مشاوره و مقایسه پیرامون زبان های برنامه نویسی

delaram_aramdel

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
میخواستم بدون تفاوت زبان برنامه نویسیprologبا زبانهای دیگه چیه ؟ اگه سایتی میشناسید یا مطلبی دارید که به درد میخوره لطفا اینجا بزارید:)

RIG

متخصص C#.net
سلام دوستان عزیز
میخواستم بدون تفاوت زبان برنامه نویسیprologبا زبانهای دیگه چیه ؟ اگه سایتی میشناسید یا مطلبی دارید که به درد میخوره لطفا اینجا بزارید:)
زبان prolog و clips و lisp و ... مخصوص کار با هوش مصنوعی هستن!
یکسری دستورات خودش داره که شما میتونی با یکسری if سعی کنید باهاش به صورت یک سیستم هوشمند کار یا تولید کنید!
اما مابقی زیان ها بیشتر تو یکسری ساخت نرم افزار ها کارکرد دارن و مخصوص هوش مصنوعی نیستن به نوعی!

moh3n_s

عضو جدید
دوستان من رشته م مهندسی برقه با زبان c++ و زبان متلب در حد مقدماتی آشنایی دارم میخوام بدونم اگه من بخوام یه نرم افزار طراحی کنم برای کارم بصورت حرفه ای باید چیکار کنم از کجا شروع کنم لازم به ذکه نیاید بگید رشته شما برقه کار شما نیست من گفتم آشنایی دارم با برنامه نویسی میخوام یه نرم افزار محاسباتی طراحی کنم ازتون کمک میخوام بهم بگید باید از چه زبان هایی شروع کنم ؟ نرم افزار خاصی هست برای طراحی نرم افزار های تحت ویندوز چه جوریه کلا

عشق کامپیوتر

اخراجی موقت
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله عشق کامپیوتر http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
اینجا فکرکنم بهتر به جواب برسم
حال برای اینکه بعدا" بخام asp بخونم بهتره c بخونم یا c ++ یا csharp??
ثانیا" بازار کار کدوم یک بهتره؟؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله عشق کامپیوتر http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
c , c++ هم دات نت هستند یا فقط سی شارپ دات نت هست؟؟
کدوم کاربرد بیشتری داره؟؟

با تشکر

CPlus

عضو جدید
اینجا فکرکنم بهتر به جواب برسم
حال برای اینکه بعدا" بخام asp بخونم بهتره c بخونم یا c ++ یا csharp??
ثانیا" بازار کار کدوم یک بهتره؟

c , c++ هم دات نت هستند یا فقط سی شارپ دات نت هست؟؟
کدوم کاربرد بیشتری داره؟؟

با تشکر

اگه میخواین پول در بیارین C# رو ادامه بدین ، و اینکه C# در ادامه راهتون که به Asp.net ختم میشه بدردتون میخوره
هر چیزی رو بلد باشید بازار کار داره ، اما خب C# بیشتر استفاده میشه و پول درآوردن از C++ سخت تر و مستلزم سواد بالایی هست

C# تحت چارچوب .net هست

در مورد کاربرد هم بستگی داره به هدفتون ، اگه هدف برنامه هایی مثل انبارداری و آژانس و دیگر برنامه های مدیریتی متداول باشه که امروزه دیده میشه c# بیشتر بدرد میخوره

moh3n_s

عضو جدید
دوستان من رشته م مهندسی برقه با زبان c++ و زبان متلب در حد مقدماتی آشنایی دارم میخوام بدونم اگه من بخوام یه نرم افزار طراحی کنم برای کارم بصورت حرفه ای باید چیکار کنم از کجا شروع کنم لازم به ذکه نیاید بگید رشته شما برقه کار شما نیست من گفتم آشنایی دارم با برنامه نویسی میخوام یه نرم افزار محاسباتی طراحی کنم ازتون کمک میخوام بهم بگید باید از چه زبان هایی شروع کنم ؟ نرم افزار خاصی هست برای طراحی نرم افزار های تحت ویندوز چه جوریه

moh3n_s

عضو جدید
ببخشید یه برنامه نویس توی این سایت پیدا نشد جواب ما رو بده ؟؟؟

عشق کامپیوتر

اخراجی موقت
دوستان من رشته م مهندسی برقه با زبان c++ و زبان متلب در حد مقدماتی آشنایی دارم میخوام بدونم اگه من بخوام یه نرم افزار طراحی کنم برای کارم بصورت حرفه ای باید چیکار کنم از کجا شروع کنم لازم به ذکه نیاید بگید رشته شما برقه کار شما نیست من گفتم آشنایی دارم با برنامه نویسی میخوام یه نرم افزار محاسباتی طراحی کنم ازتون کمک میخوام بهم بگید باید از چه زبان هایی شروع کنم ؟ نرم افزار خاصی هست برای طراحی نرم افزار های تحت ویندوز چه جوریه
باید برنامه نویس بشی:)
رشته شما برقه کار شما نیست;)
میتونید یه زبان برنامه نویسی رو انتخاب کنید و شروع به یادگیری کنید سی شارپ زبان خوبیه برای این کار

