مشاوره پایان نامه و پروپزال (ارشد)

fmosif

عضو جدید
ممنون از بابت راهنماییت ولی متاسفانه 2 ماهی هست که تمام گزینه های از فارسی به انگلیسی تغییر پیدا کرده این مشکلی نداره ولی من گزینه اتچ رو پیدا نمیکنم یعنی نداره

فکر می کنم تنظیمات اکانتتون در سایت تغییر کرده ، می تونید به راحتی زبان رو از انگلیسی به فارسی تغییر بدید. گزینه های من فارسیه برای همین نمی تونم براتون با گزینه های انگلیسی توضیح بدید و به نظرم توضیحات در هر دو حالت صادقه، حالا صرف نظر از اون . برای پیوست فایل به ترتیب مثل شکل های 1 تا سه که در ضمیمه گذاشتم عمل کنید.1.jpg2.jpg

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
PAS99

PAS99

ممنون فهمیدم مشکل از کجا بود متوجه شدم که اگر من پاسخ به تاپیک رو توی همون صفحه جواب بدم گذینه اتچ نیست اما اگر صفحه جدیدی رو باز کنی این گزینه پیدا میشه
دست تون درد نکنه
PAS 99
فقط من اون زمان انگلیسیم خیلی ضعیف بود و تمام لغات رو تک به تک ترجمه کردم احتمالا توی بعضی از صفحات متوجه نشین
ممنون بازم
مشاهده پیوست pas 99.pdf

bahare1988

عضو جدید
موضوع پایان نامه من سیستم های اطلاعات جغرافیایی GIS بود
این تکنولوژی هنوز توی کشور ما جا نیفتاده اما به زودی هممون شاهد پیشرفتش تو ایران خواهیم بود.در حال حاضر توی مراکز هواشناسی ازش استفاده ی گسترده ای میشه

hamid051

کاربر ممتاز
موضوع پایان نامه من سیستم های اطلاعات جغرافیایی GIS بود
این تکنولوژی هنوز توی کشور ما جا نیفتاده اما به زودی هممون شاهد پیشرفتش تو ایران خواهیم بود.در حال حاضر توی مراکز هواشناسی ازش استفاده ی گسترده ای میشه

میشه پروژه ات اگه تکمیل شده بارگذاری کنی یا اینکه بیشتر توضیح بدهی ممنون میشم ازتون

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اگر کسی وقت داره لینک این تاپیک رو برای کاربرای بقیه تالار ها هم بفرسته تا اونا هم بیان . ممنون

bahare1988

عضو جدید
میشه پروژه ات اگه تکمیل شده بارگذاری کنی یا اینکه بیشتر توضیح بدهی ممنون میشم ازتون

این چند خط اول مقدمه است اگه میخوای بیشتر بدونی ایمیلت رو بده واست میفرستم
[FONT=&quot](جي‌آي‌اس) يك سيستم اطلاعاتي است كه پردازش آن بر روي اطلاعات مكان مرجع يا اطلاعات جغرافيايي است و به كسب اطلاعات در رابطه با پديده‌هايي مي‌پردازد كه به‌نحوي با موقعيت مكاني در ارتباط‌اند. به‌كارگيري اين ابزار با امكان استفاده در شبكه‌هاي اطلاع‌رساني جهاني، يكي از زمينه‌هاي مناسب و مساعد در جهت معرفي توان‌ها و استعدادهاي كشور در سطح جهاني است.گسترش روزافزون شبكه كاربران اين سيستم‌ها از جمله نكات اساسي است كه مي تواند به قابليت‌ها و توانايي‌هاي اين سيستم بيفزايد.[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] براي اولين بار در اواسط دهه 1960 در ايالات متحده کار بر روي اولين سيستم اطلاعات جغرافيايي آغاز شد. در اين سيستم ها عکس هاي هوايي، اطلاعات کشاورزي، جنگلداري، خاک ، زمين شناسي و نقشه هاي مربوطه مورد استفاده قرار گرفتند. در دهه 1970 با پيشرفت علم و امکان دسترسي به فناوري هاي کامپيوتري و تکنولوژيهاي لازم براي کار با داده هاي مکاني، سيستم اطلاعات جغرافيايي يا ([/FONT][FONT=&quot]GIS[/FONT][FONT=&quot])، براي فراهم آوردن قدرت تجزيه و تحليل حجم هاي بزرگ داده هاي جغرافيايي شکل گرفت. در دهه هاي اخير به سبب گسترش تکنولوژي هاي کامپيوتري،سيستم هاي اطلاعات جغرافيايي امکان نگهداري به روز داده هاي زمين مرجع و نيز امکان ترکيب مجموعه داده هاي مختلف را به طور مؤثر فراهم ساخته اند. امروزه [/FONT][FONT=&quot]GIS[/FONT][FONT=&quot] براي تحقيق و بررسي هاي علمي، مديريت منابع و ذخاير و همچنين برنامه ريزي هاي توسعه اي به کار گرفته مي شود.[/FONT]

