه نشه هم کسر خدمتم ثبت بشه و 6 7 ماه خدمت کنم تا ورود به دانشگاه!!!
حالا من موندم اگه اسفندماه برم سربازی کسر خدمتم محاسبه میشه؟؟؟ اصلا به نظرتون برم سربازی یا بزارم بعد ارشد برم؟؟ واگه برم خدمت و کسر خدمتم محاسبه میشه؟؟؟؟ مثلا الان خدمت 21 ماهه !! من حدود 8 ماه کسر خدمت دارم( البته اگه شامل کسر خدمت جبهه بشم) حدود 7 ماه تا مهر سال بعد میرم سربازی و باقی موندشم تو دوره ارشد یه پروژه بدم؟؟؟؟

سوالمو یه بار دیگه مرور میکنم!!
1- کسر خدمت به من تعلق میگیره ( من متولد شهریور 70 هستم و پدرم دوران سربازیشو تو جبهه گذرونده و کارت ایثار هم داره)
2- اسفندماه برم خدمت کسر خدمتتم محاسبه میشه ؟؟؟
3- اصلا برم سربازی یا بزارم بعد ارشد برم؟؟؟؟
4- فقط یکم سریعتر بهم بگید چون باید دفترچه بفرستم !!! خیلی مرددم!!!!

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام !! خواهش میکنم اگر کسی اطلاع داره جواب سوال منو بده !!!!

من تا شهریور 94 وقت دارم خودمو برای خدمت معرفی کنم ( شهریور 93 فاغ التحصیل شدم) الان دارم برای کنکور میخونم و خدا بخواد قبول میشم !!! من پدرم 24 ماه جبه داره ( کارت ایثارش هم هست) ، خب فک کنم من مشمول استفاده از کسر خدمت جبهه میشم ، بعضیا بهن گفتن حتما کنکور رو که دادم اسفندماه برم خدمت ( دفترچه رو اواخر آذر بفرستم) ، که هم خدمت 24 ماه نشه هم کسر خدمتم ثبت بشه و 6 7 ماه خدمت کنم تا ورود به دانشگاه!!!
حالا من موندم اگه اسفندماه برم سربازی کسر خدمتم محاسبه میشه؟؟؟ اصلا به نظرتون برم سربازی یا بزارم بعد ارشد برم؟؟ واگه برم خدمت و کسر خدمتم محاسبه میشه؟؟؟؟ مثلا الان خدمت 21 ماهه !! من حدود 8 ماه کسر خدمت دارم( البته اگه شامل کسر خدمت جبهه بشم) حدود 7 ماه تا مهر سال بعد میرم سربازی و باقی موندشم تو دوره ارشد یه پروژه بدم؟؟؟؟

سوالمو یه بار دیگه مرور میکنم!!
1- کسر خدمت به من تعلق میگیره ( من متولد شهریور 70 هستم و پدرم دوران سربازیشو تو جبهه گذرونده و کارت ایثار هم داره)
2- اسفندماه برم خدمت کسر خدمتتم محاسبه میشه ؟؟؟
3- اصلا برم سربازی یا بزارم بعد ارشد برم؟؟؟؟
4- فقط یکم سریعتر بهم بگید چون باید دفترچه بفرستم !!! خیلی مرددم!!!!
1- بله احتمال قوی کسر خدمت تعلق میگیره، اینکه میگم احتمال قوی برای این هست که کل 24 ماه را برای جبهه و مناطق عملیاتی در جنگ تایید کنند 8 ماه کسر میگیرین.

2- بعد از مشخص شدن یگانتون اقدام میکنید و کسر را میگیرین.

3- نظر خودتون هست، ما نمی تونیم بگیم برید یا نرید ما فقط شرایط را کمی توضیح میدیم.