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
سلام.
هر رشته ی خوبی دارید و هم ابزار قدرتمند دارید.
با C++ و متلب هر کاری میتونید انجام بدید خصوصا نرم افزار های محاسباتی.
البته اگه C++/QT رو یاد بگیرید تا حد بسیار زیادی کارتون راحت و خروجی کارتون حرفه ای میشه.

nobody2000

عضو جدید
راهنمایی حرفه ای

راهنمایی حرفه ای

با سلام خدمت شما استادان گرامی

من هم مثل خیلی دیگه از دوستان به برنامه نویسی علاقه دارم ولی کمی در شروع راه سردرگم هستم و نیاز دارم با کمک شما استادان عزیز جوابهایی برای سوالاتم پیدا کنم .قبلا روی اینترنت تا حدود زیادی سرچ کردم و تاپیکهای زیادی هم مطالعه کردم ولی به دلیل غیر یکسان بودن جوابها بیشتر سردرگم شدم .

خودم تصمیم دارم از VB 6 و VB.net شروع کنم و پس از اون برم سراغ C#‎.Net و سپس Java و ++C البته دلم میخواد یک زبان اسکریپت نویسی مثل Phyton و یا Perl هم یاد بگیرم .در زمینه برنامه نویسی تحت وب هم میخوام غیر از APS.Net (در زمان یادگیری VB.net و C#‎.Net انشاالله اون هم یاد بگیرم) به سراغ PHP هم برم .به عنوان دیتابیس هم قبلا به MS SQL کار کردم ولی میخوام کلا SQL هم کار کنم که بتونم مثلا با بانک های دیگه مثل Mysql و Oracle و .... هم کار کنم .

حالا بریم سراغ سوالات و مواردی که برام دو راهی پیش آمده : (اگر امکان داره کمی وقت بزارید و به سوالات بطور کامل پاسخ دهید)

1- آیا برای شروع باید از VB 6 و VB.net شروع کنم و یا زبانی مثل Phyton ? در ایران به من معمولا میگند از VB 6 و VB.net شروع کنم (VB6 را الان دیگه کمتر میگند ولی استادی داشتم که میگفت برای درک مفاهیم پایه از VB6 شروع کنم و یه 3 ماهی پیششون VB6 کار کردم (تقریبا 1 2 سال پیش) البته الان زیاد یادم نیست ولی من جزوه نویس خوبی هستم و اگر شروع کنم به خواندن اون جزوه هام اون مطالب را یاد میکیرم در مورد VB.Net هم فکر کنم سال 2003 2004 یه دوره VB.Net 2003 و MS SQL 2000 رو گذرونده بودم اونم جزوه هاش هست البته اون کلاسش عمومی بود و در فهم یه سری مسائل مثل آرایه ها و ... مشکل داشتم که در دوره VB 6 بعد ها یادمه حل شده بود - برای انتقال از VB6 به VB.Net و یا شروع VB.Net جزوه خوبی هست فقط میترسم الان که VB.Net 2012 آمده خیلی فرق کرده باشه و ... )

در خارج ایران که نگاه میکنم معمولا در دانشگاه ها برای شروع در اکثر موارد از زبان Phyton شروع میکنند .(چرا ؟؟؟) - بنظر شما من از کدام شروع کنم ؟(البته کمی پیش زمینه در VB دارم و برام راحت تر هست چون محیط گرافیکی داره ولی میترسم تنبلم کنه و در یادگیری زبانهایی که محیطشون مثل دات نت گرافیکی و آسان نیست دچار مشکل بشم.)

2- بعد از زبان اون ترتیب یادگیری زباد دوم چگونه هست ؟ مثلا اول باید ++C را شروع کنم و یا Java و یا C#‎.Net ؟؟ در بعضی موارد میگند اول Java چون آسون تر از ++C هست و در بعضی جاهای دیگه میگند اول ++C چون Java رو هم شامل میشه و در حقیقت تا حدی زبان Java برگرفته از ++C هست .