[FONT=&quot]در حال حاضر از اين سيستم‌ها بسته به نيازهاي هر منطقه يا كشور در بخش‌هاي مختلف (مانند مطالعات زيست‌محيطي، برنامه‌ريزي شهري و شهرداري، خدمات ايمني شهري، مديريت حمل و نقل و ترافيك شهري، تهيه نقشه‌هاي پايه، مديريت كاربري اراضي، خدمات بانكي، خدمات پستي، مطالعات جمعيتي و مديريت تأسيسات شهري مثل برق، آب،گاز، و..) استفاده مي‌شود و با گذشت زمان و توسعه سيستم‌ها، كاربرد جي‌آي‌اس به كليه بخش‌هاي مرتبط با زمين گسترش يافته است[/FONT]

abbas.hagh

عضو جدید
سلام
من ایمنی صنعتی میخونم
آلودگی آب – هوا و خاک نویسنده افیونی – فصل های 2-3-و فصل 4 تا صفحه ی 100 و فصل 5 تا صفحه ی 161 – فصل 6
مهندسی محیط زیست 2 جلد ..............نویسنده مجید عباسپور فصل 1-2-5
کلیات بهداشت حرفه ای ........................نویسنده چوبینه – فصل های 2-3-5-7
مهندسی صدا و ارتعاش .........................نویسنده رستم گلمحمدی – فصل های 1-2-3 و صفحات 84و85 و فصل 5 و 7 تا صفحه ی 166
مهندسی ایمنی در صنایع نفت ................................نویسنده فام –کل کتاب
آیین نامه های حفاظت کار ---خیلی مهم ******

1. ایمنی روی خطوط و تجهیزات برقی
  2. آیین نامه سیستم اتصال به زمین
  3. پیشگیری و مبارزه با آتش
  4. حفاظتی مولد بخار و دیگ
  5. حفاظتی مواد خطرناک و قابل اشتعال
  6. حفاظت و بهداشت عمومی در کارگاه
  7. آیین نامه حفاظتی تاسیسات الکتریکی در کارگاه
  8. آیین نامه حفاظت دستی بار
  9. مقررات حفاظت ساختمان
دروس عمومی
ریاضیات مهندسی .......جهش
معادلات و مهندسی .......راهیان ارشد
ترمودینامیک ..................تا فصل 5 پوران پزوهش
انتقال حرارت ..............تا فصل 4 پوران پزوهش
سیالات 1.............................کل کتاب راهیان ارشد
انتقال جرم ...................تا فصل 6 پارسه
عملیات واحد.............از فصل 1 تا 8 پارسه
زبان عمومی .......................504 – essential words for toefl
زبان تخصصی ...................کلیه دروس بازرسی و hse - صرفا متن درسها کافیست.