در کل چند سوال هم در متن داشتین، اگه برین خدمت بعد برین ازشد و برگردین بر اساس قانون جاری اون زمان خدمت میکنین، یعنی شما اگه اسفند برین خدمت و 21 ماه خدمت باشه، 7 ماه خدمت + 8 ماه کسر از خدمت شما 6 ماه می مونه، در صورتی که اگه بر فرض برین ارشد چند سال بعد همچنان خدت 24 ماه بمونه شما باید 9 ماه خدمت کنین، مثلا اگه بشه 28 ماه باید 13 ماه خدمت کنید و... در ضمن نسبت به نیرویی که هستین احتمال داره 1 ماه مجددا آموزش ببینید که از خدمت حساب میشه.

از طرفی باز به شانس بستگی داره که اونموقع کسر ایثارگری بمونه یا نه که احتمالا می مونه (برای متولدین 72 و ماقبل بدون غیبت)

ali_gsm

عضو جدید
با سلام.من متولد 72 هستم و سال ورودم به دانشگاه 91 هست.

سال آینده ترم 8 هستم و میخوام کنکور ارشد بدم.میخواستم بدونم اگر در کنکور قبول نشم آیا سال بعدش هم برای شرکت در کنکور فرصت دارم یا باید اعزام بشم؟

بعد مساله دیگه اینکه من بعضی اوقات کف دستم عرق می کنه.میخواستم بدونم میشه به چه نحوی میشه این مساله رو بهانه کرد تا معافیت گرفت؟؟

با تشکر.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام.من متولد 72 هستم و سال ورودم به دانشگاه 91 هست.

سال آینده ترم 8 هستم و میخوام کنکور ارشد بدم.میخواستم بدونم اگر در کنکور قبول نشم آیا سال بعدش هم برای شرکت در کنکور فرصت دارم یا باید اعزام بشم؟

بعد مساله دیگه اینکه من بعضی اوقات کف دستم عرق می کنه.میخواستم بدونم میشه به چه نحوی میشه این مساله رو بهانه کرد تا معافیت گرفت؟؟

با تشکر.
شما بعد آخرین نمره وارده در کارنامه فقط 1 سال مهلت ارسال دفترچه (با توجه به قانون فعلی) دارید، در نتیجه با توجه به تاریخ ففارق التحصیلی باید محاسبه کنید.

برای بعضی اوقات نه ولی برای تعریق شدید قبلا معافیت پزشکی داده میشد و با توجه به تغییر قانون معافیت های پزشکی از خرداد سال جاری باید پرس و جو کنید ولی طبق خبر ها حذف شده:

افزون بر این در آیین نامه جدید بحث عرق کردن شدید کف دست نیز مطرح شده، زیرا عده ای در گذشته از آن سوء استفاده می کردند، این شرط در آیین نامه جدید برداشته شده و چنین افرادی دیگر از خدمت معاف نشده و به عنوان معاف از رزم شناخته می شوند.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
دوستان خبر دارین معافیت های پزشکی چه مواردیه؟

sent by my GLX G5

jeneral_dj

عضو جدید
سلام!!! دیشب تلویزیون میدیدم ، تو اخبار سردار کمالی گفت چون خیلی از خانواده ها نگران اضافه شدن خدمت در سال 94 هستن و واسه همین خیلی ها برای سربازی مراجعه کردن و الان پادگانامون پره ( امروز پلیس +10 بودم گفت الان دفترچه بفرستی اعزامت 1 اردیبهشت 94 میشه) اگه کسی الان بیاد و تعیین تکلیف کنه خدمتشو اگه تاریخ اعزامش سال بعدم بخوره بازم خدمتش 21 ماهه محاسبه میشه !!! میخواستم بدونم مثل من که قراره مهر سال بعد برم دانشگاه و ادامه خدمتو بعد ارشد برم هم اگه الان دفترچه بفرستم خدمتم 21 ماه محاسبه میشه؟؟ یا نه من چون وسط خدمت میرم دانشگاه و برمیگردم سربازیم 24 ماه میشه !!! :confused:

خیلی تصمیم گیری برام سخته اصلا نمیدونم چیکار کنم :( من کسر خدمتم دارم (پدرم 24 ماه سربازیشو جبهه بوده و کارت ایثارش هم گرفته ، با این وجود مطمن نیستم واسه اینکه سربازیشو جبهه بوده و داوطلبانه نرفته به من کسر خدمت تعلق میگیره یا نه؟؟؟؟) حالا نمیدونم ممکنه اینم بگیرن از ما در آینده که برم دانشگاه و برگردم؟؟؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
آقا وضعیت امریه چجوریا هست؟!!
امریه در حالا حاضر پارتی نسبتا کلفت میخواد.