3- برای یادگیری C#‎.Net باید اول از ++C شروع کنم و یا بعد از VB.Net میتونم مستقیم برم سراغ C#‎.Net ؟

سوال بسیار مهم :

4- چه زمانی باید برم سراغ مطالعه کتابهایی در مورد الگوریتم - فبوچارت و چه زمانی برم سراغ کتابهایی در مورد ساختمان داده و ..... از یه طرف میخونم که میگند برای کار اصولی باید از اول مثلا الگوریتم - فبوچارت را دانست و از طرفی وقتی میرم سراغ کتابهاشون میبینم خودش یه دنیا مطلب داره .آیا دانستن دانش ابتدایی در این مورد در اول کار کافیه یا مثلا باید حتما اول یکی دو تا کتاب الگوریتم - فبوچارت را بخونم ؟ چه زمانی باید شروع به خواندن در مورد ساختمان داده ها و .... بکنم ؟؟

آخرین ویرایش:

hanane1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من تو برنامه نویسی ماکروها به زبان اسمبلی مشکل دارم:(
ممنون میشم یه کتاب معرفی کنید که ساده توضییح داده باشه

amir.pc

عضو جدید
سلام دوستان من دانشجوی ترم یک مهندسی نرم افزار هستم میخواستم بدونم میشه روی برنامه نویسی تحت وب به عنوان شغل اولم حساب کنم یا اگر به سمت شبکه برم و وقتمو برای شبکه بگذارم بهتره؟

poker1

عضو جدید
من میخوام تازه برنامه نویسی شروع کنم و هیچی حالیم نیست سنم پایینه و هنوز وارد رشته برنامه نویسی نشدم
بنظر شما من از چه برنامه هایی شروع کنم؟
زبان اسکریپت
برنامه نویسی تحت وب
PHP
...
لطفا در هر زمینه ای باشه
ممنون

sahar-morid

عضو جدید
سلام دوستان
ممنون از نظراتتون//
من یه مدته که برنامه نویسی صفحات وب رو شروع کردم ولی مطمئن نیستم که میخوام تو این زمینه کار کنم یا شاخه های دیگه برنامه نویسی رو انتخاب کنم..لطفا منو راهنمایی کنید...در ضمن بازارکار و پیشرفت هم واسم خیلی مهمه...
ممنونم

rezam10

عضو جدید
سلام دوستان من دانشجوی ترم یک مهندسی نرم افزار هستم میخواستم بدونم میشه روی برنامه نویسی تحت وب به عنوان شغل اولم حساب کنم یا اگر به سمت شبکه برم و وقتمو برای شبکه بگذارم بهتره؟

سلام نیگا کن دوتاشون بازار کار خیلی خوبی دارن و هر کدوم به تنهایی میتونن به عنوان شغل اولت حساب بشن ولی اگه تو یه برنامه نویس تحت وب باشی 90 درصد فرصت های شغلیت تو بازار آزاد هست
حالا تو باید ببینی به کدومش علاقه داره و تو اون متخصص کامل بشی ولی این دلیلی نداره که اون را فراموش کنی
چون تو ایران و اونم به عنوان یه مهندس کامپیوتر باید همه چیز دون باشی تا بتونی آینده خیلی خوبی برای خودت درست کنی

راستی شبکه خیلی خیلی وقت گیر تر هست نسبت به برنامه نویسی ولی بازار کار آیندش (به نظر میاد) که خیلی بیشتر باشه

آخرین ویرایش:

rezam10

عضو جدید
من میخوام تازه برنامه نویسی شروع کنم و هیچی حالیم نیست سنم پایینه و هنوز وارد رشته برنامه نویسی نشدم
بنظر شما من از چه برنامه هایی شروع کنم؟
زبان اسکریپت
برنامه نویسی تحت وب
PHP
...
لطفا در هر زمینه ای باشه
ممنون

سلام دوست عزیز این خیلی خوبه که شما ار سن پایین برای یاد گیری برنامه نویسی اقدام کردی و لــــــی به نظر من اگه وقتت رو بذاری رو یادگیری اصولی برنامه نویسی خیلی بهتره من به شخصه بهت پیشنهاد می کنم که اول از هر چیزی زبان سی رو یاد بگیر .چون این بهت کمک می کنه که با اصول کد نویسی آشنا بشی و بفهمی که آیا واقعا به کدنویسی علاقه مند هستی یا نه؟
بعئش میتونی به ترتیب بری سراغ سی پلاس پلاس -سی شارپ و ای اس پی و پایگاه داده
البته اگه فقط دلت میخواد طراح وب بشی راه های خیلی آسان تری مثله مدیریت محتوا ها (جوملا-وردپرس و ...) همچین ترفندهایی مثله طراحی سایت با فتوشاپ و فلش هست که نیازی نداره کلی وقت و انرژی برای یادگیریشون بذاری

rezam10

عضو جدید
جواب سوال

جواب سوال

سلام دوستان
ممنون از نظراتتون//
من یه مدته که برنامه نویسی صفحات وب رو شروع کردم ولی مطمئن نیستم که میخوام تو این زمینه کار کنم یا شاخه های دیگه برنامه نویسی رو انتخاب کنم..لطفا منو راهنمایی کنید...در ضمن بازارکار و پیشرفت هم واسم خیلی مهمه...
ممنونم

