مشاوره تحصیلات تکمیلی مهندسی پزشکی

kiarashghasemi

عضو جدید
بیومکانیک-درس مبانی بیومکانیک 1و 2

بیومکانیک-درس مبانی بیومکانیک 1و 2

من امسال می‌خوام‌ تو رشته مهندسی مکانیک‌بیومکانیک شرکت کنم
برای ارشد.با توجه به اینکه گرایش لیسانسم سیالات بوده و لذا هیچ آشنایی
با ساخت و تولید ندارم و باکس دینامیکمم ضعیفه و ضرایب این درس‌ها برای
بیومکانیک ۳ و ۳ هستند ترجیح میدم تست‌های معادلشون که مبانی بیومکانیک و
دروس پایه پزشکی‌ رو بزنم چون حفظیاتم هم خوبه.با این اوصاف کمکی‌ که از
شما می‌خوام اینکه راهنمایی‌ کنید منابع کنکوری،تست،خلاصهٔ دروس و تستی
که بتونم این دو درس رو مطالعه سریع بکنم و با مطالعشون ۵۰ ۶۰ درصد بتونم
بزنم چیه،برای دروس پایه پزشکی‌ یه کتاب جامعه پیدا کردم برای بچهای خود
پزشکی‌ که خیلی‌ مناسب و سریعه اما برای مبانی بیومکانیک هیچی‌..لطفا

kiarashghasemi

عضو جدید
ن امسال می‌خوام‌ تو رشته مهندسی مکانیک‌بیومکانیک شرکت کنم

Amirhossein313

عضو جدید
سلام. میخواستم بدونم مهندسی پزشکی توی ارشد گرایش توانبخشی یا فیزیوتراپی داره؟چجوریه؟اونوقت اگه داشته باشه مجوز مطب میدن؟

Sent from my LG-P768 using Tapatalk

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
راستش تا جایی که من اطلاع دارم و فکرم میکنم که دقیقا! درسته ، گرایش های مهندسی پزشکی
بیو الکتریک ، بیومکانیک و بیومتالوژیه به گمونم
توانبخشی و فیزیوتراپی رو حداقل من تا حالا نشنیدم و فکر میکنم دنیای درسیش متفاوت تر از تصور شماس!
یا اینکه منم اشتباه میکنم.

arshida24

عضو جدید
ن امسال می‌خوام‌ تو رشته مهندسی مکانیک‌بیومکانیک شرکت کنم
سلام
برای مبانی بیومکانیک دکتر نجاریان(سوزان هال)
آناتومی و فیزیولوژی دکتر کشوری همه هم از انتشارات امیرکبیر
موفق باشید

arshida24

عضو جدید
ببخشید من لیسانسم مهندسی نساجی؛ میخوام برا ارشد، بیومتریال بخبخونم.کسی میدونه که میشه با هر مدرک لیسانسی تو این رشته قبول میشی یا نه حتما باید شیمی پلیم یا مواد یا خود مهندسی پزشکی باشی؟
تا جایی که من میدونم برای ارشد با هر مدرک کارشناسی میتونی توی هر رشته ای که دلت بخواد شرکت کنی!!!البته فکر کنم معماری از این قاعده مستثنی است(بخاطر آزمون عملی اسکیس:d)

Amirhossein313

عضو جدید
ببخشید میخواستم بدونم تو ارشد فقط میتونی یک رشته انتخاب کنی وقبول بشی؟یا نه؟چند تا رشته هم میشه؟چند تا گرایش چطور؟

مریم.الف

عضو جدید
سلام
من اولین باره میام اینجا من ارشد مکانیک میخونم اما موضوع پروژم بیو مکانیکه تو ترجمه مقاله مشکل پیدا کردم معنی اصطلاحاتو نمیفهمم اگه کسی دیکشنری خاصی مخصوص این رشته میشناسه بهم معرفی کنه ممنون میشم

bm-eng

عضو جدید
وبسایت مهندسی پزشکی :: مهندسی زندگی پکیج کامل کتابهای کارشناسی ارشد موسسه پارسه رشته مهندسی برق (مهندسی پزشکی-بیوالکتریک) را به همراه کاملترین بانک سوالات کارشناسی ارشد رشته مهندسی پزشکی را در قالب یک DVD آموزشی با بهترین کیفیت و کمترین قیمت ممکن در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.امیدواریم که مفید باشد .

