مشاوره برای خریدگوشی

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
مرسی. خب همبن تفاوتایی که گفتیدو میخام بدونم کدوم گوشی مثلا شب بهتر عکس میگیره کدوم روز..مثلا یه گوشی داشتم تو نورِ آفتاب کیفیت عکسش فوق العاده بود با اینکه فقط 5 مگا پیکسل بود!
سایت جی اس ام و زومیت کاملا تخصصی دوربین گوشی های پرچمدار رو بررسی می کنن تو حالات مختلف.

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
سونی دوربین مناسبی داره در عین حال همانطور که دوستمون گفتند می تونید از لینک تصاویری که ازشون تو نت هست هم استفاده کنید یا اینکه حضورا تو بازار موبایل دست بگیرید این محصولات رو و باهاشون عکس بگیرید تا خیالتون راحت تر بشه
تو این فضا بیشتر میشه مشاوره تکنیکال داد روی کاغذ و بر اساس تجربه !

mohad93

عضو جدید
سلام. موبایل خوب تو رنج قیمت 400-500 چی میتونم بگیرم؟ کیفیت تصویربرداریش خوب باشه. زبان فارسی هم ساپورت کنه.
گوشی هواوی 635 چطوره این پیشنهاد دادن.؟

SaNaZ Sa

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من شک نکنید رو مدل Samsung Galaxy Grand Prime تو این رنج قیمت خیلی عالی هست
حافظه داخلی 8 رم 1
صفحه 5 اینچ پردازنده مناسب اندروید 4.4.4 قابلیت اپدیت به 5.1 به زودی
ظاهر مناسب قیمت ایده ال

دقیقا یکی از گزینه های منم همین بوده...دوربین سلفیش چنده؟

چقدرررر قیمتششششش پاییین اومدههههه!!!! :surprised: نزدیک 800 بود که این!!!

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
دوربین جلو 5 هست فوق العاده هست تو این رنج بله کاهش قیمت داشته است

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
حالا شما تو این رنج یک گزینه خوب دارید حدود 400 هست
Samsung Galaxy Core Prime
به روزش قیمت متفاوت هست فک می کنم حدود 375 مشخصاتش رو ببینید

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من شک نکنید رو مدل Samsung Galaxy Grand Prime تو این رنج قیمت خیلی عالی هست
حافظه داخلی 8 رم 1
صفحه 5 اینچ پردازنده مناسب اندروید 4.4.4 قابلیت اپدیت به 5.1 به زودی
ظاهر مناسب قیمت ایده ال

منم دقیقا نظرم رو همین گوشی هست و میخوام اینو بخرم
چون عمر گوشی و اندازه صفجه و دوربین و یه سیم کارته بودن گوشی برام مهمه و این گوشی هم مشخصات خوبی داره...قیمتش هم خوبه چون قیمتی که خودم میخوام نهایت تا 550، 600 هستش، تو دیجی کالا هم که دیدم این گوشی نظرای خوبی داشت
این سایتی که معرفی کردید چقدر قیمتش خوبه
همین گوشی تو دی جی کالا 589 هستش

دیجی کالا
تو جی اس ام 570 هستش
http://www.gsm.ir/item/mobile/show/24313/موبایل-Galaxy-Grand-Prime-SM-G530H/

ولی اینجا هست 513!!!!!
این سایتی که معرفی کردید در حد دیجی کالا معتبر هست؟

یه سوالی هم داشتم خدمت دوستان
من خیلی رو یه سیم کارت بودن گوشی تاکید دارم
خیلی شنیدم که دو سیم کارته ها معمولا تقلبی هستن و ...
آیا گوشی های یه سیم کارته ارجحیتی دارند نسبت به دو سیم کارته ها؟ منظورم اینه که مممکنه دو سیم کارته بودن یه گوشی نقص به حساب بیاد؟

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
سلام دوست عزیز بله کاملا تایید هست و نماد اعتماد الکترونیکی هم داره و مشکلی وجود نداره.
در خصوص دو سیم کارت ها بد نیست این مقاله رو بخونید
گوشی های دو سیم کارت چگونه کار می کنند