سلام دوست عزیز برای اینکه ببینی به شاخه های مختلف برنامه نویسی علاقه مند هستی صرفا نیازمند این هست که یه مقداری ازشون بدونی
مثلا شما میتونین بعد از یادگیری طراحی صفحات وب یه دو-سه تا پروژه بردارین ببینین واقعا دوست دارین ادامه بدین یا نه؟

برای یادگیری اصولی تر هم میتونین از زبان سی پلاس پلاس شروع کنین خیلی میتونه کمکتون کنه

rezam10

عضو جدید

سلام دوست عزیز

برای برنامه نویسی تحت ویندوز میتونین از همین c++ که خوندین استفاده کنین ولی نه در حد مقدماتی . اگه برای طراحی برناه تون وقت مناسب دارین پیشنهاد میکنم که وقت برای یادگیری سی پلاس پلاس یا سی شارپ به صورت حرفه ای کنین و در کنارشم یکی از پایگاه داده ها رو هم یادبگیرین ولی اگه وقت ندارین و برنامه مد نظرتون برای چیزایی مثله پروژتون هست میتونین با پرداخت پول به یکی از این شرکت ها کارتون را انجام میدن
موفق باشین

rezam10

عضو جدید
با سلام خدمت شما استادان گرامی

من هم مثل خیلی دیگه از دوستان به برنامه نویسی علاقه دارم ولی کمی در شروع راه سردرگم هستم و نیاز دارم با کمک شما استادان عزیز جوابهایی برای سوالاتم پیدا کنم .قبلا روی اینترنت تا حدود زیادی سرچ کردم و تاپیکهای زیادی هم مطالعه کردم ولی به دلیل غیر یکسان بودن جوابها بیشتر سردرگم شدم .

خودم تصمیم دارم از VB 6 و VB.net شروع کنم و پس از اون برم سراغ C#‎.Net و سپس Java و ++C البته دلم میخواد یک زبان اسکریپت نویسی مثل Phyton و یا Perl هم یاد بگیرم .در زمینه برنامه نویسی تحت وب هم میخوام غیر از APS.Net (در زمان یادگیری VB.net و C#‎.Net انشاالله اون هم یاد بگیرم) به سراغ PHP هم برم .به عنوان دیتابیس هم قبلا به MS SQL کار کردم ولی میخوام کلا SQL هم کار کنم که بتونم مثلا با بانک های دیگه مثل Mysql و Oracle و .... هم کار کنم .

حالا بریم سراغ سوالات و مواردی که برام دو راهی پیش آمده : (اگر امکان داره کمی وقت بزارید و به سوالات بطور کامل پاسخ دهید)

1- آیا برای شروع باید از VB 6 و VB.net شروع کنم و یا زبانی مثل Phyton ? در ایران به من معمولا میگند از VB 6 و VB.net شروع کنم (VB6 را الان دیگه کمتر میگند ولی استادی داشتم که میگفت برای درک مفاهیم پایه از VB6 شروع کنم و یه 3 ماهی پیششون VB6 کار کردم (تقریبا 1 2 سال پیش) البته الان زیاد یادم نیست ولی من جزوه نویس خوبی هستم و اگر شروع کنم به خواندن اون جزوه هام اون مطالب را یاد میکیرم در مورد VB.Net هم فکر کنم سال 2003 2004 یه دوره VB.Net 2003 و MS SQL 2000 رو گذرونده بودم اونم جزوه هاش هست البته اون کلاسش عمومی بود و در فهم یه سری مسائل مثل آرایه ها و ... مشکل داشتم که در دوره VB 6 بعد ها یادمه حل شده بود - برای انتقال از VB6 به VB.Net و یا شروع VB.Net جزوه خوبی هست فقط میترسم الان که VB.Net 2012 آمده خیلی فرق کرده باشه و ... )

در خارج ایران که نگاه میکنم معمولا در دانشگاه ها برای شروع در اکثر موارد از زبان Phyton شروع میکنند .(چرا ؟؟؟) - بنظر شما من از کدام شروع کنم ؟(البته کمی پیش زمینه در VB دارم و برام راحت تر هست چون محیط گرافیکی داره ولی میترسم تنبلم کنه و در یادگیری زبانهایی که محیطشون مثل دات نت گرافیکی و آسان نیست دچار مشکل بشم.)