روشه

عضو جدید
کسی هست که ارشد مهندس پزشکی(بیومتریال) امسال قبول شده باشه؟

کسی هست که ارشد مهندس پزشکی(بیومتریال) امسال قبول شده باشه؟

سلام کسی اگه قبول شده ممنون میشم بگه سوال داشتم

f.babaei

عضو جدید
سلام به دوستای گلم.
من فارغ التحصیل رشته کارشناسی ناپیوسته کنترل وابزاردقیق هستم.چند روز پیش کنکور ارشد شرکت کردم اما امیدی به قبولی نیست.راستش میخواستم تغیرر رشته بدم و واسه ارشد بیوالکتریک بخونم اما یه جورایی دو دلم ویکم نگران از آینده بیوالکتریک.میخواستم دوستانی که وارد این رشته شدند نظر بدند که آیا از این رشته راضی هستندوتجربیات مفید وگرانبهاشون رودراختیارمون بزارند تا افرادی امثال بنده که سردرگم تغییر رشته هستند راه خودشون رو پیدا کنند منظورم درمورد آینده این رشته در داخل کشور وحتی ادامه تحصیل خارج ازکشورو سوال دوم اینکه بنظرتون بیوالکتریک وزارت علوم بهتره یا وزارت بهداشت؟(اینم اضافه کنم که متاسفانه من موقع دبیرستان بخاطر یه سری مسائل وارد رشته تجربی که مورد علاقم بود نشدم وبه ناچار واز روی اطلاعات کم وارد برق شدم وهنوزم به پزشکی علاقه دارم به همین خاطر دنبال رشته ای بودم که برق رو به پزشکی ارتباط بده!)
باسپاس

mohandes701

عضو جدید
مهندسی بافت

مهندسی بافت

سلام دوستان کسی میدونه اگه بخوایم برای ارشد مهندسی بافت بخونیم باید کنکور چه رشته ای رو بدیم؟ ایا با کنکور ارشد بیومتریال فرق داره؟

mah_aut

عضو جدید
salam,
felan ke hamon konkore mavade (mesle biomavad).
amma gharare jodash konim o ehtemalan az saale dige be soraate shenavar (mostaghel) bargozar mishe.

سلام دوستان کسی میدونه اگه بخوایم برای ارشد مهندسی بافت بخونیم باید کنکور چه رشته ای رو بدیم؟ ایا با کنکور ارشد بیومتریال فرق داره؟

new-elec

عضو جدید
سلام
خوبید ؟
میخواستم برای ارشد مهندسی پزشکی کنکور بدم
برای درسهای مقدمه ای بر مهندسی پزشکی و فیزیک پزشکی چه کتابی پیشنهاد میکنید ؟؟

f.babaei

عضو جدید
سلام به دوستای گلم.
من فارغ التحصیل رشته کارشناسی ناپیوسته کنترل وابزاردقیق هستم.چند روز پیش کنکور ارشد شرکت کردم اما امیدی به قبولی نیست.راستش میخواستم تغیرر رشته بدم و واسه ارشد بیوالکتریک بخونم اما یه جورایی دو دلم ویکم نگران از آینده بیوالکتریک.میخواستم دوستانی که وارد این رشته شدند نظر بدند که آیا از این رشته راضی هستندوتجربیات مفید وگرانبهاشون رودراختیارمون بزارند تا افرادی امثال بنده که سردرگم تغییر رشته هستند راه خودشون رو پیدا کنند منظورم درمورد آینده این رشته در داخل کشور وحتی ادامه تحصیل خارج ازکشورو سوال دوم اینکه بنظرتون بیوالکتریک وزارت علوم بهتره یا وزارت بهداشت؟(اینم اضافه کنم که متاسفانه من موقع دبیرستان بخاطر یه سری مسائل وارد رشته تجربی که مورد علاقم بود نشدم وبه ناچار واز روی اطلاعات کم وارد برق شدم وهنوزم به پزشکی علاقه دارم به همین خاطر دنبال رشته ای بودم که برق رو به پزشکی ارتباط بده!)
باسپاس
:mad:

**dew**

عضو جدید
سلام. میخواستم بدونم مهندسی پزشکی توی ارشد گرایش توانبخشی یا فیزیوتراپی داره؟چجوریه؟اونوقت اگه داشته باشه مجوز مطب میدن؟

سلام.
مهندسی پزشکی مهندسی توانبخشی داره نه توانبخشی...یعنی دستگاها و وسایل مربوط به توانبخشی مثل دست مصنوعی و.... رو می سازند نه اینکه فزیوتراپی کنند.در کل با قسمت مکانیکی و برقی وبافتش کار دارند