امیدوارم موفق باشید

thereafter

عضو جدید
سلام بچه ها
من دانشجوی ارشد سیستم بهره وری ازاد با معدل 17.5 بدون پایان نامه هستم هنوز موضوعی پیدا نکردم رشته لیسانسمم کاملا نا مرتبطه
قصد اپلای دارم تو پاییز اما هنوز پروپوزالی ننوشتم علاقه مندی خاصی هم ندارم اما از مدیریت زمانبندی بدم نمیاد حقیقتش ترجیح میدم بیس ریاضاتیش زیاد نباشه.
خیلی خیلی ممنون میشم اگر منو تو انتخاب موضوع مناسب برای اپلای کانادا یا استرالیا راهنمایی کنید موضوعی که استادای بیشتری روش بشه پیدا کد
مرسی بچه ها اگه کمکی کنید.

sed ali

کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من دانشجوی ارشد سیستم بهره وری ازاد با معدل 17.5 بدون پایان نامه هستم هنوز موضوعی پیدا نکردم رشته لیسانسمم کاملا نا مرتبطه
قصد اپلای دارم تو پاییز اما هنوز پروپوزالی ننوشتم علاقه مندی خاصی هم ندارم اما از مدیریت زمانبندی بدم نمیاد حقیقتش ترجیح میدم بیس ریاضاتیش زیاد نباشه.
خیلی خیلی ممنون میشم اگر منو تو انتخاب موضوع مناسب برای اپلای کانادا یا استرالیا راهنمایی کنید موضوعی که استادای بیشتری روش بشه پیدا کد
مرسی بچه ها اگه کمکی کنید.

باید سوال کنی دانشگاه هایی که میخوای بری ، چه موضوعاتی براشون مهم هست !
تو مهندسی بهره وری نمدونم ولی تو سیستم یکی که خیلی دور داره سیستم های داینامیک هست !!
سعی کن با اساتید مشورت کنی !
راستی رشته کارشناسیت چی بود ؟؟
راستی هدفت درس خوندن هست یا خارج رفتن ! باهم فرق دارن !!!

white angel

عضو جدید
پایان نامه من بررسی اجرای مدلهای تعالی سازمانی (EFQM) توی سازمانهای خدماتی بود. بیشتر روی پرسشنامه ها کار کردم. من خودم علاقه ای به این موضوع نداشتم، اصرار استادم باعث شد این موضوع رو بردارم.
ولی چیز خوبی از آب در اومد.

hamid051

کاربر ممتاز
اره موضوع جالبی هست من زیاد روش کار نکردم فقط یکذره میدونم
چقدر خوب میشه مهندسین موضوع پایین نامه را همراه با فیل pdf یا ورد بارگذاری کنن تاپیک بار علمیش بیشتر میشه
باتشکر

white angel

عضو جدید
اره موضوع جالبی هست من زیاد روش کار نکردم فقط یکذره میدونم
چقدر خوب میشه مهندسین موضوع پایین نامه را همراه با فیل pdf یا ورد بارگذاری کنن تاپیک بار علمیش بیشتر میشه
باتشکر

حرف شما درسته ولی به نظر من توی تالارهای تخصصی در مورد موضوع ها بحث بشه( که تا همین چند وقتِ پیش این اتفاق می افتاد) خیلی بهتره تا اینکه بچه ها نتیجه زحمتشونو حاضر و آماده بذارن اینجا.
مخصوصا اگه فایل Word باشه بیشتر کپی پیست میشه تا برداشت علمی!