سلام!!! دیشب تلویزیون میدیدم ، تو اخبار سردار کمالی گفت چون خیلی از خانواده ها نگران اضافه شدن خدمت در سال 94 هستن و واسه همین خیلی ها برای سربازی مراجعه کردن و الان پادگانامون پره ( امروز پلیس +10 بودم گفت الان دفترچه بفرستی اعزامت 1 اردیبهشت 94 میشه) اگه کسی الان بیاد و تعیین تکلیف کنه خدمتشو اگه تاریخ اعزامش سال بعدم بخوره بازم خدمتش 21 ماهه محاسبه میشه !!! میخواستم بدونم مثل من که قراره مهر سال بعد برم دانشگاه و ادامه خدمتو بعد ارشد برم هم اگه الان دفترچه بفرستم خدمتم 21 ماه محاسبه میشه؟؟ یا نه من چون وسط خدمت میرم دانشگاه و برمیگردم سربازیم 24 ماه میشه !!! :confused:

خیلی تصمیم گیری برام سخته اصلا نمیدونم چیکار کنم :( من کسر خدمتم دارم (پدرم 24 ماه سربازیشو جبهه بوده و کارت ایثارش هم گرفته ، با این وجود مطمن نیستم واسه اینکه سربازیشو جبهه بوده و داوطلبانه نرفته به من کسر خدمت تعلق میگیره یا نه؟؟؟؟) حالا نمیدونم ممکنه اینم بگیرن از ما در آینده که برم دانشگاه و برگردم؟؟؟
بله، این کار را سال 91 نکرده بودند ولی الان انجام دادن.

شما اگه امسال دفترچه ارسال کنید و سال بعد برید خدمت 21 ماه خدمت میکنید.

اگه دفترچه را چه امسال و چه سال بعد ارسال کنید، مدتی برین خدمت و بعد برین دانشگاه و مجددا اعزام بشین، اونوقت بر اساس قانون جاری اون زمان خدمت میکنید، بر فرض اگه خدمت اونوقت بشه 30 ماه، چند ماهی که خدمت کردین کم میشه و بقیه اش را باید از 30 ماه خدمت کنید.

کسر ایثارگری در حال حاضر برای متولدین 92 و ماقبل هست، البتکارت ایثار مهم نیست، مهم اینه که تایید بشه که همه مناطق جبهه بوده، داوطلب و سرباز هم مهم نیست، مثلا اگه آموزش تهران باشه اون مدت آموزش را هم کم میکنن.

هیچ تضمینی هم نیست که این قانون سال های بعد همچنان اجرایی بمونه چون دیگه متولدین 72 و ماقبل دارن تموم میشن.

alk1370

کاربر بیش فعال
دوستان یک سوال بسیار مهم داشتم این که پادگان ها کتاب خونه هم دارند ( ارتش یا سپاه یا نیروی انتظامی)؟ و اینکه شرایط خاصی می خواد که یک سرباز رو بکنند مسئول کتابخانه؟ یعنی اگه کسی معاف از رزم باشه میتونه تو کتابخونه کار کنه؟ و کلا مسئولیت سنگینی یا کار سختی !! نیست؟!!ممنونم هر کی میدونه یه راهنمایی بکنه خیر ببینین:smile:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
هنوز هم خیلی جا ها کلاغ پر اجرا میشه.طبق همون قانون غیبت باشه حبس بهت میدن. الان گفتن هر کی 8 سال غیبت داره بیاد بخره. کجای داستانی دوست من
در مورد کلاغ پر اگه جایی اجرا شد میشه به بازرسی شکایت کنید.

