مشاوره و مقایسه پیرامون زبان های برنامه نویسی

sahragol

عضو جدید
سلام برای #C می تونید از نرم افزار visual stdio استفاده کنید و اگر تازه می خواهید شروع کنید این نرم افزار را توصیه می کنم. چون نرم افزاری است قدرتمند و با امکانات وسیع تازه net. و java و... را هم پشتیبانی می کند و در درسها و پروژه هاتون هم خیلی به دردتون می خوره

فرزاد .

عضو جدید
بازم سلام،

کسی نبود برای برنامه نویسی تحت موبایل، چگونگی نوشتن و کامپایل اون و ... راهنمایی ام کنه؟ زبان برنامه نویسی اش برام مهم نیست. چگونگی آن و اجرای شبیه سازی اون روی pc و چگونگی اطلاعات گوشی ها را لطفاً راهنمایی نمایید...

در مورد symbian , java و طرز نوشتن و کامپایل اونها و ... استاندارهای موبایلها در این زبانهای برنامه نویسی و سیستم های عامل گوشی های موبایل و ...
گرافیک اونها و ...

ممنون.

مهرایران

عضو جدید
خواهش می کنم درباره برنامه نویسی راهنمایی ام کنین

خواهش می کنم درباره برنامه نویسی راهنمایی ام کنین

دوستان سلام من رشته آی تی هستم .ولی دوست دارم برنامه نویسی ام قوی بشه و تنها زبانی از برنامه نویسی بلدم پاسکال و سی++ هست اونم به صورت مبتدی میشه راهنمای ام کنین که چیکار کنم؟از چه کتابی یا زبانی شروع کنم ؟برنامه نویسی تحت وب کار کنم بهتر هست یا نه(با توجه به رشته ام)؟
ممنون میشم کامل راهنمای ام کنین;)

MaSoUd-5

عضو جدید
دوستان سلام من رشته آی تی هستم .ولی دوست دارم برنامه نویسی ام قوی بشه و تنها زبانی از برنامه نویسی بلدم پاسکال و سی++ هست اونم به صورت مبتدی میشه راهنمای ام کنین که چیکار کنم؟از چه کتابی یا زبانی شروع کنم ؟برنامه نویسی تحت وب کار کنم بهتر هست یا نه(با توجه به رشته ام)؟

خب اجازه هست من بگم؟

من با هیچ کدوم نمینویسم اما از هر کدوم یه ناخونک زدم همرو تا صفحه 50 کتاب میرفتم ول میکردم:D(اما هیچ وقت همچین کاری نکن چون هیچی یادت نمیمونه مثل من:smile:)

خب نظر میخوای دیگه نه؟

C++ رو که میگی بلدی بزن تو کار JAVA

برنامه نویسی وب رو هم حتما کار کن نظر منو میخوای به ترتیب اینارو یاد بگیر

HTML,JavaScript,CSS,PHP

بعدها هم اگه تونستی Perl رو کار کن چون روی سیستم عاملی مثل لینوکس خیلی به دردت خواهد خورد

دلیل این که گفتم جاوا رو یاد بگیر هم اینه که الان در حال حاضر محبوب ترین زبان در دنیاست
البته این دنیا که میگم منهای ایرانه چون تو ایران بیشتر C# کار میکنن

خود دانی اما یه برنامه نویس نمیگه چی یاد بگیرم میگه مبادا کسی بیشتر از من بلد باشه:(

dr.defacer

عضو جدید
سلام !!
شما مشخص نکردید می خواید تحت وب کار کنید یا تحت ویندوز !
اما برای تحت ویندوز بهتره یکی از زبان های .NET رو انتخاب کنید (VB یا C# ) . قدرت و کارایی این 2 دقیقا مثل هم هست ! بعد از یاد گیری یکی از این ها میتونید باهاشون تحت وب (ASP.NEt ) هم بنویسید ، اما اگر مستقیما می خواید تحت وب شروع کنید پیشنهاد من PHP است !
برنامه نویسی پشتکار و علاقه می خواد
سعی کن برای یاد گیری هم بری سراغ رفرنس های اصلی !! مثلا برای .net بهتره بری سراغ کتاب های خود مایکروسافت
موفق باشید