2- بعد از زبان اون ترتیب یادگیری زباد دوم چگونه هست ؟ مثلا اول باید ++C را شروع کنم و یا Java و یا C#‎.Net ؟؟ در بعضی موارد میگند اول Java چون آسون تر از ++C هست و در بعضی جاهای دیگه میگند اول ++C چون Java رو هم شامل میشه و در حقیقت تا حدی زبان Java برگرفته از ++C هست .

3- برای یادگیری C#‎.Net باید اول از ++C شروع کنم و یا بعد از VB.Net میتونم مستقیم برم سراغ C#‎.Net ؟

سوال بسیار مهم :

4- چه زمانی باید برم سراغ مطالعه کتابهایی در مورد الگوریتم - فبوچارت و چه زمانی برم سراغ کتابهایی در مورد ساختمان داده و ..... از یه طرف میخونم که میگند برای کار اصولی باید از اول مثلا الگوریتم - فبوچارت را دانست و از طرفی وقتی میرم سراغ کتابهاشون میبینم خودش یه دنیا مطلب داره .آیا دانستن دانش ابتدایی در این مورد در اول کار کافیه یا مثلا باید حتما اول یکی دو تا کتاب الگوریتم - فبوچارت را بخونم ؟ چه زمانی باید شروع به خواندن در مورد ساختمان داده ها و .... بکنم ؟؟

سلام دوست عزیز
اول از همه جواب سوال آخرتون
اینکه میگن برای کار اصولی برین سراغ الگوریتم صرفا برای اینکه بتونین دید خیلی بهتری نسبت به حل مسئله پیدا کنین اگه میتونین بخونین که چه بهتر و اگر هم نمیتونین بخونین مشکل خاصی نداره
ساختمان داده خیلی مهمه ولی شما اول باید یه زبان مد نظرتون را یاد بگیرین کم کم میرسین به مسائلی که نیاز به کار حرفه ای با داده ها داره و خودتون می فهمین که نیاز به این مسائل است.

حالا جواب سوال اولتون اینکه فرقی نمی کنه از چه زبانی شروع کنین شما فقط کافی که یک زبان رو خوب و درست یاد بگیرین و یادگیری بقیه زبان ها اصلا مشکلی نداره (چون همشون به هم ربط دارن)
من پیشنهادم اینه که از vb.net شروع کنین و از ویژوال بودنش نترسین چون c#,net هم ویژوال هست و هر در از زبان های خوب و بسیار کاربردی هستن (که به نظر من c# خیلی بهتر ه :دی اصلن تا سی شارپ هست به زبان های دیگه نیازی نیست :)))))))))

حتما نیازی نیست که همه زبان ها رو یادبگیرین تا یه برنامه نویس فوق العاده بشین همین سی شارپ اینقدر عظمت داره که هر چی که داخلش وارد میشین باز هم میبینین چیزی کم دارین

به نظر من شما این روال را برای یه برنامه نویس شدن قوی انتخاب کنین

اول سی پلاس پلاس بعدش سی شارپ بعدش جاوا البته مباحث انتخاب با یکی از پایگاه داده ها که جای خودش را داره ;)

موفق و سربلند باشین

rezam10

عضو جدید
سلام
من تو برنامه نویسی ماکروها به زبان اسمبلی مشکل دارم:(
ممنون میشم یه کتاب معرفی کنید که ساده توضییح داده باشه

سلام من خودم به شخصه نمیدونم ولی حالا شما به این دوتا جزوه یه نگاه بندازین ببینین به دردتون میخوره یا نه

http://www.shahroodut.ac.ir/fa/download.php?id=1111118617

http://eng.uok.ac.ir/mohammadi/UOK/courses/machineLanguage/Total Slides.ppt

rezam10

عضو جدید
اگه میخواین پول در بیارین C# رو ادامه بدین ، و اینکه C# در ادامه راهتون که به Asp.net ختم میشه بدردتون میخوره
هر چیزی رو بلد باشید بازار کار داره ، اما خب C# بیشتر استفاده میشه و پول درآوردن از C++ سخت تر و مستلزم سواد بالایی هست

C# تحت چارچوب .net هست

در مورد کاربرد هم بستگی داره به هدفتون ، اگه هدف برنامه هایی مثل انبارداری و آژانس و دیگر برنامه های مدیریتی متداول باشه که امروزه دیده میشه c# بیشتر بدرد میخوره