hamid051

کاربر ممتاز
خوب حداقل میشه درباره اونها بحث و گفتگو بشه ولی فکر نکنم بچه های مهندسی این تالار اینطوری باشند که کپی پیس انجام بدن حداقلش اینه که در پروژه ای که می خوان ارائه بدن استفاده میکنند

malihe68

عضو جدید
موضوع کاراموزی من نت پیشگیرانه در شرکت پرسی ایران گاز هستش
که 4 ماه فقط گزارش کاراموزی طول کشید
این گزارش کاراموزی از 7 فصل تشکیل شده: فصل اول کلیات نت . فصل دوم :بررسی نت . فصل سوم:مدل سازی نت. فصل چهارم : تجزیه و تحلیل نتایج . فصل ششم : مراجع . فصل هفتم : پیوست
که پیوست در مورد خود کاراموزی هستش
پیوست 1:آشنایی اولیه شرکت پرسی ایران گاز . پیوست 2 :شرح کارآموزی .
پیوست 3:تعمیرات و اورهال کمپرسور در ایستگاهها . پیوست 4:روش اورهال . پیوست 5:واحد فنی کمپرسور . پیوست 6:(مهمترین قسمت که حدود 4 ماه طول کشید) تجزیه و تحلیل کمپرسور از نظر شیمی و فیزیک هستش

پروژه : در مورد مهندسی ارزش در سازه های دریایی هستش
فصل اول : کلیات(شامل مقدمه و....) فصل 2: ادبیات تحقیق( سیر تاریخی ارزش و ....) . فصل 3: شرح مطالب(شامل برنامه کاری مهندسی ارزش و قرارداد ها) . فصل 4:کاربرد مهندسی ارزش در صنعت سازه های دریایی( دیدگاه های مهندسی ارزش و ....) . فصل 5:تجزیه و تحلیل نتایج
فصل 6 : منابع (تماما" مطالب مرجع )
مهمترین قسمت یک پروژه و کارآموزی پیوست هستش که تقریبا" یک جور عملی های انجام شده توش گنجانده میشه

امیدوارم مطالب مفید باشه
و هر گونه سوال در خدمتم

آخرین ویرایش:

hamid051

کاربر ممتاز
استادتون بهت چند داد -اگه کمتر از 18 داده در حقت ظلم کرده :smile:

malihe68

عضو جدید

اتفاقا" استادمون پوست و گوشتمون رو با هم کنده بود
امن تو قسمت اصالت اثر یه جمله نوشتم که (و) نداشت بهم 19.89 داد
کلا 1 سال طول کشید من پایان نامه و پروژه بنویسم
من از ترم 7 شروع کردم به نوشتن پایان نامه و کاراموزی

malihe68

عضو جدید

sed ali

کاربر ممتاز

دقیقا مثل استاد من !!
فقط روز آخر بهش پروژه ارائه دادم تازه فهمید موضوع چیه !!
توضیح دادم نفهمید ، گفت برم خودم بخونم !!
بعد از یه هفته اومد نمره داد !
بهش گفتم خوندی ؟
گفت : آره !! خوب بود !! بیا روش وقت بزار مقاله بده !!
به جان خودم اگر فهمیده باشه اسمم رو عوض میکنم ، بعدش بهم میگه این نرم افزار شبیه سازیشو نداشتم (حالا خودم همراه پروژه داده بودم )
راستی من هنوز نسخه چاپی پروژه رو بیرون ندادم !!( فقط بیس کار آماده شده و استاد بهش نمره داده )
یه سوال سرفصلها به طور کلی باید چطور باشه ؟
شامل چه چیزایی !
من هدفم فقط و فقط یادگیری یک بحث بود نه ارائه پروژه !! چون احساس کردم علاوه بر درس تحلیل سیستم ها که سیستم داینامیک خوندیم بازم باید مطالعه کنم !!
واسه همین این موضوع رو انتخاب کردم !
سر فصلهای موضوع مشخصه ! اما واسه پروژه پایانی چطور باید باشه نمی دونم .

mohsen_522

عضو جدید
پایان نامه من این بود:
تجارت الکترونیک در ایران,وضعیت کنونی,موفقیت ها و
کمبودها,راهکارهاي لازم براي آینده ي بهتر