مهرایران

عضو جدید
ازهر دوی شما بسیار ممنونم ولی شما نظرات متفاوتی دادین من نمی دونم کدوم زبان را یاد بگیرم یا با توجه به رشته ام که ای تی هست و ارشد هم می خام یکی از گرایش های آی تی بخونم (انشاالله) تحت وب کار کنم یا تحت ویندوز که خیلی واسم مفید باشه و پشیمون نشم؟میشه با دلیل توضیح بدین؟
ممنون

dr.defacer

عضو جدید
سلام !
به نظر من شما باید هم تحت وب کا کنید هم تحت ویتدوز
برای اینکه بتونی با تحت وب کاز کنی بهتره PHP رو کار کنی تحت ویندوز هم C# ، الان همه جای جهان این 2 تا تو بورسن !
از همین الان شروع کنید !!!

مهرایران

عضو جدید
ممنون
ولی پی اچ پی واسه من که مبتدی هستم سنگین نیست؟
سی++ خیلی کم کار کردم میتونم سی شارپ کار کنم؟
اچ تی ام ال نخونم؟
میشه دلیل پیشنهاد هر کدوم از اینا را بگین؟
خیلی ممنون
آقا مسعود گفتن این کار را بکنم:

HTML,JavaScript,CSS,PHP

بعدها هم اگه تونستی Perl رو کار کن چون روی سیستم عاملی مثل لینوکس خیلی به دردت خواهد خورد

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون
ولی پی اچ پی واسه من که مبتدی هستم سنگین نیست؟
سی++ خیلی کم کار کردم میتونم سی شارپ کار کنم؟
اچ تی ام ال نخونم؟
میشه دلیل پیشنهاد هر کدوم از اینا را بگین؟
خیلی ممنون
آقا مسعود گفتن این کار را بکنم:

HTML,JavaScript,CSS,PHP

سلام.

اگه سی بلدی یعنی می تونی فکر برنامه نویسی داشته باشی.

پی اچ پی واست سنگین نیست. خیلی از سی راحت تره . من تجربه کردم.

موفق باشی

dr.defacer

عضو جدید
سلام ، PHP زبان ساده و فوق العاده قوی هست ، اینکه میگیم مثل c هست منظورمون اینه که SYNTAX مثل اون هست مثل ( if, for , ... ) ، واسه تحت وب میتونی راحت باهاش کا کنی
فقط یک نکته : php زبانی برای داینامیک کردن سایته و شما قبل از PHP باید HTML بلد باشید تا بتونید صفحتون رو طراحی کنید پس قبل از شروع PHP باید HTML یاد بگیرید !
HTML خیلی سادست ، سریع یاد می گیرید !
واسه بنامه نویسی تحت ویندوزم بهتره C# شروع کنید
موفق باشید !

MaSoUd-5

عضو جدید
این سایت یه رنکینگ داره برای سالهای 2009 و 2010

کد:
http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html

نظر من همون بالایی هاست

اما اگه تو شکی با توجه به نظری که دوستان دادند
همونطور که اون بالا گفتم C# تو ایران طرفدار بیشتر داره و پول بیشتری میشه باهاش در آورد

مهرایران

عضو جدید
این سایت یه رنکینگ داره برای سالهای 2009 و 2010

کد:
http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html

نظر من همون بالایی هاست

اما اگه تو شکی با توجه به نظری که دوستان دادند
همونطور که اون بالا گفتم C# تو ایران طرفدار بیشتر داره و پول بیشتری میشه باهاش در آورد
چرا نظرتان همون بالایی هست؟
ما که ایرانیم؟
این لینک واسه چی بود؟نمودارا که واسه چند سال دیگه قابل پیش بینی نیستن.
میشه دلیل بیارین؟
بسیار ممنون

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
حق با دوستان هست درمورد يادگيری جاوا. اما يه موضوع رو هم بايد در نظر گرفت. اونم پيچيده تر بودنش هست نسبت به دات نت و اينکه حرفه ای جاوا کار کمتره. اين موضوع خيلی مهمه به نظر من. لبته در مورد ويندوز و وب بودن تکليف رو با خودت مشخص کنی و اينکه میخوای چه کار انجام بدی. تو کارای پردازشی مثل بينایی، پردازش تصوير و گفتار و پروژه های دانشگاهی به اين شکل کسی از وب خيلی استفاده نميکنه چون محدودیت ايجاد ميکنه. توصيه من اينه که حتما فیلدت رو مشخص کن و از این شاخه به اون شاخه زیاد نپر تا توی یه مورد خیلی خوب باشی نه تو 10 مورد متوسط :smile:

موفق باشی

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام ... .

