مشاوره انتخاب رشته (ارشد)

a.r.4410

عضو جدید
باسلام خدمت همه مهندسین صنایع
به نظرشمایه نفرکه میخوادبعدازلیسانس واردبازار کاربشه تورشته صنایع وواقعا توعمل یه فرد موفق بشه آیابهترنیست که یه رشته مهندسی دیگه روهم درکنارصنایع بخونه ودیگه واسه ارشد صنایع روادامه نده؟؟!راستش هنوز زیاددرمورد رشتم نمیدونم وسال دومم قبلا هم یه ترم کامپیوتر خوندم وبه دلایلی اومدم صنایع ولی الان نمی دونم کاردرستی کردم یانه؟؟:confused:

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من در بازار کار رشته صنایع می تونه خیلی براتون در امد زا باشه ;). البته این بستگی به خودتون داره که در دوران کارشناسی کار هم کنید و علاوه بر مطالعات تئوری تجربیات رو هم کسب کنید ولی برای ارشد چون شما هدفتون ورود به بازار کار هست ، گرایش های مدیریتی رو پیشنهاد می کنم چون ترکیبش با صنایع نتیجه خوبی رو خواهد داشت ولی اگه هدفتون تحقیقاتی هست بهتون پیشنهاد می کنم همین صنایع رو ادامه بدید که زمینه تحقیقاتی خوبی داره

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم شما اگه تخصص کافی در فیلد های صنایع داشته باشید نیازی نیست که رشته دیگه ای رو مطالعه کنید ولی تاکید می کنم یه مهندس صنایع هرچه اطلاعاتش در زمینه های مختلف بیشتر باشه موفق تره! فکر می کنم نیازی نیست رشته ای رو به صورت تخصصی دنبال کنید فقط کسب یه سری اطلاعات پایه از رشته های مختلف می تونه کمک بزرگی باشه . اگه تو سیلابس های این رشته هم دقت کنید مخلوطی از رشته های مختلفه ولی نه اطلاعات عمقی. به عنوان مثال شما علم مواد رو به صورت سطحی مطالعه می کنید تا در روش های تولید به کارش ببرید!

a.r.4410

عضو جدید
به نظر من در بازار کار رشته صنایع می تونه خیلی براتون در امد زا باشه ;). البته این بستگی به خودتون داره که در دوران کارشناسی کار هم کنید و علاوه بر مطالعات تئوری تجربیات رو هم کسب کنید ولی برای ارشد چون شما هدفتون ورود به بازار کار هست ، گرایش های مدیریتی رو پیشنهاد می کنم چون ترکیبش با صنایع نتیجه خوبی رو خواهد داشت ولی اگه هدفتون تحقیقاتی هست بهتون پیشنهاد می کنم همین صنایع رو ادامه بدید که زمینه تحقیقاتی خوبی داره
اینکه شما میگین همزمان بادرس کسب تجربه هم لازمه درسته ولی به نظرشماکی به یه دانشجوی ترم پایینی که هنوز نه چیزی بلده نه چیزی درمورد رشتش میدونه کارمیده؟؟!!
مثلاشماخودتون میتونستین همزمان کارکنید؟

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هدفم ورود به بازار کار نبود!

ولی از دوستانم کسانی بودند که هدف مشترک با شما داشتن و چهارسال دانشگاه رو به عنوان کارآموز در جایی کار کردن تا تجربه کسب کنند و خدا رو شکر الان جایگاه خوبی در صنعت دارند.

شما اگه مباحث تئوری رو هم یاد بگیرید محاله بتونید باهاشون وارد بازار کار بشید! ولی سابقه کاری هم مطالعه مباحث تئوری رو برای شما راحتتر می کنه و هم به شما در مباحث عملی جسارت و تجربه می ده .

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بگید کجا ها میشه کار اموزی رفت؟ جه چیزایی واسه کار اموزی باید بلد باشیم؟

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی از مباحث در صنایع هست که اصلا در دروس تئوری مطرح نمی شه ولی بازار خوبی داره : مثل ایزو ، مدیریت دانش ، مدلهای تعالی سازمانی و ... ولی اگه می خواید همگام با تحصیل کارتون پیش بره به نظرم بهتره یکی از مباحث کنترل کیفیت ، تولید یا کنترل پروژه رو بگذرونید که اگه اشتباه نکنم من خودم ترم 4 این واحدها رو گذروندم.

در باره اینکه کجا، شرکت ها معمولا تمایل دارند که کسی بدون حقوق و تعهدات بیمه ای براشون کار کنه . تو اون شرکت شما خودتون باید تلاش کنید تا تجربه کسب کنید.من خودم یه بار سرچ کردم و برای جایی اظهار تمایل کردم که کار کنم ، قبول هم کردن ولی خودم چون هدفم اشتغال نبود رهاش کردم.