در مورد اصل و فرع بودن هم شما گارانتی همراه سرویس بخرید که خیالتان راحت باشد سریال نامبر هاشون ثبت شده تو خدمات سامسونگ
این مدل های گارانتی همراه سرویس که با نام گارانتی اینترنشنال هم در بازار معروف هست سه تا لیبل کنار کارتنشون خورده A-B-C که یکی رو بعضا فروشنده می کنه و گوشی که می خرید یا 2لیبل یا 3 لیبل هست من خودم گارانتیشون تو بازار موبایل یا تو سهروردی گارانتی سامسونگ مراجعه کردم کاملا پاسخگو هستند و اگر مشکلی وجود داشته باشه که قابل حل نباشه حتی تعویض هم می کنند.
بهر حال تو این رنج قیمتی اگر بخواهید برند معتبری مثل سامسونگ داشته باشید Grand prime گزینه ای خواهد بود که نیازهاتون رو براورده می کنه
رو رنگ طلاییش هم فک کنید اگر ندید گوگل کنید Galaxy Grand Prime Gold

I.R.IRAN

عضو جدید
سلام
منم دنبال يه گوشي با امكانات مناسب ميگردم .
با قيمتي حدود 300 تومن . هواوي و اين مارك هاي چيني هم نباشه .
دوربينش مناسب كاراي روزمره باشه . صفحه اش هم مناسب براي اينترنت و اي بوك . و دو سيمكارته
اهل بازي و اين حرفا هم نيستم . تو اين چند ساله هم حسابي از خط گوشي به دور بودم و نميدونم چي به چيه تو بازار

ممنون ميشم راهنماييم كنيد

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
دوربينش مناسب كاراي روزمره باشه . صفحه اش هم مناسب براي اينترنت و اي بوك . و دو سيمكارته
اهل بازي و اين حرفا هم نيستم . تو اين چند ساله هم حسابي از خط گوشي به دور بودم و نميدونم چي به چيه تو بازار

سلام
به نظر من 100 تومن بیشتر هزینه کنید و مدل LG L70 دو سیمکارته بگیرید
ساخت کره هست و گوشی با کیفیته

مشخصات کلی:دو سیم کارته - قطع سیم کارت: سایز اصلی (15 × 25 میلی‌متر) - وزن : 126.6 گرم
پردازنده:Qualcomm MSM8210 Snapdragon 200 Chipset - از نوع 32 بیت
صفحه نمایش:صفحه نمایش رنگی لمسی با سایز 4.5 اینچ و رزولوشن 800 × 480 دارای تراکم 207 پیکسل بر هر اینچ - قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ
حافظه:حافظه‌ داخلی 4 گیگابایت - مقدار رم 1 گیگابایت - پشتیبانی از کارت حافظه‌ی microSD تا حداکثر ظرفیت 32 گیگابایت
ارتباطات:پشتیبانی از شبکه 2G ، 3G - مجهز به GPRS ، EDGE ، Wi-Fi ، بلوتوث ، رادیو
دوربین:5.0 مگاپیکسل - فوکوس اتوماتیک - فلش LED
صدا:اسپیکر دارد - جک 3.5 میلیمتری صدا
امکانات نرم افزاری:سیستم عامل Android 4.4 KitKat - پشتیبانی از زبان فارسی و منوی فارسی - امکاناتی نظیر MMS ، ایمیل ، مرورگر HTML ، قابلیت نمایش اسناد مایکروسافت آفیس ، قابلیت نمایش فایل‌های متنی PDF ، برنامه ویرایش عکس ، سرویس‌های گوگل شامل Google Search, Google Maps, Gmail و YouTube ، قابلیت استفاده از سرویس شبکه‌های اجتماعی
سایر مشخصات:باتری از نوع لیتیوم-یون با ظرفیت 2100 میلی‌آمپر ساعت - اقلام همراه گوشی : باتری ، دفترچه‌ راهنما ، شارژر

I.R.IRAN

عضو جدید
من خودم كلا از اول 1600 و 7610 و 5230 نوكيا رو داشتم و از همه شونم راضي بودم و هستم .
اما
نظرتون راجع به نوكياهاي سري X چيه؟ پرسيدم 250 قيمت دادن يكيشو .