در مورد غیبت، غیبت بالای 6 ماه دادگاه داره و حبس هم بستگی به نظر قاضی داره، قانونی هم هست، در زمان خدمت من خودم تعداد زیادی مشمول غایب دستگیر کرده بودم.

مورد سوم هم هنوز آیین نامه تصویب نشده، اصلا هنوز بودجه هم توسط مجلس تصویب نشده.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
امروز داشتم واسه آزمون وزارت بهداشت ثبت نام میکردم توی گزینه های مربوط به سربازیش موندم.
یکیش نوشته بود مشمول معافیت موقت
یکیش نوشته بود فرصت 6 ماهه- دفترچه هنوز ارسال نکرده ام

منیکه مرداد فارغ التحصیل شدم کدومو باید بزنم؟ یکیم سوالم اینه مگه دفترچه رو باید 6 ماه اول بفرستیم؟ من نگه داشته بودم تیر بفرستم!

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام
امروز داشتم واسه آزمون وزارت بهداشت ثبت نام میکردم توی گزینه های مربوط به سربازیش موندم.
یکیش نوشته بود مشمول معافیت موقت
یکیش نوشته بود فرصت 6 ماهه- دفترچه هنوز ارسال نکرده ام

منیکه مرداد فارغ التحصیل شدم کدومو باید بزنم؟ یکیم سوالم اینه مگه دفترچه رو باید 6 ماه اول بفرستیم؟ من نگه داشته بودم تیر بفرستم!
کدوم آزمون وزارت بهداشت؟

فرصت 1 ساله شده، مشکلی نیست.
منظور از معافیت موقت هم معمولا به معافیت هایی گفته میشه که اول برای مدتی به صورت موقت داده میشه و بعد در صورت نیاز دایمی میشه، البته نمیدونم ماهیت آزمون چی هست، شاید نسبت به آزمون منظور دیگه ای باشه.

jeneral_dj

عضو جدید
سلام و عرض خسته نباشید !!!
کسی اینجا اطلاعی درباره شرایط کاری و سختی و آسونی سربازی تو قرارگاه خاتم نداره؟؟ من امروز کارای خدمتمو انجام دادم ، تاریخ اعزامم خورد 1 اردیبهشت ، شرایط رفتن به قرارگاه خاتم الانبیا رو دارم ( میبرن عسلویه به احتمال زیاد ) ولی خب راجع به محیط کارش و سختی و مشکلات اونجا هیچ اطلاعی ندارم !!! اگه کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه ممنون میشم. اصلا راجع به عسلویه هم کسی اطلاعات داره بده بهم ممنون میشم !

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام هر سری موردی میبینم که واقعا یه شوک برام وارد میکنه میشه اینو بهم بگید
http://www.sarbazi.us/پرسش-و-پاسخ/اعزام-به-خدمت
توی لینک بالا که مربوط به نطام وظیفه هستش مورد هفتم نوشته از زمان فراغت به تحصیل حداکثر 6 ماه فرصت دارند که مدارک خود را در دفتر پلیس +10 ثبت کنند!
یعنی الان که من هنوز هیچ اقدامی نکردم مشکلی برام پیش میاد؟ من برگه ای که از دانشگاه موقع تسویه حساب گرفتم تاریخ فراغت از تحصیلمو 20 مرداد 93 نوشته شده

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من دی ماه دفترچم رو فرستادم زمان اعزام زده 1 اردیبهشت عایا سربازی من 21 ماه حساب میشه یا 24 ماه؟؟؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام هر سری موردی میبینم که واقعا یه شوک برام وارد میکنه میشه اینو بهم بگید
http://www.sarbazi.us/%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE/%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA
توی لینک بالا که مربوط به نطام وظیفه هستش مورد هفتم نوشته از زمان فراغت به تحصیل حداکثر 6 ماه فرصت دارند که مدارک خود را در دفتر پلیس +10 ثبت کنند!
یعنی الان که من هنوز هیچ اقدامی نکردم مشکلی برام پیش میاد؟ من برگه ای که از دانشگاه موقع تسویه حساب گرفتم تاریخ فراغت از تحصیلمو 20 مرداد 93 نوشته شده
1 ساله و موردی نیست، قانون دو ساله برای فارغ التحصیلان دانشگاهی عوض شده.