کلا پایان نامه نسبتا راحتی بود.محاسبات و... نداشت. کلا تحقیقی بود. نمره خوبی هم ازش گرفتم .فک کنم 18 بود

f.farhanian

عضو جدید
بهترین موضوع پایان نامه برای کسی که صنایع خونده و ارشد مدیریت بازرگانی ست ؟

بهترین موضوع پایان نامه برای کسی که صنایع خونده و ارشد مدیریت بازرگانی ست ؟

دوستان ممنون میشم موضوعی پیشنهاد کنید که هم مربوط به کیفیت باشه هم مدیریت بازرگانی ...به جز CRM

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

hamid051

کاربر ممتاز
دوستان ممنون میشم موضوعی پیشنهاد کنید که هم مربوط به کیفیت باشه هم مدیریت بازرگانی ...به جز CRM

خوب اصلا ما نیدونم مدیریت بازرگانی چی هرجند که امسال اون امتحان دادم ولی هیچی نفهمیدم اگر یکذره توضیح بدی ممنون میشم

f.farhanian

عضو جدید
in soal baraye yeki az hamkaraye khubame
ishon sanaye khundan ama arshad modiriat bazargani
alan vase mozoe payanname mikhan chizi bashe ke ham be moshtario bazargani rabt dashte bashe
ham be keifiat ke hozeye karishone

donbale ye mozoe jaleb o khas hast
CRM taghriban tekrari shode

goftam inja matrah konam shayd kasi ideye jalebi dashte bashe

hamid051

کاربر ممتاز
in soal baraye yeki az hamkaraye khubame
ishon sanaye khundan ama arshad modiriat bazargani
alan vase mozoe payanname mikhan chizi bashe ke ham be moshtario bazargani rabt dashte bashe
ham be keifiat ke hozeye karishone

donbale ye mozoe jaleb o khas hast
CRM taghriban tekrari shode

goftam inja matrah konam shayd kasi ideye jalebi dashte bashe

میدونید من میتونم بگم که اگر درباره بخشی از زنجیره تامین کار کنه که بخش پایانی اون باشه و هم ربط به کیفیت داره و هم ربط به مشتری البته رضایت مشتری اما بحث زنجیره تامین خیلی پیچیدست و فکر کنم خیلی از بچه های ارشد توی پایان نامه کار کردنند خودم با 2 تا شون کار کردم اونم تو تبریز فکر کن که دیگه توی تهران چقدر زیاد شده به نظرم اگر درباره مدیریت کیفیت TQM رو دوباره بررسی کنه چون توی مدیریت کیفیت مشتری و کیفیت رابطه مستقیم داره و هم اینکه اگر بتونه روی یک سازمان پیاده سازیشو تشریح و مدل سازی کنه بهتر نتیجه میگیره حتی میتونه یک بخشهای به مدیریت کیفیت اضافه کنه و درسهای که از بازرگانی اموخته روی روی پروژش پیاده سازی کنه :gol:

sed ali

کاربر ممتاز

واسه ارشدش میخواد ؟؟؟
به نظر من QFD راحت میشه چندتا مقاله داد ! و هم اینکه بین رشته ای هست و مدیریت هم میتونه کار کنه و اینکه تو زمینه کیفیت هم هست !!

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نظرخواهی؟ موضوع های جالب و به روز برای پروژه پایانی ارشد

نظرخواهی؟ موضوع های جالب و به روز برای پروژه پایانی ارشد

لطف کنید موضوع های جالب را که به نظرتون میشه برای پروژه ارشد ارائه داد را بگید

البته یه چارچوب کلی هم باشه کافیه

hamid051

کاربر ممتاز
لطف کنید موضوع های جالب را که به نظرتون میشه برای پروژه ارشد ارائه داد را بگید

البته یه چارچوب کلی هم باشه کافیه

مهندس خیلی سختش کردی اصولا جالبی پروژه به کاربرد اون بر میگرده . ولی خب پروژهای غیر از پروژه های کاربردی هم هست البته من در سطح ارشد نیستم ها ببخشید که اظحار نظر میکنم .