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
خوب هست ولی کلا ببینید نوکیا خیلی دیر به اندروید روی اورد و الان هم دو سری نوکیا xl , x2 اندرویدی اومد ولی زمینه اش تو بازار کمه و همچین گوشی دنباله داری نشده منظور از دنباله اینه بیاد رو مدل مانورد بده ادامه دار بشه خدمات درست درمون داشته باشه واسش و این داستان ها ضعیف هست
اگر گوشی ارزون اندرویدی بخواهید بگیرید
سامسونگ هم باشد Galaxy J1 رو ببینید کمی بیش تر از 300 هست
اگر گوشی معمولی دارید یک تبلت ایسوس 400 تومنی هم تمام نیاز هاتون رو رفع می کند

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
این مدل ال جی هم کم شده تو بازار ولی مدل خوبی هست

I.R.IRAN

عضو جدید
درمورد گزينه هاي دست دوم و كاركرده اطلاعات خاصي داريد؟

I.R.IRAN

عضو جدید
درمورد نوكيا هم ، گمونم بهترين نمونه ي سري X نمونه ي XL باشه درسته؟
كلا اطلاعات بيشتري در اين مورد ارائه مي كنيد؟ كه آيا صلاحه خريد و استفاده ازشون؟
مشكل پيش نياره ، سخت افزاري و نرم افزاري
لوازمش چطوره؟ در دسترس هست يا نه؟

Major Geologist

کاربر ممتاز
درمورد نوكيا هم ، گمونم بهترين نمونه ي سري X نمونه ي XL باشه درسته؟
كلا اطلاعات بيشتري در اين مورد ارائه مي كنيد؟ كه آيا صلاحه خريد و استفاده ازشون؟
مشكل پيش نياره ، سخت افزاري و نرم افزاري
لوازمش چطوره؟ در دسترس هست يا نه؟
نوکیا به مایکروسافت فروخته شده؛ مایکروسافت هم تو امریکاس. روابط ایران و امریکا هم تو بیشتر موارد تاریکه. بنابراین لوازم جانبی به راحتی پیدا نمیشه.
تا جاییکه یادمه اندروید این مدلا 4.2 (شایدم 4.3) بود که نسخه های منسوخ شده هستن.
منم همانند دوستم درویش، این مدلارو پیشنهاد نمی کنم.

Major Geologist

کاربر ممتاز
سلام

http://www.digikala.com/Product/DKP...-D295/گوشي-موبايل-LG-ال-فينو-دو-سيم-کارت-D295
اینو ببین. تو سایتای دیگه یا همین سایت بازارمازار ممکنه قیمت کمتر هم پیدا کنی. تو سامسونگا هم خود درویش بیشتر اطلاع داره.

I.R.IRAN

عضو جدید
ممنون
ولي آخه ميدونيد ، گفتم كه اطلاعات چنداني از انواع گوشي ندارم ، بعد ماشالله تنوع هم تا بي نهايته !
خودمم كه . . . هم خدا رو ميخوام و هم خرما رو
اينه كه اصلا به ال جي اينا فكر نميكنم :)

ترجيها سامسونگ

بعد دست دو چي؟؟؟

Major Geologist

کاربر ممتاز
ممنون
ولي آخه ميدونيد ، گفتم كه اطلاعات چنداني از انواع گوشي ندارم ، بعد ماشالله تنوع هم تا بي نهايته !
خودمم كه . . . هم خدا رو ميخوام و هم خرما رو
اينه كه اصلا به ال جي اينا فكر نميكنم :)

ترجيها سامسونگ

بعد دست دو چي؟؟؟

از هرکی دست دو می گیری ازش مهلت تست بگیر تا اگر عیبی داشت بتونی پسش بدی. یا اینکه با خودت 1 نفر که خیلی وارده رو ببر اون صحبت و معامله کنه.
می تونی از سایت آل دیجیتال بخش دست دوم هاش هم خرید کنی که چند روز مهلت تست داری.