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام من البته گرایشم بیومکانیکه...ولی گفتم شاید تونستم کمکتون کنم
در مورد بازار کار اگر منظورتون فقط ارشده باید بگم فرق زیادی با کارشناسی نداره و بستگی داره شما چقدر کاربلد باشی. اگه تخصص واقعا کاربردی ای داشتی خیلی توپه ولی اگه فقط تئوری درس خونده باشی و عملی خیلی قوی نباشی بازار کارش از همه رشته ها بد تره
ولی اگه منظورتون دکتراست، چون این رشته تازه س و اساتیدش کم هستن راحتتر از رشته های دیگه میشه استاد شد
فرق وزارت علوم و بهداشتم اون چیزی که من شنیدم اینه که اگه مدرکت از بهداشت باشه همون جا فقط میتونی استاد شی که شرایط پذیرش استاد وزارت بهداشت یه مقدار سخته. و از وزارت علوم راحت تر میتونی استاد شی.
موفق باشی....

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به دوستای گلم.
باسپاس

سلام دوست عزیز
من گرایشم بیوالکتریک هس
بیوالکتریک خیلی خوبه
من و تمامی استادام ب این گرایش خیلی خوش بین هستیم، چون بیشتر گرایشها رو در بر میگیره
اما مقداری سختیش بیشتره:(
خازج از کشور فقط بالینی رو نمیتونید ادامه بدید
اگ میتونی کنکور بدین خیلی بهتره
چون پزشکی هم ساده تر از مهندسی پزشکیه
هم بهترین موقعیت کار رو داره

روشه

عضو جدید
چرا هیچ کس جواب منو نمیدهههههههههههههههههههههههههههههههههههههه؟؟؟

tavooszahra

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز
من یه سوال حیاتی دارم که امیدوارم دوستان عزیز مثل دفعه ی قبل کمکم کنن
من حدود 50 روز دیگه کنکور ارشد مهندسی پزشکی دارم. رشته ی لیسانسم برق گرایش مخابرات بوده . دروس با ضریب های زیر هستن که وضعیتمو دربارشون توضیح میدم:
1- سیگناال و سیستم(ضریب2) : موقعی که پاس کردم خوب پاس کردم و برای کنکور ارشد هم یه بار خوندمش. کلا درسی هست که به نظرم میاد ایشالا می تونم خوب بزنمش
2- مدار و الکترونیک (هر دو با هم ضریب 2) : مدارو نصفشو خوندم . و توش خوب پیش میرم . ولی الکترونیکو خیلی وارد نیستم توش
3- ریاضی مهندسی (ضریب 2) اینم درسی هست که دید خوبی بهش دارم مثل سیگنال
4 -زبان (ضریب 2) : لغات 504 رو دارم می خونم . همین. درک مطلبم یه چیزایی می تونم بزنم
می مونه دو تا درس که هیچی ازشون نمی دونم
فیزیک پزشکی (ضریب 2)
آناتومی و فیزیولوژی (ضریب1)

شنیدم درصد صفر خیلی تراز نمره رو میاره پایین. می خوام ببینم با توجه به این نکته به نظرتون بهتره همون سه درس(سیگنال - مدارو الکترونیک - ریاضی مهندسی) رو خیلی تقویت کنم و این دو تا (فیزیک پزشکی و آناتومی) رو صفر بزنم یا اینکه برای این دو تا یه معلم خصوصی گیر بیارم ؟ طبیعتا در این صورت به اون سه تا وقت کمتری می رسه. منظورم اینه که اگر معلم خصوصی بتونه منو از درصد صفر برسونه به 10 درصد ارزش وقتشو داره (با توجه به جدید بودن تو این درسا)
اگر نظرتون اینه که معلم خصوصی بگیرم چه کتابی رو بهش پیشنهاد بدم که بهم تدریس کنه؟ منابع اصلی دانشگاهی رو می دونم . ولی برای کنکور چی بهتره ؟ (منظورم اینه که یه چیزی تو مایه ی کتابای پارسه باشه که برای بقیه ی درسا می خونم)