دوستمون جوابتون را به خوبی دادین من فقط یه توضیح کوچیک دیگه بدم که باید بدونین که هرچقدر هم سی پلاس پلاس رو بخونین ضرر نمی کنین و بعدش که سطح خودتون را ارتقاع میخواین بدین و برین سی شارپ بخونین خیلی کارتون راحت میشه

eng_majid

عضو جدید
کسب درآمد

کسب درآمد

با سلام خدمت دوستان
من با جاوا و سی شارپ برنامه مینویسم
البته تخصص اصلیم جاوا هستش و بسته به نیازم از سی شارپ هم استفاده میکنم.
تا حالا پروژه هایی زیادی انجام دادم که بیشتر در زمینه های پروژه های دانشجویی بودن.
بنظر شما من چطوری میتونم بیزینسم رو گسترش بدم و درآمد بیشتری از برنامه نویسی کسب کنم؟؟؟
ممنوم میشم اگه راهنمایی کنید؟؟؟
با تشکر

پ.ن: باید شرایط رو در نظر گرفت که من تو یه شهر کوچک درس میخونم و بدتر اینکه محل زندگیم یه شهرستان دورافتادس که از امکانات شهرهای بزرگ برای کارهای کامپیوتری برخوردار نیستم.

rezazd

عضو جدید
سلام
مهم ترین چیز اینه که بیتونی مسئله رو با سرعت و هزینه کم حل کنی
من دلفی استفاده میکنم چون سریع کوچک و کم باگ است اما جاوا بخاطز این که پلت فرم های بیشتری رو پوشش میده بهتره از گوشی های موبایل تا سویچ های بانکی سی شارپ بیشتر تحت ویندوز هستش اول باید بازار هدف رو انتخاب کنی مثلا وب و ویندوز سی شارپ ، اپلی کیشن دلفی اسمارت دیوایس ها جاوا سی ++ میکرو کنترولر اسمبلی و سی و همین طور ....

hoseng

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت دوستان
من با جاوا و سی شارپ برنامه مینویسم
البته تخصص اصلیم جاوا هستش و بسته به نیازم از سی شارپ هم استفاده میکنم.
تا حالا پروژه هایی زیادی انجام دادم که بیشتر در زمینه های پروژه های دانشجویی بودن.
بنظر شما من چطوری میتونم بیزینسم رو گسترش بدم و درآمد بیشتری از برنامه نویسی کسب کنم؟؟؟
ممنوم میشم اگه راهنمایی کنید؟؟؟
با تشکر

پ.ن: باید شرایط رو در نظر گرفت که من تو یه شهر کوچک درس میخونم و بدتر اینکه محل زندگیم یه شهرستان دورافتادس که از امکانات شهرهای بزرگ برای کارهای کامپیوتری برخوردار نیستم.
سلام دوست عزیز من خودم تا حدودی C# بلدم اما اصلا علاقه ای بهش ندارم ولی جاوا رو خیلی دوس دارم اما وقت نمیکنم بیام سمتش البته الان اگه بخوام بیام سمت اپلیکیشن های تحت سیستم عامل میرم سراغ python

اما بریم سر اصل مطلب : نظر من اینه که برنامه نویسی اندروید رو حالا یا باکمک سی شارپ و یا جاوا یاد بگیر بعدش با استفاده از ایده و فکر خلاق خودت یه سری برنامه کاربردی جذاب بنویس و در آخر اون رو تو سایت بازار آپلود کن

شما یه قیمت کمی مثلا در حد 1000 یا 2000 یا ... تومن برای نرم افزارت در نظر می گیری. یه عدع میان اون نرم افزار رو میخرن و دانلود می کنن و از هر نفر یه درصد کمی رو سایت بر میداره و بیشترش به شما میرسه
میشه یه سرمایه گذاری مطمئن

فرض کن یه نرم افزار میذاری به قیمت 1000 تومن اونوقت 1000 نفر دانلود کنن => پولش میشه 1000000 تومن که یه درصدی واسه سایته و بیشترش واسه تو