سلام من دی ماه دفترچم رو فرستادم زمان اعزام زده 1 اردیبهشت عایا سربازی من 21 ماه حساب میشه یا 24 ماه؟؟؟
21 ماه

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام مجدد و تشکر از آیس من عزیز.
آقا یه سوال من و دوستم اگه دفترچه هارو باهم بفرستیم آموزشی مگه یه جا میفتیم؟ اصلا داریم چنین چیزی ؟ :دی

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام مجدد و تشکر از آیس من عزیز.
آقا یه سوال من و دوستم اگه دفترچه هارو باهم بفرستیم آموزشی مگه یه جا میفتیم؟ اصلا داریم چنین چیزی ؟ :دی
هیچی چیز قطعی نیست، تنها احتمالی که هست اینه که در یک تاریخ بیفتید (اونم 100% نیست) بقیه اش مونده به شانستون.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم خبر بسیار خوبی بود که دادی چون من فکر میکردم 24 ماه حساب میشه
اما توی سایت نظام وظیفه هم زده شده که هر کسی از 1 فروردین 94 اعزام میشه مدت خدمتش 24 ماه حساب میشه با این گفته من 1 اردیبهشت اعزام میشم یا منظورشون از اعزام زمان ثبت شده در تاریخ درخواست برای اعزام هست؟
1 ساله و موردی نیست، قانون دو ساله برای فارغ التحصیلان دانشگاهی عوض شده.

21 ماه

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
ممنونم خبر بسیار خوبی بود که دادی چون من فکر میکردم 24 ماه حساب میشه
اما توی سایت نظام وظیفه هم زده شده که هر کسی از 1 فروردین 94 اعزام میشه مدت خدمتش 24 ماه حساب میشه با این گفته من 1 اردیبهشت اعزام میشم یا منظورشون از اعزام زمان ثبت شده در تاریخ درخواست برای اعزام هست؟
اول اونطور اعلام شده بود، بعد سردار کمالی اعلام کردند هر کس تا آخر 93 دفترچه پست کنه 21 ماهه.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
اول اونطور اعلام شده بود، بعد سردار کمالی اعلام کردند هر کس تا آخر 93 دفترچه پست کنه 21 ماهه.

با توجه به اینکه ظرفیتا داره پر میشه و منم میخوام طوری باشه که آزمون سال بعدم شانس داشته باشم شرکت کنم و ازونجاییکه میخوام واسه معافیت پزشکی هم تلاش کنم بهتره از اردیبهشت دفترچه بفرستم دیگه؟ مهلت یه ساله من 20 مرداد تموم میشه

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با توجه به اینکه ظرفیتا داره پر میشه و منم میخوام طوری باشه که آزمون سال بعدم شانس داشته باشم شرکت کنم و ازونجاییکه میخوام واسه معافیت پزشکی هم تلاش کنم بهتره از اردیبهشت دفترچه بفرستم دیگه؟ مهلت یه ساله من 20 مرداد تموم میشه
اون را نمیتونم من بگم، در حالت عادی اردبیهشت میفته شهریور ولی احتمالا چون ظرفیت تکمیل بشه آبان بیفته، برای پزشکی هم مونده که شما همون اول رد بشین و یا از کمسیون اول قبول بشین.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز اگر میخای بری سربازیو دفترچتو امسال بفرست و برو خودتو الاف نکن
من به هر دری زدم امریه بگیرم نشد که نشد
آخرش دفترچمو فرستادم
کلا 21 ماه هست که منطقه محروم بیفتی 1 ماه هم کسر میشه
6 ماه هم بسیج دارم کسر میشه میمونه 14 ماه
شما الان دفترچتو بفرستی واست میزنن از تیر ماه بری خدمت به نظر من اشتباه منو نکن و 21 ماه هم حساب میشه اما سال بعد 24 ماه هست من اگر سال پیش میرفتم الان 4 یا 5 ماه مونده بود تموم کنم