خیلی خیلی خیلی ممنونم اگه راهنماییم کنین . بی نهایت
قربانتون

Mahnazoo

عضو جدید
سلام به همه
میخاستم یکم اطلاعات درباره رتبه قبولی واسه رشته مهندسی پزشکی دانشگاه سهند تبریز بهم بدین و همچنین اینکه دانشگاه خوبیه یا نه؟؟؟
هر کی بهم جکاب بده ازش خیلی ممنون میشمmahnazooom@yahoo.com

baharsalehi

عضو جدید
سلام به همه
میخاستم یکم اطلاعات درباره رتبه قبولی واسه رشته مهندسی پزشکی دانشگاه سهند تبریز بهم بدین و همچنین اینکه دانشگاه خوبیه یا نه؟؟؟
هر کی بهم جکاب بده ازش خیلی ممنون میشمmahnazooom@yahoo.com

کارشناسی یا کارشناسی ارشد؟؟

a.sauron

عضو جدید
س

س

سلام
من لیسانس جامدات دارم و میخوام ارشد رو بیومکانیک بخونم..میخواستم بدونم وضعیت قبولی برای این رشته نسبت به گرایشای اصلی مکانیک راحت تره یا سخت تر؟

baseri

عضو جدید
سلام
من لیسانس جامدات دارم و میخوام ارشد رو بیومکانیک بخونم..میخواستم بدونم وضعیت قبولی برای این رشته نسبت به گرایشای اصلی مکانیک راحت تره یا سخت تر؟

سلام
در مجموع راحت‌تره!

floradin

عضو جدید
سلام دوستان کسی در مورد ارشد مهندسی پزشکی (بیوالکتریک ) وزارت بهداشت اطلاعی داره که منو راهنمایی کنه؟ وزارت بهداشت بهتره یا وزارت علوم؟

f.babaei

عضو جدید
سلام دوستان کسی در مورد ارشد مهندسی پزشکی (بیوالکتریک ) وزارت بهداشت اطلاعی داره که منو راهنمایی کنه؟ وزارت بهداشت بهتره یا وزارت علوم؟

سلام.هر کدوم مزایا ومعایب خودشو داره اما طبق نظر یکی از اساتید وزارت علوم بهتره

mhs69

عضو جدید
سلام من در مقطع کارشناسی الکترونیک خوندم و میخوام برای ارشد مهندسی پزشکی بخونم
درسهای مشترکمون که هیچی
اما باید بین فیزیک مغناطیس و مقدمه ای بر مهندسی پزشکی یکی و بزنم
مقدمه ای بر مهندسی پزشکی چه درسیه کلا؟ چه کتابی براش معرفی میکنین ؟؟؟؟؟؟

arshida24

عضو جدید
سلام من در مقطع کارشناسی الکترونیک خوندم و میخوام برای ارشد مهندسی پزشکی بخونم
درسهای مشترکمون که هیچی
اما باید بین فیزیک مغناطیس و مقدمه ای بر مهندسی پزشکی یکی و بزنم
مقدمه ای بر مهندسی پزشکی چه درسیه کلا؟ چه کتابی براش معرفی میکنین ؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز تا جایی که میتونی پایه دروس برقیت را بالا ببر تا سالهای پیش مقدمه را میشد راحت زد ولی امسال از دوستان شنیدم سخت شدند.کتابش زبان اصله و شما که خودت سر کلاسای مقدمه نبودید و بیس دروس پزشکی را هم ندارید یکم براتان مشکله
اگه کارنامه رتبه های 200 و 300 مهندسی پزشکی را ببینی میبینی که این درس رو اکثر به قریب صفر زدند
سعی کن سیگنال و الکترونیک را تقویت کنی...با حتی مدار
اصن رو هر درسی که ضریب 4 داره بیشتر وقت بزار جای اینکه روی یک درس یه واحدی که شاید تا روز آزمون ارشد تو را در گیر خودش کن...این یه نصیحت بود...کنترل که سال به سال داره سخت تر میشه...بچه های مهندسی پزشکی کمتر الک میزنند اگه بتونی الکت را حوالی 50 بزنی و بقیه را تا 40 .من بهت اطمینان میدم رتبت زیر 200 میشه حتی با مقدمه 0

arshida24

عضو جدید

به قول دوستمون فرق میکنه...ببین قصدت چیه...توی وزارت بهداشت پروژه های مهندسی پزشکی بیشتر بهت میدند و یکی از اساتید اعتقادش اینه که بازار کار بهداشت بهتره ولی برای کسی که میخواد دکترا بره خارج بره علوم بهتره چون اونجا بیشتر بچه ها درگیر اپلای هستند...
قبولی بهداشت سخته بخاطر ظرفیت پایین پذیرش شاید فقط 20 نفر