تحت ویندوز :
از نظر قدرت پر واضح است که تحت ویندوز زبان ++C فوق العاده است. البته نه این ++C ی که در دانشگاهها تدریس میشه . Visual C++ منظورم است. اما خوب پیچیدگی های خودش رو داره . مطمدن باشید که اگر در این زمینه حرفه ای بشید درآمد فوق العاده ای خواهید داشت . در ایران تعداد افراد متخصص در این زمنیه کم هستند.

در مورد زبان #C ؛ از نظر تجاری یک زبان موفق و کاراست . پیچیدگی های ++C را ندارد . از نظر ساختار شبیه جاوا و از نظر سینتکس شبیه ++C است. من این زبان را به VB.NET ترجیح می دهم .

تحت وب :
من آینده را از آن ASP.NET می دانم . ( کما اینکه به نظر من الان هم ASP.NET از PHP جلوتر است. )
ASP.NET = زبان C# یا VB.NET + مفاهیم کلاینت / سرور و کنترل های تحت وب.

بحث HTML - CSS هم که کاملا" جداست . این دو زبان طراحی سایت هستند

sarina_farzan

عضو جدید
سوال

سوال

می خوام کار برنامه نویسی با شبکه رو شروع کنم اما نمیدونم بازار کارش چه طوره کمکم میکنید

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
با تبریک پیشاپیش سال نو
کلا شبکه در استخدام ارزش بالایی داره . حالا برنامه نویسی شبکه جای خود رو داره . بهتره که آشنایی خوبی با شبکه داشته باشید و برنامه نویسی برای اون خیلی عالی میشه

مهرایران

عضو جدید
تصمیم گرفتن سخته چون می خوام هر زبان که انتخاب کردم همونو ادامه بدم و از این شاخه به اون شاخه نپرم.
ولی با توجه به حرف دوستان به نظرم اول html یاد بگیرم که مقدمه طراحی وب هست.
میشه زبان های تحت ویندوز و تحت وب را کامل معرفی کنین؟
ممنون

mike2

عضو جدید
شما اول C# رو خوب یاد بگیر ( که این شامل یاد گرفتن برنامه نویسی شی گرا و مفاهیم اون + آشنایی با Net FrameWork هم میشه) همزمان می تونی HTML و مبانی طراحی وب رو هم یاد بگیری چون اصلا سنگین نیست.

بعدش می تونی تصمیم بگیری که می خوای ویندوز کار کنی یا وب. Asp.net یا Windows Form برایه هردو یادگیری سی شارپ و فریم ورک ضروریه

efhc

عضو
ازهر دوی شما بسیار ممنونم ولی شما نظرات متفاوتی دادین من نمی دونم کدوم زبان را یاد بگیرم یا با توجه به رشته ام که ای تی هست و ارشد هم می خام یکی از گرایش های آی تی بخونم (انشاالله) تحت وب کار کنم یا تحت ویندوز که خیلی واسم مفید باشه و پشیمون نشم؟میشه با دلیل توضیح بدین؟
ممنون

سلام ;);););)

اگه از من می شنوی برو جاوا رو یاد بگیر که هم تحت وبه و هم تحت ویندوز.
نمیخوام اغراق کنم ولی فعلا اولین زبان از لحاظ رتبه در دنیا جاواست. ;)

آگرونومیست

عضو جدید
سوال؟

سوال؟

با سلام به همه شما مهندسای عزیز کامپیوتر:D
من رشته ام کامپیوتر نیست ولی عاشق برنامه نویسی هستم (البته با اجازه همه شما سروران گرانقدر) میخواستم بدونم میشه یه کوچولو برنامه نویسی یاد بگیرم ؟ و به نظر شما ها چه زبانی برای برنامه نویسی از همه راحت تره واسه من که چیزی نمی دونم.؟ یکی از دوستان من که اونم چیزی نمی دونه میگفت که اول باید پایه و اساسشو که فلو چارت و الگوریتم هستش یاد بگیرم اگه میشه در مورد اینم یه توضیح بدین برام
متشکرم.