خانم

عضو جدید
بعضی از مباحث در صنایع هست که اصلا در دروس تئوری مطرح نمی شه ولی بازار خوبی داره : مثل ایزو ، مدیریت دانش ، مدلهای تعالی سازمانی و ... ولی اگه می خواید همگام با تحصیل کارتون پیش بره به نظرم بهتره یکی از مباحث کنترل کیفیت ، تولید یا کنترل پروژه رو بگذرونید که اگه اشتباه نکنم من خودم ترم 4 این واحدها رو گذروندم.

در باره اینکه کجا، شرکت ها معمولا تمایل دارند که کسی بدون حقوق و تعهدات بیمه ای براشون کار کنه . تو اون شرکت شما خودتون باید تلاش کنید تا تجربه کسب کنید.من خودم یه بار سرچ کردم و برای جایی اظهار تمایل کردم که کار کنم ، قبول هم کردن ولی خودم چون هدفم اشتغال نبود رهاش کردم.
با سلام و عرض ادب . می تونم بپرسم هدف شما از خوندن این رشته چی بوده ؟

ilCapitano

عضو جدید
به نظرشمایه نفرکه میخوادبعدازلیسانس واردبازار کاربشه تورشته صنایع وواقعا توعمل یه فرد موفق بشه آیابهترنیست که یه رشته مهندسی دیگه روهم درکنارصنایع بخونه ودیگه واسه ارشد صنایع روادامه نده؟؟!راستش هنوز زیاددرمورد رشتم نمیدونم وسال دومم قبلا هم یه ترم کامپیوتر خوندم وبه دلایلی اومدم صنایع ولی الان نمی دونم کاردرستی کردم یانه؟؟:confused:
سلام!
من هم قبلا سوال شما رو داشتم وتحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم:
توی بازار کار یه لیسانس صنایع کافیه!! چون اگه مدرک بالاتری هم داشته باشی چون لازم ندارن استخدام نمی کنن و باید استاد دانشگاه بشی. اگه دوست داری ادامه تحصیلم بدی به شما MBA رو توصیه می کنم. ترکیب این دو رشته با هم چیز جالبیه و کارخونه ها تمایل بیشتری نشون میدم برای این ترکیب تا استخدام یه کارشناس ارشد صنایع.
اگه اشتباهی تو حرف هام هست، به من بگید ممنون میشم.

a.r.4410

عضو جدید
سلام!
توی بازار کار یه لیسانس صنایع کافیه!! چون اگه مدرک بالاتری هم داشته باشی چون لازم ندارن استخدام نمی کنن و باید استاد دانشگاه بشی. اگه دوست داری ادامه تحصیلم بدی به شما MBA رو توصیه می کنم. ترکیب این دو رشته با هم چیز جالبیه و کارخونه ها تمایل بیشتری نشون میدم برای این ترکیب تا استخدام یه کارشناس ارشد صنایع.
سلام ببخشید من در مورد MBAاطلاعات زیادی ندارم!!!راستش خودمم به این نتیجه رسیدم لیسانس کافیه بخصوص تو کشور ما که قدر مهندس صنایع رو نمی دونن!!!!1
میتونم بپرسم دانشجوی ترم چندید؟:)

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ببخشید من در مورد MBAاطلاعات زیادی ندارم!!!راستش خودمم به این نتیجه رسیدم لیسانس کافیه بخصوص تو کشور ما که قدر مهندس صنایع رو نمی دونن!!!!1
دانشجویه 7 :D

مهسیما

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!
کاملا موافقم

مهسیما

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هدفم ورود به بازار کار نبود!

ولی از دوستانم کسانی بودند که هدف مشترک با شما داشتن و چهارسال دانشگاه رو به عنوان کارآموز در جایی کار کردن تا تجربه کسب کنند و خدا رو شکر الان جایگاه خوبی در صنعت دارند.

شما اگه مباحث تئوری رو هم یاد بگیرید محاله بتونید باهاشون وارد بازار کار بشید! ولی سابقه کاری هم مطالعه مباحث تئوری رو برای شما راحتتر می کنه و هم به شما در مباحث عملی جسارت و تجربه می ده .
بهترین رشته مهندسی صنایعه
ولی تو ایران قدرشو نمیدونن
خود ما ها هم نسبت بهش کم لطفی میکنیم

ilCapitano

عضو جدید
MBA
یه رشته مدیریتیه!
جدید ترین متد های مدیریت.

ilCapitano

عضو جدید
بهترین رشته مهندسی صنایعه
ولی تو ایران قدرشو نمیدونن
خود ما ها هم نسبت بهش کم لطفی میکنیم
سلام
شما رو نمی دونم ولی من که زیاد کم لطفی بهش نکردم.
اگه یه خورده کار بلد باشیم ، تو ایران هم بهمون بها میدن.
بهترین رشته رو ولی پایه ام!
نگران نباشید خدا با ماست!

hasti-gh

عضو جدید
غریب نوازی کنید!