آخرین ویرایش:

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
ببینید رو دست دوم باید دید هدف چیه؟ یک مدل گوشی نو اگر از مغازه بره بیرون باهاش صحبت کنید و کار کنید فردا ببرید بخواهید پس بدید 30 درصد کم میشه از قیمتش
دست دوم خریدن موبایل از غیر اشنا کلا به نظر من به صلاح نیست
بهرحال اگر گوشی افتاده باشد از زمین پیکسل تصویر هاش شکننده و اماده خرابی باشند به هیچ عنوان نمی فهمید
در مورد بورد گوشی که اگر اشکالی داشته باشد و خودش را بعد از دو سه روز نشان دهد هیچ کاری از دستتان بر نمی اید
نهایتا دست دوم را با شرط حداقل یک هفته مهلت تست بگیرید که مشکلات جانبی نداشته باشید
قیمت روز نو ان مدل را بگیرید و حداقل 30-40 درصد پایین تر بخرید
داشتن قاب و لوازم ارزش خاصی در دست دوم در بازار محسوب نمی شود حالا بین دو تا اشنا شاید توافقی باشد

I.R.IRAN

عضو جدید
ممنون بابت اطلاعات
شايد سامسونگ گرند پرايم بگيرم . نمونه ي جديد 531 اون اندرويد 5.1.1 داره .
قيمتشم تو بازار امروز از 490 تومن شروع ميشه

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
سلام والا Grand Prime نسخه روش 4.4.4 هست اپدیت روش میاد هنوز فکر نمی کنم جدیداش هم 5.1.1 روشون باشه تلورانس قیمت هم بر اساس گارانتی و رنگ و.. اینا هست تو تهران رو قیمت 520 اینا بود امروز
نوسانات در حد 10-20 تومان بر اساس موجود بودن نبودن در بازار طبیعی هستش
پیشنهاد میشه صفحه Protection Glass این مدل رو هم از اون ابتدا بگیرید براش لوازم جانبی دیگه ای نیاز نداره و برنامه رو هم از ابتدا از play store بریزید بهتر هست نسبت به سایر منابع نامشخص و هزینه برنامه ندهید.
موفق باشید

I.R.IRAN

عضو جدید
G531 اندرويد 5.1.1 داره .
يكي از دوستان همين امروز خريده بود ، 500 تومن .

بازم زنده باشيد
گوشي خوبي هست؟ چونكه والله حوصله ندارم هر روز ايراد بياره و مجبور باشم زودي به زودي گوشي عوض كنم .
هر چند كه فوق العاده از گوشي مراقبت ميكنم .

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
درست می فرمایید یک سری g531 هم وارد بازار شده که اندرویدیش 5.1.1 هست
ببینید اگر می خواهید اذیت نشید همان ابتدای کار یک رم 16 کلاس 10 داخلش قرار دهید و پیش فرض مموری دوربین را روی ان بگذارید
تلگرام و وایبر و .. را هم به مموری منتقل کنید از همان ابتدا تا فایل ها ان قسمت ذخیره شود سایر برنامه ها را هم از ابتدا که نصب می کنید اگر قابلیت انتقال به کارت حافظه را داشت از ابتدا از طریق مدیریت برنامه ها جابجا گنید.
تنها مشکلی که به مرور با ان بر خورد می کردید را از بین برده اید چون حافظه داخلی 8 گیگا بایت هست که 3 تای اون برای اندروید استفاده میشه و شما باید با یک کارت حافظه از ابتدا فضا رو مدیریت کنید
در این رنج قیمتی فکر می کنم از خریدتون راضی باشید.

I.R.IRAN

عضو جدید
خيلي ممنونم
آره ديروز خريدم ، همون مدل ، 495 تومن
رمش رو هم امروز 16 كلاس 10 اولترا گرفتم 20 تومن .

آخرین ویرایش:

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
مبارک باشد حالا تجربه کار باهاش رو برای دوستان بنویسید
ممنون

بالا