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به همه شما مهندسای عزیز کامپیوتر:D
من رشته ام کامپیوتر نیست ولی عاشق برنامه نویسی هستم (البته با اجازه همه شما سروران گرانقدر) میخواستم بدونم میشه یه کوچولو برنامه نویسی یاد بگیرم ؟ و به نظر شما ها چه زبانی برای برنامه نویسی از همه راحت تره واسه من که چیزی نمی دونم.؟ یکی از دوستان من که اونم چیزی نمی دونه میگفت که اول باید پایه و اساسشو که فلو چارت و الگوریتم هستش یاد بگیرم اگه میشه در مورد اینم یه توضیح بدین برام
متشکرم.

سلام... خیلی عالیه که شما علاقه مند شدین//

حق با دوستانتونه ...البته فلوچارت و الگوریتم فقط واسه درک بهتر شما ست از برنامه نویسی..

من بهتون پیشنهاد می کنم برنامه نویسی ++c رو شروع کنید... وقتی منطق برنامه نویسی واستون جا افتاد اونوقت با هر زبانی می تونین برنامه بنویسین و فقط دستورات تغییر می کنه..

پایدار باشید...

رشته شما هم خیلی رشته دوستداشتنیه است.:gol:

آگرونومیست

عضو جدید
با تشکر از شما اگه جسارت نباشه میشه یه کتاب یا منبعی که ساده هم باشه بهم معرفی کنید؟(همون الگوریتم وفلوچارت) و از نظر لطفتون در مورد رشته ام هم تشکر میکنم ولی من از وقتی که کامپیوتر رو شناختم (حدود 15 سال پیش عاشق اون بودم ولی متاسفانه نتونستم وارد این رشته بشم ولی الان تو رشته خودم ارتباط تنگاتنگی با کامپوتر برقرار کرده ام و کشاورزی رو بسوی انفورماتیک دارم پیش می برم با وجودی که خیلی سخت هستش ولی دلم میخواد تو برنامه نویسی به جایی برسم که بتونم نرم افزار های تخصصی کشاورزی رو بنویسم حالا امیدوارم که بتونم از پس این خواسته ام بر بیام و محققش کنم.
ببخشید پر حرفی کردم.

آگرونومیست

عضو جدید
با تشکر از شما اگه جسارت نباشه میشه یه کتاب یا منبعی که ساده هم باشه بهم معرفی کنید؟(همون الگوریتم وفلوچارت) و از نظر لطفتون در مورد رشته ام هم تشکر میکنم ولی من از وقتی که کامپیوتر رو شناختم (حدود 15 سال پیش عاشق اون بودم ولی متاسفانه نتونستم وارد این رشته بشم ولی الان تو رشته خودم ارتباط تنگاتنگی با کامپوتر برقرار کرده ام و کشاورزی رو بسوی انفورماتیک دارم پیش می برم با وجودی که خیلی سخت هستش ولی دلم میخواد تو برنامه نویسی به جایی برسم که بتونم نرم افزار های تخصصی کشاورزی رو بنویسم حالا امیدوارم که بتونم از پس این خواسته ام بر بیام و محققش کنم.
ببخشید پر حرفی کردم.

piton

عضو جدید
دوست عزیز راحت ترین c خالی هست اون رو یاد بگیرین من قول میدم پاه تمام زبان هاتون میشه
برو توی سایت ای لرنینگ پر مقاله هست
اگه خواستی واقعا یاد بگیری خیلی راحت یاد میگیری

!AnGel!

عضو جدید
کاربر ممتاز
شروع برنامه نویسی به زبان پاسکال

شروع برنامه نویسی به زبان پاسکال

باسلام من عضوجدید این سایت هستم میشه درمورد نحوه ی برنامه نویسی پاسکال منو راهنمایی کنید.:cry:

M N

عضو جدید
باسلام من عضوجدید این سایت هستم میشه درمورد نحوه ی برنامه نویسی پاسکال منو راهنمایی کنید.:cry:

سلام
این یه فایل pdf برای آموزش پاسکال و نحوه برنامه نویسی با این زبان است ، امیدوارم به دردت بخوره :smile:

پیوست ها

• Pascal.pdf
    193.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0