csvb

عضو جدید
احتمالا خیلی از شماها با پروژه‌ی آموزش برنامهنویسی بدون ترس خانم بیات آشنایی دارید. اجازه بدید اول برای اونایی‌که هنوز این واژه‌ به گوششون نخورده یه توضیحی بدم و بعد یک خبر خوب برای همه‌ی شما دارم...
خانم زهرا بیات که از‌ ‌استادان خوشنام برنامه‌نویسیه بعد از حادثه غم انگیز تصادف استادش جناب آقای مسعود شکری پور‌، تصمیم به نوشتن کتابی رایگان‌، برای شادی روح استاد گرفت.
بعد از اولین روز انتشار کتاب، موجی از ایمیل‌ها و پیامک‌ها به سوی ما روانه شد، که نشان دهنده نیاز شدید برنامه‌نویسان به یک محتوای آموزشی خوببود تا بتواند برنامه نویس را به صورت قدم به قدم و از ابتدا تا انتها راهنمایی کند.
این بود که من و همسرم خانم بیات، تصمیم گرفتیم کتاب هایی را به صورت EBook بنویسیم. تا بتوانیم بخشی از کمبود‌هایی که در کتاب‌های فعلی بازار وجود دارند را برطرف کنیم.
آموزش برنامه نویسی بدون ترس یک پروژه بزرگه که هدف اصلی اون آموزش قدم به قدم برنامه نویسی به همه افراده ( بدون محدودیت سنی یا سطح سواد)...
در این پروژه، که گام اول اون با سلسله کتاب هایی تحت عنوان آموزش برنامه‌نویسی به بچه هاآغاز می‌شه، قصد داریم به آموزش صفر تا صد برنامه‌نویسی بپردازیم. بطوریکه، هر کس با هرسنی یا هر سطح سوادی و بدون نیاز به گذراندن هیچگونه پیش نیازی بتونه برنامه نویسی رو یاد بگیره.
بعضی ها می پرسند چرا باید همه برنامه نویسی را یاد بگیرند؟؟
من در پاسخ به اونا می‌گم، جدای از بحث درآمدی‌ و نیاز بالای کشور و جهان به این حرفه‌، کامپیوتر تبدیل به یک ابزار همه گیر و عمومی شده و برای پی بردن به همه امکانات کامپیوتر، لازمه که حداقل یک زبان برنامه نویسی رو یاد بگیریم.
همسرم خانم زهرا بیات، اعتقاد داره که برای یاد‌گیری کامپیوتر احتیاجی به زحمت زیاد نیست. و باید محیط آموزشی مثل شنیدن یک موسیقی دلنواز باشه، که بی اراده جملات به کار رفته در اون آهنگ، در ذهن ما نقش می بنده بدون اینکه تلاش زیادی انجام داده باشیم. و همچنین مساله آموزش کامپیوتر باید همه گیر باشه، و همه‌ی مردم با میل و علاقه و بدون ترس وارد این حوزه بشن.(درست مثل آهنگ هایی که نوای اون در هر خانه یا اتومبیلی به گوش می رسه!!)،
و باید یاد گیری ثمره بخش و منجر به کسب درآمد بشه.
خیلی از آموزش ها ، این موضوع رو وظیفه خودشون نمی دونن، اما در این کتاب ها ما سعی داریم تا آخر(یعنی ورود به بازار کار برنامه نویسی) در کنار خوانندگان کتاب هامون باشیم. به همین دلیل موضوعات کتاب های ما به همین موضوعات مبتدی ختم نمی شه.
ما قصد داریم در کتاب های بعدی در مورد احتیاجات روز برنامه نویسی نظیر برنامه نویسی چند لایه توسط Entity FrameWork، برنامه نویسی سرویس گرا به و‌سیله فریم ورک قدرتمند مایکروسافت یعنی WCF، و ده ها موضوع دیگر، کتاب الکترنیکی بنویسیم و در اختیار خوانندگان کتاب هامون قرار بدیم. تا نیاز اونارو برای ورود به بازار کار به صورت کلی برطرف کنیم.
در بین انتشار یک کتاب تا کتاب بعدی ممکنه کتاب های کوچکی که سعی در پاسخ دادن به بعضی از سوال های خوانندگان کتاب داره تهیه کنیم و در اختیار شما قرار بدیم. و اما خبر خوب اینه که کتاب
C++ بهتر است یا C# دیروز در سایت کتاب سبز قرار داده شد، علاقه مندان می تونن دانلود کنن و از خوندن اون لذت ببرن(بعد از مطالعه نظر یادتون نره !!)
من فهرست و پیشگفتار کتاب رو اینجا میزارم ، اگه دوست داشتید ادامه کتاب رو بخونید حتماً به سایت کتاب سبز رجوع کنید
موفق باشید