llvll.asoud

کاربر ممتاز
مشکلات نظام وظیفه، ادامه تحصیل و معافیت تحصیلی

دوست عزیز اگر میخای بری سربازیو دفترچتو امسال بفرست و برو خودتو الاف نکن
من به هر دری زدم امریه بگیرم نشد که نشد
آخرش دفترچمو فرستادم
کلا 21 ماه هست که منطقه محروم بیفتی 1 ماه هم کسر میشه
6 ماه هم بسیج دارم کسر میشه میمونه 14 ماه
شما الان دفترچتو بفرستی واست میزنن از تیر ماه بری خدمت به نظر من اشتباه منو نکن و 21 ماه هم حساب میشه اما سال بعد 24 ماه هست من اگر سال پیش میرفتم الان 4 یا 5 ماه مونده بود تموم کنم

ممنونم
قضيه امريه فرق ميكنه به نظرم
من يك خرداد امتحان وزارت بهداشت دارم نميتونم ريسك كنم از الان دفترجه بفرستم
يكيم من ١٢ ساله تحت درمانم احتمال اينكه بتونم بگيرم هستش
از سال ٨٦ بسيج فعالم، اكه معافيت پزشكي نشم با توجه به قوانين جديد معاف از رزمو صد درصد ميگيرم ميخوام طوري باشه كه بتونم ازمون ارشد سال بعد هم شركت كنم و اموزشيم رو حداقل زودتر تموم كنم كه فرصت واسه خوندن داشته باشم

Sent from my iPhone using Tapatalk

hesam246

عضو جدید
ببخشید من اگه تا اخر اسفند دفترچه پست کنم همون 21 ماه باید خدمت کنم؟
درضمن دراین صورت چه ماهی اعزام میشم؟

yakuzaturk

عضو جدید
دوستان راهنمایی کنید
من اصولا باید بهمن \ارسال فارغ اتحصیل میشدم ولی یه ترم حذف ترم کردم بعد شهریورماه امسال فارغ التحصیل شدم الان من تا شهریور مهلت فرستادن دفترچه رو دارم یا الان باید بفرستم؟
در ضمن وقتی تسویه میکردم بهم یه نامه ای دادن که به پلیس +10 نوشتن که تاریخ رو زده ۲۵ مرداد حالا منظورشون اینه که تا اون موقع من مهلت فرستادن دفترچه رو دارم یا چی؟

آخرین ویرایش:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
دوستان راهنمایی کنید
من اصولا باید بهمن \ارسال فارغ اتحصیل میشدم ولی یه ترم حذف ترم کردم بعد شهریورماه امسال فارغ التحصیل شدم الان من تا شهریور مهلت فرستادن دفترچه رو دارم یا الان باید بفرستم؟
در ضمن وقتی تسویه میکردم بهم یه نامه ای دادن که به پلیس +10 نوشتن که تاریخ رو زده ۲۵ مرداد حالا منظورشون اینه که تا اون موقع من مهلت فرستادن دفترچه رو دارم یا چی؟

با سلام

شما تا 10 ترم یعنی 5 سال بدون مجوز مجدد می تونید ادامه تحصیل بدین.

حال اینکه 25 مرداد زدن یعنی تاریخ باطل شدن معافیت تحصیلیتون اون هست و یکسال از اون مدت برای ارسال دفترچه وقت دارید.

zavareh89

عضو جدید
سلام دوستان برای معافیت چشم برای مدرک لیسانس کسی میدونه تو قانون جدید مجموع دو چشم چند باید باشه برای معافی؟ من تو یه خبر خونده بودم باید 12 باشه ولی تو سازمان نظام وظیفه از یکی شنیدم 16 هست !!!!!:eek::eek::eek: کسی دقیقشو اطلاع داره ؟ ممنون

بالا