غریب نوازی کنید!

با سلام به بچه های خوب مهندسی صنایع،من دانشجوی ترم آخر مهندسی برق گرایش الکترونیک هستم.امسال میخوام برای ارشد گرایشی از صنایع شرکت کنم واز شما دوستان میخوام که به من کمک و راهنمایی کنید:1)ایا با تصمیم من برای این تغییر رشته موافقید؟2)با توجه به لیسانسم چه گرایشی از صنایع را توصیه میکنید که بازار کار بهتری در آینده داشته باشم؟ ...با تشکر از شمادوستان عزیز :gol:

businessman

عضو جدید
با سلام به بچه های خوب مهندسی صنایع،من دانشجوی ترم آخر مهندسی برق گرایش الکترونیک هستم.امسال میخوام برای ارشد گرایشی از صنایع شرکت کنم واز شما دوستان میخوام که به من کمک و راهنمایی کنید:1)ایا با تصمیم من برای این تغییر رشته موافقید؟2)با توجه به لیسانسم چه گرایشی از صنایع را توصیه میکنید که بازار کار بهتری در آینده داشته باشم؟ ...با تشکر از شمادوستان عزیز :gol:
این که کار درستی هست یا خیر دیگه تصمیم خودتونه (البته من زیاد موافق نیستم اگر مکانیک بودید چرا خوب بود) ولی به هرحال از بین گرایش های مهندسی صنایع در ارشد گرایش مدیریت سیستم و بهره وری هست که بیشتر برای سایر مهندسین از سایر رشته های فنی مهندسی در مقطع فوق لیسانس ایجاد شده تا بتونند در مشاغل مدیریتی مشغول به کار بشند و به نوعی این گرایش چکیده مهندسی صنایع در دوره کارشناسی هست.

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازار کار مکانیک خوبه
نیاید بهتره
صنایع رشته ی خوبیه اما واسه لیسانش کاره فوقشو نمیگیرن
مکانیک سخته اما فوقش خیلی راختتر از صنایع میشه قبول شد شما واسه ارشد 3000 ظرفیت واسه مکانیم دارید صنایع 300 تا که همش 90 تا روزانه شبانس
حالا ببه نطر خودتون کدومو بهتر میشه قبول شد؟
با توجه که بچه های صنایع تو لیسانس یه چیزایی یاد میگیرن که دانشجوهای دیگه نه

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
برق و صنایع:confused:
درساتون چه ربطی به صنایع داره اخه:(

nichol

عضو جدید
سلام,من الان ترم 6 صنایع هستم,این روزا که باید خودمو واسه ارشد اماده کنم به این سوال شمازیادفکر میکنم به نظرم توارشدمیشه به رشته های مرتبطم فکرکرد مثل مدیریت صنعتی

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام,من الان ترم 6 صنایع هستم,این روزا که باید خودمو واسه ارشد اماده کنم به این سوال شمازیادفکر میکنم به نظرم توارشدمیشه به رشته های مرتبطم فکرکرد مثل مدیریت صنعتی
پیشنهاد میکنم مدیریت بازرگانی بخونی اگه میخای اینکارو کنی

چون اگهی استخداما رو میبینم اغلب فوق بازرگانی میخاد:cool:

موفق باشی

businessman

عضو جدید

قربان بزرگترین اشتباه زندگیت رو کردی اگر بخوای اینکار رو بکنی. به جای اینکه تو درس خودمون تخصصی تر کار کنی می خوای بری تو رشته های کم ارزش تر ( با احترام به تمام دوستان مدیریتی) :surprised:؟؟!!!! بنده الان چند تا از دوستانم که مدیریت صنعتی خوندن همه شاکیین که در شرایط برابر امکان نداره بین ما و مهندس صنایع ها ما رو گزینش کنن. اکیداً توصیه می کنم اینکار رو نکن شما و به جاش تو یکی از زمینه های کاری صنایع تخصصی تر تو ارشد کار کنی. و اول هم تو ارشد فقط به گرایش صنایع-صنایع و مهندسی مالی فکر کن اگر نشد سایر گرایش های صنایع. دست رو یه چیزایی بزار که فقط خودت باشی و خودت تو این بازار. مثلاً بعضی مباحث نت یا کنترل کیفیت (6سیگما) یا رو بحث های OR ای که خیلی تخصصی تر هستند مثل تئوری صف و .... کار کن.
با احترام:gol:

ghu

عضو جدید
منابع کنکور ارشد مهندسی صنایع چند بخشی

منابع کنکور ارشد مهندسی صنایع چند بخشی

سلام
اگه پیدا کردین بذارین تو سایت...
با تشکر

بالا