فهرست

تقدیم به:
پیشگفتار
فصل اول : شروع با C++ یا C# ؟
برای شروع برنامهنویسی از کجا شروع کنم؟
C# سریع تر است یا C++ ؟
دات‌‌نت چیست؟
کتابخانه‌ی کلاسهای داتنت چیست؟CLR چیست ؟فصل دوم : مهاجرت به C#
مدیریت حافظه چیست؟کد محلی یا Native Code چیست؟کد MSIL چیست؟مواردی که بهتر است از ابزارNGen استفاده کنیم.چه زمانی نباید از ابزارNGen استفاده کرد؟چه مواقعی C++ بهتر از C# است؟
چرا با وجود زبان قدرتمندی مثل C++ ، مایکروسافت C# را ابداع کرد؟
آیا کد IL از مالکیت معنوی شما محافظت می‌کند؟C# چطور زندگی را برای برنامهنویسها آسان کرده است؟چرا برنامه‌نویسان C++ باید به C# مهاجرت کنند؟
سخن پایانی
[h=1] پیشگفتار[/h]از گذشته تا‌کنون ‌انتخاب زبان برنامه‌نویسی مناسب، دغدغه و موضوع بحث در بین برنامه‌نویسان بوده، و همیشه ‌در فروم‌های فارسی و انگلیسی سوالاتی نظیر:· برای شروع برنامه‌نویسی از کجا شروع کنم؟· چه زبانی سرعت بیشتری دارد؟· کدام زبان بازار کار خوبی دارد؟· یادگیری کدام زبان راحت‌تر است؟· برای ساخت بازی از چه زبانی استفاده کنیم؟· برای درست کردن یک وب‌سایت باید به چه زبان برنامه‌نویسی مسلط باشیم؟· چرا C# آنقدر طرفدار پیدا کرده؟· آیا کد‌های C++ سریع‌تر از‌C# اجرا می‌شود‌؟· چرا با وجود زبان قدرتمندی مثل C++‌، مایکروسافت C# را درست کرد؟ و سوالاتی از این قبیل که نمونه‌های آن در سرتاسر اینترنت وجود دارد و تبدیل به یک بحث داغشده است.هر‌ کس با توجه به دیدگاه شخصی خود، مطلبی را بیان می‌کند که متاسفانه در بعضی موارد به دلیل نبود دانش کافی، مطالب متناقض با هم هستند. و این باعث سردرگمی بیشتر سوال‌کنندگانمی‌شود. به نظر بنده، این فروم‌ها بجای اینکه مکانی برای راهنمایی افراد باشند بیشتر شبیه میدان نبردهستند.در این میان افراد با تجربه‌ای هم وجود دارد که جواب‌های منطقیای به این سوالات می‌دهند و سعی در راهنمایی افراد دارند. اما جواب‌های آن‌ها نه تنها کامل نیست، بلکه در میان انبوه پاسخ‌ها گم می‌شود. و در بیشتر مواقع سوال‌کننده بدلیل نداشتن تجربه کافی، نمی‌داند که باید به کدام صحبتها گوش کند. و متاسفانه نه تنها کمکی به او نمی‌شود، بلکه به سردرگمی او نیز افزوده خواهد شد.برای حل این مشکلات، خوشبختانه قدم‌های خوبی برداشته شده است. و کتاب‌هایی نوشته شده ‌که به معرفی زبان‌های مختلف و قابلیت‌های آن پرداخته است. اما این هم کافی نیست!چون بیشتر این اطلاعات، توسط سازندگان آن زبان، انتشار یافته و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا راهنمایی. در این کتاب، از تجربیات شخصی خودم در استفاده از زبان‌های مختلف، و راهنمایی‌های بزرگان برنامه‌نویسی استفاده کرده‌ام تا مطالب سودمندی را در رابطه با انتخاب زبان مناسب برنامه‌نویسی، به شما ارائه دهم. همچنین در این کتاب شما با ابزار‌های سودمندی ( مانند ابزار NGen) و برخی اصطلاحات مهم برنامه‌نویسی آشنا می‌شوید. در خلال این کتاب شما اطلاعات مفیدی در مورد دات‌نت و زیر ساخت‌های آن پیدا خواهید کرد. که برای برنامه‌نویسی در این محیط یک ضرورت به حساب می‌آید.دانلود کتاب

آخرین ویرایش:

fateme73

عضو جدید
[h=2]به نظر مهندسان عزیز کدامیک بهتر است؟![/h]
منمیخام یه دوره کلاس برم و ترم 3 مهندسی کامپیونر هستم
بنظر شما شبکه و mcitp بهتره یا طراحی وب؟!
لطفا اگه اطلاعات دارید کمکم کنید
بازار کار و همه چیش رو در نظر بگیرید​

hoseng

کاربر بیش فعال
به نظر مهندسان عزیز کدامیک بهتر است؟!

منمیخام یه دوره کلاس برم و ترم 3 مهندسی کامپیونر هستم
بنظر شما شبکه و mcitp بهتره یا طراحی وب؟!
لطفا اگه اطلاعات دارید کمکم کنید
بازار کار و همه چیش رو در نظر بگیرید​
اول باید خودت بری دنبالش ببینی به کدوم علاقه داری فقط همین دلیله که میتونه جواب سوالتو بده به نظرم
تو ممکنه بری سراغ شبکه که خیلی پول هم توش هست اما اگه علاقه نداشته باشی واست آزار دهنده میشه و وسط راه ولش میکنی